Jump to content

Nolan'a Gelsin (Kur'an ayetleri)

Recommended Posts

Bahsettigin olaylara sebep olan islam ve kurani istismar eden asalaklardir...

Sizin yasini ezbere bilmeniz veya hafiz cocugu olmaniz beni etkilemiyor...

Omrumun son bes yilini kurana adamis biriyim neyin ne oldugunu gorebiliyorum...

Benim ömrüm bu pis dinle geçti..Ne anlatacaksın bana?!

Bu ukalalıklarınız yok mu birde..

Kuran'da KESİN-PARÇALAYIN-DOĞRAYIN-KIRBAÇLAYIN-DÖVÜN-ÖLDÜRÜN yazıyor..Yani diyor ki Allah;dinsizlerin icatı olan bilgisayar başında vakit geçireceğinize,ayağa kalkın biraz kan akıtın diyor..Işid'e-El Nusra'ya-Hizbullah'a katılın diyor..

Allah'ı umursamayan sizler,bize burada müslümanlık taslıyor..!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 245
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bahsettigin olaylara sebep olan islam ve kurani istismar eden asalaklardir...

Sizin yasini ezbere bilmeniz veya hafiz cocugu olmaniz beni etkilemiyor...

Omrumun son bes yilini kurana adamis biriyim neyin ne oldugunu gorebiliyorum...

5 yıl nesini inceledin bu cehaletin el kitabının?

Sitelerde Paylaş

Ne diyeyim... İyi ki varsın Mustafa ,samimiyetin bu foruma sadece renk değil anlam da katıyor.

ben kardeşiyim abim dindardirr( askerde kendi ) isteyen istediğinede inansinn istediği kadar eğip buksun gerçekleri yazdim sadece benn yok o oyle değil diyende varsa bana ayetlerin tersini getirsinn
Sitelerde Paylaş

Benim ömrüm bu pis dinle geçti..Ne anlatacaksın bana?!

Bu ukalalıklarınız yok mu birde..

Kuran'da KESİN-PARÇALAYIN-DOĞRAYIN-KIRBAÇLAYIN-DÖVÜN-ÖLDÜRÜN yazıyor..Yani diyor ki Allah;dinsizlerin icatı olan bilgisayar başında vakit geçireceğinize,ayağa kalkın biraz kan akıtın diyor..Işid'e-El Nusra'ya-Hizbullah'a katılın diyor..

Allah'ı umursamayan sizler,bize burada müslümanlık taslıyor..!

Banane senden...

Senin carpitmalarinin objektif bir yonunun olmamasidir beni ilgilendiren...

Sitelerde Paylaş

Banane senden...

Senin carpitmalarinin objektif bir yonunun olmamasidir beni ilgilendiren...

Ne çarpıtması müslüman?!

ÖLDÜRÜN ifadesinin neyini çarpıtacağız?

Bu ifadenin nesini anlamıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Dotttore, sen şu bakara 29 ve naziat 27-28-29-30 meselesini bi çözüver birader, sonra kaç seneni adarsan ada.

Bu iş üç sene beş sene meselesi değil. Bebeliği saymazsan 30 senem inanmakla geçti. Kimin ne zaman gerçeği farkedeceği belli olmaz.

Bizim sana dediklerimizi, laf sokmalarımızı falan boşver; gönül ferahlı ile, "Nolan'a da lafı bi sokayım da görsün" diye hınç yapmadan sakin sakin bakıver bu mevzuya. Gerisi senin bileceğin iş.

Kal sağlıcakla.

Sitelerde Paylaş

Ne çarpıtması müslüman?!

ÖLDÜRÜN ifadesinin neyini çarpıtacağız?

Bu ifadenin nesini anlamıyorsunuz?

