Jump to content

Niçin Peygamber olmasın?

Recommended Posts

• İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yaptigi is ile neyi amaclamistir muhammed peygamber dinini yaymakmi hayir 3 arap devletini birlestirip bir devlet haline getirmistir.Akilli olmasa zaten biz onun peygamber olmadigini iddia etmeyizde yinede isin icerisine suphe girer kesinlikle.Sorumlu evet dininin rituel zincirlerini aciklattirmis.Kabenin cevresinde donerek hareket eden topluluklar namaz kilarken bosluga secde edenler bir tapinim sekli Kabe olayinida ben aciklamistim.Niye cevresinde donduklerini sonucta insan elinden cikmis bir din.Iyilik severmi bak bakayim diyeyim Hz.muhammed hangi kadin disari acik sacik tamamen kapali sekilde cikmazsa disarida ciktiginda cinsi ilgisini cektigi erkeklerle zina etmis gibidir.Ben cehennemi gordum cogu kadinlardandi.Adami yakindan gormedin.Kadinlara nefret kin kusan bir din ve peygamberi.

tarihinde RedDragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed bir peygamber midir, yoksa sadece bir filozof mu?

Niçin peygamber olmasın, bir olağanüstülük var!

Çok inançlı,

çok akıllı,

çok cesur,

çok sorumlu,

dünyadan hiçbir beklentisi olmamış,

çok iyliksever,

çok hoşgörülü...

bir adam.

Onun peygamber olduğunu kim iddia etmiş ?

Yine, kendisi. Bitti.

Sitelerde Paylaş

Bu koşulları sağlayan herhangi bir insan da peygamber olabilir mi?

Peygamber olabilmenin gerekleri bunlar mı sence?

Böyle sorunca da dağı yardı, suyu kesti, ayı böldü diye zırvalanıyor genelde. Sen inanıyor musun peki buna? Suyun ortadan açılıp yol vermesine, ayın ikiye bölünmesine, kör bir adamın gözlerini sadece dokunarak tedavi etmesine?

Neden anlamakta zorlanıyorsunuz anlayamıyorum. Hayır sizin dininizi anladım. Erkek egomanyasında, her şeyi biz biliriz bizden olmayanı keseriz edalarında Yahudilikten ayrılma bir din. Ancak sizi anlayamıyorum. Bu dini nasıl anlayamadığınızı anlayamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu koşulları sağlayan herhangi bir insan da peygamber olabilir mi?

Peygamber olabilmenin gerekleri bunlar mı sence?

Böyle sorunca da dağı yardı, suyu kesti, ayı böldü diye zırvalanıyor genelde. Sen inanıyor musun peki buna? Suyun ortadan açılıp yol vermesine, ayın ikiye bölünmesine, kör bir adamın gözlerini sadece dokunarak tedavi etmesine?

Neden anlamakta zorlanıyorsunuz anlayamıyorum. Hayır sizin dininizi anladım. Erkek egomanyasında, her şeyi biz biliriz bizden olmayanı keseriz edalarında Yahudilikten ayrılma bir din. Ancak sizi anlayamıyorum. Bu dini nasıl anlayamadığınızı anlayamıyorum.

Ben bu koşullar peygamber olmanın koşullarıdır demedim, bu özellikler sıradan değil, olağanüstü bir insanın özellikleridir dedim,bir peygamber olabilmeye yakın olduğunu hatırlarmaya çalıştım size.

Dağı yardı,suyu kesti,ayı böldü gibi mucize sayılan söylemleri ise,ya bir mecaz anlatım veya kişisel abartılar olarak değerlendiriyorum.

Son yazdklarına gelince: Erkek hegomanyası, ezilen kadınların ıslahı adına pekçok şey yapılmış, nasıl görmüyorsunuz anlamıyorum, kasıtlı olarak gözardıediyorsunuz sanırım. Kadının boşanma hakkı, istediğn kadar kadınla evlenememe, kadınlara şefkatli davranma yönündeki telkinler...

