Jump to content

Müslüman arkadaşlarım, amacınız nedir?

Recommended Posts

Söylediklerinin benim dediklerimle ne alakası var. Allah sana apaçık bir emir vermiş, ne demiş? "Allah'ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman artık, ondan başka bir söze dalıncaya kadar, onlarla beraber oturmayın."

Sen şimdi burada bu emre karşı gelmiyor musun? Buradaki insanların hayatı dinle dalga geçmek. Ne zırvalamışsın? Hatta şarlatan Edip versiyonunda bile öyle emretmemiş mi? Sen burada bulunarak Allah'ın emrine karşı gelmiyor musun? Munafık olmadığını söylüyorsun ama sapıklık içine düşmüşsün zira Allah'ın emrettiğini yapmayan sapıklığa düşmüştür. Allah emirleri ve hükümleri konusunda ne diyor? "Allah ve elçisi, bir konuda hüküm verdikten sonra, artık inanmış bir erkek ve kadının, kendi işlerinde tercih hakları yoktur. Ama böyle bir hakkı kendilerinde görerek, Allah'a ve elçisine isyan eden kimse, apaçık bir sapıklıkla sapıtmış olur."

Yani senin verilen bir hükümde kendi tercih hakkın yok. Allah hükmetmişse uymak zorundasın. "Allah'ın indirdiği hükümlerle hükmetmeyenler kafirlerin ta kendilerdir." (Maide 44) Yani Allah'ın dediğini yapmayınca kafirliğe kadar yolun var. Burada bulunarak hidayetini de tehlikeye sokmuşsun, yani fasık gibi bir şeysin Kuran'a göre. Kuran'da Allah'ın emirlerini yerine getirmeyen müslümanlara fasık deniyor. Allah fasıkları hidayete erdirmiyormuş.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 165
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben olaya beynime doldurulduğu gibi değil sorgulayarak bakıyorum. Ayetin devamı var istersen önceki mesajımı tekrar oku. Sizi uyarsam da uyarmasam da değişen bir şey olmayacağı söyleniyor yani "uyarı yapma" demiyor. Önceki mesajı okursan olayı daha rahat iki yüzlülük yapanlar olduğunu anlarsın.

"Allah insanlara düşünme ve seçme özgürlüğü tanımıştır. Kuran'ı izleyen gerçekçiler, gerçeği onaylamalarına karşı yapılan hakaretlere kaba kuvvetle karşılık vermezler. Tanrı'nın emrine göre, böyle kişileri yalnız bırakarak hesaba katmamak gerekir."

İşte böyle, (ey Peygamber,) onlara öğüt ver; senin görevin yalnız öğüt vermektir: 88:21

sen onları (inanmaya) zorlayamazsın. 88:22

Hepimiz burada aklı başında insanlarız herhalde.

Sitelerde Paylaş

Niye insanlar dinlerini savunuyorlar ben size söyleyeyim. Çünkü bu onların kimlikleri ve kültürleri. Ailelerinden gelmiş bir "hazine". İnsanın diniyle nerde doğduğu neredeyse bire bir ilişkili bu yüzden. Ve her dinin mensubu şu soruyu kendisine sormayı unutur; Niye benim dinim doğru da onlarınki yanlış?

worldmap.jpg

Onların da başlarına mucizeler geliyor, onların da kanıtları var, onlar da rüyalarında tanrılarını ve peygamberlerini görüyorlar, onlar da ibadet ettikleri zaman huzura ermiş gibi hissedebiliyorlar. Öyleyse islam'ı bu kadar özel kılan şey nedir? Bence hiç bir şeydir. İslamın sunabildiği inkar edilemez hiç bir kanıt yoktur, eğer olsaydı "herkes inanırdı". Ve saçmalıkta burda, niye kanıtlanamayan bir şeye inanmak zorunda insanlar? Niye kesinlikle akıllarının ermeyeceği bir şeyin korkusuyla yaşamak zorundalar? Niye hiç bir zaman anlayamayacakları ve ölmeden göremeyecekleri bir öteki dünyaya inanmak zorundalar?

