Jump to content

Ben Kapitalistim...

Recommended Posts

Faşizmin ve Nazizmin insan katliamları yaptığını ne çabuk unuttun. İçinde yaşadığın ülke az mı çekti ondan.

Sen bu konunun ilk başlığını tekrar oku..Nasıl bir kapitalizmin eleştirildiğini gör.. Kapitalizm özeleştiri yapıyor.

İŞİD'e kimse silah vermedi. İŞİD silahları çaldı. Gasbetti. Sen kompolo teorilerine dayanarak kapitalizmi eleştiriyorsun.

Aslında kapitalizmin eleştirilmesi çok iyi ve gerekli. Ama aptalca, delilsiz yalanlarla ve komplo teorilerine dayanarak eleştirirsen bir sonuç almazsın.

Her sistem, her rejim bilimsel olarak eleştirilmeli. Eleştirilemeyecek kadar soyut kavramlardan uzak durmalıyız.

Atatürk devrimlerini de eleştiriyoruz. Eleştirmeliyiz. Ama bunları şehir efsaneleri ile değil, gerçek yaşama yansıyan eksiklikleri için eleştirmeliyiz.

Mugalata yapmiyorum ve yasadigim ülkenin AB nin ne oldugunu cok iyi biliyorum. Avrupa Birligi ortak para birimi sinirlarin kalkmasi büyük kapitallara ucuz isci saglamak ve yasam standartlarini frenlemek icindir.

Euro'ye gecildikten beri insanlar kan agliyorlar issizlik her gecen gün artmakta cünkü yeni katilan Dogu Bloku ülkelerinin iscilerini cok ucuz calistirmaktadirlar. Bu insanlar ser sefil ayni evde 5-10 kisi kalip ucuz calismaktalar.

Isvec, Ingiltere euro'ya gecmedi refarandumdan hayir cikti bu arada Isvec'in kadin bakanini euro icin öldürdüler.Bu konuyu sanirim bilmiyorsundur. Diger ülkelerde ise refarandum yapilmadi bile simdi yapilsin herkes euro'ya hayir der.

Yunanistan halki ser sefl turizm sadece bir kac adada kaldi.AB nin kücük ülkelerinin insanlari sanayilesmis AB ülkelerinde köle gibi calismaktadirlar yoksa acliktan ölecekler. Onlar calisinca sanayilesmis ülkelerin insanlari issiz kalmaktadir.

ISID silah filan gasp etmedi. Amerika ISIDI orada ortaya cikardi ayni zamanda Israil'in nefes almasina yaramaktadir. ISID petrolü kimlere satip silah sahibi olmakta? Cok hosgörülü ve naif bakmaktasin.

Sen insan diyorsun ama sistemin basinda oturup kontrolü ellerinde bulunduranlar ve insanlari karinca gibi ezenlerde insanlar.

En asagidan tepeye dogru gel ve piramitin tepesine ulas bakalim kimleri bulacaksin?

Yazdiklarinin coguna katiliyorum ama sistemin birde gercek sahiplerinin kimler oldugunu ve nelerle ugrastiklarini bilelim.

Güclü kapitalist ülkelerin enerjilerin olduklari ülkelerde ne isleri var diye soruyorum, "insan'' diyorsun ama yanlis düsünüyorsun. Sistem buna izin verip önünü acmaktadir.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Irak ordusunun çoğunluğu peşmergeden oluşmuyormuydu?

Suriye ve Irak da ortaya çıkan bir takım terör örgütlerinin kapitalizmin eseri olduğunu biliyoruz.

Bu terör örgütlerinin ilerideki durumu sizce ne olur?

Yada Türkiye açısından ne olur?

Fikirlerinizi öğrenmek isterim.

Terör örgütlerinin kapitalizmi eseri olduğu iddiası temelsiz.

Kapitalizm kendine düşman terör örgütü kurup kendini imha etmez. Bu çok anlamsız olurdu.

Kapitalizmin teröre hedef olmasının nedenini tarihte aramanız gerekir.

Kapitalist ülkeler sömürgecilik yapmışlardır. Kolonyolizmi başlatmışlardır.

Bu nedenden günümüzde de terörün hedefidirler.

O dönem çoktan geçmiştir ama izleri kalmıştır.

