Jump to content

Tek başına İslam'ı çürüten yazı...

Recommended Posts

BU kadar uzun yazmaya gerek yok çürütmek için, dağların oluşumunu bilmek yeterli kuranın cahilce yazıldığını farketmek için,

neymiş yeri sabitlemek için kazık yapmış dağları,

keh keh keh

Sitelerde Paylaş
  • İleti 195
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

BU kadar uzun yazmaya gerek yok çürütmek için, dağların oluşumunu bilmek yeterli kuranın cahilce yazıldığını farketmek için,

neymiş yeri sabitlemek için kazık yapmış dağları,

keh keh keh

1- öncelikle Ben kesinlikle nurcu değilim. Said nursi avam tabakasını budala insanları ehli beyttin (Allahın ailesinin) konuşmasındaki cazibesinden alıkoymak Ehl-i Beyte hizmet etmek budala insanları ehli beyte yaklaştırmamak için gelmiştir. onun için said nursinin konuşmasına kapılanlar. ehli beyte yaklaşamamışlarıdır..

Şimdi İslam büyüklerimiz der ki: Kuranın bir cümlesinden, bir kelimesinden, bir harfinden, bir sükunundan, hulasa her birinden tahsil olunan mana karşısında akıllar durur fikirler hayrete düşer rukular secdeler tecelli eder. Esasen Bu Kitab-ı Kainatın neresine baksan O Halık'a karşı secde etmeden durabilir misin?

Mesela Şu iki kelimeden heyetlenen şu ayetinin gizlediği azametli manaya bak

Nebe 7 Vel cibale evtaden

manası: "Dağları zemine kazık dikdik"

Bu nazm-ı celile bir şair gözüyle bakılırsa: Zemin Yeşil bir taban, Sema Elektirik lambalarıyla süslenmiş tavan, Bu muazzam çadırın direkleri de dağlar

Bir Çoğrafyacı gözüyle bakılırsa: Kürre; alem-i esirde yüzen bir sefine, dağlar o sefininen üstünde muvazene için çakılmış kazıklar.

Diğer bir bakışla: Zemin bir hane ise o hanenin hayatının direği de yine dağlardır. Zira hayat-ı hayvaniyenin direği, Şeriat-ı haayatı su, hava ve topraktır. bunların direği de dağlardır. Aynı zamanda dağlar suyun mahzeni, havanın tarağıdır. Yani muzır gazları tersib eder. havayı tasfiye ederler. maişetimizin de hazinesidirler.(kıymetli madenler)

Hikmet-i tabiyye cebhesinden bakılırsa: Zeminin kar'ında bazı infilaklat ve imtizacatın neticesi olarak hasıl olan zelzele ve tahzizatın, dağların zuhuru ile sükunet bulduğu ve yine zeminin hiddet ve gadabı, dağların menfezleri ile teneffüs ederek sükunet bulduğu beyan ediliyor"

Sözlük : Alem-i esir: Bütün bilim adamlarınca kabul edilen uzayı dünyayı herşeyi kaplayan çok ince madde..

Hülasa: İslam büyüklerimiz: dünyamız uzayda bir gemi gibi alemi esirde yüzerken dağlar o geminin dengesi için çakılmış dağlardır demişlerdir

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1- öncelikle Ben

Ben ne demişim sen nasıl romantik anlatımlar kopyalayıp yapıştırmışsın.

Dağ bizzat afetler sonucu oluşmuştur, kuranın dediği ise yeri sabitlemek için dağları kazık yaptığı, bizzat deprem sonucu oluşan dağ, nasıl oluyorda depremleri önlüyor ?

Sen hala tövbe edip ateist olmuyosan haklısın seni anca ateş paklar.

Sitelerde Paylaş

Ben ne demişim sen nasıl romantik anlatımlar kopyalayıp yapıştırmışsın.

Dağ bizzat afetler sonucu oluşmuştur, kuranın dediği ise yeri sabitlemek için dağları kazık yaptığı, bizzat deprem sonucu oluşan dağ, nasıl oluyorda depremleri önlüyor ?

