Jump to content

Ülkemize gelen bir kraliçeye niçin Kur'an (üstelik Arapça) dinletilir?

Recommended Posts

Bu insanlar kendi dillerini küçümser, Britanya kraliçesine Türkiye'de Arapça Kur'an okutulmasına destek çıkarlar...

benim anlmadagimda bu sevgili andromeda .kralice turkiyeye geliyor kadina turk kulturu modern oldugumuz alanlar cumhuriyet doneminde ne gibi ilerlemeler kaydetmisiz gibi seyler gosterilecegine camiye goturuluyor camide kuran dinletiliyor.

kralice soyle dusunmustur yillar boyu dunyanin pek cok ulkesine gittim ilk defa bana dinleriyle ilgili gosteri yapan mal bi ulke cikti.ulan senin kuranindan caminden ve dininden kraliceye ne?

sanki kralice kuran nedir bilmiyor hayatinda hic kuran dinlememis sanki dunyada bulunmyan bir bulusa imza atmisiz gibi kadina kuran okutuluyor.

bir ust duzey ziyarette dini ile gosteriyi araplar dahi yapmiyor.dini icatliyan adamlar bunu yapmiyorken bu malliga dusmuyorken bu dallamalara bu salakligi yaptiran guc ne?

akli basinda bir vatandasin bu skandaldan utanmasi gerekir. turkiye icin cok utanc verici bir ziyaret oldu.

lanet olsun asagilik pislik herifler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 94
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tamam arapça köklü ve güçlü bir dil de,

konu neden buraya geldi,

anlamadım.

arapçayı araplar okusunlar majestelirine.

bi de cumhurbaşkanın eşiyle ilgili haberlere bakın derim.

suratta bi karış makyaj,kafasında şapkavari bir türban.

dilek hanif isimli modacı hanım hazırlamış.

örtünmek daha nasıl siyasi olabilir?

anlamıyorum ben. :blink:

yalan yanlış bi imajımız var,

dünyada bizi arap sanmayan

az sayıda insan da artık

arap sanacak. ;)

Sitelerde Paylaş

Allah(c.c)`ın selam tüm hidayete tabi olanların üzerine olsun...amin..

kaylule ve diğer musluman kardeşlerim evvela sizlere iki muhim hususu hatırlatmak isterim

birincisi husus hakikatı arayan biri için hakkı bulmak için soru soran ateistler olabilir bu niyetleri sezdiğimizde onlara cevabımızı verelim bu vaktimizi değerlendirmektir ama ikinci tip muhattaplarda var burda ben onları çok görüyorum amaçları hakikati aramak değil kafa karıştırıcı sorular sormaktır insanların aklını karıştırmaktır.

aacı hakkı bulmak olmadığından bunlarla konuşmak zaman kaybıdır sizde görüyorsunuz ki bu tip kişiler ancak hakaret ediyor ve sorunun cevabını almadan başka bir soru sorarlar dinleme zahmetinde bulunmazlar batılı hak kabul edenlere karşı hak dava etmek hakka karşı bir nevi hürmetsizlik olacağından bunlarla zaman kaybetmemek en iyisidir.

sizin içinse şunu derim aranızda hakikati arayanlar olduğunu varsayıp

dili tad alma özelliğini kaybetmiş bir insan yediği yemek ve gıdalardan faydalanamayacak mıdır??

dili tad almasa da yediği gıdalar gerekli organlarına gidecektir kuran okumakta bunun gibidir aklı kuranın manasını anlamayan bir insan onu ruhunun midesine atınca aklı anlamasa da ruhunun diğer özellikleri onun manalarını alacaktır ama aklı gözünde olanın maneviyata gözü kördür..Her şeyi maddede arayanların akılları gözlerindedir, göz ise maneviyatta kördür.

Ya kardeşim git hndistandaki budistten çindeki sadistten frikadaki bilmem ne dininden olanla uğraş oooooooook olmaz niye onların hak din olmadığını kendisi de biliyor, İslamiyetin hak din olduğunu biliyor ve ayetlerin onların damarına basması adamları çılgına çeviriyor

Sitelerde Paylaş
Allah(c.c)`ın selam tüm hidayete tabi olanların üzerine olsun...amin..

