Jump to content

Ben Kapitalistim...

Recommended Posts

• İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sende hic bir sey yok tartisalim her türlü farkli düsünceleri ve tartisiyoruz ama sen düsünceni sunup diger düsüncelerle tartismiyorsun bilmedigin konular hakkinda bol kepce yalan yanlis palavralar sallamaktasin.

Dünya alem biliyor S.S.C.B. nin teknolijilere nasil ve hangi yollarla ulastigini ama sen kalkip tam tersini söylemektesin.Bu konu hakkinda belki yüzlerce filmler onlarca belgeseller vardir. Senin internet bilgilerinin kaynagi kesin Afrika'da yasayan yerlilerin yazdiklaridir diye düsünüyorum.

Baska bir aciklamasi var mi bilmiyorum.

Komunizmde teknolji gelismez gelismedi kapitalizme kafa attirmaya calisman komik baska bir sey degil.

Bu yazdıkların dayanaksız.

Az çok bunca yıldır yazılarımdan tanınırım.

Yazılarımda farklı bir bakış açısı vardır ama yalan asla.

Sovyetlerden çok bilim adamı ve teknoloji kaçırıldı.

Teknoloji hırsızlığı terimi sovyetlerden teknoloji kaçırırken ortaya çıktı.

Bence sen bunu araştır.

Sen gidip ucuz fahişelerine rastladın diye, bütün sscb öyle değildi.

Uzay programı bile onlardan araklandı.

Sitelerde Paylaş

Kim senin dostun? Hangi düşmanı paylaşıyorsunuz merak ettim.

Senle cigi için yazdım onu.

senle cigi kavgalısınız ya.

benim olduğum başlıklarda dikkat ettim müttefik oluyorsunuz.

bu iyiliğimi unutmayın.

benle yazışa yazışa herkesle dost olacaksın :)

Sitelerde Paylaş

Kapitalizmin acimasiz cellat yüzünüde kolaylikla görebilir / gösterebiliriz. AB buna en güzel örnektir...Gümrüklerin (sınırların) kalkmasi, para birligi (Euro),ortak anayasa hazirliklari, serbest dolasim, vergi sistemi irdenelirse anlasilir diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Senle cigi için yazdım onu.

senle cigi kavgalısınız ya.

benim olduğum başlıklarda dikkat ettim müttefik oluyorsunuz.

bu iyiliğimi unutmayın.

benle yazışa yazışa herkesle dost olacaksın :)

Pes artik nerden aklina geliyor bu tip sacmaliklar?

Peski pes...

Aslinda hatanin büyügü bende hatta esekligin...

Sitelerde Paylaş

Ayrıca şunu bir açıklığa kavuşturalım.

Komüncülük genel bir addır.

Materyalist anlayışla topluma bakıştır.

Materyalist anlayışla topluma bakışın ana şablonunun adı Marksizmdir.

Bu bir yoruma neden olur.

Oluşan sistem de yorumu yapanın adını alır.

Mesela Leninin yorumunun adı Leninizmdir.

Stalinin yorumunun adı Stalinizm'dir.

Troçkinin yorumun adı Troçkizm'dir (uygulaması olmadı)

Maonun yorumunun adı Maoizmdir (sonradan değiştirildi)

Castro'nun yorumunun adı Castroizmdir (dinler, inançlar kliseler havada uçuşan tuhaf bir yorumdur, sosyalist bile demek elmiyor içimden o adama)

Che'nin yorumunun adı Cheismdir (uygulanamadı)

Mustafa Kemal'in yorumunun adı Kemalizmdir (uygulandı, yozlaştırıldı, yok ediliyor)

Bu bilgiyi düşelim de, konu karışmasın.

Sitelerde Paylaş

Ahmak lafını geri alırım.. Eğer sömürmek deyimini de sen geri alırsan..

bu kelimede bir yanlis yok daha fazla teklonoji

ve uretim icin buyuk devletler kucuk devletleri somurur terör cikarir imtiyaz ister kredi acar vesaire dogal kaynaklarinin bir kismina el koyar

Libya petrolleri son yillarda abd ve fransa nin elinde ornek olarak

pazarlikla mi hakaret edeceksin

Sitelerde Paylaş

Kapitalist olmayanların kapitalizmi savunması aptallığın daniskası. Ha, ben kapitalistim demekle de zaten kapitalist olunmuyor. Kapitalist bir siyasi pozisyonun adı değildir. Kapitalist zengin, ücretli işçi çalıştıran kişilere denir. Bunun net bir ölçüsünü vermek zor, çünkü zenginlerin zenginliği giderek katlanıyor., ama sanırım birkaç yüz milyon doları olmayanı kapitalistten saymazlar.