Sen hala tövbe edip ateist olmuyosan haklısın seni anca ateş paklar.

depremleri önlüyor demiyor kimse dağlar hem depremlerin daha şiddetli olmasını engelliyor hemde diğer günler zeminde derinliklerinde patlamalar infilaklar her zaman oluyor onların sarsıntıları dağlar sayesinde sükun buluyor deniliyor anladiiin :blink: (dın değil "diiiiiiin" olucak anladiiiin) :Dasadaasa

Sitelerde Paylaş

depremleri önlüyor demiyor kimse dağlar hem depremlerin daha şiddetli olmasını engelliyor hemde diğer günler zeminde derinliklerinde patlamalar infilaklar her zaman oluyor onların sarsıntıları dağlar sayesinde sükun buluyor deniliyor anladiiin :blink: (dın değil "diiiiiiin" olucak anladiiiin) :Dasadaasa

Buna kendin inandıysan sorun yok, enayilik bedava :)

Sitelerde Paylaş

Buna kendin inandıysan sorun yok, enayilik bedava :)

aklını çalıştıramıyorsun kapasiten yoksa elbette sağdan doldan duyduklarına inanıcaksın

Akılını kullan yer altında infaklar patlamalar yaşanıyor şuan... bunlardan bazısı Dağlar sayesinde sukün buluyor

Hem dağların başka görevi daha var ki Ayn şıtyan'lar :D bunu ancak bilebilir. Oda şu ki: "Dünya uzayda "esir" denilen çok ince bir madde içinde yüzerken dağlar Bir denge oluşturuyorlar."

Aynı zamanda dağlar suyun mahzeni hayatın tarağıdırlar muzır gazları tortulaştırır havayıda temizlerler. hayatın direğidirler kamon

Sitelerde Paylaş

aklını çalıştıramıyorsun kapasiten yoksa elbette sağdan doldan duyduklarına inanıcaksın

Akılını kullan yer altında infaklar patlamalar yaşanıyor şuan... bunlardan bazısı Dağlar sayesinde sukün buluyor

Hem dağların başka görevi daha var ki Ayn şıtyan'lar :D bunu ancak bilebilir. Oda şu ki: "Dünya uzayda "esir" denilen çok ince bir madde içinde yüzerken dağlar Bir denge oluşturuyorlar."

Aynı zamanda dağlar suyun mahzeni hayatın tarağıdırlar muzır gazları tortulaştırır havayıda temizlerler. hayatın direğidirler kamon

Yaprak mı daha yeşildir, Napolyon mu daha hızlı koşar?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • 4 years later...
On 8.09.2014 at 01:37, BilimDinimdir yazdı:

http://dinsizdeist.blogspot.com.tr/ de okuduğum bir yazıyı aynen aktarıyorum:

Dünya'da binlerce din var,bu dinler birbirleriyle sürekli mücadele içindeler.Sağınızdakine bakın ''ben gerçeğim'' diyor solunuza baktığınızda göreceksiniz ki o din de aynını söylüyor ''gerçek olan benim''! Peki bunlardan hangisi doğruyu söylüyor?

Bir dine inanmak için sizce ne gereklidir?Bu soruyu sorun önce kendinize,neden bu dindeyim diye düşünün,sizi o dine çeken ne?O dine mensup bir toplumda yetişmeniz mi,sevdiğim kız inanıyorsa kesin doğrudur gibi bir düşünce mi,yoksa aklınızı ve mantığınızı gıdıkladığınızda o dinin gülücükler saçtığını görmeniz,yani kendi öz düşünceleriniz mi?

Evet yukarıda saydıklarımdan ve saymadıklarımdan herhangi bir nedene tutunuyor olun,tutunduğunuz bu neden sizi doğruca mensup olduğunuz dine sürüklüyor olsun...Bu yazımı okuduktan sonra objektif bir şekilde düşünmenizi rica ediyorum,''objektif''...Olmazsa olmazdır bu ''objektiflik''.

Allah'ın İnanmayanları Cehennem'de Yakması Adil midir?

