Jump to content

İslamın vicdanı köreltme mekanizmaları nelerdir?

Recommended Posts

Bir insan başka bir insanı sırf inanmıyor ya da yanlış inanıyor,farklı mezhepten diye yatırıp diri diri boğazlayabilir mi? İslam da boğazlayabilir.. İslam bunu nasıl başarabiliyor? Nasıl bu kadar insanları psikopatlaştırıyor?

Hiç tanımadığın,bilmediğin bir insanı acımadan nasıl kesersin?

Ben kendi adıma konuşayım,böyle bir şey hayatta yapamam,hiç kimsede bana yaptıramaz,inançlıyken de hiç aklımdan geçmemiştir.Eğer zorla yapacak olursam da öldürdüğüm adamın,çocuğu,karısı,sevdikleri aklıma gelir ,sonrasında kafayı yer heralde intihar ederim..kendimi iyi biliyorum.

İslam bu insanları,katliam sonrası zil takıp oynayacak seviyeye nasıl getiriyor?

Bu psikoloji açıklanabilir mi?

Sitelerde Paylaş

24:2 -Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah dini(ni tatbik) hususunda SIZI SAKIN ACIMA DUYGUSU KAPLAMASIN! Müminlerden bir grup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

Sitelerde Paylaş

24:2 -Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah dini(ni tatbik) hususunda SIZI SAKIN ACIMA DUYGUSU KAPLAMASIN! Müminlerden bir grup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

Bana göre ;Toplumun % 5'lik kısmı psikopatlardan oluşuyor ve İslam içerdiği şiddetle bu psikopatların bünyesinde toplanmasını sağlıyor,İslam psikopatların rahat hareket edebileceği geniş bir alan..özgürlük sahaları geniş..

Azıcık vicdan kırıntısı olanlar da ılımlı İslamcı oluyor..

Vicdanı olanlar da herşeyi red edip ateist oluyor.

Sitelerde Paylaş

Bir insan başka bir insanı sırf inanmıyor ya da yanlış inanıyor,farklı mezhepten diye yatırıp diri diri boğazlayabilir mi? İslam da boğazlayabilir.. İslam bunu nasıl başarabiliyor? Nasıl bu kadar insanları psikopatlaştırıyor?

Ben kendi adıma konuşayım,böyle bir şey hayatta yapamam,hiç kimsede bana yaptıramaz,inançlıyken de hiç aklımdan geçmemiştir.Eğer zorla yapacak olursam da öldürdüğüm adamın,çocuğu,karısı,sevdikleri aklıma gelir ,sonrasında kafayı yer heralde intihar ederim..kendimi iyi biliyorum.

İslam bu insanları,katliam sonrası zil takıp oynayacak seviyeye nasıl getiriyor?

Aynı şeyi İsrail şeriatı için de düşünüyor musun?

7, 8 yaşındaki çocukların Filistin'e düşen bombaların üstüne yazdıkları yazıları okumanı öneririm.

Ben daha büyük vahşet ve terör göremiyorum; çocukların beynini soykırım ile yıkamak kadar...

Bunu hiç burda dillendirmeyen ateistler için de ben aynı şeyi düşünüyorum.

Kardeşim şu müslümanlarla ilgili genelleme yapmaya sebep olan abuk fobinizi kırınız artık.

Sitelerde Paylaş

Aynı şeyi İsrail şeriatı için de düşünüyor musun?

düşünüyorum..

Aslında din,özellikle son 3'ü beyinsiz ve vicdansız insanların nasıl kullanabileceğine bir örnek..insanların çoğu da beyinsiz ve vicdansız olduğundan,din de bu potansiyeli iyi kullanıyor.

İslam bunu çok güzel yapıyor.onun için islamı örnek verdim.

Dinin,zeki ve vicdan sahibi bir insanı etkilemesi çok zor..

Din,bence vicdanı köreltmeyip toplumdaki vicdansız ve ortalama zeka altındaki bireylerin kendini ifade etme sahasıdır.islam bunun güzel örneğidir.

