Jump to content

Neden bu onyargi?

Recommended Posts

Kuran hakaret içeriyor, inanmayanları aşağılıyor ise, bunun ceremesini müslümanlar çekmek zorunda değil.

Rahatsızlık duyduğunuz durumun aşğıdakiler başta olmak üzere en az iki nedeni var.

1 - Müslümancılık oynayanların kendi dinlerinden haberdar olmamaları. Kuran'a göre kafir düşmandır ve işkenceler ile öldürülmesi gerekir. Allah ona azaplar hazırlamıştır, dünyada da ona eziyet edilmesi gerekir. Müslümancılık oyanayanlar, bunun bu şekilde olduğunu bilmez veya bilmdezden gelirler.

Bir müslüman kuranın herhangi bir yerini reddedemez. Bana ne ki, o laf allahı bağlar; ben farklı düşünüyorum, diyemez. Kuran ne diyorsa, müslüman da onu demektedir. Bunun için yemin etmiştir. Doğal olarak kendini bir müslüman olarak tanımlayan kişi, müslüman olmayan herkese kurandaki küfürleri etmekte, onları öldürülmesi gereken, aşağılık, düşman ve cehennemlikler olarak nitelemektedir. Bu sözcükler ağzından çıkmamışsa bile, dünyanın en pamuk dedesi olsa bile; müslümansa, bu sözleri onaylamaktadır.

Bu da doğal olarak, müslüman veya müslümancılık oynayanları saldırgan konumuna oturtmakta, diğerlerinde de kendilerini koruma isteği doğurmaktadır.

Bir ateist pislik şeyleri savunuyorsa, bunun cezasını da diğer ateistler, non-teistlere ödetemezsiniz.

Doğrudur. Ateizm bir birlik sağlamaz. Bir durumdur. Bu örneğin: bir erkeğin yanlışını, herhangi bir başkasına, sırf o da erkektir diye yıkmaktan başka bir şey değildir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hayir beyfendi, islam durduk yere savas acmaz...

Islamda iki savas nedeni vardir...

1- sana savas acana savas acarsin...

2- sana tehdit olusturana savas acarsin...

Bu konu bu kadar basit ve nettir...

Inanacsiz bir insan benim varligimi tehdit edecek bir harekette bulunmadigi surece ona karisma, dusuncesini zorla degistirme hakkim yoktur...Teblig edersin secim onundur...

Islama mal ettiginiz onlarca saptirmanin çözumunun tek yolu okuma ve sorgulamalardir...

Hakikat kendini gosterecektir...

Tabiki onyargisiz olanlara, saplanip kalmayanlara, kibrine kurban gitmiyenlere, felsefeyi bilimi bilenlere...

Uydurmaktasınız ve kuranı da okumamışsınız.

Muhammed'e inanmamak, onun yalancı olduğunu savunmaktır. Muhammed ise -Muhammed'e göre- kendiliğinden söz uydurmaz, Allah'ın sözlerini aktarır. Bu durumda, yalancı olduğu söylenen kişi Allah'tır. Yani Muhammed'e inanmamak, Allah'ı yalanlamak ve Allah ile peygamberine savaş açmaktır. Kuranınızı okuyun.

Sitelerde Paylaş

Müslümanların önyargılı olmadığına en büyük kanıt sizsiniz zaten. önyargılı olsaydınız ateistlerin de bir fikri olduğunu düşünüp onları dinleme gereği duymayacaktınız. önyargılı olmadığınız için şuan ateistsiniz zaten. benim herhangi bir önyargım olsaydı şuan burada yazıyor olmayacaktım. sadece anlamaya çalışıyorum.

Ben ateist değilim. Yalnız Kitapta kendisini tanımlayan bu kabile tanrılarının değil devasa kozmozu yaratmak, ilkokulu bile bitirebilecek kapasiteleri olduğunu düşünmüyorum.

Yani bu kozmozu yaratan tanrının bu kadar cahil ve çıkarcı olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca insanların kıçıyla, başıyla uğraşmaktan başka işi gücü olmayan bir tanrı tasviri var. Peygambere karı kız ayarlıyor falan. Böyle supernovalar, dev galaksileri bir arada tutan süper kütleli kara delikler oluşturabilecek, milyarlarca galaksiyi yaratabilecek kadar zamanı ve kapasitesi yok.

Türkiye'de bu sebeple insanların kuranı okumasını istemiyorlar işte.

Sitelerde Paylaş

Ben buna katılmıyorum.