Bu yazımda esas olarak bunu inceleyeceğim.Allah'ın inanmayanı Cehennem'de yakabilmesi için Kur'an'ı indirdiğine dair kanıt sunması gerekir,eğer kanıtlar yoksa inanmak aptallıktır,çok büyük bir aptallık...Dolayısıyla ''inanmayanlar için Cehennem'' kanunu büyük bir adaletsizlik örneği olur.

Müslümanların sundukları kanıtları inceleyip bu kanıtların aslında kanıt olmaktan ne kadar uzak olduklarını kanıtlamaya çalışacağım.İlki şu olsun;

Kur'an'ın Edebi Mucizeliği

Müslümanlar sıklıkla bu savı ortaya atıp dururlar.''Kur'an benzeri yazılamayacak kadar mucizevi edebi özelliklere sahiptir'' türü şeyler söylerler devamlı.Kur'an'daki benzer ifadeleri içeren ayetlerden ötürü tekrarlanıp durur bu sav,o ayetler olmasa bu sav da olmayacaktı belki de,kimbilir?

Yalnız bu savı gözümüze sokanlardan milyarlarcası Arapça tek kelime dahi bilmez,işin burası burası çok komiktir işte...

''Objektif'' düşünceye olan desteğimi burada tekrarlıyorum,elini vicdanına koysun ''Kur'an'ın benzerini yazın da görelim,Kur'an edebi bir mucizeyken nasıl inanmazsınız'' diye ateş püskürenler,objektifçe düşünsünler,şöyle bi silkelenip kendilerine gelsinler,''ulan ben Arapça bilmiyorum ki,nereden biliyorum Kur'an'ın edebi mucize olduğunu,edebi yapısını incelemedim ki'' diye düşünsünler.

Arapça bilmeyen bir topluma ilahiliği bu tür iddialarla kanıtlmaya çalışmak ne kadar akılcıdır?

Bu bir,Arapça bilmediğim ve Kur'an'ın edebi yapısını inceleyemediğim için bu iddia benim için bir kanıt niteliğinde değildir,olamaz..Benim gibi daha milyonlarcası var,bunun yanı sıra insan nüfusunun yarısından çoğu kendi dillerinde bile okuma-yazma bilmezler.

Allah'a yakışır mı hiç ''sadece Arapça bilenlere özgü mucize yaratmak''?Sadece belli bir kesime özgü?Belli becerilere sahip kesime?Bu durumda Kur'an'ın Araplara indiğinin,sadece Mekke ve çevresinin uyarılması için indiğinin kanıtı değil midir bu türden bir mucize?

Mucize dediğin herkesçe görülebilecek,anlanabilecek türden,evrensel olmalıdır.

Kur'an'ın Bilimsel Mucizeliği

Evet bu iddia da çok popülerdir,bu bloğun kurulmasının nedeni olabilecek kadar popüler bir iddia.Bu bloğun esas amacı bu çürük iddiaların geçersizliğini göstermektir.Ve bunu da büyük oranda başardığımı düşünüyorum.''Kur'an Mucizleri'' isimli iki kategoride sıralıdır bunlarla ilgili yazılarım,o kategorilerden ulaşabilirsiniz.Ben bir de bunları bir -e kitapta toplamıştım,onu da şu linklerden indirebilir dileyenler;

Bu iddia sahiplerine göre Kur'an indiği(!) dönemde bilinmesi mümkün olmayan bilgilere sahipmiş,bu da Allah'tan indiğine kanıtmış ta-bi-ki.Eğer reddiyelerimi okuduysanız göreceksiniz ki bu ''bilinemezdi'' denilen bilgilerin hepsi Kur'an'dan daha eski kaynaklarda mevcut,en basitinden Tevrat bile birçok mucize barındırıyor,Kur'an'ın birinci dereceden kaynaklarından biridir Tevrat.Şimdi soralım;

Muhammed'in dönemindeki tüm yazılı belgeleri,bilinen bilgileri vb. biliyor muyuz da Kur'an'da geçen bir bilginin Kur'an'dan önce blinmediği savunuluyor?Bunu savunanlar Muhammed döneminde ve o dönemden önce Arabistan'da nelerin bilindiğini,nelerin konuşulduğunu yazıldığını vb. incelemişler de mi bu sonuca varmışlar?Hepsine ulaşmaları nasıl mümkün olmuş?