Sitelerde Paylaş

Dini bünye zaten kabul etmez zorla zorla içine sokarsın dini her seferinde biraz daha biraz daha en son bi bakarsın ki aldığın her nefeste attığın her adımda aklına dini kurallar geliyor acaba günah mı işliyorum diye giderek daha fazla çabalarsın en sonunda kafada kesersin çoluk çocuk ta

Sitelerde Paylaş

Eğer bu kafirleri öldürürsem dinim bana cenneti müjdelemiş ben de bunları öldürüp sonsuza kadar rahat yaşarım mantığı ile hareket ediyorlar. Tabiki psikopatlara bu durumda gün doğuyor hem öldürüp hem cennete gidecekler fakat körü körüne inanmış normal insanlarda bu din adına işlenen vahşi cinayetlere ortak oluyor onlarda öldürüyorlar.

tarihinde kuralsız tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam aslında ruhsuz ahmakları rahatlatan bir dindir.Evet bir çok yasakları ve emirleri vardır. Ama yasağa ve emirlere riayet etmeyenleri dinden çıkmış kabul etmiyor.

Yeterki İnkara saplanmasın.Ve birçok yasağıda kendi koyduğu prensiplerle ortadan kaldırıyor.Misalmi? Adam öldürmek Gasp yapmak. Gel o zaman kardeşim toplanıp gazbeye gidelim. Öldürelim soyalım soğana çevirelim kafirleri.

Zinamı? Yahu ne lüzum var Kerhaneye onunlan bununlen oynaşmaya. Gel gazbede kafirlerin kadınlarını kızlarını careyn yapalım.Onlarlan her türlü cinsellik mübah.

İçkimi? Mayalanmış olanlar haram. Gel bak uyuşturucu var. çek Enfiyeyi Gat otunu Esrarı. Gunahı yok bunların.

Ticarette hilemi? Kafirlere karşı mübahtır. Ha Müslümanamı yaptın tevbe edersin kardaşımm.

Ve 21 yy da Talibanla Müslüman kardeşlerle Hamasla ve IŞİD le birlikte bütün haşmetiyle ortaya çıktı.

Artık IŞİD teröristleri hakim oldukları yerlerde Çarşaf giydirilmiş Cariye satmaya başladılar.Esselamı aleyküm ya hacii Şam tatlısımı satıyorsun?ve Rahmetullahi ve Berekatühü.Heeee Yaaa Şam datlısı bunlar. İnsanı Zinadan gorurlar. sem Möslümanmısın? Elhamdülillah yaa Hacii.

Eyi o zaman alacahmısın? Anlaşalım ya Haciii . Ver elini. 10 Bin kayme isterim.Salla golunu ya Hacii 9500 gayme viririm. Yoh yoh Vallahüüü olmaz 9900 e Gurtarır!......sürüp gider.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam aslında ruhsuz ahmakları rahatlatan bir dindir.Evet bir çok yasakları ve emirleri vardır. Ama yasağa ve emirlere riayet etmeyenleri dinden çıkmış kabul etmiyor.

Yeterki İnkara saplanmasın.Ve birçok yasağıda kendi koyduğu prensiplerle ortadan kaldırıyor.Misalmi? Adam öldürmek Gasp yapmak. Gel o zaman kardeşim toplanıp gazbeye gidelim. Öldürelim soyalım soğana çevirelim kafirleri.

Zinamı? Yahu ne lüzum var Kerhaneye onunlan bununlen oynaşmaya. Gel gazbede kafirlerin kadınlarını kızlarını careyn yapalım.Onlarlan her türlü cinsellik mübah.

İçkimi? Mayalanmış olanlar haram. Gel bak uyuşturucu var. çek Enfiyeyi Gat otunu Esrarı. Gunahı yok bunların.

