Jump to content

İslam Adına Yapılan Sapkınlıklardan Kimler Sorumludur?

Recommended Posts

İslam adına katliamlar yapılıyor, cinayetler işleniyor, kadınlar taşlanarak öldürülüyor.. Eller ayaklar kesiliyor.

Kelleler düşürülüyor. Kadınlar kızlar evlere hapsediliyor, karanlık giysilere büründürülüyor. Kocaları tarafından dövülüyor, işkenceye maruz bırakılıyor. İnsan haklarından mahrum ediliyor.

Bu sapkınlıklardan kimlerin sorumlu olması gerektiğini düşündünüz mü?

Bir din olarak bunlardan İslam mı sorumlu?

Yoksa onların uygulanmasını uygun bulan İslam uleması mı sorumlu?

Bu sapkınlıklardan ulemanın emirlerini yerine getiren Müslümanlar da sorumlu olabilir mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tüm müslümanlar sorumlu. İslama hizmet eden islamı öven islamın değirmenine su taşıyan pislik ateistlerde sorumlu. Hatta islama övgüler sunan islam barış dinidir diyen ahlaksız pislik aşağılık ateistler müslümanlardan daha çok sorumlu.

Müslümanlar ahmak ve gerizekalı olduğu için ateistlere göre daha az sorumlu olabilir.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ilk önce müslümanlar sorumlu diyecektim

ama

bunlar beyinlerini kullanmadiklarindan yine biz sorumlu oluyoruz.

Bunlarin kendi kendilerini kurtarabilecekleri yok.

Bunlari, biz (müslüman olmayanlar) kurtarmak zorundayiz!.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam adına yapılan sapkınlıklardan biz ateistler şimdiye kadar hep İslam'ı sorumlu tutmuşuzdur.

Müslümanlar bunu reddederler ve İslam'ın masum olduğunu, asıl suçlunun İslam'ı yanlış pratik edenler olduklarını ileri sürerler.

Bu bağlamda ulema da sorumluluk yüklenmektedir. Çünkü onlar İslam'da mevcut bazı sapkın ilkeleri savunur ve uygulanmalarına önayak olurlar.

Taraflar sorumluluğu üstlenlemezler ve suçu birbirlerine atarlar.

Müslümanların taraflardan en masumu olduğu şeklinde bir izlenim alınır.

Çünkü onlar ister Kur'an ve İslam aracılığı ile olsun, ister ulemenın zorbalığı ile olsun, kendilerinin bir emir kulu olduklarını iddia ederler.

Bence sapkınlıklaran asıl sorumlu olanlar İslam'ı yaşamlarına uygulayan ve yaşayan Müslümanlardır.

Ateistlerin bunu kabul etmeye başlamaları gerektiğini düşünüyorum.

Eleştiriler İslam'la birlikte Müslümanlara da yöneltilmelidir.

Bu sapkınlıklar o kadar ileridir ki Müslümanların masumluğunu kabul eden ateistler yanılmaktadırlar.

Müslümanların masumiyetini savunmak bir suç niteliğindedir.

İslam'ın sapkınlıklarından Müslümanları doğrudan sorumlu tutmanın zamanı gelmiştir.

Bilerek İslam'ın sapkınlıklarına izin verilemez.

Sitelerde Paylaş

İslam'ın sapkınlıklarından Müslümanları doğrudan sorumlu tutmanın zamanı gelmiştir.

Bilerek İslam'ın sapkınlıklarına izin verilemez.

Savaşa hoş geldin.

Er ya da geç islamla olan tüm diyaloglar silahtan ve kandan geçecektir.

Başka bir çıkış yolu yok.

Sitelerde Paylaş

Savaşa hoş geldin.

Er ya da geç islamla olan tüm diyaloglar silahtan ve kandan geçecektir.

Başka bir çıkış yolu yok.

Ben savaştan bahsetmiyorum. Bu savaşı kazanamayız.

Sorumluluk üstlenmekten ve İslam inancını sorgulamaktan bahsediyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben savaştan bahsetmiyorum. Bu savaşı kazanamayız.