Elimize ulaşan kısıtlı kaynaklarda bile bu bilgilerin Kur'an'dan önce bilindiğini,Kur'an'a kaynaklık ettiklerini rahatça görebiliyoruz(şiirler,,efsaneler,Kur'an'dan önceki kutsal kitaplar vb.lerde).Muhammed döneminde varolan fakat günümüze kadar ulaşmayan tonlarca yazı,bilgi vb. var.Eee otomatikmen ''Kur'an'da önceden bilinmeyen hiçbirşey yoktur'' anlamına geliyor bu.Elimizdeki kısıtlı kaynaklarda bile Kur'an'ın büyük bir bölümünü görebiliyorsak,o dönemdeki tüm belgelere sahip olsaydık ne olurdu bir düşünün.Allah'tan en azından şunu istemeye hakkımız var;

Kur'an'dan daha eski olan ve Muhammed'in ulaşabildiği bütün yazıları,bilgileri,kitapları vb. görüp incelemek istiyoruz,ki Kur'an'dan önce nelerin bilinip bilinmediği detaylıca görülsün.Umarım Allah çağrıma cevap verir.

Kur'an'ın Matematiksel Mucizeleri

Bir başka popüler iddia,Top 10'da üst sıralarda.19 mucizesi,kelime tekrarlarındaki sayıların uyumu,ebced hesapları,kimsayal elementlerin periyoduk cetvel kodları vb.. daha bir sürü şey var bu kategori altında da.

Edebi mucizeliği gibi bu mucizeliği de,tutarsız.Bu iddiaları kontrol edebilmek için yine en başta Arapça bilmek gerekir,üstüne bir de matematik!Dediğim gibi insanların çoğu bırakın matematiği,Arapça'yı,okuma-yazma bile bilmiyorlar.Bu iddiaları nasıl kontrol edecekler,doğru mu yanlış mı?

Allah neden sadece belli becerilere sahip insanlara gösteriyor bu mucizeleri?Sırf bu becerilere sahip olmadığı için mucizeyi göremeyecek,dolayısıyla da inanmayacak milyarlarca insan var?Bu ne kadar adildir?Arapça bilen Cennet'e,matematik bilen Cennet'e,okuma-yazma bilen Cennet'e,bu becerilere sahip olmayanlar ise Cehennem'e,Allah'a yakışır mı bu,Allah'ın adaletine,adaleti gökleri aşmış Allah'a?

Doğru mu yanlış mı kontrol edilmeli,doğruysa insanlar tarafından yapılabilir mi yoksa yapılamaz mı, bunlar iyice incelenmeli,iyice düşünülmelidir üstünde,akıl bunu gerektirir,sorgusuz iman kölelikten,sürüye ayak uydurmaktan başka birşey değildir.Ve yine çok komiktir ki bu mucizleri de yine en çok kontrol edip,doğrulayıp yanlışlama becerisine sahip olmayanlar savunur,delil diye sokarlar milletin gözüne.

Evet bu kadar yeter,bunlar tüm mucize iddialarına yöneltilen soru(n)lardır. Tüm mucize iddialarını yerle bir eder bu sorular,tek tek reddiye hazırlamaya bile gerek yok aslında.

Cinler(Metafizik Varlıklar) ve Mucize İddiaları

Cinlerden kastım ilk insandan bu yana inanılagelen tüm Metafizik varlıklardır.Şimdi bir düşünelim,örneğin ''bilimsel mucize'' iddialarını.Dediğim gibi Kur'an'da 1400 yıl önce insanların bilemeyecekleri bilgilerin olduğunu bunun da Kur'an'ın Allah'tan indiğine kanıt olduğunu savunuyorlar.Peki öyle mi?