şunu anlamıyorlar:

adam diyo ki: "çanakkale de de bize saldırıldığı için düşmanları öldürdük, kuran da aynen o şekilde kendine saldırana karşılık ver gerekirse öldür diyor ve bunda kötü bir şey yok"

bikere kuran sana kötülük yapanı öldür demez, din galip gelene kadar öldür der bu bir.

kendisine kötülük gelen adamı, kendisine kötülük yapana karşılık vermesi için zorlamana gerek yoktur bu da iki.

bizim dedelerimiz çanakkaleye atatürk'ün: "buraya savaşmaya gelin yoksa sizi ateşte yakarım!!!" tehdidinden korktukları için gitmediler, kendi istekleriyle gittiler.

ama kuran ayeti diyor ki: "müslümanlar savaşmak istemediklerini allaha ilettiler, biz de onları cehennemle tehdit ettik, savaş size farzdır dedik"

bu forumdaki müslüman arkadaşların bu ayetten çıkardıkları sonuç: "onlara kötülük yapanlara mecburen saldırmak zorunda kaldılar"

ben de diyorum ki: insan kendisine kötülük yapana karşı zaten kendi isteğiyle karşılık verir, peki o zaman sizin kuranınız o adamı neden cehennem ile tehdit ediyor??????????????????????????????????????????

demek ki o dönemin müslümanları MAL mış, kendilerine kötülük yapana karşılık vermeleri gerektiğini bilmiyolarmış, buna kafaları basmıyomuş ki kuran onları cehennemle tehdit ediyor hem de kendi iyilikleri için :D :D :D

bu komik yorumlarla kendimizi kandırmaya ne kadar decam edecez

ADAM ALLAHA YALVARIYO SAVAŞMAK SİTEMİYORUM DİYE, SEN GELMİŞ ADAMIN KENDİ EŞİNE-ÇOCUĞUNA SALDIRANA KARŞILIK VERMESİ GEREKİYORDU DİYON!!!! ULAN ADAMIN KAFASI BASMIYO MU ÇOCUĞUNA SALDIRANA KARŞILIK VERMEYE Kİ ALLAHA YALVARIYO SAVAŞMAK İSTEMİYORUM DİYE!!!!!!!! SEN O ADAMIN KENDİ ÖZ EVLADI İÇİN KENDİ EŞİ İÇİN NE YAPMASI GEREKTİĞİNİ O ADAMDAN DAHA MI İYİ BİLİYON!!!!!!

tarihinde Ben Masumum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
demek ki o dönemin müslümanları MAL mış, kendilerine kötülük yapana karşılık vermeleri gerektiğini bilmiyolarmış, buna kafaları basmıyomuş ki kuran onları cehennemle tehdit ediyor hem de kendi iyilikleri için :D :D :D

Bu söylediğini filan anlamazlar..Müslümanlar daha ÖLDÜRÜN emrinin ne anlama geldiğini bile anlamıyorlar..

Kuran'da hayvanları sevin,birbirinizle sevişin,ağaçları kesmeyin filan yazmıyor..Ne yazdığı çok açık..Defalarca ÖLDÜRÜN yazıyor ama müslümanlara göre biz bu ifadeleri çarpıtıyormuşuz..Bunu da aslında çaresizliklerinden söylüyorlar..Yenilgiyi hazmedemeyenlerin haykırışları bunlar..

Sitelerde Paylaş

Sen yazılanları okumuyor musun? İkranın oku olduğunu nerden çıkarıyorsun? Bu, dinci propagandalarına kanacak kadar saftiriksen, alacağın öyle çok yol var ki...

Paranoyak olmussun. Ikra oku demektir. Zamaninda arapca dersleri aliyordum. Elinin altinda internet var, bir ceviri programina kaf, ra ve elif harflerini yazarak bakabilirsin anlamina.

Kuranda iyi seyler olmak ZORUNDADIR. Insanlara hep kotu seyler soyleyerek onlari musluman yapamazsin. Dinin gercek yuzunu ortup insanlara tebligde kullanilabilecek iyi metinler lazim.