Ben söyleyeyim sebebini, kontrol edilebilmeleri için. Bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Münafık münafık deyip duruyorsun. Kendi Kuran'ına karşı geliyorsun. Münafık müslüman görünüp de müslüman olmayanlara deniyor. Yani burada ayetlerle alay edenler münafık ve kafirlerdir. Onlara acı bir azap varmış. Ve sen onlarla oturamazsın, onlar konuştuğu zaman yanlarında bulunamazsın, onların sözlerini dinleyemezsin. Bu kadar basit bir emri bile nasıl evirip çeviriyorsun, sırf kendi yaşantına uydurmak için. Sapıklığa düşmüşsün, benden söylemesi. Ne de olsa Allah'ının dili kemiği yok, uydur ne olacak.

Kuran'da uyarıda bulunacak olan kişi olarak hitap ettiği de peygamberdir, hadi olmadı halifedir, sen ve başka bir müslüman değil.

Sitelerde Paylaş

Salla..

Nuh tufanını niye yaptı Allah?!

Bak bir soru ile tüm yazdıkların çöpe gitti..!

Hem Tanrı her yerde derler,hem de Tanrı gökte değil derler..Bir karar verin artık :)

Tanrı kalbimizdeymiş..Yanılıyorsun..Tanrı midemizde..Var mısın iddiaya?

Her şeyi biliyorsun..Yazmaya devam etmelisin,sayende bir çok şey öğreniyoruz burada..

Tanrı'nın varlığına inanmayan birinin ''onu niye yaptı bunu niye yapmadı'' gibi sorulara cevap araması kadar saçma bir şey yok.

Sen zaten varlığına inanmıyorsun, o yüzden başka soru - cevap arama. Varlığı ile ilgili sorularına cevap aramaya çalış.

Tanrı ile dini birleştirip hiçbir soruna cevap bulamazsın.

Oğlum sen imamli hatipliyken de Atatürk ve Cumhuriyet düşmanıydı ateist olmuşsun yine zihniyetinde bir şey değişmemiş. Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı olman ateist olmandan daha aşağılık bir durumdur gözümde.

Sitelerde Paylaş

Bak, sen bile önünde bir tecavüz olurken kayıtsız kalamıyorsun ama senin her şeye gücünün yettiğini iddia ettiğin Allah'ın oturup kendi gönderdiği tecavüzcü ve katilin küçük bir çocuğa tecavüz edip öldürmesini seyrediyor. Sen şu ifadenle Allah'tan daha üstün olduğunu iddia ettiğinin farkında bile değilsin.

Yukardan ilahi bir güzün gelip müdahele etmesini bekleyen bizler değil, siz dincilersiniz. Daha bunu bile anlayamamışsın. Her işin başında bir puta dua eden, yalvaran benim sanki.

Sana böyle bir boktan sistemi Allah ne amaçla tasarlamış diye soruyorum. Merhameti va acıması sonsuz olan Allah başka bir sistem bulamamış mı da canlıların birbirini yediği bir sistem kurmuş?

Ulan bağnaz ve yobaz kalmış dincilerden hiçbir farkın yok, sadece ters köşedesin.

Hangi zihin böyle düşünmeye teşvik ediyor gerçekten bunu anlamıyorum.. Yazık!

Dünyada iyi ve kötüyü ayıran şey nedir ya da iyi ve kötü nedir ?

Bunun cevabını bulduğun an Tanrı'nın neden kötü dediğimiz olaylar karşısında laps diye kafaya sopa indirmediğini anlayabileceksin.

Sitelerde Paylaş

Tanrı'nın varlığına inanmayan birinin ''onu niye yaptı bunu niye yapmadı'' gibi sorulara cevap araması kadar saçma bir şey yok.

Sen zaten varlığına inanmıyorsun, o yüzden başka soru - cevap arama. Varlığı ile ilgili sorularına cevap aramaya çalış.

Oğlum sen imamli hatipliyken de Atatürk ve Cumhuriyet düşmanıydı ateist olmuşsun yine zihniyetinde bir şey değişmemiş. Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı olman ateist olmandan daha aşağılık bir durumdur gözümde.

