Jump to content

Avrupada para piyasadan tamamen kalkacak

Recommended Posts

Avrupa gelecekte insanların attığı her adımı takip etmek için ve insanları tamamen kontrol altına almak için paranın piyasadan tamamen kalkmasını planladı, yani gelecekte her şey banka kartıyla ödenecek.

Tuvaletemi gittiniz, kartla öde, çocuğuna harçlıkmı vereceksin, kartla vereceksin, preservatifmi alacaksın kartla alacaksın. Devlet isterse senin banka hesabından hepsini görebilecek. Hiç kimse kuruş vergi kaçıramıyacak, banka hesabından ne almışın ne vermişin hepsi görülüyor. Bu sistemle Devlet, isterse istediği kişiyi aç bırakabilir, sadece banka hesabını kilitlemesi ve başka hesap açamaman yeterli.

Şimdiden bazı avrupa ülkelerinde belirli bir para üstünde kartla ödemek zorunluymuş, örneğin italyada 50 euronun üstünde herşey mecbur kartla ödenecekmiş.

Benim şahsi fikrim, insanları bu kadar kontrol altında tutmak özgürlüğe darbedir. Sizin fikirleriniz ?

Sitelerde Paylaş

Şimdiden bazı avrupa ülkelerinde belirli bir para üstünde kartla ödemek zorunluymuş, örneğin italyada 50 euronun üstünde herşey mecbur kartla ödenecekmiş.

Bu gerçek mi?

Buna getirdikleri açıklama nedir?

Sebebi nedir?

Sitelerde Paylaş

Bu gerçek mi?

Buna getirdikleri açıklama nedir?

Sebebi nedir?

Mãlesef gerçek, sebebini yazdım, insanları tamamen kontrol etmek.

Örneğin dışarda tuvalete gittin ve kartla para ödedin, banka hesabinda görülüyor hangi tarihte saat kaçta hangi tuvalete gittin.

Sitelerde Paylaş

Tabi devletin insanların mahremiyetine bu kadar çok hakim olması iyi bir şey değil. Ama Avrupa ülkelerinde halk devlete güvenir, bunu fazla sorun yapacaklarını zannetmem...

Yalnız bu durum suçu fazla azaltmaz. Sadece para basımı, para taşıması vs. gibi yükleri ortadan kaldırır. Kirli iş yapacak olan takas usulüyle işini yapar. Uyuşturucuyu verip karşılığında altın, gayri menkul filan artık her neyse alır, sonra onları satıp paraya çevirir... iş çok sıkıysa kendi aralarında altınla filan alış veriş yaparlar, sonra o altınları yurt dışına çıkartıp paraya çevirirler... Suç işlemek isteyene yol çok :)

tarihinde Theravada tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mãlesef gerçek, sebebini yazdım, insanları tamamen kontrol etmek.

Örneğin dışarda tuvalete gittin ve kartla para ödedin, banka hesabinda görülüyor hangi tarihte saat kaçta hangi tuvalete gittin.

tuvalete gittiğin belli olursa ne olacak? Devlet seni sıçıyo diye fişleyecek mi yani?
Sitelerde Paylaş

Evliyken genelevine giderse bu sefer karısının haberi olur

tuvalete gittiğin belli olursa ne olacak? Devlet seni sıçıyo diye fişleyecek mi yani?

Ben örnek verdim, yani senin tuvalete gittiğinden bile devletin haberi olabilecek, bütün alışverişlerin, aklına ne geliyorsa devletin haberi olabilecek,bilmem anlatabildimmi.

Sitelerde Paylaş

Evliyken genelevine giderse bu sefer karısının haberi olur

Ben örnek verdim, yani senin tuvalete gittiğinden bile devletin haberi olabilecek, bütün alışverişlerin, aklına ne geliyorsa devletin haberi olabilecek,bilmem anlatabildimmi.

yahu espri yaptık,?

Avrupa da kişinin mahremiyeti mutlaka güvence altına alınır,yoksa avrupa halkı buna izin vermez. Bu sistem bizim ülkemizde uygulanırsa problem olur..ne mahremiyet kalır,ne kart kalır..

tarihinde Tremor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Söylediklerin, yaklaşık 100 yıl sonra kesinlikle gerçekleşecek. Ama o zamân gelince, nakit paranın mantığı kalkmış olacak; tek nedeni, bu.

Ama günümüz şartları, buna uygun değil.

Bu tür söylentileri nereden çıkardığını anlamıyorum.

Benim, banka kartım var elbet. Ama her tür giderimi, nakit hâllediyorum. Bir hesâbı ödemek amacıyla, banka kartımı, son kez 12 yıl önce kullanmıştım.

Ayrıca Avrupa Birliği, insanların mahremine önem veren bir kuruluştur.

Sitelerde Paylaş

Söylediklerin, yaklaşık 100 yıl sonra kesinlikle gerçekleşecek. Ama o zamân gelince, nakit paranın mantığı kalkmış olacak; tek nedeni, bu.

Ama günümüz şartları, buna uygun değil.

Bu tür söylentileri nereden çıkardığını anlamıyorum.

Benim, banka kartım var elbet. Ama her tür giderimi, nakit hâllediyorum. Bir hesâbı ödemek amacıyla, banka kartımı, son kez 12 yıl önce kullanmıştım.

Ayrıca Avrupa Birliği, insanların mahremine önem veren bir kuruluştur.

