Jump to content

Dinlerin getirileri

Recommended Posts

İslamın beni kandırmasından, hayatımın önemli bir kısmını çalmasından ve çoğu konuda geri kalmama sebep olmasından dolayı islamdan nefret etmişimdir.

Fakat doğa yasalarını öğrenince ve amacın daha uyumlu yavrulara sahip olmak uyruna herşeyi mübah saydığı bir düzen midemi bulandırdı. Mesela bir kadın kocasından daha uyumlu bir erkekle yatabilir ve bir erkekte kendi çoçuklarına bakmak yerine karısından daha uyumlu başka bir kadının çoçuklarına bakarak ona kur yapabilir ve onu etkileyiip onunla yatabilir sonuçta uyumlu genler seçileceğinden bu davranışlar evrimsel olarak olumludur.Bu noktada insanların bu acımasız ve pislik düzene bir son vermek üzere iş birliği yaptığını bundan dolayı da dini ve toplumsal kuralları icat ettiğini düşünüyorum.Bu noktada dinlere de hak veriyorum yalanda olsa bir noktada insanlığa hizmet etmiştir.

Sitelerde Paylaş

yalanda olsa bir noktada insanlığa hizmet etmiştir.

Yanlış düşünüyorsun. İnsanların aşk sadakati için allaha filan ihtiyaçları yok. Tersine aşk sadakatinden kurtulmak için erkekleri kayıran bir allaha ihtiyaçları var. Kadınları allah korkusuyla boyun eğdirip çok karılı bir düzen kurmak için allah lazım. Kadınlar ancak allah izin veriyor başka eşlere diye aldatılıp korkutulup çok karılılığa razı edilir.

Dinin başka hayali bir getirisi var mı? Örneğin kız çocuklarına tecavüz etme hakkı sağlıyor değil mi? Küçük kızlara tecavüz etmek isteyen sapıklar için çok faydalı. Hırsız ve katiller için de çok faydalı. İnsanları kafir diye yaftalayıp öldürmek ve soymak için birebir...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yanlış düşünüyorsun. İnsanların aşk sadakati için allaha filan ihtiyaçları yok. Tersine aşk sadakatinden kurtulmak için erkekleri kayıran bir allaha ihtiyaçları var. Kadınları allah korkusuyla boyun eğdirip çok karılı bir düzen kurmak için allah lazım. Kadınlar ancak allah izin veriyor başka eşlere diye aldatılıp korkutulup çok karılılığa razı edilir.

Dinin başka hayali bir getirisi var mı? Örneğin kız çocuklarına tecavüz etme hakkı sağlıyor değil mi? Küçük kızlara tecavüz etmek isteyen sapıklar için çok faydalı. Hırsız ve katiller için de çok faydalı. İnsanları kafir diye yaftalayıp öldürmek ve soymak için birebir...

Söylediklerin senin ilk aklına gelenler ama topluma bak öğle değil, bir kadın kocasını aldatıp beğendiği bir erkekle yatıp ondan çoçuk yapıp onu kocasına kakalayabilir. Bunu yapar çünkü evrimsel yolda hisleri ona göre şekillenmiştir, sen senin için seni neyin iyi hissettirip iyi hissettirmediğini kendin mi belirledin yoksa bir süreç mi bu duygularını belirledi?

Sitelerde Paylaş

yanlış düşünüyon dunyadaki nufus artişini frenlemişler bide o gozle bak :)
Sitelerde Paylaş

Bir kadın kocasını aldatmasın ama adam karısını serbestçe ve rahatça aldatabilsin diye din zırvasını mı dayatacaksın? Sende kadın fobisi var. Kadınlar öyle sandığın gibi aldatmaya eğilimli filan değildir. Erkekler bin kat daha aldatma eğilimindedir. Kadın aldatırsa da tak sepeti koluna, herkes beğendiğine. Bu kadar. Bunun için din gibi uyduruk dayatmalara hiç ihtiyaç yok. Sevgilim beni aldatırsa daha iyi. Onu sevdiğine yollayıp başka bir sevgili bulmak için bana bahane vermiş olur.