İnandığım dönemde de şimdi de, inanan-inanmayan herkese eşit mesafede ve saygılı davranırım.

Benim gibi olmayan müslümanlar da var, bu da kabul, ama tarafsız bakınca, yobaz, bağnaz her iki uçta bolca var.

Müslümanken, müslümanlardaki yamuklukları da, şimdi de dinsizlerdeki aksaklıkları da davranış bozukluklarını da görebiliyorum.

Kuran hakaret içeriyor, inanmayanları aşağılıyor ise, bunun ceremesini müslümanlar çekmek zorunda değil.

Bir ateist pislik şeyleri savunuyorsa, bunun cezasını da diğer ateistler, non-teistlere kesemezsiniz.

Sen de bir şeyler yapmak, insanların gözüne inen perdeyi aralamak istiyorsan, aynı ağır dille Kuran'ı eleştir, içindeki çarpık çurpuklukları ortaya dök.

Kuran'a inanan müslümanları değil, Kuran'ı, Hadisleri karşına al.

Aklıselim insan fikirlerle uğraşır, fikirleri ortaya atanlarla değil.

Dostum madalyonun diğer yüzünü görmediğinden böyle söylüyorsun. Bir de şöyle düşün:

Bugün kutsal bir kitap ortaya çıksın ve müslümanlara o kitapta hakaretler olsun diyelim. Yazanı da ölmüş gitmiş bir peygamber diyelim. Kitapta aynı Kuran gibi bir iman öğütlesin vs... cahil, pislik, öküz vs... gibi hakaretler içeriyor, daha niceleri...

Ve o kitaba iman edenler, onu yere göğe sığdıramayan insanlar var diyelim. Müslümanlar bu kitaba ve ona iman edenlere ne der? Onlara neler yaparlar bir düşün bakalım... ondan sonra konuşalım.

Sitelerde Paylaş

Hayir beyfendi, islam durduk yere savas acmaz...

Islamda iki savas nedeni vardir...

1- sana savas acana savas acarsin...

2- sana tehdit olusturana savas acarsin...

Bu konu bu kadar basit ve nettir...

Inanacsiz bir insan benim varligimi tehdit edecek bir harekette bulunmadigi surece ona karisma, dusuncesini zorla degistirme hakkim yoktur...Teblig edersin secim onundur...

Islama mal ettiginiz onlarca saptirmanin çözumunun tek yolu okuma ve sorgulamalardir...

Hakikat kendini gosterecektir...

Tabiki onyargisiz olanlara, saplanip kalmayanlara, kibrine kurban gitmiyenlere, felsefeyi bilimi bilenlere...

Arkadaşım hala gelmiş aynı şeyleri söylüyorsunuz. Müslümanlığın nasıl yayıldığını bilmiyorsun herhalde.

Hadi bunu bırakalım, şöyle düşünelim:

Bugün ortaya bir peygamber çıksın ve müslümanlara desin ki siz yanlış yoldasınız ve doğru din bu. Bu adam sizi kendi dinine nasıl döndürebilir bir düşünün. Size mucize falan göstermiyor, sadece hikaye falan anlatıyor. Tanrıdan olduğuna dair size ayetler okuyor.

Size ne yapması lazım ki sizi kendi dinine döndürsün? Sizi tehdit etse, size işkence etse, öldürmeye kalksa dininizden vazgeçer misiniz? Belki siz geçmezsiniz ama küçük çocuğunuzu köle olarak alıp onu kendi dinine çevirebilir.

Adam öldürebilecek kadar sapık manyaklara da ganimet, karı kız vaat ederse onlar da bu adamın peşinden giderler değil mi? Sizi onlara öldürtürler zaten. İŞİD öyle yapmıyor mu?

Bunu düşünün ve İslam'ın da aynen bu şekilde yayıldığını anlayacaksınız. O zamanki putperest dediğiniz insanlar da nasıl siz şimdi sıkı sıkıya dininize bağlıysanız, onlar da öyleydiler. Onlar da babadan, anadan gelme dine inanıyorlar ve kalpten bunun doğru olduğunu düşünüyorlardı. Onları bundan nasıl vazgeçirebilirsiniz? Çok azı kendiliğinden vazgeçecektir. Geri kalanı içinse tehdit ve ölüm vardır. Kendinizi bu insanların yerine koymaya çalışın ve siz dininizden nasıl vazgeçersiniz, onların da ancak öyle vazgeçeceklerini anlarsınız.

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle yaniliyorsun...

Islam asil ilk anlarinda zulum gore gore buyumustur...