Bizlerin ''inanma'' kavramı ile işi olmaz..Bize kanıt sunacaksın..Boş laf etmeyeceksin..

Sen mi Atatürkçüsün?

Atatürkçü olsan bir kere,Arabın dini için kendini bu kadar paralamazsın..

Sitelerde Paylaş

Ulan bağnaz ve yobaz kalmış dincilerden hiçbir farkın yok, sadece ters köşedesin.

Bunun cevabını bulduğun an Tanrı'nın neden kötü dediğimiz olaylar karşısında laps diye kafaya sopa indirmediğini anlayabileceksin.

Sen hiç bir konu üzerinde tartışmıyorsun. Sen sadece yazarlar hakkında yorum yapıyorsun..

Konuyu dağıtıyorsun.. Konu islam ve onun saçmalıkları.. Hadi bu saçmalıkları akla pakla.. Geçmiş sayfalar bunlarla dolu..

Sitelerde Paylaş

Bende zamanında neden islamla uğraşıyorsunuz siz tüm dinlere karşı olmalısınız, islam düşmanı diğer din mensuplarıda sizin gibi davranıyor demiştim. Ama işin özü öyle değil.

Ateistlerin düşünceleri islam düşmanlığı değil. islama karşı verilen bu savaşın sebebi hem islamın tüm çevremizi istila etmiş olması hem de islamın diğer dinler içinde en barbar insan haklarını en çok çiğneyen din olması. Bir kere resmen erkekler için hazırlanmış. Kadını insan yerine bile koymuyor. Bize huriler var ama onlara ne var daha o belli değil.. Sorun bu değil... islamın her tarafı akıyor kokuyor.. Ve hala kusurlarına kılıf aranıyor.. Geri kalışımızın en büyük sebebidir islamiyet.. Şimdi gidipte hiristiyanlıkla kafayı bozacak hali yokya islamiyetle uğraşacak tabi.. Şu gerçeği de mi görmezsin İslamiyet devam ettikçe bu coğrafyada kan akmaya devam edecektir.. İslam kan demektir.. Kendilerinin bunun kılıfını dış mihrakların fitnesi olarak adlandırılsa da kimse sizin laboratuvar kurup fotovoltatik pil yapmnızı engellemiyor.. Bak herşeye ama herşeye kılıf bulabilirsin.. Yeterki hayal gücün geniş olsun yiyecek adam olsun yeter..

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

lan cahil herif sen demişsin allah müdahele etmez adam demiş nuh tufanını göndermiş kuranda yazıyor yine kıvırma yolundasın adam gibi cevap ver nuh tufanını yapan allah mı değil mi?

Sitelerde Paylaş

Kendi özelliklerini ne diye bana yansıtıyorsun ki? Bağnaz ve yobaz olan sensin çünkü sana açıkça yanlışını gösterdiğim halde yanlışını kabul etmek yerine daha çok yanlışa sarılmakta ısrar ediyorsun.

Sen Allah dünyaya müdahele etmez, etmiyor, etmeyecek demedin mi?

Ben de Kuran'a dayanarak ettiğini göstermedim mi?

Eğer bağnaz ve yobaz olmasaydın yanlış yazmışım derdin.

İyi ve kötü nedir, onu mu bilmek istiyorsun?

Bir insanı sırf Muhammed'e inanmadı diye sonsuza kadar işkence ederek yakmak iyi midir, kötü müdür?

Engellemek elinde iken kendi yarattığı bir sapığın küçük bir çocuğa tecavüz edip öldürmesini seyreden birisi iyi midir, kötü müdür?

Sitelerde Paylaş

lan cahil herif sen demişsin allah müdahele etmez adam demiş nuh tufanını göndermiş kuranda yazıyor yine kıvırma yolundasın adam gibi cevap ver nuh tufanını yapan allah mı değil mi?

Kendi özelliklerini ne diye bana yansıtıyorsun ki? Bağnaz ve yobaz olan sensin çünkü sana açıkça yanlışını gösterdiğim halde yanlışını kabul etmek yerine daha çok yanlışa sarılmakta ısrar ediyorsun.

