Jump to content

Tek başına İslam'ı çürüten yazı...

Recommended Posts

• İleti 195
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sen beni ateist zannetin galiba...

çirkefleşmek onların işi...

benim; ne tanrım,ne dinim yok,olmadığı için savunacak bir şeyimde yok,

işin güzel yanı yazdıklarımdan bunu anlamaya yetecek beyinde sizde yok...

ve "salak" tanımı beyinsizleri kapsamaz... onun için size atrık bu tanımı kullanmayacağım tavşan kulaklı....

çünkü ateizmin var oluş sebebi inkar...

yaratıcıyı inkar,,dinleri inkar,peygamberleri inkar ve kitaplı kitapsız bütün yazmalarda mevcut olan melekleri,cinleri,iblisleri,şeytanı vs yok saymak...

yani,tarih boyunca bu kayıtların hepsi boş 0.5 şaklabanın inkarı doğru öylemi,bu öyleyide yazdığım yazıyı işine geldiğin gibi okuyarak doğrulayacaksın öyle mi?

Madem tanrın ve dinin yoksa bu mesaj ne oluyor? Şimdi sana neden ikiyüzlü salak dedğimi anladın mı?

İkiyüzlüsün çünkü bir putun olduğu halde yokmuş gibi yazıyorsun.

Salaksın çünkü bunu bile beceremiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Müslüman olduğunu neden inkar ediyorsun?

İşte ben de bunu çok ahlaksızca buluyorum. Bu kişiler apaçık belli ki müslüm. Fakat bunu niye reddetmek gereği duyuyorlar acayip.

Aslında anlaşılabilir. Dini savunabilecek hiç bir baz yok. Bunlar takiyye yapmaya, çeşitli maskeler takmaya mecburlar. Esasen dinin kendisi de bir takiyye, bir sahtecilik. O yüzden başka çıkar yolları yok. Aldatma, kandırma, ikiyüzlülük, sahtecilik, takiye bunların mayası.

Bir müslüm ancak bir müslüme islam satabilir. O zaman bol keseden sallar. Sallamada bir sınır olmaz. Ama bir ateistle konuşmaları son derece zor. Müslüm müslüme bak kuran'da böyle yazıyor, o halde böyle olması gerekir der. Dediği gibi yazmaması da önemli değil. Bir müslüme islama göre böyle olması lazım demek de yeterli. Kuran'da yazıyor demeye gerek bile yok. Çünkü zaten kuran'da yazana önem vermiyorlar. Kuran'da yazanlar gerçek dinin yüzünü ortaya çıkarıyor. O yüzden bunlar isşamda böyledir diye onun bunun, bir sürü cahilin sözlerini aktarırlar. Kuran'dan bir şey söylemek gerekirse de çarpıtarak söylerler. Müslümler böylece birbirlerini kekler gider, eski hamamda eski tasları şıngırdatır dururlar.

Ama ateiste bir şey kanıtlamaları lazım geldiğinde yapabilecekleri hiç bir şey yok. O yüzden buraya islamı olduğu gibi, kuran'da yazdığı gibi savunabilecek hiç kimse gelemez. Gelirse maske takarak gelir. Eli mahkum, başka yapabileceği hiç bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

İşte ben de bunu çok ahlaksızca buluyorum. Bu kişiler apaçık belli ki müslüm. Fakat bunu niye reddetmek gereği duyuyorlar acayip.

Aslında anlaşılabilir. Dini savunabilecek hiç bir baz yok. Bunlar takiyye yapmaya, çeşitli maskeler takmaya mecburlar. Esasen dinin kendisi de bir takiyye, bir sahtecilik. O yüzden başka çıkar yolları yok. Aldatma, kandırma, ikiyüzlülük, sahtecilik, takiye bunların mayası.

Bir müslüm ancak bir müslüme islam satabilir. O zaman bol keseden sallar. Sallamada bir sınır olmaz. Ama bir ateistle konuşmaları son derece zor. Müslüm müslüme bak kuran'da böyle yazıyor, o halde böyle olması gerekir der. Dediği gibi yazmaması da önemli değil. Bir müslüme islama göre böyle olması lazım demek de yeterli. Kuran'da yazıyor demeye gerek bile yok. Çünkü zaten kuran'da yazana önem vermiyorlar. Kuran'da yazanlar gerçek dinin yüzünü ortaya çıkarıyor. O yüzden bunlar isşamda böyledir diye onun bunun, bir sürü cahilin sözlerini aktarırlar. Kuran'dan bir şey söylemek gerekirse de çarpıtarak söylerler. Müslümler böylece birbirlerini kekler gider, eski hamamda eski tasları şıngırdatır dururlar.