'...her şeyi biz biliriz bizden olmayanı keseriz edalarında Yahudilikten ayrılma bir din...' diye birşey yok kardeşim, bunlar sizin inanmamak için uydurmalarınız.

Sitelerde Paylaş

Ben bu koşullar peygamber olmanın koşullarıdır demedim, bu özellikler sıradan değil, olağanüstü bir insanın özellikleridir dedim,bir peygamber olabilmeye yakın olduğunu hatırlarmaya çalıştım size.

Dağı yardı,suyu kesti,ayı böldü gibi mucize sayılan söylemleri ise,ya bir mecaz anlatım veya kişisel abartılar olarak değerlendiriyorum.

Son yazdklarına gelince: Erkek hegomanyası, ezilen kadınların ıslahı adına pekçok şey yapılmış, nasıl görmüyorsunuz anlamıyorum, kasıtlı olarak gözardıediyorsunuz sanırım. Kadının boşanma hakkı, istediğn kadar kadınla evlenememe, kadınlara şefkatli davranma yönündeki telkinler...

'...her şeyi biz biliriz bizden olmayanı keseriz edalarında Yahudilikten ayrılma bir din...' diye birşey yok kardeşim, bunlar sizin inanmamak için uydurmalarınız.

Mir'at-ı Kainat kitabı kaynak gösterilerek hazırlanmış bir yazı:

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=413

Açıkça Kuran ve bazı hadis kitapları kaynak gösterilerek hazırlanmış bir yazı:

http://www.diyadinnet.com/YararliBilgiler-278&Bilgi=hz-muhammedin-mucizeleri

Sitelerde Paylaş

Yaptigi is ile neyi amaclamistir muhammed peygamber dinini yaymakmi hayir 3 arap devletini birlestirip bir devlet haline getirmistir.Akilli olmasa zaten biz onun peygamber olmadigini iddia etmeyizde yinede isin icerisine suphe girer kesinlikle.Sorumlu evet dininin rituel zincirlerini aciklattirmis.Kabenin cevresinde donerek hareket eden topluluklar namaz kilarken bosluga secde edenler bir tapinim sekli Kabe olayinida ben aciklamistim.Niye cevresinde donduklerini sonucta insan elinden cikmis bir din.Iyilik severmi bak bakayim diyeyim Hz.muhammed hangi kadin disari acik sacik tamamen kapali sekilde cikmazsa disarida ciktiginda cinsi ilgisini cektigi erkeklerle zina etmis gibidir.Ben cehennemi gordum cogu kadinlardandi.Adami yakindan gormedin.Kadinlara nefret kin kusan bir din ve peygamberi.

Arkadaşım, inanmamak için yarım yamalak, sağlam bir dayanağı olmayan söylemleri alıyorsunuz veya bu söylemler gerçek olsa bile doğru söylüyor olamaz mı? Peygamber'in kadınlar hakkında, kadınlardan yana sünnetve hadisleri dururken.

Namaz kılmaya gelince:

İnsanın yaratıcısını sık sık kendine hatırlatması gayet mantıklı.

Muhammed'i kötü görmek için, inatla, mesnetsiz,kıyıdan köşeden alınma, uydurulmuş ya da uydurduğunuz verilere sarılıyorsunuz, biraz dürüst olun.

Hiç O gerçekten inanmış olmasa, kalkıp o azgın topluma tek başına kafa tutabilir miydi?

Sitelerde Paylaş

Mir'at-ı Kainat kitabı kaynak gösterilerek hazırlanmış bir yazı:

http://www.dinimizis...tay.asp?Aid=413

Açıkça Kuran ve bazı hadis kitapları kaynak gösterilerek hazırlanmış bir yazı:

http://www.diyadinne...edin-mucizeleri

Bana link atma kardeşim,

oku, yaz.

tarihinde mmmrkl tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Başka fikirlere de söyleme hakkı vermek gerekmez mi?

Var tabikide bunun için konunun da önemi olmalı. Konu din ile alakalı olduğun dan burda farklı fikir ne olabilir !