Olsa olsa liberal olabilirsiniz. O da aptalca ama, en azından zengin olma şartı yok. Herşey serbest olursa süper bir dünya olurdu diye özetlenecek ergen masalına inanmak istiyorsanız, buyrun inanın. Ne diyebilirim ki, aptallığın ilacı yok.

Sitelerde Paylaş

bu kelimede bir yanlis yok daha fazla teklonoji

ve uretim icin buyuk devletler kucuk devletleri somurur terör cikarir imtiyaz ister kredi acar vesaire dogal kaynaklarinin bir kismina el koyar

Libya petrolleri son yillarda abd ve fransa nin elinde ornek olarak

pazarlikla mi hakaret edeceksin

Evet...Çünkü iddiaların zırva.
Sitelerde Paylaş

Kemalizm Marksizmin bir yorumu değil.

Marksizm ilerlemeci paradigmaya sahiptir. Belli toplumları ileri, belli toplumları geri olarak kabul ederiz. Feodal toplum geri, uluslaşmış toplumlar ileridir. Uluslaşma feodalitenin çözülmesi anlamına gelir. Kemalizm Anadolu topraklarında Uluslaşma devriminin adıdır. Yani Milli Demokratik Devrimdir. Marksizmden değil. marksizmin de kaynağı olan Aydınlanma felsefesinden etkilenmiştir.

Biz sosyalistler, Türkiye Milli Demokratik Devrimi'ni Marksist olduğu için değil, ilerici bir pozisyonu temsil ettiği için sahipleniriz. Tarihsel materyalizm açısından, Milli Demokratik Devrim, sosyalist devrimin bir önceki aşamasıdır. Ama sosyalist ya da Marksist değildir.

Kemalist dönemdeki karma ekonomik uygulamalar, yönetim kadrosunun ideolojik yöneliminden dolayı değil, ekonomik zorunluluklardan kaynaklanır. O dönemin idealist yönetim kadroları, bu viran topraklarda başı dik bir ulus inşa edebilmek için temel ekonomik yatırımları devlet eli ile gerçekleştirdiler. Sümerbank, Etibank gibi, bugün dünya literatürüne girmiş ekonomik varlıklar yarattılar. Anadolu'nun yetimleri ilk deri ayakkabıyı Sümerbank sayesinde giyebilmişti. Hiç lastik kes giydiniz mi? Adını bile duymadınız değil mi? Sıcak aç kurt gibi saldırır ayağınıza.

Sitelerde Paylaş

bunlara İddea diyorsan kapitalizm hakkinda konumayacagim

Bir ülkenin başarısızlığını diğer bir ülkenin suçu yapamazsın.

Bu yalnız ahmaklık değildir.Aynı zamanda ahlaksızlıktır.

TC'nin geri, bağnaz ve fakir bir ülke olmasının nedeni batı değildir..

İslam'dır..

Sitelerde Paylaş

Kemalizm Marksizmin bir yorumu değil.

Marksizm ilerlemeci paradigmaya sahiptir. Belli toplumları ileri, belli toplumları geri olarak kabul ederiz. Feodal toplum geri, uluslaşmış toplumlar ileridir. Uluslaşma feodalitenin çözülmesi anlamına gelir. Kemalizm Anadolu topraklarında Uluslaşma devriminin adıdır. Yani Milli Demokratik Devrimdir. Marksizmden değil. marksizmin de kaynağı olan Aydınlanma felsefesinden etkilenmiştir.

Biz sosyalistler, Türkiye Milli Demokratik Devrimi'ni Marksist olduğu için değil, ilerici bir pozisyonu temsil ettiği için sahipleniriz. Tarihsel materyalizm açısından, Milli Demokratik Devrim, sosyalist devrimin bir önceki aşamasıdır. Ama sosyalist ya da Marksist değildir.

Kemalist dönemdeki karma ekonomik uygulamalar, yönetim kadrosunun ideolojik yöneliminden dolayı değil, ekonomik zorunluluklardan kaynaklanır. O dönemin idealist yönetim kadroları, bu viran topraklarda başı dik bir ulus inşa edebilmek için temel ekonomik yatırımları devlet eli ile gerçekleştirdiler. Sümerbank, Etibank gibi, bugün dünya literatürüne girmiş ekonomik varlıklar yarattılar. Anadolu'nun yetimleri ilk deri ayakkabıyı Sümerbank sayesinde giyebilmişti. Hiç lastik kes giydiniz mi? Adını bile duymadınız değil mi? Sıcak aç kurt gibi saldırır ayağınıza.

Kemalizmde halkı işe karıştırma.

Kemalizmin bakış açısı toplumdan devlete şeklinde bir yön izlemez.

Bakış açısı devletten topluma şeklinde yön izler.