Günümüzde yeni toplumlar oluşturmak ve toplumu bir arada tutmak için bazı sapkın ilkelere ihtiyaç vardır.

İŞİD'in de yaptığı odur. El Kaide de onu yapmıştır. Asala da onu yapmaktaydı, EOKA da.. IRA da..

Sorun kapitalizm değildir. Sorun insanlarla ilgilidir.

Sitelerde Paylaş

Terör örgütlerinin kapitalizmi eseri olduğu iddiası temelsiz.

Kapitalizm kendine düşman terör örgütü kurup kendini imha etmez. Bu çok anlamsız olurdu.

Kapitalizmin teröre hedef olmasının nedenini tarihte aramanız gerekir.

Kapitalist ülkeler sömürgecilik yapmışlardır. Kolonyolizmi başlatmışlardır.

Bu nedenden günümüzde de terörün hedefidirler.

O dönem çoktan geçmiştir ama izleri kalmıştır.

Günümüzde yeni toplumlar oluşturmak ve toplumu bir arada tutmak için bazı sapkın ilkelere ihtiyaç vardır.

İŞİD'in de yaptığı odur. El Kaide de onu yapmıştır. Asala da onu yapmaktaydı, EOKA da.. IRA da..

Sorun kapitalizm değildir. Sorun insanlarla ilgilidir.

Afganistan'a sözde terör saldırılarından dolayı Amerika tarafından müdahale edildi.

Bu konuda çok fazla değişik haber mevcut. Bu saldırıyı bizzat Amerikanın kendisinin yaptığı ile ilgili haberler gibi.

Nitekim, bana da hiç mantıklı gelmiyor. Dağda, çölde yaşayan insanların 1 değil 2 değil tam 4 tane koskoca yolcu uçağını sürebilecek eğitimi alabilmesi, bunların hepsini aynı anda kaçırabilmesi ve kullanabilmesi.

Afganistan neden Amerika'nın müdahalesinden sonra çok daha büyük bir uyuşturucu cenneti oldu diye sormadan edemiyor insan.

Sonrasında bölgedeki doğalgaz petrol gibi sebeplerden dolayı yine kapitalizmin kralı olan amerika tarafından, Irak'a sözde kimyasal silahlar yüzünden müdahale edildi.

Sizce insanlar Saddam'ın gitmesinden sonra şuanda daha mı mutlu?

Ben çoook pişman olduklarını düşünüyorum...

Hatta öyle böyle değil...

En basidinden Irak da çiftçiyi kısır tohumlara muhtaç hale getirdiler.

Orada çiftçi bir ektiğini bir daha ekemiyor. Açlık, sefalet her gün kan ve gözyaşı...

Amerikan kapitalizmi oradaki terör örgütlerinin çıkmasına neden olmuştur.

Suriye'den bahsetmiyorum bile.

En acı olanı ne biliyormusunuz?!

Meksika körfezinde bulunan metan hidrat gazının 2000-3000 sene boyunca Amerika'nın enerji ihtiyacını karşılayabilecek olması!

Kapitalizmin iğrençliklerinden bir tanesi de nedir biliyormusunuz?

Bir ilaç üretilir. Testleri yapılır, sonra hayvanlar üzerinde denenir. Daha sonra para karşılığında bunları kullanacak insan denekler aranır. Sonra bu ilaçlara FDA onayı verilir.

Böylece halka arz edilmiş olur.

Peki Amerika ne yapıyor?

Sözde yardım adı altında Afrika'ya ilaç ve gıda yardımında bulunuyor.

FDA onayından geçmemiş ilaçları oradaki gariban halkın üzerinde kullanıyor. Sömürdüğü yetmiyor bir de labaratuar faresi gibi kullanıyor.

Test ettiği GDO'lu yiyeceklerden bahsetmiyorum bile...

tarihinde Demoon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Afganistan'a sözde terör saldırılarından dolayı Amerika tarafından müdahale edildi.

Bu konuda çok fazla değişik haber mevcut. Bu saldırıyı bizzat Amerikanın kendisinin yaptığı ile ilgili haberler gibi.

Nitekim, bana da hiç mantıklı gelmiyor. Dağda, çölde yaşayan insanların 1 değil 2 değil tam 4 tane koskoca yolcu uçağını sürebilecek eğitimi alabilmesi, bunların hepsini aynı anda kaçırabilmesi ve kullanabilmesi.