Mesela yukarıda bir arkadaş demiş ki. "Onun peygamber olduğunu kim idda etmiş. Gene kendisi. Bitti" burada konu kişinin istediği şekilde bengine işlemiş. Üreteceği fikirlerde doğru bildiği üzerine olur.

Bir kişi ben peygamberim derse eğer. Kerametin ne diye sorulur. Ben senin neyini takip edeceğim,benden ne üstünlügun var diye sorulur. Bugün ve geçmişte olduğu gibi. Gerekli kanıtlar ortaya çıktığında o insan peygamber diye takip edilir ve etrafa yayılır. Muhammed ben peygamberim dediyse onu peygamber yapacak bilgiyi insanlara bildirmesi gerek ki insanlar ikna olsun. Insan güven duyar,aceleci ve çabuk kanar inandığı taraf ne olursa olsun doğru gördüğü üzerine seçim yapar.

Ben öldükten sonra adımı kullanmayın ! Bu mümkün mü...

Sitelerde Paylaş

Çok inançlı,

çok akıllı,

çok cesur,

çok sorumlu,

çok iyliksever,

çok hoşgörülü...

bir adam.

Bu çok vahim bir mantık hatası...

Bu saydığın özelliklerin neredeyse her birisini yalanlayan, söylediklerinin tam tersini gösteren hadisler veya ayetler yapıştırabilirim buraya ama buna gerek yok. Dediğin gibi olsa bile bu söylediğin hayali özellikler insanı peygamber yapmaya yetmez, birisinin tanrıyla konuştuğunu göstermez. Peygamberlik iddiası farklı bir olay...

Üstelik bu olağanüstülük olarak nitelendirdiğin özelliklere sahip oldukları iddia edilen bir sürü tarihsel kişilik var (zaten böyle kişiler ancak efsanevi hikayelerde yaşayabilirler) ve kimse onlara salavat getirmiyor...

Sitelerde Paylaş

Çok inançlı, çok akıllı, çok cesur, çok sorumlu, dünyadan hiçbir beklentisi olmamış,çok iyliksever, çok hoşgörülü...

bir adam.

Etrafta bu özelliklerde bir sürü insan var, onlar neden peygamber olamıyor?

Sitelerde Paylaş

Siz bir iddia da bulunacaksınız ve kanıt olarak kendinizi göstereceksiniz.

Hele bu peygamberlik iddiası ise, durum daha vahim. Peygamberim demek, olası

bir Tanrı ile bağlantı kurmak demektir ki, başka iddialara hiç benzemez.

Kaldı ki, bugüne kadar hiçbir insan, buna bütün peygamber iddiasında olanlarda dahil,

ne keramet nede mucize gösterebilmişlerdir. Yine bitti.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok inançlı,

çok akıllı,

çok cesur,

çok sorumlu,

çok iyliksever,

çok hoşgörülü...

bir adam.

Bu saydiklarin arasindan sadece cok akilliyi kabul ederim. Bir deli arkasinda topluluklari surukleyemez.

Muhammedin amaci bana araplari birlestirmekti gibi geliyor ve bunu basarmis.

Iyilikseverdi diyemem, ganimetseverdi derim.

Dunyadan beklentisi yok diyemem, amaci yazdigim gibi araplari birlestirip yonetmek.

Cok hosgorulu diyemem, cok cariye sever derim, savas sever derim.

Muhammedden sonra onu ornek alip yaptiklarini,yapabilen zeki sahsiyet Hasan ibni Sabbah tir. Zaten kendi amacini da Muhammed'inkine cok,benzer gorur: Persleri birlestirmek.

Her ateistten hayir gelmez. Muhammed ve Sabbah gibilerden.

Burada Muhammede ateist dedim diye alinmayin.

Iki ihtimal var: Muhammed ya tarihin en buyuk mujdecisi, ya da en buyuk yalancisi. Biz dinsizler yalanci olarak gordugumuzden onu, basta Muhamed dinsiz oluyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...