Jump to content

Fibromiyalji hastaligi tedavisi

Recommended Posts

Bir arkadasin istegi uzerine bu konuyu aciyorum.

fibromiyalji hastalıgının tedavisi mümkün mü ?

Dayanılmaz kas ağrılarım mevcut ,ozellıkle nemlı havalarda agrılar artıyor,doktorlar bıseyın yok deyıp gonderıyor,alternatıf tıp denılen sektorde de bırsuru tedavı yontemınden bahsedıyorlar,bu teknıklerın bılımsel olabılecegınden emın degılım.

Kuru ıgne tedavısı,mora terapı vb gıbı yontemlerle ıylestırdıgını ıddıa edenler var.

Bu hastalık kabus gıbı,konu hakkında bılgısı olanlardan onerı beklıyorum,tesekkurler.

tarihinde BabyKnightt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tedavisi zor bir hastalık. İlacı var ama tehlikeli yan etkileri de var..

Fibromiyalji ağır ve yaşamı mutsuz ediyorsa tedaviyi kabul edebilir. Doktoruna görünsün ve ilacı sorsun.

Burada yayınlamayalım..

Evet. Tedavisi var.. Biraz zahmetli ve pahalı..

Sitelerde Paylaş

Babyknıght,cok tesekkur ederım.

Kucuk yaslardan ıtıbaren bu rahatsızlıgı cekıyorum malesef,yas ılerledıkce sıklastı.

Egzersız ve fızık tedavı dısında bır tedavı uygulanmadı suana kadar ve hıc faydasını gormedım.

Hacı,bahsettıgınız ılacı sanırım bılıyorum fakat sızınde belırttıgınız gıbı yan etkılerınden dolayı sıcak bakmıyorum.

Onca agrıya ragmen alternatıf tıp vb tedavılere de hıc bulasmadım.

Bu hastalıktan kurtulmak ıstıyorum ,keske yan etkısı bu sekılde olmayan bır ılac yada farklı bır tedavı yontemı olsaydı .

Sitelerde Paylaş

Babyknıght,cok tesekkur ederım.

Kucuk yaslardan ıtıbaren bu rahatsızlıgı cekıyorum malesef,yas ılerledıkce sıklastı.

Egzersız ve fızık tedavı dısında bır tedavı uygulanmadı suana kadar ve hıc faydasını gormedım.

Hacı,bahsettıgınız ılacı sanırım bılıyorum fakat sızınde belırttıgınız gıbı yan etkılerınden dolayı sıcak bakmıyorum.

Onca agrıya ragmen alternatıf tıp vb tedavılere de hıc bulasmadım.

Bu hastalıktan kurtulmak ıstıyorum ,keske yan etkısı bu sekılde olmayan bır ılac yada farklı bır tedavı yontemı olsaydı .

Bu hastalıktan kurtulamazsın. Bu gidici bir hastalık değil. Aslında hastalıkların çoğu kalıcıdır. Ama belirtileri tedavi mümkündür..

Bazen anti depresan ilaçlar yararlı olabilir. Onların yan etkileri azdır ve çok yararlı olabilirler.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Merhaba sevgili forum ahalisi,
Fibromiyalji hastalığım hakkında tekrardan birşeyler paylaşmak istedim,belki aranızda kendisi yada yakını faydalanmak isteyebilir diye. Yaklaşık 3 yıldır düzenli yürüyüş yapıyorum , kas ağrısı ve uykusuzluk şikayetlerim yok denecek kadar azaldı.Kendimi daha zinde ve mutlu hissediyorum.
Artık ağrı kesicilere ihtiyacım kalmadı diyebilirim.
Yürüyüşün yanı sıra beslenme şeklime de elimden geldiğince dikkat ediyorum.