Sorumluluk üstlenmekten ve İslam inancını sorgulamaktan bahsediyorum.

Sorumluluk o işleri kim yapıyorsa o kişiye aittir. Nazi Almanya'sında soykırım ve diğer türlü insanlık suçlarını işleyen Nazi subayları "Biz, bize verilen emirleri uyguluyorduk," falan demeye kalktılar ama bu laf hiçbirini kurtarmadı. Mahkemelerde sürüm sürüm süründürüldüler.

Bunun da ondan bir farkı yok.

Sitelerde Paylaş

Taa Selçuklulardan beri Türk toplumu üzerine çöreklenmiş bir sisteme karşı ne yapılabirdi? Burada Laikleri suçlayamayız.Atatürk tek başına ne yapabilirdi?Öyle bir yangınki bu söndürmek için üzerine su atarsan dahada büyüyor.Bu yangına toprak atamak gerekir. Ama o toprak ne olabilir? Şu saatten sonra Türkiyeye komunist bir iktidar darbe yoluyla bile gelse(Ki başka şekilde gelemez) İslama gene dokunamaz.İlk aşamada Aksine biz halka daha çok saygılıyız diye onlarda bol bol camii açıp Diyanetin kadrosunu büyütürlar.(Tabiki bu dediğim bir Faraziye)PKK bile Kürtlere şirin gözükmek için İslamdan yana .Ulusal Kanala bakın. Atatürk ve İslam. Ne demiş Atatürk:İslam en son din olduğu için en ileri dinmiş! Ne Demiş Vahabi kralına Peygamberin mezarına dokunma ha! yoksa Ordumla gelip tepene binerim!!Neeee bilim kardeşim Öyle demiş!!

Sitelerde Paylaş

Kitapta kafa kes yazıyor diye kafa kesen sorumludur. Fail birebir suçludur bu konuda. İslamın payı var, ulemanın payı var, imamın payı var. Ancak sorumlu fail.

Normal bir insan bir kitapta bazı insanları öldürmesi gerektiği yazdığı için kimseyi öldürmez.

Sitelerde Paylaş

islamı benimsemiş birine ne kadar anlatsanızda size şeytan gözüyle bakar. sevgilim müslüman o bana bazen allahı anlatıyor bende diyorum bak allahu akbar diyip kafa kesiyorlar bunlar ne diyorum bana onlar islami yanlış anlamış diyor sonra arkasından tüm araplar islamı yanlış anlamış sadece türklermi doğru uyguluyor ? diyorum susuyor :)

Sitelerde Paylaş

karımla sürekli kavga edıyoruz cınsel ilişkiden sonra neden gusül almıyosun dıyor..

la banyo yapıyorum dıyorum...

olsun agza burna su cek dıyor... :)

sanki ilişkiye burnumla girdim :)

hacı herşeyden kim sorumlu söyleyeyım...

eger allah varsa allah sorumlu

eger allah yoksa muhammed sorumlu...

eger muhammed yasamadıysa kuranı uyduranlar sorumlu..

bu liste uzar gider :(

Sitelerde Paylaş

Müslümanların ellerinden beyinleri alınıyor, sen mi bilirsin allah mı bilir diye. Bu yüzden en sapık müslüman en suçsuz müslümandır benim kanımca

Gerçek suçlu yanlışları yanlış olduğunu bilerek ve görerek uygulayanlardır. Tabiki bilerek yada bilmeyerek suçu işleyen kimse hak ettiği derecede cezalandırılmalıdır. Çözüm için bataklık kurutulmalıdır ve insanlara bilimsel bir şekilde sorgulama özelliği kazandırılmalıdır.

Sitelerde Paylaş

islam adına kadınların güneş göremeyecek şekilde ömür boyu kapalı gezmelerini dayatmak da katliyamdır bana göre. (ilk mesajda bunu yazmışsınız zaten ama ben bu örtünme konusunda çok sinirli olduğum için ilk mesajı okumadan direk yazmıştım mesajı)

tarihinde Ben Masumum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...