Bu haliyle tüm ilkeleri Marksizmin bir yorumudur.

Yapısı Marksizmin bir yorumudur.

İnsanlar etkin bir bileşen değil.

İnsanları çıkar yerine kurumları kat da bak resmi görürsün.

Kemalizm anadoluda veya şehirde herhangi bir vatandaşa uzanmaz.

O vatandaşı kendi bileşeni yapmaz.

Kadrosu belli,

Asker, Yargı, İdare, Yürütme, hepsi Marksizm yorumu.

Sıradan insanların yeri yok o sistemde.

Sıradan insanın girebileceği kanal da yok.

istesen de Kemalizm bünyesine giremezsin sen.

Sitelerde Paylaş

Halkı işe karıştırmayayım mı? Nasıl yani?

Kemalizmin halktan uzak olduğunu, tepeden inmeci olduğunu, dayatmacı olduğunu falan mı düşünüyorsun? Eğer anlatmaya çalıştığın buysa fena. Çünkü bu taşkafalı sağın tezidir.

Atatürk öğretmenlere, cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür nesiller ister deyince dayatmacı oluyor. Ama tayyibin biri öğrencilere, dininize kininize sahip çıkın deyince halk adamı oluyor öyle mi? Böyle demediğini tahmin ediyorum ama bunu diyenlerin tuzağına düşmüşsün.

Nasıl ki "halk"ın kansere çare bulmasını beklemiyorsak, demokrasi getirmesini, toplumu geliştirip ilerletmesini de bekleyemeyiz. Halkın büyük bir kütle halinde siyasetin öznesi olmasını beklemek hatadır. Halk, belli koşullarda, belli siyasi yönelimlerin motoru olur, ama asla direksiyonu olmaz.

Kemalizm devletten halka yön izlemiştir, o yüzden Marksisttir demen saçma olmuş. Bak, Iran sünni bir toplumdu ama Safevi iktidarı altında Şii oldu. Şii devlet, halkını Şiileştirdi. E, senin mantığına göre safeviler de Marksistti! Hatta bugün AKP iktidarı da devlet erkini kullanarak dindar nesiller yetiştirmek istiyor. O zaman AKP de Marksist!

Sitelerde Paylaş

Bir ülkenin başarısızlığını diğer bir ülkenin suçu yapamazsın.

Bu yalnız ahmaklık değildir.Aynı zamanda ahlaksızlıktır.

TC'nin geri, bağnaz ve fakir bir ülke olmasının nedeni batı değildir..

İslam'dır..

amerikan emperyalizminin olmadigini savunan birisiyle niye kapitalizmi tartisayim

Sitelerde Paylaş

Bu yazdıkların dayanaksız.

Az çok bunca yıldır yazılarımdan tanınırım.

Yazılarımda farklı bir bakış açısı vardır ama yalan asla.

Sovyetlerden çok bilim adamı ve teknoloji kaçırıldı.

Teknoloji hırsızlığı terimi sovyetlerden teknoloji kaçırırken ortaya çıktı.

Bence sen bunu araştır.

Sen gidip ucuz fahişelerine rastladın diye, bütün sscb öyle değildi.

Uzay programı bile onlardan araklandı.

Bu iletini görmemisim...

Ne kapitalizmi, ne komunizmi biliyorsun. Aslinda hic bir seyden anlamayan sanalda zevzeklik yapip palavra yalan atip insanlari yaftalamaktan baska bir ise yaramiyorsun.!

Zevzek,

Hangi gallavi kapitalist ülkeyi gördün sirketlerin iclerine girdin? Nasil islediklerini gördün mü? Hic birisini.! Komunizm sosyalizm konusunda zaten trala lay lomsun. Hangi konuda degilsin ki?

Kapitalizmi savunmamam icin bir sürü nedenlerim var bunlarin hepsi birebir yasayip gördüklerim. Burada sosyalizm, komunizm Marx dallamasi hakkinda yazilar döktürenlerin de konuya, hayatin gerceklerine ve dünya konjoktürüne cok uzak olduklari anlasiliyor.

Yasayacaksin, göreceksin, dokunacaksin, konusacaksin, koklayacaksin, duyacaksin bir yerlerinden tutacaksin.!

Türkiye'nin kendilerini her konuda alim zanneden ama her seyi yalan yanlis internetten ögrenenlerle tartismanin sonlarina dogru gelmis bulunuyorum. Bir aksilik olmazsa cigi eseginin üzerinden semer cikacaka ve senin gibi zevzeklerle bos yere zaman, enerji kaybi da sona erecek.

Yukarida acikladigim tiplerin alayi kendini aldatma kütürünün ürünleridir. Baska hic bir sey degil.!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...