Ama ateiste bir şey kanıtlamaları lazım geldiğinde yapabilecekleri hiç bir şey yok. O yüzden buraya islamı olduğu gibi, kuran'da yazdığı gibi savunabilecek hiç kimse gelemez. Gelirse maske takarak gelir. Eli mahkum, başka yapabileceği hiç bir şey yok.

sadece kendini avutabileceğin boş bir yazı...

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Kitabı kabeyi cinler yapmış muhabbetinden girip sonra sebat edilirse hadouken atılabilir mi atılamaz mı tartışmasıyla devam eden, nihayetinde de bana sövdün ona niye sövmedin ona da söv gibi saçma sapan bir başlığı sonuna kadar okuduğum için önce kendimi tebrik ediyor sonra da siz sevgili kardeşlerimi sakinleşip mantık çerçevesinde düşünmeye davet ediyorum. Biz ateistler olarak işimiz insanlara gerçekleri çarpıtmadan göstermek, ancak beyin ölümü gerçekleşmiş kişilere yapacağımız bir şey malesef yok. Başlığın açılış yazısına baktığımda kesinlikle tek başına islamı bitirebilecek bir yazı değil. islamı bitirecek olan yazı zaten yazılmış ve bu kuran'ın kendisidir. hırs ve ihtiras insani özellikler iken kuranda çokça karşılaştığımız öfke ve tamah içerikli ayetler zaten bunun ilahi bir şey olmadığının ispatıdır. örneklemek gerekirse:

1. Allah halihazırda kendisine sonsuz iman ve ibadet eden melekler dururken insanı neden yaratmış, ve kendisine iman etmeyen insanlara neden bu kadar öfkelenmiştir?

CVP: Bence Allah Atilla Taş gibi birisi, ilgi arsızı bişey.

2. Her şeyi önceden bilen ve gören Allah, kimin iman edip kimin etmeyeceğini ta en başından biliyorken ( levh-i mahfuz), bu kadar insanı birbirine neden kırdırmıştır?İki örümceği bir kutuya koyup dövüşmelerini izleyen bir çocuktan farkı nedir?

CVP: Seni seçtim pikaçu der gibi birilerini seçmesinden belli. --musa,isa,muhammet(adı belli değil),israiloğulları--

3. Elçisini insanların içinden neden seçmiş? Direk Cebraili yollamayıp araya bir de insan peygamber koyarken amacı tevazu muydu?

CVP: Hem isanlar sana kendi hür iradeleriyle inansın istiyorsun hem de Musa'nın asasını tıslattırıp, İsa'yı necromancer yapıyorsun. Hadi onları geçtim Muhammed'e sana mucize yok diyip sonra Ay'ı karpuz gibi yardırıyorsun. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Allah dediğin sözünde durur.

4. Peygamberleri de toplumun en düzgün en tevazu sahibi insanlarından seçmedin mi?

CVP: Bize 4 tane eş alabilirsiniz denmiş, gerek yoktu 1 tane yeter de, elçi diye yolladığın adama yeryüzünde gezen ne kadar kadın varsa helal kılmışsın. bi kaçan kurtulmuş, uçana da parmak attırmışsın. peygamber mi yolladın johnny sins mi belli değil. Senin de Haydar Dümen'den farkın yokmuş uçkur tanrısı.

5. Ol deyince oluyorken 6 gün süren dünya inşaatı ne alaka?

CVP: 6 gün çalışın 7. gün kazandığınızı kiliseye verin diyememişler de böyle mi demişler. yoksa prosedüre mi takılmış Allah çözemedim.

6. İnsanoğlunun türeyişi gerçekten Adem ile Havva olayı mıdır?