Hakikate karsi duracak guc olmadigindan buyumustur...

Peygamber davasini ispat etmek icin mucize kullanmamistir...

Kuran da mucize isteyenlere "kuran yetmez mi" denir...

Biz isittik itaat ettik deriz...

Isitmeki idrak etmek, sorgulamaktir...

Butun bunlarin neticesinde son peygamber oldugu apacaktir...

Peygamberin sahsindan ziyade vahiyle gelen kurani sorgulamalar bize bunu rahatlikla gosterebilmistir...

Sitelerde Paylaş

Peygamberin sahsindan ziyade vahiyle gelen kurani sorgulamalar bize bunu rahatlikla gosterebilmistir...

Beynini, aklını, mantığını kullanamayanlar işitir, itaat eder aynen senin gibi.

Sitelerde Paylaş

Hala empati yeteneğinden yoksunsun. Seni kendi dininden ne caydırabilir onu söyle bana. Yani peygamber olduğunu iddia eden birisi sana ne yaparsa dininden vazgeçersin? Onu söylesene. İmkansız mı? Mucize mi göstermesi lazım? Seni öldürmesi mi lazım?

Sitelerde Paylaş

Yavşaklara bak.

Bütün pislikleri rasyonalize etmeye çalışıyorlar.

Bunu yaparken de mağdurum ayağına yatıyorlar.

Çok önyargılıymış.

Şerefsize ön yargılı olunur.

Kuranda küfürler havada uçuşuyor, aamın savunmasına bakın, küfretmesin de ne yapsın?

Pislikler.

Bu yavşaklar islam içinde her yıl 20 milyon küçük kız çocuğunun ırzına geçilmesine laf etmezler,

Gelir burada yanlışa yanlış diyen ateiste demediğini bırakmazlar.

Eğer doğrudan yana olmak istiyorsanız bu şerefsizlerin yaptğına tepkinizi verin.

Mağdur ayağına, nezaketli, efendi, kültürlü ayağına yatıp bu maskenin ardında savundukları şeye izin vermeyin.

Ben en fazla pislik, yavşak, şerefsiz derim.

Bu adamlar kafa kesmeyi, el kesmeyi, küçük kızların sistematik olarak ırzına geçmeyi ve islamdan olmayan herkesin ezilmesini rasyonalize eden, benimseyen ve doğru kabul eden adamlar.

Bunların pisliğini anlatmaya hiçbir kelime yetmez.

Sitelerde Paylaş

Kuranın nesi mucize anlayamıyorum?İnsan ruhunun zenginliğini müteşabihen o devrin belagat sanatıyla anlatmış olabilir. Bunu kabul ederim. Ama MUCİZE hani nerede?Ha insanın uğradığı berbat bir durum karşısında intihar etmesi gerekirken aniden neşelenip yine yaşama dönmesini bir manevi mucize olarak kabul ediyorlarsa(Ki ondanda bahsetmiyorlar) oda başka.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

önyargılı oluşumuzu empati yeteneğinden mahrum oluşumuza bağlıyorum,kendi düşünce sistemimizin gerçek olduğuna kendimizi o kadar inandırmışız ki başkalarının bizim gibi düşünmediğini görünce çılgına dönüyoruz,ve onu hemen mimleyip kara listeye alıyoruz sonrasında hakaretler ,küfürler havada uçuşuyor,,eskiden ateistlerin bir idrak sürecinden geçmediğine,sadece allaha karşı gelmek için programlanmış olduklarına inanıyordum tabi ne kadar yanıldığımı zamanla anladım,her insan dünyaya bakan farklı bir penceredir,o yüzden hiç kimse bir izm etiketiyle damgalanamaz,

Sitelerde Paylaş

inanmayanlara hakaret etmesi onları tehdit etmesi normal değil mi? sen insanları hayvanları bütün dünyayı evreni yaratsaydın ve insanlardan sadece bunlara karşı teşekkür isteseydin. onları ebediyen mutlu etmek için cenneti yaratsaydın. o insanlar senin varlığından haberdar olsun diye peygamberler gönderip kitaplar indirseydin ve o insanlar seni inkar edip yarattığın her şeye nankörlük edip senin yaratmadığını iddia etseydi sen onlara ne derdin? forumda çokça okuduğum bir kalıp sende sık sık denk gelmişsindir hatta belki de kullanmışsındır. tanrı varsa gelsin bunu kendi söylesin siz anlatmayın bana bunu diye. yada buna benzer bir ifade. kendisi bizzat gelip söylemediği için ona inanmama hakkına sahip olduğu düşünülüyor. Allah biz ölünceye kadar bize kendini göstermeyecek bu kesin Allahın varlığına inanmak için Allahı görmeyi beklemek boşuna. zaten görsek adına inanmak denemez. görmeden inandığınız o kadar çok şey var ama iş Allaha inanmaya geldiğinde illa görmek gerekir deniliyor. milyar yıllar önce hiç bir canlı yokken kendiliğinden bir canlının olduğunu görmediği halde ona inanan bir sürü insan var. onu da görmedik neden ona inanmak için görmek gerek denmiyor da Allah a inanmak için görmek gerekiyor.

