Jump to content

şalvarı şaltak osmanlı avradı kaltak osmanlı

Recommended Posts

ekşi sözlükte bir deyiş gördüm.....

şalvarı şaltak osmanlı

avradı kaltak osmanlı

yiyende yok biçende yok

yiyende ortak osmanlı....

:lol:

deyiş herşeyi çok güzel özetliyor aslında.... :)

osmanlı rus cariyelerden geçilmiyodu bu sebeple avradı kaltak osmanlı...

üretim sıfırdı ekende yok biçende yok....

yiyende ortak osmanlı rüşvetçi bir imparatorluktu...

ben hayatımda osmanlıdan daha rezil daha şerefsiz bir imparatorluk görmedim

namussuz ırz düşmanı hırsız barbar rüşvetçi :huh:

sizin fikirleriniz???????

özellikle trol müslümanların yorumları nelerdir...

hani şu osmanlı hayranı müslümanlar???? :blink:

tarihinde erkenhasan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bütün büyük devletler/imparatorluklar nerdeyse hep aynı nedenlerden yok olmuşlardır..Özellikle toplumun en alt kesimindeki insanların üzerine binen yükün ağırlığı arttıkça,çöküş başlamıştır..Sümer'de-Akad'da-Mısır'da-Yunan'da yaratılan devletler,kölelerin isyanı ile veya şatafatı abartan ve bu yüzden üretimi aksatan yönetimler yüzünden yok olmuşlardır..Osmanlı'da da benzer şeyler olmuştur..Osmanlı'nın yıkılışı 19,yüzyılda yapılan antlaşmalar ile başlamış ve milli mücadelede,yani içeriden isyan sayesinde son bulmuştur..Osmanlı'yı yıkan bir Osmanlı askeridir..

Sitelerde Paylaş

hastayım bu salaklıklarınıza! Hırsızmış!. Birazcık Monteigne okusaydın onun bile Osmanlıda Yavuz u övdüğünü ,Hırsızlık konusunda Türklerin nasıl davrandığını görürdün

''Osmanlı hırsızlık konusunda son derece hassastı..Bu kadar hassas olan bir toplumda gelir eşitsizliği son derece azdı,çünkü kimse bir şey çalmıyordu..''

Bunu mu demek istiyorsun?

Sitelerde Paylaş

''Osmanlı hırsızlık konusunda son derece hassastı..Bu kadar hassas olan bir toplumda gelir eşitsizliği son derece azdı,çünkü kimse bir şey çalmıyordu..''

Bunu mu demek istiyorsun?

Laf ebeliği yaparak konuyu bir yerlere mi çektiğini sanıyorsun? Anladığın bu mu?Osmanlıda hiç eşitsizlik yok mu dedim. Neden arkadaşın şu laflarına 'ben hayatımda osmanlıdan daha rezil daha şerefsiz bir imparatorluk görmedim' tersten soru sormuorsun da bana kurnazlık yapıyorsun?

tarihinde nefridium tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Laf ebeliği yaparak konuyu bir yerlere mi çektiğini sanıyorsun? Anladığın bu mu?Osmanlıda hiç eşitsizlik yok mu dedim. Neden arkadaşın şu laflarına 'ben hayatımda osmanlıdan daha rezil daha şerefsiz bir imparatorluk görmedim' tersten soru sormuorsun da bana kurnazlık yapıyorsun?

3.mesajımda arkadaşın o söylemine eleştiride bulundum aslında..

Sende laf ebeliği yapacağına,sana söylediğim konuyu netleştirsen olmaz mı?

Osmanlı'da sömürü yok muydu?

Osmanlı'da gelir eşitsizliği hangi düzeydeydi?

Osmanlı'da kölelik ne durumdaydı?

Osmanlı'da imparator ve yakınındaki kişiler nasıl yaşıyorlardı?

Var mı bu sorulara bir cevabın?

Sitelerde Paylaş

3.mesajımda arkadaşın o söylemine eleştiride bulundum aslında..

Sende laf ebeliği yapacağına,sana söylediğim konuyu netleştirsen olmaz mı?

Osmanlı'da sömürü yok muydu?

Osmanlı'da gelir eşitsizliği hangi düzeydeydi?

Osmanlı'da kölelik ne durumdaydı?

Osmanlı'da imparator ve yakınındaki kişiler nasıl yaşıyorlardı?

Var mı bu sorulara bir cevabın?

bak yine aynı şeyi yapıyorsun.Bak kardeşim bu bahsettiğin noktaları yapmayan büyük bir devlet söyle bana .Var mı yok.Sadece bu noktaları azaltabilen hatta dönem dönem yok eden devletler güçlü olmuşlardır.konuyu açan Arkadaş ben böyle şerfsiz bir imparatorluk görmedim diyor.ben de diorum ki git biraz monteigne oku. Bu kadar basit. Önceki yazılarında

Bütün büyük devletler/imparatorluklar nerdeyse hep aynı nedenlerden yok olmuşlardır..Özellikle toplumun en alt kesimindeki insanların üzerine binen yükün ağırlığı arttıkça,çöküş başlamıştır..Sümer'de-Akad'da-Mısır'da-Yunan'da yaratılan devletler,kölelerin isyanı ile veya şatafatı abartan ve bu yüzden üretimi aksatan yönetimler yüzünden yok olmuşlardır..Osmanlı'da da benzer şeyler olmuştur..Osmanlı'nın yıkılışı 19,yüzyılda yapılan antlaşmalar ile başlamış ve milli mücadelede,yani içeriden isyan sayesinde son bulmuştur..Osmanlı'yı yıkan bir Osmanlı askeridir..

demişsin.Senin mantığından gidersek o zaman 19.yüzyıla kadar bu eşitsizlikler azdı.bak ben demiyorum sen diyorsun tarihinde nefridium tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Ülen Hassooooo,

O şiir senin yazdığın gibi degül.