İnsanlar bilemiyorlarsa Cinler de mi bilemez bu bilgileri?İnsanlardan çok daha üstün özelliklere sahipler(hızları olsun,zekaları olsun,uçabilmeleri vb. olsun).Tarih boyunca insanlar bu varlıklarla her zaman iletişimde olmuşlardır,İslam inancına göre de bu böyledir,insanlar Cinlerle iletişime geçebilirler.

Buna göre örneğin:Cinler tarafından kolayca bilinebilecek dünyanın döndüğü bilgisi,yuvarlak olduğu bilgisi vb. devamlı Cinlerle iletişim halinde olan insanlara Cinler tarafından verilmiş olamaz mı?Tabi ki olabilir,İslam inancına göre de diğer dinlere göre de bu böyledir,ilk insandan beri süregelmiştir bu inanç.

Bu durumda bu bilgilerin insanlara Allah tarafından verildiğini iddia etmek desteksiz sallamaktan başkası değildir,inanmak da akıldışılıktan meydana gelir.Bu matematiksel mucizeler için de,edebi mucizeler için de böyledir,kehanetler ve diğer mucizeler için de.

Örneğin başka bir popüler mucize iddiası da ''Kabe ve Altın Oran'' başlığıyla hayatımıza girmiştir.Kabe Müslümanlar kılıçla çalmadan önce Paganların olduğu için,gerçekten böyle bir mucize varsa ben Kabe'yi inşa eden Paganlara hayranlığımı belirtmeden geçemem,Müslümanlar yalnızca emeği çalmıştır ki bu da nefret edilesi bir davranıştır.Tabi yine bu mucize de ''belli becerilere,olanaklara sahip'' kesim için mucizedir,milyarlarca insan bu iddiayı kontrol edip de gerçek mi,yalan mı olduğunu bilemez,ben dahil.Doğru olduğunu varsayarsak insanların binlerce yıl önce yapamayacağı bu işi Cinler kolayca yapabileceği,altın orana sahip bölgenin neresi olduğu bilgisini insanlara verebilecekleri için bunu yine Allah'a delil olarak sunamayız,Cinlerin yapmış olabileceği de çok büyük en az %50'lik bir olasılığa sahiptir(ya Tanrı'nın işidir,ya Cinlerin).

Örneğin bu altın oranın keşfi Milattan Öncelere gider.Altın orana hayranlık duyan bir adamın yaşamış olduğunu düşünün,bu adam dünyanın altın oran noktasını merak ediyor ve öğrenmek için Cinlerle iletişime geçiyor ve Cinlerden bu bilgiyi alıp oraya tapınak dikiyor...

Gördüğünüz gibi Allah'la konuşmadan da evren hakkında her türlü bilgi edinilebiliyor.

Peki Cinler Gerçekten Var mı?

Kur'an'a göre var elbette ama olmasa nolurdu?Bana göre ise yoklar,ben şuan geldiğim noktada ateistim.Bana göre insanlar Cinlerden bilgi alamazlar,olmayan şeylerden nasıl bilgi alınabilir?Ama ben yine de bu Cinler ihtimalini gözönüne alırım.Çünkü İslam dışı inançlarda olup da ruhlara,cinlere inanan milyarlarca insan var.

Beni boşverip bunu şöyle düşünün Cinlere inanan milyarlarca insan neden Kur'an'ın Allah'tan indiğine inansın?Cin inancı Kur'an'ı ve diğer dinsel kitapları otomatik olarak bitiren bir inançtır çünkü.Peki cinlere inanmak için herhangi bir dine mensup olmak mı gerekir illa?Hem dinsiz hem cinci olunamaz mı?

Olunabilir elbette,zira insanın fiziki yapısı cin inancının oluşmasını kaçınılmaz kılmıştır.İnsanlarrüyalar görürler ruha inanırlar,halüsinasyonlar görüp cinlere inanırlar.Örneğin Mezopotamya mitolojisinde lohusa dönemindeki kadınların çocuklarını kaçırıp yeraltı dünyasına(ölüler diyarı) götüren Lamaştu isimli bir iblis vardır,bu inanç günümüze dek ana tema aynı olmak üzere şekil değiştirerek gelmiştir,hala da inananı az değildir.