Ticarette hilemi? Kafirlere karşı mübahtır. Ha Müslümanamı yaptın tevbe edersin kardaşımm.

Ve 21 yy da Talibanla Müslüman kardeşlerle Hamasla ve IŞİD le birlikte bütün haşmetiyle ortaya çıktı.

Artık IŞİD teröristleri hakim oldukları yerlerde Çarşaf giydirilmiş Cariye satmaya başladılar.Esselamı aleyküm ya hacii Şam tatlısımı satıyorsun?ve Rahmetullahi ve Berekatühü.Heeee Yaaa Şam datlısı bunlar. İnsanı Zinadan gorurlar. sem Möslümanmısın? Elhamdülillah yaa Hacii.

Eyi o zaman alacahmısın? Anlaşalım ya Haciii . Ver elini. 10 Bin kayme isterim.Salla golunu ya Hacii 9500 gayme viririm. Yoh yoh Vallahüüü olmaz 9900 e Gurtarır!......sürüp gider.

çok güzel örnekler vermişsin..

İslam toplumdaki psikopat,suça meyilli,düşünme yeteneğinden yoksun,vicdansız insanları biraraya getirip organize eder..normalde toplumdan dışlanacak olan bu insanlar saygın insanlar haline gelir,kendini tatmin eder.bu arada İslam da yarattığı korkuyla başarı kazanır... Mesela Hz.ali denen psikopat en önemli örnektir.

Her türlü,hırsız,katil,tecavüzcü Kendini ispat ve yaptıklarına kılıf için islamı seçer.

Sitelerde Paylaş

din kavramındaki tanrı göya sevgiyle yarattığı insanı başka bir insana dinen sponsor olarak kestirtip biçtirtip malına el koydurtup hallettirebiliyor ya :wacko:

kaldı ki cehennnem dediği auschwitz kampında da yine yüreği sevgi dolu olmasına rağmen sübvanse ettiği yeni dine inanmayan muhammede hadi len diyen masum insanları ateşte barbekü yapıyor kaynar su içirtiyor derilerini yalazlıyor ki hitlerin bile aklına gelmeyen ne kadar işkence varsa

amanın brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

sakın çocuklara türkçe tercümesini okutmayın rüyalarına girer ve hatta kişiliklerini etkiler

sakın ha :huh:

Sitelerde Paylaş

İşidin Musuldaki köle pazarında sattığı kadın köleler : http://www.gazetecil...-ulema-onayladı

Suudi Yüksek Alimler Kurulu üyesi Kutep Mısri: "Cihat var olduğu sürece kölelik de devam edecektir. Bu hükmü ortadan kaldırmak mümkün değildir"

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam ve müslüman çok tehlikelidir.

Eğer henüz bilmiyorsanız, Millgram deneyini mutlaka araştırın. Özetle; sorumluluğu ve yetkiyi daha yüksek bir otoriteye teslim eden insan akıl almaz vahşetlere imza atabilir.

İslam Millgram deneyinin canlı halidir. Allah (Muhammed) insanları Hadid 22, Nisa 78-79 vb ayetlerde bütün sorumlunun Allah olduğunu söylemektedir. Bu şekilde beyni yıkanan insan vicdanını ve sorumluluğu Allah'ına devretmenin huzuru, ucunda cennet olan kaderi yaşıyor olmanın rahatlığı ile "ben yapmıyorum ki, allah yaptırıyor" düşüncesi ile kelleler kesmekte, ciğerler yemektedir.

Sitelerde Paylaş

Din öğretisindeki vicdan köreltme, şu yöntemlerle oluyor;

1-Tek yönlü düşünme ve zihinleri kutsallara sabitleme şartlandırması

2-Dünyada aşalanma, ahirette cehennem korkusu.

( bu konudaki yöntemlerden, "kafir olursun", "küfre girersin" söylemi başta gelenleridir )

3-iman etmenin ve ibadetin hayatta en önemli şey olduğu aldatmacası ile beyinlerin yıkanması

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...