Ya kardeşim git hndistandaki budistten çindeki sadistten frikadaki bilmem ne dininden olanla uğraş oooooooook olmaz niye onların hak din olmadığını kendisi de biliyor, İslamiyetin hak din olduğunu biliyor ve ayetlerin onların damarına basması adamları çılgına çeviriyor

hak din olduğunu bisem neden iman etmeyeyim?

manyak mıyım allahı karşıma alacağım?

bu ülkede çoğunluk budist olsaydı onla uğraşırdık.

gerçi budistler diğer dinlere göre zararsız insanlar.

çindeki sadistlerle uğraşmak için de

çinde yaşamak lazım.

ya da onların bu foruma takılmaları. ;)

Sitelerde Paylaş
Kişisel fikirlerle değil toplumla ilgileniyorum,

Ayrıca,

Okul önlerinde incil dağıtan insanlarada aynı anlayışı gösterir misin?

tabiki gösteririm.herkesin aklı var beyni var.bi incil verilmeyle islamdan çıkacaklarsa demekki bunların müslümanlığı zayıf ve samimi değil.

malayta olaylarını kastediyorsun galiba... haksız yere insan öldürdüler.onlar müslüman değiller artık.dinden çıktılar.nedemek yahu sen git adam incil dağıtıyor diye boğazını kes.

kardeşim, benim evimin karşısında bitane cami var isterlerse gelip yanına bi kilise yapsınlar.ben pazar günleri çalacak çan sesinide saygıyla dinlerim.

isterse evime incil getirsin ne kaybederim ben?

bana incil getiren adamın kafasını kesmem ben.kibar bi şekilde hediyesini kabül eder ve bi müslüman a yakışır şekilde ona iyi davranırım.

Sitelerde Paylaş
hak din olduğunu bisem neden iman etmeyeyim?

manyak mıyım allahı karşıma alacağım?

bu ülkede çoğunluk budist olsaydı onla uğraşırdık.

gerçi budistler diğer dinlere göre zararsız insanlar.

çindeki sadistlerle uğraşmak için de

çinde yaşamak lazım.

ya da onların bu foruma takılmaları. ;)

Bu islam hak ve son din. Tek hidayet yolu bu sebeblede şeytan bunu çökertmek istiyor!

Yahudiler zaten hatalı,Hristiyanlar şirk içinde,Ateistler zaten onun istediği gibi,Satanistler ona tapmakta vs...

Bir kimse kendi yanında olanamı saldırır yoksa görüşüne karşı olanamı?

İşte bu yüzden şeytan tüm kuklaları ile islama saldırmakta...

Allah yardımcımız olsun...

Sitelerde Paylaş
fethullah gülen hemşerimdir.erzurumluyum ben.

fethullah gülenden ne kötülğük gördünüz

ta afrikalara okullar yaptırmadımı?

o okullarda hangi bayrak dalgalanıyor haberin varmı? olmazki tabi önyargılısın.türk bayrağı dalgalanıyor.

afrikalarda çok uzak yerlerde türkiyeyi temsil etmiyormu?

açtığı işyerleri ile bir çok insana ekmek kapısı aralamıyormu? bizim burda hastane açtırdı ve bir sürü insan iş sahibi oldu

bumu suçu fethullah hocanın.vatanını sevmesimi? insanlara iyi davranmasımı?

gelelim nurculara:

nurculardan ne zarar gördünüz?

kimin tavuğuna kış dediler?

kimin anasına bacısına namusuna göz diktiler zarar verdiler?

kimin askerini polisini öldürdüler hangi şehit annesini gözü yaşlı bıraktılar?

nereye bomba koydular kaç kişiyi öldürdüler?

buygün nur cemaati dediğin cemaatinde insanlara faydaları çoktur.en önemlisi açtıkları iş yerlerinde bir sürü insan çalışmaktadır.

açtıkalrı kız ve erkek yurtlarıya bir sürü fakir gencin gurbette okuyabilmelerini sağlamaktadırlar.

bazı şeylerde önyargılı olmaktan kurtulun ve bükemediğiniz bileği öpmeyi bilin.korkmayın ateistlik ve desitlikten çıkmazsınız.

korkmayın müslüman olmazsınız. zaten olamazsınız çünkü cehennem insan ve cinlerden doldurulacak.buda kimin tercihi? tabiki sizin.

her insan çalıştığını hakeder ve kazanır.

saygılar

Yazından anlaşılıyorki Rızkımızı veren Fethullah Gülen, Allah değil.