Sitelerde Paylaş

çiçekler güzeldir

gökyüzü ne güzel

parkta oynayan çocuklar ne güzel

savaş sana farzdır

yemeğini komşunla paylaş

hayvanlara su ve yemek ver

dünya ne güzel ne güzel

savaşmazsan seni ateşte yakacam

gözyüzü ne güzel yıldızlar ne ihtişamlı

yağmur ne güzel ormanlar ne güzel

akrabalarını ziyaret et

otobüste yaşlılara yer ver

savaş sana farz dedik uzatma!

sokaktaki minik kediler ne kadar tatlılar

çocuklara şeker ver, uçurtma yap onlara

öğrenciye burs ver

hâlâ savaşmıcam diyo bak ateş geliyo ona göre!

iyilik yap hayvanları sev

güzel koku sür, duş almadan dışarı çıkma, temiz gez

bak şimdi de savaşı ertele lütfen diye yalvarıyo hâlâ!

dostluk ne güzel iyilik ne güzel

karıncayı ezme yazık karıncaya

fakirlere parandan zekat ver

fitne bitene kadar insanları doğra

çocukları sev onları pikniğe götür

bundan böyle insanlara tecavüz etme

yalan söyleme

asla hırsızlık yapma

bu yazımı kabul etmeyenin kafasını kopar

insanlara vurma, iyi biri ol

karınca ezilmesin diye ordunun yönünü değiştir

çok iyi bi yazıyım ben çok

bu iyilik yazısını herkese yay

bu kadar iyi bir yazıyı herkes okumalı

şüphesiz bu kadar iyi bir yazıyı okuyup kabul etmeyen küfredendir

bu yazımı sorgulayanı ateşe atacam

çünkü bu çok iyi bi yazı

tarihinde Ben Masumum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çiçekler güzeldir

gökyüzü ne güzel

parkta oynayan çocuklar ne güzel

savaş sana farzdır

yemeğini komşunla paylaş

hayvanlara su ve yemek ver

Bunu bir anlasalar,kurtulacaklar bu necasetten ama anlayamıyorlar işte..

Ben şimdi size burada çok güzel bir mesaj yazsam ama aradaki bir ifademde size küfretsem,yönetim beni kapı önüne koyar..Çünkü küfür etmek yasaktır ve cezası vardır..Benim size yazdığım mesajda,küfür haricinde çok iyi ifadeler olması,benim küfrümü aklamaz..Küfür küfürdür..Küfürlü kelimeden önce şunu yazdım,sonrasında şunu yazdım diye yönetime itiraz da bulunamam :)

Adamlar hiç düşünmeden bize SAVAŞ AYETİ ONLAR diyorlar..Yahu,EVRENSEL BİR KUTSAL KİTAPTA,SAVAŞ AYETİNİN NE İŞİ VAR?

Kuran yeryüzünde yazılmış en harika kitap bile olsa,içinde bir tane ÖLDÜRÜN kelimesi bulunması,Kuran'ı tamamen değersiz yapar..Bizim Kuran'da öldürmekten hariç,açıkça işkence etme ayetleri bile var..!

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir yerde eksik birsey olmali ki ateist olunsun...

Bu forumun ateist uyeleride bu eksikligin ne olduguna gayet ii malzeme sunuyorlar...

Masum olan ile nolan gibi:)

Bir iki eksik tolere edilir. Yanlış anlaşılma der geçersin. Bir kitabın her yerinde çelişki ve tutarsızlık varsa aklını mantığıni inancının üzerinde tutup düşünüp tartmasi gerekir. Çünkü inanç ve mantık her zaman catisirlar. İnanç hakkında espri yapmak bile günahtır bırak sorgulamayı böyle de dokunulmazdır.

Bazıları da kuran ayetlerini inanmak istediği gibi yorumlar. Bunlara diyecek laf yoktur.

Caner taslaman?:

Adem olayı sorulur.. Caner: o o manaya gelemez.

Kadına şiddet olayı.. Caner: çok yapılan bir yanlış o da.

Cariye olayı: O öyle değil.

Evrenin genişleme olayı: Hah işte o öyle..

Kırıp geçirirler adamı..

Sitelerde Paylaş

Bir iki eksik tolere edilir. Yanlış anlaşılma der geçersin. Bir kitabın her yerinde çelişki ve tutarsızlık varsa aklını mantığıni inancının üzerinde tutup düşünüp tartmasi gerekir. Çünkü inanç ve mantık her zaman catisirlar. İnanç hakkında espri yapmak bile günahtır bırak sorgulamayı böyle de dokunulmazdır.