Baya saçmalamışın, biraz google amcaya danış söylenti olmadığını görürsün.

Sitelerde Paylaş

yahu espri yaptık,?

Avrupa da kişinin mahremiyeti mutlaka güvence altına alınır,yoksa avrupa halkı buna izin vermez. Bu sistem bizim ülkemizde uygulanırsa problem olur..ne mahremiyet kalır,ne kart kalır..

Avrupa devletlerine bu kadar güvenmenin özel bir sebebi var mı? Avrupa halkının en az %50'si, mahremiyetinin bu kadar devlet denetiminde olmasına tepki gösterecektir. Peki sen o %50'nin güvenmediği devletlere niçin bu kadar güveniyorsun? Samimi olarak soruyorum bunu. Türk olduğunu sanıyorum. Bir Türk Avrupa devletlerine nasıl bu kadar rahat kefil olabiliyor. Akıl alır gibi değil.

Sitelerde Paylaş

Bizde de benzer uygulama ticari alisverisde vardi belli bir limitten sonra sadece banka ile islem yapiyordun.

Avrupa ekonomisi bence cokecek. Bu kart meseleside bunun gostergesi. hollanda uyusturucu bile kayit ekonomisinde. Kayit disi istemiyorlar.

Ama devlet bence kayit disina saygi duymali. zira bu bazen devleti ayakta da tutabilir. ornegin kumarhaneler bence tr de tekrar acilmali.

Mesela devlet diyorki sanayi isletmesi lazim. Grisimci kalkiyor is kuracak diyorki kredi veya tesfik al. Zaten basini bastan kopariyor. Cunku boyle mumkunmu? Hadi onun yerine vergi almada goreyim? Vergisiz mal satsa sanayici 2 yilda ucar.

Tuketimde boyle adam sigara iciyor maliyeti 1 tl vergisi 8 tl. Ayda 50 paket icse 450 tl verecek. Oysaki 50 tl yeterdi. 400 tl ne olacak karsiliginda kaldirim vs kamu hizmeti alacak. Ne yapacak kaldirimi mutfagina tasmi koyup yiyecek?

E tabi boyle olunca sefil millet zengin devlet oluyor. Boyle olunca ne harcamis ajan bile tutulur. Yeri gelir markete gizli kamera koyup izler.

Sitelerde Paylaş

Sistemin bir anda yürürlüğe geçeceğinden pek emin değilim. Ancak İtalya'da gerçekten bahsettiğiniz gibiyse insanları zorla bir bankanın kölesi olmak durumuna getirmişler. Kapitalizme zaten mecbur bırakılıyoruz bu sistemle cebimizdeki para da sanal olacak, borsalar tam istediğine erişmiş olacak. Yastıkaltından tamamen kurtulmuş olacaklar yani.

Bilmiyorum büyük bir sosyoekonomik sorun yaratır mı yaratmaz mı. Ancak şimdiden kesin olarak söyleyebileceğim bir şey var Kapitalizm tekrar kazanacak.

Sitelerde Paylaş

Gelecekte paranın ortadan kalkması mümkün..Devletler bireyleri 24 saat kontrol altında tutmaya kararlılar..Çünkü böyle yapmazlarsa,istenmeyen olaylarla karşılaşmaktan korkuyorlar..Özellikle terör tehdidi devletleri bu tarz özgürlükleri kısıtlayıcı hamleler yapmaya teşvik ediyor..Hiç bir devlet,insanlarının terör mağduru olmasını istemez..Bu bakımdan tam denetim/kontrol istemeleri gayet doğal ama bunun mutlaka bireyler tarafından bir karşılığı olacaktır..İnsanlar 24 saat gözlenmekten genelde hoşlanmazlar ve ciddi ayaklanmalar çıkması muhtemel..Hele işsizliğin arttığı Avrupa'da,parayı komple kaldırmak yakın gelecekte mümkün gözükmüyor..

Sitelerde Paylaş

Avrupa devletlerine bu kadar güvenmenin özel bir sebebi var mı? Avrupa halkının en az %50'si, mahremiyetinin bu kadar devlet denetiminde olmasına tepki gösterecektir. Peki sen o %50'nin güvenmediği devletlere niçin bu kadar güveniyorsun? Samimi olarak soruyorum bunu. Türk olduğunu sanıyorum. Bir Türk Avrupa devletlerine nasıl bu kadar rahat kefil olabiliyor. Akıl alır gibi değil.

Avrupa ülkelerine güvenirim neden dersen? Orada ateizm felsefesi daha ağırdır,daha yüklüdür yani daha dürüstlerdir.

Bu % 50 lik oranları nereden buldun? Kafadan sıktın galiba?

Geçin bu faşist,bir Türk dünyaya bedeldir masallarını! İlk önce özeleştiri yapılacak,sonra çözüm üretilecek,sonra da pratik uygulama yapılacak.. Türk olmak neyi çözdü şimdiye kadar?

Masallar anlatmayın bana..

Bana bişey öğretebilen her ulus benim için değerlidir..

Sitelerde Paylaş

Avrupa devletlerine güvenmiyorum diye faşist mi oldum? Avrupa'nın ikiyüzlü, çıkarcı, ahlaksız devletlerine bacağımı sokayım. Hepsi yerin dibine girsin.

% 50 oranını tahmin ettim. Muhtemelen daha yüksek oranda muhalefet olur. O muhalefet başlayınca burada olursak, bu başlığı koyarım önüne, sıkma canını sen.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...