Afganistan neden Amerika'nın müdahalesinden sonra çok daha büyük bir uyuşturucu cenneti oldu diye sormadan edemiyor insan.

Sonrasında bölgedeki doğalgaz petrol gibi sebeplerden dolayı yine kapitalizmin kralı olan amerika tarafından, Irak'a sözde kimyasal silahlar yüzünden müdahale edildi.

Sizce insanlar Saddam'ın gitmesinden sonra şuanda daha mı mutlu?

Ben çoook pişman olduklarını düşünüyorum...

Hatta öyle böyle değil...

En basidinden Irak da çiftçiyi kısır tohumlara muhtaç hale getirdiler.

Orada çiftçi bir ektiğini bir daha ekemiyor. Açlık, sefalet her gün kan ve gözyaşı...

Amerikan kapitalizmi oradaki terör örgütlerinin çıkmasına neden olmuştur.

Suriye'den bahsetmiyorum bile.

En acı olanı ne biliyormusunuz?!

Meksika körfezinde bulunan metan hidrat gazının 2000-3000 sene boyunca Amerika'nın enerji ihtiyacını karşılayabilecek olması!

Kapitalizmin iğrençliklerinden bir tanesi de nedir biliyormusunuz?

Bir ilaç üretilir. Testleri yapılır, sonra hayvanlar üzerinde denenir. Daha sonra para karşılığında bunları kullanacak insan denekler aranır. Sonra bu ilaçlara FDA onayı verilir.

Böylece halka arz edilmiş olur.

Peki Amerika ne yapıyor?

Sözde yardım adı altında Afrika'ya ilaç ve gıda yardımında bulunuyor.

FDA onayından geçmemiş ilaçları oradaki gariban halkın üzerinde kullanıyor. Sömürdüğü yetmiyor bir de labaratuar faresi gibi kullanıyor.

Test ettiği GDO'lu yiyeceklerden bahsetmiyorum bile...

Komplo teorileri.. Şehir efsaneleri.. Bıktık bunlardan artık. Bunları yanıtlamak devamına neden olacağı için cevaplamamak en iyisi.

Uyanın artık. Bu ülke halkını İslam olduğu için eleştiriyoruz.. Aydınlatmaya çalışıyoruz. Bi de ateistlerle uğraşmayalım.

Tabii bu durum bizde umutsuzluk nedeni oluyor. Bu halk cahil.Bu halk efsanelere inanıyor. Bu halk gerçekleri göremiyor..

Yazıklar olsun hepinize..

Sitelerde Paylaş

Komplo teorileri.. Şehir efsaneleri.. Bıktık bunlardan artık. Bunları yanıtlamak devamına neden olacağı için cevaplamamak en iyisi.

Uyanın artık. Bu ülke halkını İslam olduğu için eleştiriyoruz.. Aydınlatmaya çalışıyoruz. Bi de ateistlerle uğraşmayalım.

Tabii bu durum bizde umutsuzluk nedeni oluyor. Bu halk cahil.Bu halk efsanelere inanıyor. Bu halk gerçekleri göremiyor..

Yazıklar olsun hepinize..

Hiç birisi komplo teorisi değildir.

Bizzat tarafımca bilimsel yayın yapan kanallardan izlenmiştir.

İnsanın 3 temel ihtiyacı vardır.

Barınma, yiyecek ve giyecek. Bunların dışındakiler sözde daha iyi bir yaşam kısaca lüx yaşam içindir.

Kapitalizim gerek reklam gerek sistem gerek bilinç altı mesajlarla insanlara isteklerinin sınırsız olacağını empoze etmiştir.

İşin garibi çok da başarılı olmuştur...

Lütfen kimse bana kapitalizmi savunmasın.

Sitelerde Paylaş

Barınma, yiyecek ve giyecek. Bunların dışındakiler sözde daha iyi bir yaşam kısaca lüx yaşam içindir.

Kapitalizim gerek reklam gerek sistem gerek bilinç altı mesajlarla insanlara isteklerinin sınırsız olacağını empoze etmiştir.

