Jump to content

Müslüman arkadaşlarım, amacınız nedir?

Recommended Posts

E be köylü güzeli.. 470 sene önce sonrasında yazılmış onlarca kitabın bugüne kadar kaç kere sadeleştirildiğinden haberin yok herhalde..

Ancak senin '' İlahi, apaçık ve sözde zamanlar üzeri olması gereken kitabın '' sözüyle yola çıkarsak farklı ırk ve dillerin hiç olmaması gerekiyordu. Böylece sende inanmış olurdun sanırım.

Ne alaka? 470 sene nedir? Onlarca kitaptan bize ne? Biz "ilahi" olduğu iddiasında olan bir kitaptan bahsediyoruz. Beşeri hiçbir şeyi ona örnek gösteremezsin?

Zamanlar üzeri bir kitap bunları hesap etmemiş mi? Edememiş mi? Böyle bir acziyeti, beşeri kaynakları örnek gösterdiğiniz bir acziyeti, ilahi bir kitap kaldırır mı?

O sözden "farklı ırk ve dillerin hiç olmaması gerekiyordu" çıkarsamasına nasıl vardın anlamadım..O zamandan bu zamana farklı ırk ve diller olageldiği için mi demek istiyorsun? Umarım öyle değildir..

Kitap ilahi, kitap ben tanrının sözyüm diyor. Bunun iddiasında, bilmem farkında mısınız? Öyle iki laga lugayla, beşeri örneklerle sıvışamazsınız. Ha, anca kendi arkadaş çevrenizde..

Not: Evrimle ilgili fazla bir bilgin yoksa o konuya hiç bulaşma şimdiden söyleyeyim. Çok kavim helak oldu buralarda o şekilde..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 165
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ulan iki kitap okuyan kendini aristokrat sanıyor koduğumun memleketinde..

Yeryüzünü paylaştığın canlılarla DNA uyuşması kadar normal ve doğal bir şey yoktur. Bunun altında tesadüf diye bir şey aramak akıl tutulmasıdır.

tesaduf?

ulan adama diyonki "balik da olabilirdin" sonrada kitaptan bahsediyosun

Sitelerde Paylaş

kardesim tanriya inan yada inanma banane ama bilim tanri yoktur derse (henuz bu.konuda varligi/yoklugu ispatlanmadi) senin metafizik dusuncelerinin bir onemi kalmaz

evrim milyonlarca yil once degildi :D ilk canlidan beri var( hala) evrimin henuz ispatlanmadigi dogru tabi curutulemedide

Bilim Tanrı yok demedi, bu gidişle yok diyemeyecek emin ol : )

Eğer bilim Tanrı var derse sen ne yapacaksın ? : )

Sitelerde Paylaş

mukemmel allahla nasil olurda bir insani karsilastirirsin bu islamda şirk tir

Tanrı bizlere dağ, göl, deniz, orman vb. gibi daha sayamayacağım sayısız nimet ve olanak sunmuş vaziyette.

Bunları doğru kullanmak ve dünyayı çirkinleştirmemek bizim elimizde..

tarihinde Murat Uzun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlarımın arasında yeterince her düşünce ve inançtan insan var o yüzden sıkıntım merakım pek yoktur.

Sorun sadece Kuran mı?

Diğer dinler ile problem yaşamıyorsanız bu da sevindirici, demek ki İslam'ı seveceksiniz yakın zamanda..

Üçüde ayanı palvarayayı savunuyor tencere yuvralanmış kapağını bulmuş tencere kara seninki benden kara uysada söyledim uymasada :lol::D ama üç kitabın üçüde palvracı ilkel yalancı hiç bir dedyiyle bir birini tutmayan tamamiyle cahil insan yazamsıdır :D

5pWGYR.jpg

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyayı güzelleştirmek adına neler yapıyorsun ?

Yani her şeye gücünün yettiğini iddia ettiğin putundan bir şey beklemiyorsun da benden mi bekliyorsun? Senin putun ne yapıyor, asıl önemli olan bu.

Mesela bir sapık küçük bir çocuğa tecavüz edip öldürürken Allah neden seyrediyor? Ne zevk alıyor seyretmekten?

Sitelerde Paylaş

Buradaki ''dost'' müslüman toplumun başına lider, önder, padişah, başbakan, cumhurbaşkanı vs. (ne derseniz diyebilirsiniz) seçerken kafir / gayrimüslim seçmeyin anlamındadır.

