Jump to content

Birazda hukuk çalışalım..

Recommended Posts

Futbol sahasının hemen yanında bir köleyi tıraş eden berber eline topun çarpması ve ustura ile yanlışlıkla kölenin boğazını kesip, kölenin ölümüne sebebiyet vermiştir.soru şu; bu cinayette kim sorumludur?berber mi?futbolcu mu,yoksa kölenin ta kendisi mi?

tarihinde Tremor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Köle köle olduğu için zorunlulukla traş olduğundan suçlu değildir.

Futbolcu da suçludur çünkü kölelik sisteminin varlığına ait bir dünyada yaşamaktadır bu sebeple 3. dereceden suçludur.

Berber kölenin sahibi tarafından görevlendirilmiş olduğundan kısmi suçludur (katil değildir) 2. dereceden suçludur.

Bu cinayetten sorumlu kişi usturanın imalatçısıdır çünkü ustara için tüketici önlemi almadığından risk varsa piyasaya sürdüğünden 1. derecede suçludur.

Futbol sahasının hemen yanında bir köleyi tıraş eden berber eline topun çarpması ve ustura ile yanlışlıkla kölenin boğazını kesip, kölenin ölümüne sebebiyet vermiştir.soru şu; bu cinayette kim sorumludur?berber mi?futbolcu mu,yoksa kölenin ta kendisi mi?

Sitelerde Paylaş

Hiçbiri sorumlu değildir. sorumlu sahanın kenarında kölesini traş ettiren Maliktir.

Sitelerde Paylaş

Burada bazı bilgi eksiklikleri var, evvela bunların açıklığa kavuşması lazım.

Mesela bu facia hangi ülkede cereyan etmiş ?.

Öyle ya, bu sorunun cevabına göre mahkeme kararı farklı olabilir.

Ayrıca futbol sahasının kenarına berber salonu açılmasını hangi sivri zekalı düşünmüş ve onaylamış ? :D

Daha köleye gelmedim bile...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burada bazı bilgi eksiklikleri var, evvela bunların açıklığa kavuşması lazım.

Mesela bu facia hangi ülkede cereyan etmiş ?.

Öyle ya, bu sorunun cevabına göre mahkeme kararı farklı olabilir.

Ayrıca futbol sahasının kenarına berber salonu açılmasını hangi sivri zekalı düşünmüş ve onaylamış ? :D

Daha köleye gelmedim bile...

bu olayın meydana geldiği ülkede( patoganya)hukuk yok,ülkenin başbakanı yeter artık diyor ve hukuk devleti oluşturmaya karar veriyor, herkesten yardım bekliyor..
Sitelerde Paylaş

bu olayın meydana geldiği ülkede( patoganya)hukuk yok,ülkenin başbakanı yeter artık diyor ve hukuk devleti oluşturmaya karar veriyor, herkesten yardım bekliyor..

Hukuksuz bir ülkede bașbakan halktan yardım istiyor, olacak iș mi ?

İlk önce ben o bașbakanın iyi niyetinden șüphe ederim.

Patagonya´da durum sandıgımdan da vahimmiș.

Hadi diyelim oldu.

Madem ki bu çorbada bizim de katkımıza gerek duyulmuș, o zaman derim ki:

1. Madde: Bütün insanlar (dindarı, dinsizi, siyahı, beyazı, sarısı, delisi, akıllısı yani hepsi) eșittir.

2. Madde: Futbol sahalarının çevresine berber salonu açmak yasaktır.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...