Zavallı! Başka lafım yok sana..
Sitelerde Paylaş

Sordugum sorulara yanit verilmiyor fakat sorulacak yiginla sorular bulunmakta. Ateistkul'un Hollanda hakkinda ögrenmek istediklerini yazacagim ama bir liste yapip toparlamam gerekiyor.Hic bir seyi atlamak istemiyorum.

Sistemin yani piramitin en tepesine oturan kraliyet ailelerinin köpegi Amerika ucak gemilerini, denizaltilarini alir gider sorgusuz sualsiz bir ülkenin tepesine cöreklenir oraya bombalar yagdirir insanlari öldürür ama kimse sesini cikartamaz.

Milyonlarca insanin ölmesi sakat kalmasi hic önemli degildir önemli olan o ülkede bulunan enerji ve degerli maden kaynaklarini ele gecirmektir.

Bence kücük ülkelerin hepsi birlesip Amerika'ya saldirip isgal edip tipkisinin aynisini orada gerceklestirmeleri gerekir. Amerika ile isbirligi icinde olan diger ülkelere de...

Fransa Irak savasinda petrolun basindan kovulurken sözler verilmisti. Libya petrolünün tepesine cöreklenmesi ile verilen söz yerine getirildi. Sistemin genc ve afacani Rusya'da ayni sekilde mukafatlandirildi.

Sistemin calismasi aslinda cok basittir. Islam bu sistemin vaz gecilmez bir unsurudur... Islami Radikal terör örgütleri de.Hepsinin altindan CIA ve diger gizli servisler cikar. Örnegin Türkiye'nin örgütü cemaati de CIA nin eseridir.

Yüzlerce belge kanit var bunlara ulasmak isteyen rahatlikla ulasir.

Diyelim ki bunlar komplo teorileri... Ne isleri var o ülkelerde? Haklari var mi? Yok.!

Sistem degil insan faktörü diyelim peki hic mi iclerinde bir tane dogru düzgün ahlakli, dogayi diger canlilari seven insan olmaz? Olmaz.! Sistem kendine calisacak köpeklerini belirli yerlere getirir. Laf dinlemiyen köpegin orada isi yoktur.!

Insanlar aksam yemeklerini yerlerken haberlerde katliamlari savasi izler oldular ve kaniksadilar. Sistemin her kolunda köpekler haril haril calistigindan.

Sistemin en tepesinde oturanlarin hepsi ateisttir ama dinleri ve özellikle islami ayakta tutarlar.Insanlik ayibi olan dinlerin yok olmamalarinin nedeni de kapitalizmdir.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nazariyede öyle. Soğuk savaş sırasında Demirperde ülkelerinin kadınları basit bir rimele ruja naylon çoraba kendilerini veriyorlardı.İnsan çok garip ve karmaşıktır kadınlarda dahada karmaşıklar.

Sitelerde Paylaş

Sayın hacı,

IŞİD e, Musulun teslim edilmesini, Musuldeki ordunun silahları tankları herşeyi bırakarak kaçmasına ne diyorsunuz? Ordu , asker, silahını bırakıp kaçar mı?

Irak ordusu genelde şiilerden oluşur bu ırak ordusu polisleri askerleri nöbet tutarken bile maske takarlar yoksa kimlikleri açığa çıkarsa gece bütün ailesi iele birlikte sunniler tarafından infaz edilirler. iş bir yerde zora gelince ırak ordusu herşeyi bırakıp kaçtı bu silahlar tanklar ISID in eline geçti bazılarıda PYD nin eline geçti. Sosyalistler PYD ve PKK yı ABD den siiak alıyor diye eleştirdi. ISID e en büyük desteği son dönemde El Nusra ve ÖSO üzerinden Türkiye yaptı. Tabiki Türkiyenin elindeki silahta kürtlerin silahlarıda ISID in silahlarıda batı tarafından üretilip verilmiştir.

Sitelerde Paylaş

Konunun özü bold olan cümledir ve oldukca fazla detaylari ile acilimlari bulunmaktadir. Herhangi bir ekonomistin kapitalizm hakkinda egemen güclere yagdanlik yapmasinin nedenlerini cok iyi biliyoruz.

Dedik ki...

Kapitalizmin acimasiz ve gercek cirkin yüzünü görmek isteyenleri AB ülkelerine davet ediyoruz. Buyursunlar görsünler insanlari sahte demokratik hukuksal özgürlükler sablonlari icinde nasil pacavraya cevrildiklerini.

