Jump to content

Ben Kapitalistim...

Recommended Posts

İlk önce şunu ortaya koymak lazım biz ezilen sınıflar mıyız (ki din ve ekonomik baskılar nedeni ile çoğumuz öyledir.) yoksa ezilmediğimiz halde devrimci miyiz devrimcliği ezilen bütün dünya hakları içinmi istiyoruz.

Devrimcilik diyince aklımıza hemen sol gelmesin yerine uygun kelime bulamadığım için kullandım.

Kapitalizma küfür ediyoruz ama imkanlarındanda yararlanıyoruz yararlanmak derken belki eğemenlerin bize attığı parçaları havada kapmaya çalışıyoruz. Türk devleti biz buna mali ve idari oligarşi diyelim suriye savaşını körükleyip hem orada insanları perişan etti hemde ülkemize kayıtsız kuyutsuz 2 milyon suruiyelinin gelmesini sağladı. Oligarşi ve feodalite bunlardan memnun hem ucuz işgücü hem oy deposu hemde feodaller için 5 bin tl ye suriyeli satılık kadın.

Aynı senaryoyu kürt sorununda gördük büyük kentlerin çevresi ranta imara açılacak ucuz işgücü gerekiyor sistem ne yaptı gitti kürt bölgesinde bol bol manipülasyon yaptı köylerden kente göç ve yeni rantlar. Dinci ırkçı kapitalist eksende battıkça batıyoruz. Peki bu mücadelenin pratiği nedir bunları konuşmamız lazım.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Güzel bir yazı,özellikle müslümanlar bu sistemi eleştirir ama eline para geçince yukarıdakilerin aynısını yapar!

Çevremde Q7,Q5'e binen,pırlantalı,süper makyajlı çok Müslüman bayan görüyorum,

Kapitalizm aslında mini etek giyecek kadına ,türbanı taktırır işte,para böyle birşeydir.

Kapitalizmin bir ayağı da dindir, eğer bu din ayağı olmazsa masa devrilir..

Verdigin örnek ile suçlular,beyin sizler bellimi oldu şimdi?

Sabahlara kadar en pahalı barlarda içki içip bir kişinin 3 ayda kazandıgın birkaç saatte harcayıp üstelik yediğini,içtiğini WC te boşaltanlar neci! Her yeni yılda sıfır araba alanlar neci! Sitres atmak için dolaplarını tıka basa dolduranlar neci tabiki müslüman oh be. Bu nasıl bir zihniyet.

Ne acı...

Sitelerde Paylaş

Bu isler konusmakla düzelmez.! Sanalda bilinmedik konular hakkinda ego tatmini yapmakla hic olmaz.! Forum gittikce düsünceleri tartisma, bilgileri paylasip sorular sorma elestirme forumundan farkli bir formata bürünmeye basladi. Konu hakkinda bir kac ileti daha yazip uzak durmayi düsünüyorum.

Bir insanin her seyi bilmesi imkansizdir öyle bir mecburiyeti de bulunmamaktadir.Dolayisi ile herkesin ilgi, bilgi, birikim ve tecrübe alanlari farklidir. Ateist oldugunu burada yazan bir kisi canli hayatta ateist gibi yasamiyor yani savundugu düsüncelerine aykiri sekilde yasamakta ise burada bos bos laf ebeliginden baska bir sey yapmamaktadir.

Dünyaya hükmeden egemen güclerin yani kapitalist sistemin sahiplerinin köpegi Amerika'nin yaptiklarini elestirmeyen kisilerin ateist olmalari manidardir.!

Farkli kitalarda ülkelerde özellikle enerji kaynaklarinin oldugu bölgelerde yüzlerce Amerikan üslerinin radarlarinin askerlerinin konuslanmalarini kapitalizmi savunanlarin aciklamalari gerekir.NATO üslerinin, karargahlarinin, radarlarinin da Amerika'nin emrine amade oldugunu unutmayalim.

Son 12 sene icinde ölen, sakat, kimsesiz, yurtlarindan göc etmek zorunda kalan insanlarin sayisini bilen var mi? Avrupa'nin göbeginde Yugoslavya savasinda yaklasik 2 milyondur ve yerini yurdunu kaybedip sakat kimsesiz kalanlarin sayilari yaklasik 2 milyonun yarisi kadardir.

