Jump to content
BilimDinimdir

Büyü, muska, koruyucu dualar vs.

Recommended Posts

Halk arasında ayetel kursi ve benzeri duaların gerçekten işe yaradığına dair birçok hikaye dinlemişsinizdir. "Şu duayı okuyunca hastalığım geçti, işlerim rast gitmeye başladı, cinler musallat olmayı bıraktı, kazada sağ kaldım vs..."

Cinlerden ve büyüden korunmak için muskalar, dualar vs. gibi daha birçok hikaye...

Daha önce bu forumda öyle bir konu görmüştüm bir müslüman bana cin musallat olmuştu ama ayetel kursi okuyunca geçti falan vs. Peki bu iddialar nasıl çürütülür?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ruhuna fatiha..Demek ki fatiha ruha etki ediyor..Test edelim bunu..

Bir yakınınızın ruhuna fatiha yollayın ve sonra telefonla bir şey hissedip hissetmediğini sorun..Tabi haberi olmayacak bundan..Eğer bir titreme filan hissettiyse,demek ki fatiha bir işe yarıyor,bir titreme hissetmediyse hepsi palavra :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ruhuna fatiha..Demek ki fatiha ruha etki ediyor..Test edelim bunu..

Bir yakınınızın ruhuna fatiha yollayın ve sonra telefonla bir şey hissedip hissetmediğini sorun..Tabi haberi olmayacak bundan..Eğer bir titreme filan hissettiyse,demek ki fatiha bir işe yarıyor,bir titreme hissetmediyse hepsi palavra :lol:

NOLAN seni fatiha ile dürttü diye mesaj da geliyormus :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

NOLAN seni fatiha ile dürttü diye mesaj da geliyormus :D

Olur mu olur :lol:

Denemesi bedava..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olmayan birşey nasıl çürütülür ki? Ben şahsen bu yaşıma kadar bu tür görünmeyen varlıklarla hiç karşılaşmadım. Karşılaşsaydım bir pskiyatriste görünürdüm. İlaç tedavisi elektro şok vs. hallederdik. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

"Cin musallat oldu" lafı/olayı bence yalnızca psikolojik bir sorundan ibaret. Bipolar bozukluk mesela. Bunları kendi okuduğu dualarla atlatmış olma imkanı var. Şöyle var. Sonuçta her türlü dua ve ibadette meditasyon etkisi yapar. Beyinlerini rahat hissediyorlar. Psikolojik problemlerin tamamı beyinle ilgili. Günde 20 mg Prozac atsa da o cinden kurtulacaktı. 50 mg Lustral yada 100mg Seroquel de aynı etkiyi oluşturacaktı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha önce bu forumda öyle bir konu görmüştüm bir müslüman bana cin musallat olmuştu ama ayetel kursi okuyunca geçti falan vs. Peki bu iddialar nasıl çürütülür?

Halk arasında karabasan diye tabir edilen bir şey vardır. :D

İlla ki yaşayan birileri vardır.

Bir gece yarısı uyanıyorsun,

Elin, ayağın kımıldamıyor, sesin çıkmıyor, böyle felç inmiş gibi : )

Ben de besmele çekmiştim, elim ayağım çözülmüştü.

Dua edince işe yarayacağını düşünüyorsun.

Ve işe yarıyor.

İnanmanın gücüne inanmak lazım.

Bunları yaşadığında dine, duaya olan inancın daha da artıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

KARABASAN

Banada oluyordu, bagzen dualar yardim ediyordu ama bazen sabaha kadar Kuran okusan da bir ise yaramiyordu.

Ara sira cocuklarin yataginda yatiyorum, orda ben bu karabasan olayini cözdüm!

Genelde, sirt üstü degilde, karnim üzerinde yatiyorum. Bagzen iki elimde vücudumun altinda kaliyor ve haraket edemiyorum, dönemiyorum! Zihinsel olarak uyanik oluyorum ama vücudumun hic bir yerini kipirdatamiyorum. Karabasan geliyor!