Sonsuz bilgili ve guclu bir varlik neden tesekkur istesin?(bunu lutfen biraz dusun insani kafayi tanriya yukleme)

Yada neden tesekkur edilmedi gunde beskere onumde egililmedi diye bir kisiyi sosuz aciya carptirir

kucuk bir cocuk gibi geldi bana

ego

Sitelerde Paylaş

Müslümler zulüm mulüm görmemiştir. İçinde yaşadıkları topluma sürekli bir şekilde hakaret ederek ortamı sürekli germişlr, düşmanlık, kin ve nefret yaratmışlardır. Durmadan hakaret, durmadan tahrik, durmadan gerilim tırmandırma. Çünkü iktidara karşı savaşmanın başka yöntemi yoktur. Onlar da bunu yapmışlar ve sonunda savaş çıkarmayı başarmışlardır. İlk saldıran da müslümlerdir. Çünkü amaçları yağmacılıktı. Bedir'de kervanı yağmalamak için pusu kurmuşlardır.

Sitelerde Paylaş

Saçmalama nolan... Böyle bir iddiada bulunamayacağını sen de biliyorsun. Fazla saçmaladın...

Yahu,ne saçmalaması..Sümer'de insanlar soyut düşünmemişler..Buna gerek duymamışlar..Zamanla insanlar düşünmeye,kafa yormaya başlamışlar..Felsefe Sümer'de-Babil'de filan başlamaz..Felsefe'nin tarihi antik Roma veya Yunan'da filan başlar..Öncesinde böyle bir şey yok..

Sitelerde Paylaş

önyargılı oluşumuzu empati yeteneğinden mahrum oluşumuza bağlıyorum,kendi düşünce sistemimizin gerçek olduğuna kendimizi o kadar inandırmışız ki başkalarının bizim gibi düşünmediğini görünce çılgına dönüyoruz,ve onu hemen mimleyip kara listeye alıyoruz sonrasında hakaretler ,küfürler havada uçuşuyor,,eskiden ateistlerin bir idrak sürecinden geçmediğine,sadece allaha karşı gelmek için programlanmış olduklarına inanıyordum tabi ne kadar yanıldığımı zamanla anladım,her insan dünyaya bakan farklı bir penceredir,o yüzden hiç kimse bir izm etiketiyle damgalanamaz,

Suçlularla empati ancak onları yok etmek için yapılır.

Profil çıkartma yani.

İslam, hristiyanlık, yahudilik, budizm, vs ne kadar inanç varsa,

Yeni çağ, uzay inançları, non-teizm inançları (deizm, agnostisizm, panteizm vs)

Hepsi suçludur.

Suç ise kalpazanlıktır. Gerçek olanın sahtesi, yalanı, yanlışı.

Denklemleri yanlış yazmak, sonuçları yanlış lanse etmek.

İki kere ikiye 5 demek.

Materyalistlere ve Ateistlere bu ismi takanlar inanırlar.

Materyalistlere takılan isimle İdealistler der ki, İdeadan yana olmayan, maddeden yana olan der.

Ateistlere takılan isimler tüm inanırlar, Tanrımızdan yana olmayan, Tanrımızı reddeden, Tanrımızın dışına çıkan der.

Bu isimler takılarak bizler çoktan seçmeli, takım gibi renk gibi bir denkleme sokulmaya çalışılıyoruz.

Ancak çoktan seçmeli bir denklemde değiliz.

İki kere ikinin dörtmesine dördizm denmez.

İki kere ikinin beş etmesine, altı etmesine siz saflar beşizm, altizm, yedizm, sekizizm dersiniz.

Bu her zaman yaptığınız bir şey.

Ancak aynı takı bizde bulunuyor diye sakın senin o aptalca sanrının, ahmakça gerçek iddianın gerçek olan bizlerle aynı olduğunu sanma.