Bu inancın doğmasındaki sebep ise ''halüsinasyonlardır''.Lohusa döneminde kadınlar sıkça halüsinasyon görür.Ne Allah'la alakası vardır ne de Cinlerle,ilkel insan beynin oyunlarından ötürü Cin,ruh inançlarını yaratmıştır.

Yani bir insan herhangi bir dine bağlı olmadan da sırf bu halüsinasyonlar vb.ler,beyin oyunları nedeniyle cinlere,ruhlara rahatlıkla inanabilir.

Bu durumda Kur'an'da veya herhangi bir kutsal kitapta şu şu bilgiler var derseniz adam size ''Tanrı'yla ilgisi yok,Cinlerden almışlardır bu bilgileri'' diyebilir rahatlıkla.Cinler gerçekten olsunlar ya da olmasınlar...

Şimdi bu Cinlere inanan insanlar Allah'a inanmadıkları için Cehenneme gidecekler öyle mi?Böyle bir adaletsizliği bir Tanrı'ya yakıştıramayacağımız için biz ateistler kolayca reddederiz Kur'an'ı ve Tanrısını,Cinlere inanmasak bile.

Ki bu Cinlerin halisinasyon,hayal olduğu çağımızda keşfedilmiş bilimsel bilgilerdendir.Bundan 500 yıl önceki insanların %99'u gerçek sanıyordu bu beyin oyunlarını,daha da geriye gittiğimiz zaman oran da büyüyor tabi,günümüzde bile inananların sayısı hiç de az değil,milyarlarcası bu inançları benimsemiştir.

Misal Allah sadece insan ırkını yaratmış olsun,cinler,melekler vb. yaratılmamış olsun,beyin oyunları nedeniyle Cin inancının doğması kaçınılmazdır.

Kısacası Cin inancı varsa insanlar bilemezdi denilen bilgiler insanlara Cinler tarafından verilebileceği için,bir kitabın bu bilgileri içermesi o kitabın Allah'tan indiğine kanıt olamaz,bu bilgilerin Cinlerden alınıp kitaba yazılmış olabileceği ihtimali daha yüksektir bu nedenle de o kitaba ''vahiy'' denmez,denemez.Allah'ın önce bu Cin ihtimalini ortadan kaldırması gereklidir ki ondan sonra inanmayanları Cehenneme atabilsin,yani adil olabilsin!

Mucizeler Tüm Zamanlara Hitap Ediyor Mu?

Örneğin dünyanın dönüşünü ve küresel şeklini ele alalım,bundan 1000 sene evvel bu bilgiler bilinmiyordu,dünya sabit ve düz sanılıyordu,elbette bu bilgileri bilmiş olan nice bilginler,düşünürler var Milattan Öncelerinde bile.Fakat kanıtlanmış değildi,yani bu bilgiler kolayca reddedilebilirdi doğal olarak.

Örneğin herhangi kutsal bir metinde bu bilgiler verilse bile insanalar doğal olarak reddeceklerdir,reddedenler her zaman çoğunlukta olmuştur,dünyanın %99u kadar.Bu durumda bu bilgiler ne kadar doğru olsalar da o zamanın insanı için bir değeri yoktu,inanmaları için bir sebep de.

Bu demektir ki 1000 sene önceki insan için hiçbir bilgi mucizevi bilgi olamaz.Gün gelir kanıtlanır ''aa gerçekten doğru söylüyormuş bu kitap'' derler.

O halde 1000 sene önceki insan neden inansın Kur'an'a?Kanıt olabilecek hiçbir yanı yokki?