CVP: Bu hikayeye oldum olası gülerim. Bunu yazan kimse ensest olayını unutmuş. Tamam bir anne baba figürü koyarsın insanlığın başlangıcına, ama onlardan gelenler de kardeş oluyorlar enseste giriyor. Hadi Ademle Havva'yı salladın gitti bari yanlarına bi komşu olarak da İbo ile Güllüşah'ı koy. Onlar da Cinnah Armudu yesinler ne biliyim. Daha mantıklı olurdu. Biri zenci olur diğeri çekik olur, sarışını olur esmeri olur. en azından etnik gruplar nasıl oluştu sorusuna belki cevap olur.

Ayrıca "Habil ve Kabil" olayında Kabil kardeşini öldürdükten sonra Allaha neden "Kim bulsa beni öldürecek?" diye dert yanmış. Dünyada başka kimler var?

aklımda deli sorular :D

Sitelerde Paylaş

Niye sunulan kanıtları gayet güzel çürütmemiş mi?

Bence çürütmemiş. Cin min bişeylerden bahsetmiş ama benim bildiğim tek cin "eti cin". Adama sormazlar mı cin gibi doğaüstü birşeye inanıyorsun da tanrıya niye inanmıyorsun. kazanın doğurduğuna inanıp öldüğüne inanmamak gibi birşey yani.

Matematiksel mucizeler başlığı altında arapça bilmediği için bunun mucize olmadığını belirtmiş. Ben de bilmiyorum ama bildiğim şey, bu sarıklılar besmeleyi nasıl 19 harf yaparız diye düşünürken Mısırlılar ondan 3bin yıl önce trigonometri hesabı yapıyordu. Ki bu 19 mucizesinin olması için iki ayetin çıkması lazım. Piramitlerde ise ne eksik var ne fazla. Bu piramitte 2 taş fazla çıkması lazım diyen oldu mu hiç?

Edebi mucizeler diye başlık açmış altında sadece "Ben Arapça bilmiyorum o yüzden mucize değil demiş". GORA'da yaşlı amcanın repliği de buna yakın "Ben gavur müziğini sevmiyom, belki anama küfrediyor, nerden bilicem?". Harbiden öyle ama kuranda resmen analarımızı aşağılamışlar, bir meta olarak görmüşler. öyle kafiyeyle filan edebi eser olunmuyor. yoksa atilla ilhan'ın şiirleri kurandan daha edebi.

Bilimsel mucize olayı doğru işlenilmiş. kurandaki bilgiler o dönem mevcuttu zaten. hatta o dönem bilinip de kuranda yanlış yazılmışlar da var.

Sitelerde Paylaş

Bence çürütmemiş. Cin min bişeylerden bahsetmiş ama benim bildiğim tek cin "eti cin". Adama sormazlar mı cin gibi doğaüstü birşeye inanıyorsun da tanrıya niye inanmıyorsun. kazanın doğurduğuna inanıp öldüğüne inanmamak gibi birşey yani.

Matematiksel mucizeler başlığı altında arapça bilmediği için bunun mucize olmadığını belirtmiş. Ben de bilmiyorum ama bildiğim şey, bu sarıklılar besmeleyi nasıl 19 harf yaparız diye düşünürken Mısırlılar ondan 3bin yıl önce trigonometri hesabı yapıyordu. Ki bu 19 mucizesinin olması için iki ayetin çıkması lazım. Piramitlerde ise ne eksik var ne fazla. Bu piramitte 2 taş fazla çıkması lazım diyen oldu mu hiç?

Edebi mucizeler diye başlık açmış altında sadece "Ben Arapça bilmiyorum o yüzden mucize değil demiş". GORA'da yaşlı amcanın repliği de buna yakın "Ben gavur müziğini sevmiyom, belki anama küfrediyor, nerden bilicem?". Harbiden öyle ama kuranda resmen analarımızı aşağılamışlar, bir meta olarak görmüşler. öyle kafiyeyle filan edebi eser olunmuyor. yoksa atilla ilhan'ın şiirleri kurandan daha edebi.

Bilimsel mucize olayı doğru işlenilmiş. kurandaki bilgiler o dönem mevcuttu zaten. hatta o dönem bilinip de kuranda yanlış yazılmışlar da var.