Sen Allah dünyaya müdahele etmez, etmiyor, etmeyecek demedin mi?

Ben de Kuran'a dayanarak ettiğini göstermedim mi?

Eğer bağnaz ve yobaz olmasaydın yanlış yazmışım derdin.

İyi ve kötü nedir, onu mu bilmek istiyorsun?

Bir insanı sırf Muhammed'e inanmadı diye sonsuza kadar işkence ederek yakmak iyi midir, kötü müdür?

Engellemek elinde iken kendi yarattığı bir sapığın küçük bir çocuğa tecavüz edip öldürmesini seyreden birisi iyi midir, kötü müdür?

İşiniz gücünüz laf salatalığı.

Dini bir kenara bırakın, size Tanrı'nın varlığıyla ilgili birşeyleri anlatmaya çalışıyorum. Siz hemen oradan kalkmış nuh tufanı, tecavüz, savaş o şu bu diye laf salatalığı yapıyorsunuz. Din ile bağlayıp aklınızca çeşit çeşit sorularda mantık hataları arıyorsunuz.

Yobaz / bağnaz dincinin saplantısı nasıl ota boka hurafelere inanıp dini özünden uzaklaştırmaksa ateistin yobazı da her koşulda inkar etmek oluyor demek ki.

Sen bana adam gibi İYİ ve KÖTÜ nedir onu cevabını ver. Örnek değil.

Kuran'da Allah her olan bitene müdahale edecektir, insanların yaşamlarına müdahale edecektir diye yazmaz.

Müdahale etmiş dahi olsa sen bunu o an zaten fark edemezsin.

Diyelim; birine kötülük yaptın hemen laps şak diye cezanın o an geleceğini sanıyorsunuz, o iş öyle değil aslanım. Günü geldiğinde bakmışsın bir ayağın çukura girmiş anlarsın o zaman cezan neymiş..

Sitelerde Paylaş

Dini bir kenara bırakın, size Tanrı'nın varlığıyla ilgili birşeyleri anlatmaya çalışıyorum. Siz hemen oradan kalkmış nuh tufanı, tecavüz, savaş o şu bu diye laf salatalığı yapıyorsunuz. Din ile bağlayıp aklınızca çeşit çeşit sorularda mantık hataları arıyorsunuz.

Yobaz / bağnaz dincinin saplantısı nasıl ota boka hurafelere inanıp dini özünden uzaklaştırmaksa ateistin yobazı da her koşulda inkar etmek oluyor demek ki.

Kuran'da Allah her olan bitene müdahale edecektir, insanların yaşamlarına müdahale edecektir diye yazmaz.

Diyelim; birine kötülük yaptın hemen laps şak diye cezanın o an geleceğini sanıyorsunuz, o iş öyle değil aslanım. Günü geldiğinde bakmışsın bir ayağın çukura girmiş anlarsın o zaman cezan neymiş..

az önce müdahale etmez diyodun?

Sitelerde Paylaş

Yahu senin yobaz/bağnaz dediğin dinciden ne farkın var? Sonuçta hepiniz de aynı saçmalığa inanmıyor musunuz?

Dinin özü dediğin şey, Muhammed'e kayıtsız şartsız inanmak ve itaat etmek, inanmayan herkesin sonsuza kadar yanacağını sanmaktır.

İyinin kötünün tarifi sözlüklerde var, oradan oku. Ben sana örneklerle açıklıyorum daha ne istiyorsun? Dur, işin içine bir de adalet duygusunu katalım.

Bir insanı sırf Muhammed'e inanmadığı için sonsuza kadar yakmak iyi midir, adil midir?

Var mı bu kadar net ve açık bir soruya net ve açık bir cevabın? Laf salatası yapmadan cevap verebilir misin?

Kehf/65. Derken kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiş, kendisine tarafımızdan bir ilim öğretmiştik.

Kehf/74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.

Bu ayetlerde Musa ve Hızır'ın maceraları anlatılıyor. Allah Hızır'a hem ilim öğretmiş hem de rahmet yani merhamet ve şefkat gösterme duygusu vermiş.