Bu durumda ben yine bu çelişki yüzünden Kur'an'ı reddederim,belli becerilere sahip olmayanlar için mucize olmayan kitap,belli bir dönemde yaşamamış insan için de mucize olmadığına göre;

Kur'an sadece belli becerileri olanlara(Arapça bilmek gibi) ve belli dönemde yaşamışlara mı inmiştir?Nerede kaldı bu kitabın evrenselliği ve tüm dönemlere hitabı?Demekki ne evrenseldir ne de tüm zamanları kapsar,sadece belli bir kesim için mucize niteliğine sahiptir,bu belli kesimden olmayanlar(belli becerileri olmayanlar,belli dönemlerde yaşamayanlar) sırf mucizleri(kanıtları) göremedikleri için inanmayacaklarından dolayı direk olarak Cehennem'e atılacaklardır.Bir Tanrı bu kadar adaletsiz olabilir mi?

Sonuç

Dediğim gibi inanmak için Allah'tan indiğine dair kanıt olmalıdır,yoksa herhangi bir kitaptan farkı kalmaz.Kanıt olmazsa da inanmak akıldışı olur.Sen hem ortaya hiç kanıt koyma hem de inanmayanları cehenneme atmakla tehdit et,bu gerçekten çok büyük bir adaletsizliktir.

Tüm bunlar ve daha saymadığım niceleri gösteriyor ki hiçbir kanıt yok.Allah'ın karşısına çıkarsak birgün ''kanıt yoktu,inanmadık'' diyebiliriz rahatça,insan yazımı diğer kitaplardan hiçbir farkı bulunmayan,iddiasına kanıtı olmayan bu kitaba neden inanalım?

Allah'ın önce bu sorunları yoketmesi gerekir,öyle bir mucize yazmalıydı ki kitabına bu sorunlarla birlikte,diğer tüm olasıkları da yokedip(Cinleri vb.) direk kendini göstersin,tek olasılık kendi olsun.Kendinden başka kimsenin yapamayacağı birşey olsun ve bu herkes tarafından açıkça görülebilsin.

Elinizi vicdanınıza koyup ''objektif'' bir biçimde düşünün,sadece kanıt istediğimiz için Allah'ın bizi yakması ne derece doğrudur?Bunu iyice bi düşünün...

Yaratıcının delili kendinsin. kendi yaratılışının hiç bir evrsinde,tasarımında, söz ve hak sahibi olamayan , nefes almak mecburiyetinde olarak yaratılmış, yemek ,içmek mecburiyetinde olan, ölümlü, ölğmden kaçamayacak olan, her yanı acizliklerle kaplı olan bir canlı olan , SEN.

Dünyaya geldiğinde yüzüne bir sinek konsa sineği kovmaktan aciz, sen, şimdi geldiğin noktada her biri bir amaca hizmet eden organlarına bakıp yaratıcıyı bulacağına tutup ona nankörlük edip kafa tutuyorsun.

Ne için var karaciğer, akciğer, ne işe yarar sindirim sistemi? Sana hayat vermek için, senin bu işte bir parmağın yok, yaratılmışsın .

Mustafa Çavdar Meali

Peki bu insan kendisini bir damla sudan/spermden yarattığımızı hiç düşünmez mi ki kalkmış şimdi bize apaçık bir düşman kesiliyor. 16/4, 22/5, 23/12...14 

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

Yaratıcının delili kendinsin. kendi yaratılışının hiç bir evrsinde,tasarımında, söz ve hak sahibi olamayan , nefes almak mecburiyetinde olarak yaratılmış, yemek ,içmek mecburiyetinde olan, ölümlü, ölğmden kaçamayacak olan, her yanı acizliklerle kaplı olan bir canlı olan , SEN.

Dünyaya geldiğinde yüzüne bir sinek konsa sineği kovmaktan aciz, sen, şimdi geldiğin noktada her biri bir amaca hizmet eden organlarına bakıp yaratıcıyı bulacağına tutup ona nankörlük edip kafa tutuyorsun.

Ne için var karaciğer, akciğer, ne işe yarar sindirim sistemi? Sana hayat vermek için, senin bu işte bir parmağın yok, yaratılmışsın .