Haril haril silah üreten ülkeler silahlari kimlere neler karsiliginda nasil satmaktadirlar? Bu konular hakkinda belgeleri ile yazilarda bulunmaktadir. Isteyen bunlara ulasabilir. Örnegin Türkce okumak isteyenler arastirmaci yazar Aytunc Aytindal'in kitaplarindan bazi gercekleri belgeleri ile okuyabilirler.

Afganistan'a giren Amerika'nin ilk yaptigi is Türkmenistan'da bulunan gazi borularla limana indirdi o günden beri gazi gemilerle tasimaktadir.Taliban'a eroin yapmasi icin kimyasal asitleri dolayli yoldan saglayanda Amerika'dir. Yapilan eroin diger terör ögütlerine de pazarlanmaktadir. Afganistan'a girer girmez Amerika'da yasayan Karzai'yi ülkenin basina baskan olarak tayin eden de Amerika'dir.

Kapitalist sistemin köpegi Amerika'da yasayan insanlarin genelinin kapitalizmi savunmalari ve ülkelerinin kimseyi takmayan gaspci katil sekilde olmasini görmezden gelmeleri normaldir.Yasadiklari evler, kullandiklari arabalar, elektronik, araba, beyaz esya,benzin, yiyecek ve giyecek fiyatlari kör olmalarini saglamaktadir.

Hakki olmadigi halde mafya vari haci kiran bas kesen gibi dünyanin her tarafina kanca atmis Amerika'nin halki kötü zihniyetli olduklarindan dolayi ac sefil bir sekilde yasamayi en cok hak eden halktir.

Dinleri finanse eden terör orgütlerini dogurup besleyen ve yönlendiren kapitalist sistemdir ve bu sistemin köpekligini yapan ülkelerdir.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sabahlara kadar en pahalı barlarda içki içip bir kişinin 3 ayda kazandıgın birkaç saatte harcayıp üstelik yediğini,içtiğini WC te boşaltanlar neci! Her yeni yılda sıfır araba alanlar neci! Sitres atmak için dolaplarını tıka basa dolduranlar neci tabiki müslüman oh be. Bu nasıl bir zihniyet.

Ne acı...

çalıp çırpanlar Müslüman değil mi lan şerefsiz?ne yani ateist mi? Ahlaksız herif!

Ülkede çalıp çırpan herkes müslümandır,ateist olan hırsız söyle bana!,ahlaksız,şerefsiz seni..

tarihinde Tremor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne acı...

Nereni serinletiyorsun? Sıcak bir .ötle geldin.. Serin bir .ötle gideceksin, sapık Müslo iti seni...
Sitelerde Paylaş

çalıp çırpanlar Müslüman değil mi lan şerefsiz?ne yani ateist mi? Ahlaksız herif!

Ülkede çalıp çırpan herkes müslümandır,ateist olan hırsız söyle bana!,ahlaksız,şerefsiz seni..

Ben çalıp,çırpandanmı bahsettim yoksa tüketen toplumdanmı !!!

Ben çalan çırpan ateist dedim mi !!

Önce yazılanı oku sonra düşün,anla sorada verebilecek bir cevap üretebildiysen onu yaz. Ezbere yazma ahlakın ortaya çıksın tabi varsa...

Yaşadığın ülkede her görüştten insan yaşarken bütün pis düşünceleri müslümanlara atman ne işe yarıyor ! Anlayacak beynin olsa zaten yazardın ya neyse.

Kıçından ürettiğin hırsız kelimesini iyade ediyor ateist hırsızdan bahsetmedigimden dolayı.

Verecek cevabın olmadıgından kendi fikirlerine göre bir konu çıkarmış birşeyler yazmışsın sonuna da ahlaksız,şerefsiz seni... diye bitirmişsin. Bumudur akıllı insanın ateist bir insanın bir başka insana vereceği deger. Iyiki sizin gibi iki yüzlü insanlarla aynı ülkeyi payşamıyorum....