Zaten kafiye redif falan onu kastetmiyorlar mı? Arapça bilmediğimiz için dolayısıyla biz arapça yazılmış bir kitabın edebi değerini bilemeyiz neresi yanlış bunun? Sen ingilizlerin beğeneceği hayran kalacağı bir ingilizce şiir yazabilir misin? Ya da gülmekten yarılacakları bir ingilizce espri yapabilir misin?

Niye cinlere inanan birisi tanrıya inanmak zorunda olsun ki? Bir sürü hayali metafizik varlık var. Budistler de insan üstü varlıklara inanmıyor mu?

Ayrıca niye illa ki ateist olsun bu kişi? Bir Hristiyan çıkıp derse - i diyenler var- kuranı cinler ya da şeytan yazdı o zaman ne cevap verebilir müslüman?

Mona lisa tablosunu unutmuşsun. Tabi mimar Sinan'ın eserleri jk rowling in harry potter kitapları bunlar da kuranı ezip geçebilecek sanat eserleri.

Sitelerde Paylaş

Allah'ın İnanmayanları Cehennem'de Yakması Adil midir?

Bu yazımda esas olarak bunu inceleyeceğim.Allah'ın inanmayanı Cehennem'de yakabilmesi için Kur'an'ı indirdiğine dair kanıt sunması gerekir,eğer kanıtlar yoksa inanmak aptallıktır,çok büyük bir aptallık...Dolayısıyla ''inanmayanlar için Cehennem'' kanunu büyük bir adaletsizlik örneği olur.

Müslümanların sundukları kanıtları inceleyip bu kanıtların aslında kanıt olmaktan ne kadar uzak olduklarını kanıtlamaya çalışacağım.İlki şu olsun;

bu allahtan her şey beklenir. yakma dedin mi gözü dönüyo allahın. yakmayı o kadar seviyo ki var olmadığını iddia ettiği şeyleri bile yakıyo:

Muhakkak ki siz ve sizin Allah'tan başka taptıklarınız, cehennem yakıtısınız (odunusunuz). Siz, ona girecek olanlarsınız. (enbiya 98)

muhammed sadist olduğu kadar sinirlerine hakim olanmayan da biriymiş ki bu ayeti uydururken: "ne güzel lan gene yakma ayetine geldik oyyyş" diye zevke geldiği için yanlışlıkla böyle bi gaflette bulunmuş.

forumda biri demişti, müslümanlar öldüklerinde allah onlara vaad ettiği hurileri vermeyecek olursa allahı da öldürüp ateşe atarlar, kendi içlerinden en sadist olanı yeni allah seçerler diye :D

Sitelerde Paylaş

bu allahtan her şey beklenir. yakma dedin mi gözü dönüyo allahın. yakmayı o kadar seviyo ki var olmadığını iddia ettiği şeyleri bile yakıyo:

Muhakkak ki siz ve sizin Allah'tan başka taptıklarınız, cehennem yakıtısınız (odunusunuz). Siz, ona girecek olanlarsınız. (enbiya 98)

muhammed sadist olduğu kadar sinirlerine hakim olanmayan da biriymiş ki bu ayeti uydururken: "ne güzel lan gene yakma ayetine geldik oyyyş" diye zevke geldiği için yanlışlıkla böyle bi gaflette bulunmuş.

forumda biri demişti, müslümanlar öldüklerinde allah onlara vaad ettiği hurileri vermeyecek olursa allahı da öldürüp ateşe atarlar, kendi içlerinden en sadist olanı yeni allah seçerler diye :D

en sadist olan degil sakali en uzun olan

Sitelerde Paylaş

Allah çıkıp dese ne cenneti cehennemi kardeşim sizi kandırmış muhammed.yeminle müslümanlar Allahu ekber diyerek ilk önce Allahın kafasını keserler :lol::D

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

DinsizDeist in yazılarını daha önce okumuştum. epey aydınlatıcı bilgiler var. forumda üyeliği var zannedersem "Dark Prince" olması lazım

Bir de "Pante" var: panteidar.wordpress.com özellikle burdan çok aydınlatıcı bilgiler aldığımı söyleyebilirim.

Her ikisine de selamlar..

Dinsizdeist'in yazısındaki şu son cümleyi çok önemli buluyorum. vurgulamakta fayda var:

Elinizi vicdanınıza koyup ''objektif'' bir biçimde düşünün,sadece kanıt istediğimiz için Allah'ın bizi yakması ne derece doğrudur?Bunu iyice bi düşünün...