Ve cocuklarin yataginda buna bir cözüm buldum. Yatak kücük oldugundan, ayaklarim genelde yataktan disari sarkiyor. Karnimin üzerinde yattigimdan da ayaklarimi yatagin kenarina deyiyor. Karabasan geldimi, baktim uyanamiyorum, vücudumu kipirdatamasamda ayaklarimi yatagin kenarindan hafif dürtüklemem vücudumu azda olsa haraket ettiriyor ve beni uyandiriyor!

Zaten karsbasana neden olan uyuma seklimide(kollarimin vücudumun altinda olmasini) bir kac kez, yukarda anlattigim teknikle uyaninca gördüm!

Yani azda olsa haraket edebildinizmi (dürtüklemek gibi) uyaniyorsunuz. Dua, bence, fazla bir ise yaramiyor. Uyandirma sansi belki %50!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bi hoca tarafından bedavaya muska yazdırılmış. Normalde takmazdım, zaten bu tüccarların ne bok olduğunu biliyorum fakat mistik bir havası olduğundan ve kolye gibi takıları hoş bulduğumdan ses çıkarmadım. Kahverengi üçgen şeklinde, büyüklüğü elimin yarısı kadar. Daha tarz ve kibar bir şey olsa hiç fena olmazdı açıkçası.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 22.09.2014 at 12:53, kirec yazdı:

besmele çekin...

Besmele çekmekle ateislik bozulmuyormuş...

Sevdigin sarkiyi söyle.

Bir kac saniyeye ihtiyac var, bu sürede bol bol kendine küfür etmekte sakinlestirir insani.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 22.09.2014 at 12:53, kirec yazdı:

düzgün yatın...

Boynunuz çok eğilmiş bükülmüş olursada karabasan gibi oluyor...

besmele çekin...

Besmele çekmekle ateislik bozulmuyormuş...

Sn. kirec

Ben de şimdi yeni gördüm...

Siz hălă besmele çekenlerden misiniz ?:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Neurion yazdı:

Bi hoca tarafından bedavaya muska yazdırılmış. Normalde takmazdım, zaten bu tüccarların ne bok olduğunu biliyorum fakat mistik bir havası olduğundan ve kolye gibi takıları hoş bulduğumdan ses çıkarmadım. Kahverengi üçgen şeklinde, büyüklüğü elimin yarısı kadar. Daha tarz ve kibar bir şey olsa hiç fena olmazdı açıkçası.

Dreamcatcher tak boynuna, daha havali duruyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, kavak said:

Sn. kirec

Ben de şimdi yeni gördüm...

Siz hălă besmele çekenlerden misiniz ?:)

Tabi ki...

Mad maks diye bir filmde bir kadın arabada kötülerden kaçarken sürekli dua ediyor du...

Kime dua ediyorsun dedikleri de verdiği cevap hoşuma gitmişti...

Kim dinliyorsa ona...

Evrenin içinde dışında yada evrenin bizzat kendisinde bir tanrılık durumu varsa ona siginmanin ve muhtemel zor durumlarda yardımını cagirmanin psikolojik faydası bence var ...

Uyku apnesi de karabasana neden oluyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

TANRI "MAHVOLSUNLAR" DİYE İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRIYOR .ŞİFA BULDUKÇA HUZUR BULDUKÇA İSLAMA BAĞLANIYORLAR.

TANRI ASLA "İSLAM" DİYE BİR DİN GÖNDERMEDİ.

TANRI HANGİ DİNİ GÖNDERDİ...HANGİLERİ OLDUĞUNDAN HENÜZ TAM EMİN OLMASAMDA İSLAMIN TANRININ DİNİ OLMADIĞINDAN EMİNİM.

İSLAM BENİM İÇİN "TURNUSOL KAĞIDI"DIR.KİMİN SAHTE OLDUĞUNU İSLAMI SAVUNUP SAVUNMADIĞINDAN ANLARIM.

BU GÜN İBLİS İSLAMI KULLANIYOR.İŞİD EN BÜYÜK ESERİ.

TENCERE  YUVARLANIR KAPAĞINI BULUR.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...