...Tabi Cin'e, Orta Dogu'ya ve Afrika'ya.!

Diyoruz ki...

Göreceksin, yasayacaksin, dokunacak koklayacaksin.!

Kaninla, caninla her seyinle.!

Oturdugun yerden keyif keka yaparak google hazretlerinin palavra atraksiyonlarini saga sola dogruymus gibi satmaya calismak aymazliktan sahtekarliktan baska bir sey degildir.!

Diyorum ki...

Ateist isen ateist gibi yasayacaksin.! Sanalda ateizm ateistlik hakkinda yazdiklarin iskembeyi kübradan sallamaktan baska bir sey degildir.!

Sanırım Türkiyedede bu tür bir durum var türbanın kadının özgürleşmesi, alevilerin haklarının, verilmesi imam hatip yasaklarının kalması demokratik kazanımlar özgürlük olarak görülüyor ama alım gücünün sürekli düşmesi gıda fiyatlarınındaki aşırı yükselme çevre sorunları vs önemsiz görülüyor.

Sitelerde Paylaş

Che'yi kim takar? Çantadan nutuk çıksa che'nin hayrınadır.

Her anlamda batı hayranı değildir. Bunu dedin mi ayrıntıya girmen gerek. İçe kapalı ve kurucu devlet anlayışı en baştan batının zıttıdır.

Bu kötü bir şey değil Mustafa Kemal bulgaristanda görev yaptığı sırada tiyatrolara vs hayran kalmış şimdi balkan savaşında neden yenildiğimizi anladım demiştir halkıdırda hatta bu tür gösterilere gittiği bir akşam heyacınından sabaha kadar uyuyamamıştır. Che konusu biraz metafor genelde bu tür söylentiler vardır Che devrimlerini böyle yapmış hatta solcu müslümanlar Che nin çantasında birde ufak kuranı kerim taşıdığını söylerler mesela Che yi saç sakal karışmış kazma kürek çalışırken resimlerini görürsün Mustafa Kemal ise daha çok önderdir neredeyse yemek bile yemesini bilmeyen bir halkın eğiticisi terbiyecisidir takım elbisesini giymiş bir şeyleri işaret ederken masasında bir şeyler anlatarak ders verdiğini görürsün bunun gibi.

Sitelerde Paylaş

Nazariyede öyle. Soğuk savaş sırasında Demirperde ülkelerinin kadınları basit bir rimele ruja naylon çoraba kendilerini veriyorlardı.İnsan çok garip ve karmaşıktır kadınlarda dahada karmaşıklar.

Komünizm ide sevmem.

Sitelerde Paylaş

Sanırım yazdıklarım sizin tatlı su ateistliğinize biraz dokunmuş neyse...

İstediğiniz gibi düşünün. Malesef gerçekler ortada.

Tatlı su !

Beni tatlı su ateisti olmakla suçlayan sen, ne suyu biliyorsun, ne de ateizmi.. Tabii beni hiç bilmiyorsun..

Sitelerde Paylaş

Zaman buldukca insanlarin sevinc ve umut kaynagi güzelim kapitalist sistem hakkinda gördüklerimi yasadiklarimi aklima geldikce yazacagim...Tabi ki birebir Hollanda ve AB ülkelerinde gördüklerim yasadiklarim hakkinda okuyuculari bilgilendirmeye calisacagim...

Daha önce baska basliklarda dünyanin aydinlik gelecegi hakkinda neler olacagi hakkinda bilgilendirmelerde bulunmus ama yanitlarini hala bulamadigim sorularin oldugunun altlarini cizmistim. Kapitalist sistemi özümleyemiyenler ne bu sistemin acimazsizligini ne cirkiniligini pisligini nede insan, doga ve diger canlilarin düsmani oldugunu anlayabilirler.

Kapitalizmin sahipleri onu yukaridan asagiya insaa ettikleri hiyerarsik bir sistemle kontrol altinda tutmaktadirlar.Sistemin gercek sahipleri basta en fazla söz sahibi olan Ingiltere ve birbirlerine akraba olan diger kraliyet alileleridir. Arap kraliyet ailelerinin bu klube sonradan entegrasyonu bulunmaktadir. Aralarindan su sizmamalarinin nedeni de budur.