Şalvarı şaltak osmanlı

Egeri kaltak Osmanlı (avradı değil)

Ekmede biçmede yok

Yemede ORTAK osmanlı

Ola anlatunda pildünmi :D.

Dedeniz

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Senin mantığından gidersek o zaman 19.yüzyıla kadar bu eşitsizlikler azdı.bak ben demiyorum sen diyorsun

İmparatorluğun sonunda bir patlama yaşandı tabi..Yalnız imparatorluk sınırları içerisinde hiç isyan olmadı demek değil bu..Vergiler,cizye,zorunlu askerlik hizmeti gibi zorunluluklar ve karşılığında imparatorluktan hiçbir şey anlamayan insanlar,zamanla imparatorluktan koptular ve sonunda toplumsal birliği sağlayamayan imparatorluk çöktü..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben hayatımda osmanlıdan daha rezil daha şerefsiz bir imparatorluk görmedim

namussuz ırz düşmanı hırsız barbar rüşvetçi :huh:

Bu çok aptalca bir çıkarım. Sanki diğer imparatorluklar çok adildi, çok şerefliydi, çok namusluydu, hiç ırz düşmanlığı yapmamışlardı...

Bu başlık bir trol tarafından açılmış bir başlıktır.. Ciddiye alıp başlığa yazmayın. Raporlayacağım...

Sitelerde Paylaş

Bu çok aptalca bir çıkarım. Sanki diğer imparatorluklar çok adildi, çok şerefliydi, çok namusluydu, hiç ırz düşmanlığı yapmamışlardı...

Bu başlık bir trol tarafından açılmış bir başlıktır.. Ciddiye alıp başlığa yazmayın. Raporlayacağım...

sadece bu dünyada müslümanlar troldür senin gibi

Sitelerde Paylaş

Amerikalı diyormu benim milletimi kuranlar ipten dönme Hırsız katil ve Rüşvetçilerdir? yada İsveçli Norveçli Danimarkalı diyormu Benim dedelerim azgın katil yağmacılardır.Biz kimiz pekiyi? Biz Bu vatanı Osmanlıdanmı aldıkki Osmanlıyı kötüleyeceğim?Kol kırılır yen içinde kalır!Osmalı adil olmasa 800 yıl yaşamayazdı. Dünyanın en uzun imparatorluklarındandır. Hataları mutlaka var.O başka .Ama Osmanlı tarihe çıktığında Avrupa devleti toplumları cadı avlıyorlardı! Derebeyleri senyörler tebalarından evlenen genç kızlarla gerdek gecesi gerdeğe girip bakireliklerini alıyorlardı.Kiliseleride ses mes çıkarmıyordu çünkü Davutta yapmıştır diyorlardı!

Osmanlı benim büyük anam babamdır! Onlar ilkel olabilir yağmacı olabilir. Onlarla kavagalıda olabilirim. Ama bir başkasına benim hakkımda O....... çocuğu! dedirmem. O zaman kavga ederim.

Sitelerde Paylaş

osmanlı rus cariyelerden geçilmiyodu bu sebeple avradı kaltak osmanlı...

üretim sıfırdı ekende yok biçende yok....

1-Yabanci cariyelere kaltak, fahise yakistirmasi yapamazsin. Onlar ulkelerinden zorla getirildigi icin secme sanslari yok. Senin bu dedigin tecavuze ugrayani oldurmek gibi.

2- Osmanlida uretim sifirdi demissin. Tasla mi besleniyorlardi insanlar? Butun Osmanli topraklarini ve uzerinde yasayan insanlari dusun.

Osmanliya nefret duyuyor olmani anlayabilirim ama olur olmaz sacma suclamalar yapma lutfen :)

Sitelerde Paylaş

1-Yabanci cariyelere kaltak, fahise yakistirmasi yapamazsin. Onlar ulkelerinden zorla getirildigi icin secme sanslari yok. Senin bu dedigin tecavuze ugrayani oldurmek gibi.

2- Osmanlida uretim sifirdi demissin. Tasla mi besleniyorlardi insanlar? Butun Osmanli topraklarini ve uzerinde yasayan insanlari dusun.

Osmanliya nefret duyuyor olmani anlayabilirim ama olur olmaz sacma suclamalar yapma lutfen :)

yabancı cariyelerin kocası var ve ganımet olarak ona baska bı erkek pompalıyo...

ne kadar ıstemesede o kadın bu durumda fajıse oluyo...

zorla fuhusa ıtılen kadınlarada fahıse dıyorsak bunlarada dıyoruz

Sitelerde Paylaş

yabancı cariyelerin kocası var ve ganımet olarak ona baska bı erkek pompalıyo...

ne kadar ıstemesede o kadın bu durumda fajıse oluyo...

zorla fuhusa ıtılen kadınlarada fahıse dıyorsak bunlarada dıyoruz

Ben yine de soylemem, karsinda o durumda bir kadin olsa yuzune soylenmez. Soylersen kadini rencide edersin.

Tamam buna tamam diyelim fahise de ama kaltak bir hakarettir. Kaltak normalde egerler icin kullanilir. Egere herkes bindiginden boyle bir benzetmeyle hakaret olusturulmus, en azindan hakaret etme.

Bu siir yuksek ihtimalle safevi turkleri tarafindan soylenegeldiginden hakaret icerigi tasir, burasi kesin.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Osmanlı devleti savaşlarda kız kaçıran,onu zorla müslüman yapan ve zorla bir müslüman erkeği ile evlendiren sapık bir devletti.Bizim müslüman türk halkına sorsan ne var bunda derler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...