Jump to content

Ateist Olduğunuzu İfade Edebiliyor musunuz?

Recommended Posts

Ateist/dinsiz olduğunuzu aileleriniz biliyor mu?

Bilseler tepkileri nasıl olurdu?

Sosyal, yakın çevrenizdeki arkadaşlarınızın durumdan haberi var mı?

Eğer yoksa, sosyal hayatınızda bir inanır gibi mi davranıyorsunuz?

Kimliğinizde yazan müslüman ibaresi sizi rahatsız ediyor mu?

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tepkilerimi yanacaksin sana sunlar olacak babama diyorumki baba bu dinde aklima yatmayan yerler var niye boyle olsa iyi olmazmiydi diyorum adam bana diyorki gidince Allahada boyle soylersin diyor ne yapayim ben bu adami?Adam beni korkutmaya calisiyor.

tarihinde RedDragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tepkilerimi yanacaksin sana sunlar olacak babama diyorumki baba bu dinde aklima yatmayan yerler var niye boyle olsa iyi olmazmiydi diyorum adam bana diyorki gidince Allahada boyle soylersin diyor ne yapayim ben bu adami?Adam beni korkutmaya calisiyor.

Doğruları söyleyin. Sizi ateist yapan allahtır. Ayetler ile de allahın sizin inanmanızı istemediği için inanmadığınızı gösterirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Soyleyemiyorum. Cevremdeki hic kimse ateist oldugumu bilmiyor. Soylersem beni seytan ilan edebilirler.

Evet kimligimdeki musluman ibaresi beni rahatsiz ediyor.

Ama benim ateist olmam kimi ilgilendirirki bende hayatimi yasayip yok olmak istiyorum gerisi onemli degil.

tarihinde Gokyuzunucokamacokseven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateizm umrumda değil. Ateist olduğumu söyleyip saçma sapan tepkilerle uğraşmak, saçma sorulara cevap vermek zorunda kalmak beni yorar. Hayatımı yaşayıp yok olmak istiyorum. İnsanlarla uğraşamam.

Bende böyle düşünüyorum. Sonsuz yaşam yok. 70 yıllık bir yaşam var ki o bile bir mucize. verimli 30 senesi var o da şansın varsa.

Ben bir kere bir iki ayeti eleştirecek gibi oldum baktım kardeşlerimin ilmi yetmedi. Bunlar da gitmiş bizim dedelerden birisine. Adam aradı karşı karşıya geldik. Baktım boka sarıyor. Valla kafam karışmıştı dedim çıktım.

bir ara almanyaya gittim. Ramazana denk geldi. Almanyanın da biraları çeşitleri çok. Her gün bir iki tane içiyoruz. kardeşler kayınbirader falan görüyor. Onlar da tutmuyor gerçi ama inançları var. Deşifre oluyoruz tabi ister istemez. Kabul ediyorlar sonuçta seslerini çıkarmıyorlar.

Geçen süleymaniyeye gittik kayınbirader ile dua okuyor gibi fotograf çektirdik :) Zamanında yapmadığımız şey değil. Çok rahatsız hissetmiyorum kendimi içimde nefret yok. Ama inancım da yok sonuçta en ufak bir şey hissetmiyorum.

Allah nerede sorusuna yanıt olarak bulamıyorum cevabı veriyorum ama evren müthiş bir kaos. Aramaktan da sıkılmadım şu ana dek. Halen astronomi kuramsal fizik vs. görünce izliyorum. Ölene kadar bitmeyecek.

O yüzden yaşayıp gidek ya. Boşver gerisini...

Sitelerde Paylaş

Soran olursa söylerim. Ama pekte soran olmuyor. Çünkü diğer sıradan müslüman insanlar gibi namaz kılmıyorum, oruç tutmuyorum, dinin hiçbir gereğini yerine getirmiyorum. Bildiğim ve kanıksadığım ahlak kurallarım var o kadar. Alnımda ateist yazmadığına göre niye sorsunlarki bana sen ateistmisin diye? Ateizmi yayma gibi bir derdimde olmadığına göre...

tarihinde ReAlPeReSt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...