Mustafa Çavdar Meali

Peki bu insan kendisini bir damla sudan/spermden yarattığımızı hiç düşünmez mi ki kalkmış şimdi bize apaçık bir düşman kesiliyor. 16/4, 22/5, 23/12...14 

Sanırım o dönem Arap erkeklerinin boşalırken sadece radyo dalgaları yaydığını iddia ederek, o dönem insanlarım çıkan "suyu" bilemeyeceğini söyleyip, bir mucizede bulunacaksın. :) Kendini bu kadar ezik, değersiz ve "aciz" görüyorsan iyi hoş, kendi ezik gerçekliğinde takılmaya devam et. Biz inançsızlar, insanın daha yüce bir forma dönüşebileceğinin kanıtıyız.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, zemzemsuyuyolunda yazdı:

Sanırım o dönem Arap erkeklerinin boşalırken sadece radyo dalgaları yaydığını iddia ederek, o dönem insanlarım çıkan "suyu" bilemeyeceğini söyleyip, bir mucizede bulunacaksın. :) Kendini bu kadar ezik, değersiz ve "aciz" görüyorsan iyi hoş, kendi ezik gerçekliğinde takılmaya devam et. Biz inançsızlar, insanın daha yüce bir forma dönüşebileceğinin kanıtıyız.

yazılanlar ortada , dileyen dilediğini anlar.

tarihinde acizlerdenbiri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 30.11.2020 at 14:59, acizlerdenbiri yazdı:

Aciz, muhtaç varlıkları var edip, onları gereksinim gidermek durumunda bırakan, onları sorun ve sıkıntılarla uğraştıran, onlara zorluk ve zorunlulukları dayatan, yaşama içgüdüsü olan, ölümden korkan varlıklara ölüm süreci ve psikolojisini yaşatıp, ölmeyi dayatan, yeryüzünde acıkıyım yapan zalim allaha tapınan, ona tek bir eleştiride bulunmayan, o yaratıcıdır, o yapabilir kafasında olan da sensin. Bunu yaparak da övülesi bir iş yapan üstün ve onurlu bir kişi olduğunu sanıyorsun. Ama yanılıyorsun. Aciz varlıkları yaratıp, sonra da onlara bak acizsiniz, muhtaçsınız diyip aşağılamak, bunu yaparak onları kendine boyun eğdirmeye çalışmak da ve böyle bir tanrının yancılığını yapmak da küstahlıktır, pişkinliktir. Bilerek, isteyerek sorun yaratan birini övelim mi yani? Gerçi kime ne anlatıyorsak, anlatsak anlarlar mı? Hastalık veren, sorun yaratan allahı, sağlık bulunca da rabbim sağlık verdi diyip, öven kişiler bunlar. Bu allahı oluşturan zihin yapısı gerçekten bir tuhaf.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Buzul yazdı:

Aciz, muhtaç varlıkları var edip, onları gereksinim gidermek durumunda bırakan, onları sorun ve sıkıntılarla uğraştıran, onlara zorluk ve zorunlulukları dayatan, yaşama içgüdüsü olan, ölümden korkan varlıklara ölüm süreci ve psikolojisini yaşatıp, ölmeyi dayatan, yeryüzünde acıkıyım yapan zalim allaha tapınan, ona tek bir eleştiride bulunmayan, o yaratıcıdır, o yapabilir kafasında olan da sensin. Bunu yaparak da övülesi bir iş yapan üstün ve onurlu bir kişi olduğunu sanıyorsun. Ama yanılıyorsun. Aciz varlıkları yaratıp, sonra da onlara bak acizsiniz, muhtaçsınız diyip aşağılamak, bunu yaparak onları kendine boyun eğdirmeye çalışmak da ve böyle bir tanrının yancılığını yapmak da küstahlıktır, pişkinliktir. Bilerek, isteyerek sorun yaratan birini övelim mi yani? Gerçi kime ne anlatıyorsak, anlatsak anlarlar mı? Hastalık veren, sorun yaratan allahı, sağlık bulunca da rabbim sağlık verdi diyip, öven kişiler bunlar. Bu allahı oluşturan zihin yapısı gerçekten bir tuhaf.

Ağzına sağlık, hay bin yaşa!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...