Şununda artık farkına varın; Ayetlerden anlam çıkarırken 1400 sene önce ki anlatım diliyle bugün ki anlatım dilinin birbirinden çok farklı olduğunu kavradığınız takdirde iyi sonuçlar çıkarabileceğinize inanıyorum.

ne fark var merak etim eskiden cariyeye köleye ne denirdi şimdi ne denir. bi açaıka bakalım veye işlevleri ne:??

Sitelerde Paylaş

Hani diyorsun ya '' orada olmasaydın burada doğsaydın şu dinden değil de bu ırk böyle dinden olsaydın '' diye, bende diyorum ki evrime göre sende hala balık olsaydın.. ?

Başkasını bilmem sadece ben Tanrı'ya ulaşmanın veya inanmanın yolu SEVGİden geçeceğine inanırım. Çoğu inanç sahibi insan küçüklükten korkutulduğu için inanmaktan yanadır. Buna gerçekten bende karşıyım.

Niyet hakikata ulaşmaktır.

Hristiyan mı oldun deist mi oldun şimdi?

Sitelerde Paylaş

Yani her şeye gücünün yettiğini iddia ettiğin putundan bir şey beklemiyorsun da benden mi bekliyorsun? Senin putun ne yapıyor, asıl önemli olan bu.

Mesela bir sapık küçük bir çocuğa tecavüz edip öldürürken Allah neden seyrediyor? Ne zevk alıyor seyretmekten?

Sen yattığın yerden olan biteni seyredeceksin öyle mi ?

Ben Allah değilim diye cevap verme. Sen önce insansın, insan olduğun için dünyaya sahip çıkmak zorundasın. Bu dünya yaşaman için var edildi. Dünya olan bütün kötülüklere elinden geldiğince karşı durmak senin vicdani vazifendir.

Peki ben sana sorayım; Evrim; bir sapık tarafından tecavüze uğrayan ufacık kız çocuğu için ne yapmanı öneriyor ?

Sitelerde Paylaş

Bilim, ilim ve Tanrı ile birlikte hakikata ulaşmak mı doğru yoldur yoksa milyonlarca yıl önce görmediğimiz duymadığımız hala yarım yamalak kalmıl ispatlanmamış evrime mi ?

Hiç bitmeyeceksiniz belli..Ama biz de yazmaktan vazgeçmeyelim:

Evrimin neresi yarım yamalak kalmış? Evrim konusunda ne biliyorsun?

..Bugün bilim biyolojide geçerli paradigma evrim. Dünyanın en saygın üzniversitelerindeki evrim kürsüleri, pubmed'de yapılmış ve halen yapılmaya devam eden yüzbinlerce yayın, moleküler biyoloji ve bilimdeki tüm gelişme ve sınamalardan alnının akıyla geçmiş, henüz majör hiçbir eksikliği bulunamamış, neredeyse 150 yıl önceki öngörüleri bugün hala daha ve şaşırtıcı şekilde tamtamına yerine oturan evrim teorisi..

Karşısında ne var? Koca bir hiç. Ha pardon, buralardaki bir aklıevvelin kendi çapındaki, arkası boş "yarım yamalak" söylemi var.

Evirm teorisini sindirmesini öyle ya da böyle öğreneceksiniz..Geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş
Peki ben sana sorayım; Evrim; bir sapık tarafından tecavüze uğrayan ufacık kız çocuğu için ne yapmanı öneriyor ?

Evrimin 10 emri var...

1-Tecavüzcülere tecavüz edin,sonra isterseniz öldürebilirsiniz ama öldürmeseniz de olur..

Böyle bir şey olabilir mi?

Hastasınız siz,hasta..

Sitelerde Paylaş

Sen yattığın yerden olan biteni seyredeceksin öyle mi ?

Ben Allah değilim diye cevap verme. Sen önce insansın, insan olduğun için dünyaya sahip çıkmak zorundasın. Bu dünya yaşaman için var edildi. Dünya olan bütün kötülüklere elinden geldiğince karşı durmak senin vicdani vazifendir.

Evrimin bu konuda birşey söylemek gibi bir nosyonu yok. Ne alaka? :)

Onu hesabını gidip "bunun olmasına izin veren" allahından soracaksın.

Evrime saldıracam laf sokacam diye, hangi akılsız kudurukluğu yapacağınızı şaşırıyorsunuz.

Fazlası yok çünkü..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...