Peki bu Hızır denen herif ne yapıyor? Gidip bir çocuğu öldürüyor.

Bunu gören Musa ne yapıyor. Hiç. Adam bana ilim öğretecek diye gözü önünde bir çocuk öldürülmesine seyirci kalıyor.

Peki bu Allah'ın kendisine ilim ve rahmet verdiği çocuk katili neden çocuğu öldürmüş? Çünkü çocuk büyür de ana babasını küfre sürükler diye korkmuş.

Gördün mü Allah nasıl çocuk öldürtmüş, demek ki müdahele ediyormuş.

Sen ilkönce Allah müdahele ediyor mu, etmiyor mu konundaki düşüncelerini netleştir.

Ne cezam olacak ve bu ceza neden verilecek, bir anlat bakalım.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Herkes doğru düşündüğü şeyleri başkasına anlatmak ister.Bir insan bildiği şeyi başkasına anlatırsa onun iyiliğini istiyor demektir.Amacı doğru istikamette olmak olan insan elbette bilgi paylaşımında bulunacaktır.Bu aklı başında olan insanların görevidir.

Sitelerde Paylaş

Ben olaya beynime doldurulduğu gibi değil sorgulayarak bakıyorum. Ayetin devamı var istersen önceki mesajımı tekrar oku. Sizi uyarsam da uyarmasam da değişen bir şey olmayacağı söyleniyor yani "uyarı yapma" demiyor. Önceki mesajı okursan olayı daha rahat iki yüzlülük yapanlar olduğunu anlarsın.

"Allah insanlara düşünme ve seçme özgürlüğü tanımıştır. Kuran'ı izleyen gerçekçiler, gerçeği onaylamalarına karşı yapılan hakaretlere kaba kuvvetle karşılık vermezler. Tanrı'nın emrine göre, böyle kişileri yalnız bırakarak hesaba katmamak gerekir."

İşte böyle, (ey Peygamber,) onlara öğüt ver; senin görevin yalnız öğüt vermektir: 88:21

Kuran'ın nefis çelişkilerinden birine daha giriş yapmışsınız. Muhammedin, elinde henüz bir güç yokken, abim, ağam, paşam dönemlerindeki yumuşak söylemlerinden birisidir yukardaki ayetler. Ama aynı Muhammed, eline güç geçince ödevinin yalnız öğüt vermek olduğunu unutur ve şunları söylemeye başlar:

Tevbe 29:

Kendilerine kitap verilenlerden Allah'a ve âhiret gününe inanmayanlarla, Allah'la Peygamberinin harâm ettiğini harâm saymayanlarla ve hak dînini kabûl etmeyenlerle savaşın cizye vermeye râzı olup bizzat kendi elleriyle ve alçalarak gelip verinceye dek onlar.

Maide 33:

Allah'a ve Resûlüne savaş açanlarla yeryüzünde bozgunculuk etmeye koşanların cezaları, ancak öldürülmektir, yahut asılmaktır, çapraz olarak elleriyle ayaklarının kesilmesidir, yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu, onların dünyada uğradıkları horluktur, âhiretteyse pek büyük bir azap vardır onlara.

Nisa 89:

Onlar, sizin de kendileri gibi kâfir olmanızı ve böylece de hepinizin bir olmanızı isterler, onun için Allah yolunda yurtlarından göçmedikçe onların hiçbirini dost edinmeyin. Bunu kabul etmez de yüz çevirirlerse tutun onları ve öldürün onları bulduğunuz yerde ve onlardan ne dost edinin, ne yardımcı.

Sen onları inanmaya zorlayamazsın deyip de, sonra tevbe 29'u vb. indiren tanrıya çocuklar bile güler.

Bunları gibi nice çelişki ve kepazelik vardır ki, Muhammed'in yalnızca öğüt verici olmadığını, ha var ha yok allahınızın ikide bir ağız değiştirdiğini, adeta yalancı bir insan, adeta Muhammed'in kendisi olduğunu gösterir.

Sitelerde Paylaş

Hakki yilmazin hazirladigi istekuran sitesindeki meallerimi okuyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...