Bu mağdur, insancıllık ayağını bırak.

Ait olduğun idealizm kafatasları, kanlar, bağıran sesler üzerinde yükselir.

Teizmden bir parça koptun diye teizmin, tanrıcılığın kanlı mirasından muaf olduğunu mu sanıyorsun?

O senin bilinç altında. Onun yerini ben biliyorum.

Seni 2 saat dürtersem o gizlediğin vampiri ben çıkarabilirim.

Çakma hümanist seni.

Sitelerde Paylaş

Sayın materyalist bilinç size birkaç sorum olacak,Masal nedir ve niçin anlatılır?masal bize ne verir?öğüt-ders mi verir yoksa inanç mı empoze eder?siz bir masala inanmakla o masaldan ders çıkarmak arasındaki farkı biliyormusunuz?tüm dinlerin birer masal olduğunu kabul edelim hatta kabul etmemize de gerek yok masal olduğunu kuran kendisi söylüyor zaten hemde 7 defa tekrar eden ayetle neyse biz konumuza dönelim,,

dinlerin masal olduğu konusunda sanırım hemfikiriz ayrıldığımız noktaysa;ben bu masallarda saklı bir mana,hisse,ders,ibret,gerçek,,,vb yada adına ne derseniz deyin o şeyi arıyorum,siz ise öyle birşey yok deyip daha baştan kapıları kapatıyorsunuz,yanılıyorsam düzeltin lütfen,Kurandan bir alıntı yaparsam müslüman olmam değilmi,tıpkı buddhadan alıntı yaptığımda budist olmayacağım gibi,peki aynı anda hem isadan hem buddhadan,hem kurandan hemde dawkinsten alıntı yapabilirmiyim,listeyi dahada uzatabilirim,laozi,sokrates,platon,piron,hermes,nagarjuna,ömer hayyam,osho,krishnamurti...vs,,sanırım ne demek istediğimi anladınız,izm etiketine karşıyım derken kastettiğim şey tamda buydu...son olarak içimde gizlediğim bir vampir gerçekten var bunu nasıl bildiniz bilmiyorum ama doğru dediniz,,,saygılar,,

tarihinde netineti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sayın materyalist bilinç size birkaç sorum olacak,Masal nedir ve niçin anlatılır?masal bize ne verir?öğüt-ders mi verir yoksa inanç mı empoze eder?siz bir masala inanmakla o masaldan ders çıkarmak arasındaki farkı biliyormusunuz?tüm dinlerin birer masal olduğunu kabul edelim hatta kabul etmemize de gerek yok masal olduğunu kuran kendisi söylüyor zaten hemde 7 defa tekrar eden ayetle neyse biz konumuza dönelim,,

dinlerin masal olduğu konusunda sanırım hemfikiriz ayrıldığımız noktaysa;ben bu masallarda saklı bir mana,hisse,ders,ibret,gerçek,,,vb yada adına ne derseniz deyin o şeyi arıyorum,siz ise öyle birşey yok deyip daha baştan kapıları kapatıyorsunuz,yanılıyorsam düzeltin lütfen,Kurandan bir alıntı yaparsam müslüman olmam değilmi,tıpkı buddhadan alıntı yaptığımda budist olmayacağım gibi,peki aynı anda hem isadan hem buddhadan,hem kurandan hemde dawkinsten alıntı yapabilirmiyim,listeyi dahada uzatabilirim,laozi,sokrates,platon,piron,hermes,nagarjuna,ömer hayyam,osho,krishnamurti...vs,,sanırım ne demek istediğimi anladınız,izm etiketine karşıyım derken kastettiğim şey tamda buydu...son olarak içimde gizlediğim bir vampir gerçekten var bunu nasıl bildiniz bilmiyorum ama doğru dediniz,,,saygılar,,

Masal kategorisindeyiz demiyor bu inançların hiçbiri.

Masallar rafında bulunmak istemiyorlar.

Fizik, Kimya, Biyoloji, Astronomi, Astrofizik vb gibi bilimlerla aynı rafta bulunmak istiyorlar.

Aynı olduklaırnı iddia ediyorlar.

O kategoride bulunmasını engelleyenleri öldürüyorlar veya baskı ile sindiriyorlar.

İbretlik hikaye olduğunu söyleyen inanç yok.

Tüm inançlar maç sonucu tahminidir.

Materyalizm açısından oynanmış bitmiş bir maçı, onlar yeni oynanacak sanıyor.

Ve hepsi de tahminde bulunuyor (senin inancın da dahil)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...