Daha sonra özel imtiyazli aileler gelir ve en fazla etkinligi özel secilmis köpekleri yani CEO lari ile bunlar idare ederler...Enerji,ilac,silah, elektronik, mekanik,insaat. medya alanlarinda dev sirketleri idare ederler.Onlarin altinda managerler, ülke sorumlulari vs. asagiya dogru hiyerarsik bir sekilde uzanir.

Bunlara ilave basta CIA olmak üzere birbirleri ile yakin iliskileri olup sistemi kontrol eden ülkelerin gizli servislerinin özel departmenlerinde her ülke hakkinda bilgilerin toplanip ileriye dönük tasarimlarin hazirlandigi birimlerde özel yetistirilmis insanlar calisir...

Diger ülkelerde bulunan enerjileri ve madenleri sömürebilmek icin savas ve silah sanayinin kullanilmasi önde gözükse bile ilac sanayi kapitalist sistemin en acimasiz ve en büyük olan endüstrisidir.

Öncelikle benim / bizim gibi ateistlerin bilmesi gerektigi en önemli konu kapitalizmin dinleri özellikle islami pompalayip finanse etmesi ve sömürülecek ülkelerde egitimin engellenip insanlarin abuk subuk güncel olaylarla oyalanmalarini saglamasidir.Bu konuda Vatikan'la da is birligi yapilir.CIA usagi cemaatin figürünün Vatikan'a gitmesi papanin elini öpmesi ve "dinler arasi diyalog" sacmaligini hortlatip yaymalari en güzel örneklerden biridir.

Yaklasik 6 sene önce Hollanda'da Faith in Human Rights ( Inanc ve Insan Haklari ) bildirisini tercüme edip bilgiyi ve gercekleri internette paylasmistim. Tercümeyi ve orjinalini bu basliga da alacagim.

Dinler özellikle islam insanlik ayibi ve sucu teskil etmiyorlar mi? Bu soruya "Hayir" diyebilecek bir ateist, dinsiz, humanist var mi?

Kapitalist sistemin sahiplerinin en önemli silahlarindan biriside Birlesmis Milletler kurulusudur.

Verilen özgürlükler, sunulan modern yasam standartlari, modern aletler, medya, müzik, filmler, dinler vs. sistemin sahiplerinin ayakta durabilmeleri icin yaptiklari katliamlarin isledikleri insanlik doga suclarini örtbas edebilmeleri icin olmazsa olmazlaridir.

Nereye kadar?

Sistemin sahiplerinin ölmeyecekleri devamli ayni yasta ve zinde kalmalarini saglayabilecek nano hücre teknoljisinin basariya ulasmasi ile dünyada belirli sayida efendiler ve cipsli kölelerin teskil edecegi yeni bir sistemin olusumuna gecis olacak.

Bilimin her türlü finansini saglayanlar kapitalist sistemin sahipleridir. Dolayisi ile bir cok bilim insaninin bazi konularda sessiz kalmalarinin nedeni budur.

Bunlar komplo teorileri degiller.Komplo teorileri söylemi de insanlari ikilemlerde birakabilmek icin sistemin ayri bir kurnazligidir.

Haci'nin actigi "Komplo teorileri" basligina bir tane deney önerisi yazacagim.Somut veriler, belgeler, deneyler sayesinde bilim vardir.

Yoksa ben mi salagim.

Sitelerde Paylaş

İnan bana sen salaksın. Hem de çok salaksın..

Olabilir ama sen sorulan sorulara sunulan argümanlar yanit vermeden ayni minvalde devam ediyorsun. Oturdugun yerden dünyada gelisen olaylari görmezlikten gelip insanlari yaftalamakla tartismis olmuyorsun ve tartisamiyorsun.

Hatay, Suriye, Irak önerim her zaman gecerlidir.Istersen Kandil'e de ugrariz.

Amerika ve yardakcilarinin kendi ülkelerini disinda diger ülkelerde bulunmalarinin ve asker, ucak gemileri, füzeler, tanklar göndermelerinin nedenlerini acikla okuyalim. Türkiye'de konuslanmis Patriotlar cocuklara cukulatami püskürtüyor?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...