Bazıları da kuran ayetlerini inanmak istediği gibi yorumlar. Bunlara diyecek laf yoktur.

Caner taslaman?:

Kırıp geçirirler adamı..

Keşke caner şarlatanı da gelse bu foruma da edip sahtekarı gibi hiçbir şey beceremeden defolup gitse.

Sitelerde Paylaş

Zamaninda arapca dersleri aliyordum.

Okuma eylemi illa yazı üzerinden yapılmaz. İkra söyle anlamına gelir. İster kağıda bakarak yazanı söyle, ister zihnindekini. İkra deyince hiç bir zaman bak bakalyım şu kağıtta ne yazıyor, bana söyle anlamına gelmez.

Din sizin beyninize çöreklenmiş.Sizi asla iflah etmeyecek. Bu mikroptan arınmazsanız ömrünüz dogma çukurunda son bulacak.

Sitelerde Paylaş

Bir yerde eksik birsey olmali ki ateist olunsun...

Bu forumun ateist uyeleride bu eksikligin ne olduguna gayet ii malzeme sunuyorlar...

Masum olan ile nolan gibi:)

İnsanlar İslam'daki eksikliklere(pisliklere) bakıp ateist olmuyorlar..Ateist olmak için bundan daha fazlasına ihtiyacınız var..

İslam'ı reddeden bir müslüman,dinsiz olur..Sonrasında istediği yöne gidebilir..İster ateist olur,ister deist..

Sitelerde Paylaş

Caner taslaman?:

Kırıp geçirirler adamı..

Şu ortaya koydugun mantigin neresinden tutulur...

Inanc ve mantik celisirmismis...

Ateizm en buyuk inancinizdir sizin...

Yeri geldiginde de madde, enerji vs tanriniz...

Ama halen israrla savundugunuz mantiginiz...

Her yeri celiskilerle dolu kitapmis...

Kucuk at arkadas...

Sen versiyonunu yukselt...

Guncellenmen lazim , cok gerisin...

Sitelerde Paylaş

İnsanlar İslam'daki eksikliklere(pisliklere) bakıp ateist olmuyorlar..Ateist olmak için bundan daha fazlasına ihtiyacınız var..

İslam'ı reddeden bir müslüman,dinsiz olur..Sonrasında istediği yöne gidebilir..İster ateist olur,ister deist..

Islamda eksiklik gozuken sey sizin mantiginizin eksikligi...

Bu da islami baglamaz ya...

Farkinda olsaniz eger her turlu pislige imkan taniyan ateizmi bu kadar savunamazsiniz...

Hersey ateizmde olagandir ve mubahdir...

Iste asil icinde pislik barindirmakda budur...

Ahlaki normlari olmayan bir saplantinin muridleri her nasil oluyorsa forumun buyuk kisminda ahlak dersi veriyorlar...

Ateizm anlamdan yoksundur...

Ama yine gayet celiskili bir sekilde anlam ve mantik uzerinden kendilerini savunmaya kalkiyorlar...

Ve tabiki ateizm amac barindirmaz...

Insan bu durumda aslinda insan degil bos bir kutuktur...

Ama oyle olmuyor herseye ragmen hersey ateizm oluyor...

Eee biz de gulup geciyoruz...

Aglanacak su halinize...

Ve tabiki islami da, ana kaynagi olan kurani da biliyoruz...

Sizin su saptirmalariniz ve camurlariniz o yuzden bizde etkisi olmuyor...

Imam hatipli vs olmaniz da gayet olagan...

Olur kasada bir kac curuk olan...

Di mi nolan:)

tarihinde Dotttore tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kesinlikle doğru.. Ama şu da var ki islam batağından kurtulan herkes ister deist ister ateist olsun büyük bir rahatlama mutluluk ile yaşayacaktır. Aklının büyük kısmını felç eden, tehdit ve korkularından arınmış olmanın verdiği rahatlama düşünebilen için tarifsizdir.

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...