Sitelerde Paylaş

Nereni serinletiyorsun? Sıcak bir .ötle geldin.. Serin bir .ötle gideceksin, sapık Müslo iti seni...

Ne acı dimi diktatör hacı,

Senin gibi bende ordan burdan yazar içimi serinletirim. Hayırdır onadamı karışıyoon.

Nere gideceğim diktatör haci.?

Fal mı bakıyorsun bu aralar hayırdır hakkımda neler biliyin. benim sapık oldugumu nerden çıkartın,müslü oldugumu, it oldugumu ? Boş işlerle uğraşma hacı bilime yönel bilime! Bilim senin üslubunu,davranışlarını,seviyeni belirler.

Kıçından beste uydurup herkeze aynı şarkıyı çalma bunamış diktatör yıllardır aynı tas aynı hamam gidiyorsun diyecem boşa gitmeyecek. Serinle bakalım bu şekilde nereye kadar serinleyip vicdanın rahatlatacaksın.

Sitelerde Paylaş

Haci abi ne kadar zorlasa da Amerika kurtulacak gibi değil. Hiçbir şey , Amerikanın rezaletini , iğrençliğini kurtarmaz. Suçu İslama atarak kurtulamazsınız. Amerika, İslam pompası yapıyor. Sırf bundan dolayı, haciden, Amerikayı yerin dibine sokmasını beklerdim..

Sitelerde Paylaş

Karma ekonomi iyidir. Kemalizm!

Tabi Özal sistemin içine etti.

Özal filan hiçbir şeyin içine etmedi. Kabul edemediğiniz (miz) 3. dünya ülkesi oluşumuz. Gerçek bu. Kol gibi gerçek bu .

Sitelerde Paylaş

Utanacaksan yeni Türkiye'den utan.

Bir zamanlar fakir ama gururlu bir ülke vardı.

Ambargoyu göze alıp Kıbrıs'a çıkarma yapılırdı. Teröristlerle iş yapılmazdı.

Yes ,sir !

Sitelerde Paylaş

Çok bilmem ama kapitalizm bize uç sınırlarda bireyler gösterir, dünyanın en gelişmiş toprakları kapitalistlerin yönetimlerindekilerdir, insanların limitlerini görebiliriz, bence bilimin gelişmesi için de kapitalizme ihtiyaç vardır çünkü bilimi geliştirmek için yüksek fonlara ihtiyaç vardır ve bu risklidir hiçbirşey elde edememe ihtimaliniz de yüksektir, bunun için her zaman paranın birilerinden emilmesi lazımdır. Bütün bilimi batı yapıyor, doğuda batı sayesinde adam oluyor bu yüzden batının doğuyu sömürmesi haksız değil hatta batıya şükran bile duymalıyız.Batı doğu olayını şehirli köylü olarakta düşünebiliriz. Köylerine elektriği, suyu, yolu ,eğitimi, sağlığı şehirde yaşayan insanlar sayesinde buluyorlarsa şehirde yaşayan insanların da köylerin kaynaklarından yararlanma hakları vardır.

Sitelerde Paylaş

Çok bilmem ama kapitalizm bize uç sınırlarda bireyler gösterir, dünyanın en gelişmiş toprakları kapitalistlerin yönetimlerindekilerdir, insanların limitlerini görebiliriz, bence bilimin gelişmesi için de kapitalizme ihtiyaç vardır çünkü bilimi geliştirmek için yüksek fonlara ihtiyaç vardır ve bu risklidir hiçbirşey elde edememe ihtimaliniz de yüksektir, bunun için her zaman paranın birilerinden emilmesi lazımdır. Bütün bilimi batı yapıyor, doğuda batı sayesinde adam oluyor bu yüzden batının doğuyu sömürmesi haksız değil hatta batıya şükran bile duymalıyız.Batı doğu olayını şehirli köylü olarakta düşünebiliriz. Köylerine elektriği, suyu, yolu ,eğitimi, sağlığı şehirde yaşayan insanlar sayesinde buluyorlarsa şehirde yaşayan insanların da köylerin kaynaklarından yararlanma hakları vardır.

İnsanları öldürmelerine ne diyeceksin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...