O ve cemaati (ona yakın iş adamları) rızık dağıtıyor.Ama millet kedi gibi nankör değil mi?

Sitelerde Paylaş
tabiki gösteririm.herkesin aklı var beyni var.bi incil verilmeyle islamdan çıkacaklarsa demekki bunların müslümanlığı zayıf ve samimi değil.

malayta olaylarını kastediyorsun galiba... haksız yere insan öldürdüler.onlar müslüman değiller artık.dinden çıktılar.nedemek yahu sen git adam incil dağıtıyor diye boğazını kes.

kardeşim, benim evimin karşısında bitane cami var isterlerse gelip yanına bi kilise yapsınlar.ben pazar günleri çalacak çan sesinide saygıyla dinlerim.

isterse evime incil getirsin ne kaybederim ben?

bana incil getiren adamın kafasını kesmem ben.kibar bi şekilde hediyesini kabül eder ve bi müslüman a yakışır şekilde ona iyi davranırım.

Peki hıristiyanlar aynı Fethullah'ın onların ülkelerinde kurduğu gibi misyoner okulları kursalar ülkemize ve bu okullar çok başarılı olsa ve ülkemizin her şehrinde kurulsa, çocouklarımızı inançlı bir hıristiyan olarak yetiştirse gizliden gizliden bunu da ister misiniz? İsterseniz niye, istemezseniz niye?

Sitelerde Paylaş
Peki hıristiyanlar aynı Fethullah'ın onların ülkelerinde kurduğu gibi misyoner okulları kursalar ülkemize ve bu okullar çok başarılı olsa ve ülkemizin her şehrinde kurulsa, çocouklarımızı inançlı bir hıristiyan olarak yetiştirse gizliden gizliden bunu da ister misiniz? İsterseniz niye, istemezseniz niye?

tabi istemek faklı anlayış göstermek faklıdır.

tutupta buraya bi hristiyan okulu kurun diye bi talebim olamaz.çok saçma olur dimi.

ha okul kurarlarsa saygıyla karşılarım.

gene diyorum:

herkesin aklı var beyni var.

isteyen çocuğunu hristiyan okuluna gönderir,isteyen göndermez.

buda kişilerin tercihine kalmış.

ona bakarsa türkiyede kiliselerde var.kiliselerde misyoner tehtit oluşturmuyormu? illaki onlarında din yayma çalışmaları var.

üstüne basa basa söylüyorum.

din yayma çalışmaları engellenmemeli.

böylece kim islam a daha sadık kim sadık değil ortaya çıkacaktır.

saygılar.

Sitelerde Paylaş
"Hristiyanlarla asla dost olmayın" ayeti de başlı başına Kuranın Faşist bir kitap oldugunun kanıtıdır..

Çok orijinal fikirleriniz var.

Karanlığımıza yıldız olmak için kendinizi paralamanız oldukça hümanist kişiliğinizi gösteriyor ama nickinide karizma yok.

Olsun önemli olan fikir zenginliğiniz..

Sitelerde Paylaş

Ben bu ezoçorbasında bir gelecek görüyorum bence Andromeda gibi başarılı(!) bir mod olur..

Zira kumaşı iyi, tespitleri yerinde..

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben bu ezoçorbasında bir gelecek görüyorum bence Andromeda gibi başarılı(!) bir mod olur..

Zira kumaşı iyi, tespitleri yerinde..

aynen.ezo gelin geleceğin parrlak bi yıldızı :lol:

öyle yorumlar yapıyorki adeta 2- 3 cümleyle birsürü şey anlatıyor :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...