Fibromiyaljinin serotonin ile ilişkili olduğunu doktorum söylemişti.
Sanıyorum düzenli yürüyüşle serotonin seviyem normal düzeye ulaşıyor ve bu şekilde ağrı olmuyor.
Selamlar,

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, curious yazdı:

Merhaba sevgili forum ahalisi,
Fibromiyalji hastalığım hakkında tekrardan birşeyler paylaşmak istedim,belki aranızda kendisi yada yakını faydalanmak isteyebilir diye. Yaklaşık 3 yıldır düzenli yürüyüş yapıyorum , kas ağrısı ve uykusuzluk şikayetlerim yok denecek kadar azaldı.Kendimi daha zinde ve mutlu hissediyorum.
Artık ağrı kesicilere ihtiyacım kalmadı diyebilirim.
Yürüyüşün yanı sıra beslenme şeklime de elimden geldiğince dikkat ediyorum.

Fibromiyaljinin serotonin ile ilişkili olduğunu doktorum söylemişti.
Sanıyorum düzenli yürüyüşle serotonin seviyem normal düzeye ulaşıyor ve bu şekilde ağrı olmuyor.
Selamlar,

Ağrılarının azaldığına sevindim.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 06.09.2014 at 23:43, haci yazdı:

Bu hastalıktan kurtulamazsın. Bu gidici bir hastalık değil. Aslında hastalıkların çoğu kalıcıdır. Ama belirtileri tedavi mümkündür..

Bazen anti depresan ilaçlar yararlı olabilir. Onların yan etkileri azdır ve çok yararlı olabilirler.

Acaba sadece boyun bölgesini tutan fibromiyaljiler var mıdır? Benim boyun kaslarım ağırıyor, spazma giriyor. Ama diğer kaslarımda bişi yok. Boyun düzeleşmesi diyorlar ama acaba fibromiyalji türü bir kas hastalığı mı boynu düzeleştiriyor.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, teogoni yazdı:

Acaba sadece boyun bölgesini tutan fibromiyaljiler var mıdır? Benim boyun kaslarım ağırıyor, spazma giriyor. Ama diğer kaslarımda bişi yok. Boyun düzeleşmesi diyorlar ama acaba fibromiyalji türü bir kas hastalığı mı boynu düzeleştiriyor.

Fibromiyalji bütün vücudu tutar. Yalnız boynu tutan türü yoktur.. Sizde muhtemelen boyun tutulması (kas spazmı) var..

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, haci yazdı:

Fibromiyalji bütün vücudu tutar. Yalnız boynu tutan türü yoktur.. Sizde muhtemelen boyun tutulması (kas spazmı) var..

Boyun kaslarındaki spazm ya da anomali mi boyun düzleşmesini meydana getiriyor yoksa boyun düzeleşmesi mi spazma neden oluyor? Bir bilginiz var mı?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, teogoni yazdı:

Boyun kaslarındaki spazm ya da anomali mi boyun düzleşmesini meydana getiriyor yoksa boyun düzeleşmesi mi spazma neden oluyor? Bir bilginiz var mı?

Tedavi açısından aralarındaki fark önemli değil. Hedef kas spazmını gidermek ve önlemek.

Normal bir insanda anomalinin boyun düzleşmesinden sorumlu olacağını sanmıyorum. Çünkü anomaliler genellikle doğuştan kazanılır.

Ayrıca boynun kendi kendine düzleşmesi ve bu arada kas spazmına neden olması da olası değil... Mantıklı da değil zaten.

Geride ne kaldı?

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 14.10.2017 at 21:01, haci yazdı:

Tedavi açısından aralarındaki fark önemli değil. Hedef kas spazmını gidermek ve önlemek.

Normal bir insanda anomalinin boyun düzleşmesinden sorumlu olacağını sanmıyorum. Çünkü anomaliler genellikle doğuştan kazanılır.

Ayrıca boynun kendi kendine düzleşmesi ve bu arada kas spazmına neden olması da olası değil... Mantıklı da değil zaten.

Geride ne kaldı?

Kas kısalması boyun düzleşmesine neden olur mu peki?

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, teogoni yazdı:

Kas kısalması boyun düzleşmesine neden olur mu peki?

Kas kısalması ne demek? Spazmdan dolayı kısaldı ise, spazmı giderirsen tekrar eski haline döner.

Tabii bu arada bir nedenden dolayı kasda fibrozis olduysa, bu kısalma düzelmez ve öyle kalabilir. Bazı hastalıklar bundan sorumlu olabilir. Skoliozis gibi..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...