Bu tarz yazılarda, Allah'ı varsayarak, müslümanların düşünmesini sağlamak çok önemli bir yöntemdir. Yani "Allah sizden şunu ister mi, yoksa bunu isteyen muhammed midir?" gibi sorular, birçok kişinin uyanmasını sağlayabilir.

Sitelerde Paylaş

çok uzun bir yazıydı! hiç okuyamadım! yalnız şu kadar çığını okudum

Dünya'da binlerce din var,bu dinler birbirleriyle sürekli mücadele içindeler.Sağınızdakine bakın ''ben gerçeğim'' diyor solunuza baktığınızda göreceksiniz ki o din de aynını söylüyor ''gerçek olan benim''! Peki bunlardan hangisi doğruyu söylüyor?

Bir dine inanmak için sizce ne gereklidir?Bu soruyu sorun önce kendinize,neden bu dindeyim diye düşünün,sizi o dine çeken ne?O dine mensup bir toplumda yetişmeniz mi,sevdiğim kız inanıyorsa kesin doğrudur gibi bir düşünce mi,yoksa aklınızı ve mantığınızı gıdıkladığınızda o dinin gülücükler saçtığını görmeniz,yani kendi öz düşünceleriniz mi?

Evet yukarıda saydıklarımdan ve saymadıklarımdan herhangi bir nedene tutunuyor olun,tutunduğunuz bu neden sizi doğruca mensup olduğunuz dine sürüklüyor olsun...Bu yazımı okuduktan sonra objektif bir şekilde düşünmenizi rica ediyorum,''objektif''...Olmazsa olmazdır bu ''objektiflik''.

Allah diyor ki: doğru yol bende!

bak kainata herkes ihtilaf içinde herkes bir tarafa koşuyor! doğru yol nerde diye?

doğru yol bende diyor! Allah!!

Allah bana sarılmadıkça doğru yolu gestermiycem diyor

biz buluruz doğru yolu (huzuru)!!! buyurun saha açık diyor Allah!!! :D

hıristiyanlıkta ahkam yoktur! dünyalar işleri ne olucaktır

bizim dinimiz dünyalar işlerini de halleder noteri ile ilgili ayetleri de vardır

zinadan tut

içkinden tut

milli savunma vergisin den! tut esnafın vereceği vergiye kadar

esnafın vergiyi getirmiycek memurlar gitip işin olduğu yerde gidip alıcak!

araştırırsan neler neler var fıkıhı oku! mesela!!!

aay! say say bitmez!

bu dini diğer dinler ile kıyas edemezsin!!!!! :D hey yavrum!!! koca islam!!!

islam dinin her emri menkul, akl-ı selime göre makuldür

islam dinin de akıl ile nakil arasında tenakuz yoktur! varmış gibi gösterilirse ya nakil açık değildir yada Akıl doğru değildir

tenakuz: Anlam aykırılığı, çelişki, çelişme

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bak kainata herkes ihtilaf içinde herkes bir tarafa koşuyor! doğru yol nerde diye?

bizim dinimiz dünyalar işlerini de halleder noteri ile ilgili ayetleri de vardır

zinadan tut

içkinden tut

aay! say say bitmez!

islam dinin de akıl ile nakil arasında tenakuz yoktur! varmış gibi gösterilirse ya nakil açık değildir yada Akıl doğru değildir

Valla hadisleri çıkaralım desek ortada koskoca bir boşluk kalır kuranda baya bir eksik var çünkü. Hadisleri kabul edelim desek bu sefer de ota boka karışan rezil bir din çıkıyor karşımıza. Ben hayatımda hadisler kadar rezalet bir şey okumadım. Ehli sünnet kadar dünyada insanlık ve bilim düşmanı rezil bir din yoktur. Kurancılık desek bu sefer de ortaya eksiklerle ve çelişkilerle dolu bir şey çıkıyor ortaya.

Sitelerde Paylaş

zinadan tut

içkinden tut

aay! say say bitmez!

Ne demiş Kropatkin, herkes kendi osuruğunun güzel, başkalarınınkinin de kötü koktuğunu sanır. Senin dininin de diğer dinlerden hiç bir farkı yok hatta daha kötü kokuyor.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...