Kadınların çoğu sadık, güzel varlıklardır. Onları incitmezsen sadık kalırlar. İncitirsen çok kötü intikam alırlar, katılıyorum. İncitmeyeceksin. Çiçekler sürekli su, kadınlar sürekli aşk isterler. Yapıları böyle...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir kadın kocasını aldatmasın ama adam karısını serbestçe ve rahatça aldatabilsin diye din zırvasını mı dayatacaksın? Sende kadın fobisi var. Kadınlar öyle sandığın gibi aldatmaya eğilimli filan değildir. Erkekler bin kat daha aldatma eğilimindedir. Kadın aldatırsa da tak sepeti koluna, herkes beğendiğine. Bu kadar. Bunun için din gibi uyduruk dayatmalara hiç ihtiyaç yok. Sevgilim beni aldatırsa daha iyi. Onu sevdiğine yollayıp başka bir sevgili bulmak için bana bahane vermiş olur.

Kadınların çoğu sadık, güzel varlıklardır. Onları incitmezsen sadık kalırlar. İncitirsen çok kötü intikam alırlar, katılıyorum. İncitmeyeceksin. Çiçekler sürekli su, kadınlar sürekli aşk isterler. Yapıları böyle...

Cok guzel yazdiniz :D

Sitelerde Paylaş

Çok eşlilik kadınların icatıdır, ben sana burada islamı savunmuyorum islam yerin dibine girsin,

bir konuda haklısın kadınlar hakkında pek iyi şeyler düşünmüyorum çünkü onların büyük çoğunluğu menfaatçi sağa sola hava atmayı seven, menfaatleri olmayan şeylerden uzak duran hemen satan yeni birisini bulan ama çocukları için herşeyi yapabilen varlıklardır. Bunlardan dolayı onlar suçlu değildir tabi,

Sitelerde Paylaş

Kadınların çıkarcı oldukları doğru. Kaba güce dayalı erkek dünyasında başka şansları yok. Bir kadın çocuğunun çıkarı için o çocuğun babasını rahatlıkla satar. Kadınları kontrol etmek zordur. Kadın güzel kaldığı sürece hiç stres yapmaz. Erkek olmak ise başlı başına bir stres kaynağıdır. Başka etkene gerek yok. Sadece erkek olmak demek, bir stresin içinde otomatik şekilde bulunmak anlamına gelir. Doğa böyle. Dünya acımasız bir yer. Bu sayede evrimleştik, unutmayalım. Bilincimiz geliştikçe doğa bize daha çok kazık atıyor.

Dişiler için ölümüne dövüşen erkek hayvanları belgesellerde izlemek bana acı veriyor. Bir tanesinde genç bir erkek, dişileri elde etmek için daha yaşlı olana ölümcül bir saldırı düzenledi. Bu saldırıyı bir aslana düzenlese onu öldürürdü. Fakat bu ölümcül saldırıyı can düşmanına değil, hemcinsine düzenliyor. Yaşlı erkek ölümüne bir kavgaya girdi ve dişileri kaptırmamak için canını dişine takarak savaştı. Son gücünü kullanmasına rağmen gençliğin enerjisi karşısında yenildi ve yere yıkıldı. Onun acısını içimde hissettim. Dişiler son derece lakayt bir şekilde kavganın galibinin kim olacağından başka bir şeye bakmıyorlardı. Fakat genç erkek de tecrübeye yenildi. Galip gelmenin coşkusuyla dişilere yönelirken yerde yatan yaşlı erkek son bir hamleyle arkadan saldırıp onu gafil avladı ve şiddetli bir darbeyle yere serdi. Genç erkeği ciddi şekilde yaraladı.

İşin garip tarafı, yaşlı için üzülmüşken, yaşlı olan dişileri alıp giderken yerde kalan genç erkek için de üzüldüm. Belki de iyileşemeyecek ve ölecek. Belki şansını bir sonraki çiftleşme döneminde tekrar deneyip bu kez galip gelecek. Yaşlı bir kez daha galip geldiyse de bir yıl kaybetmesi kaçınılmaz olacak.

Böyle bir doğadan evrildik.

Sitelerde Paylaş

Düşünemeyen müslümler çok eşliliğin erkeklerin hakkı olduğunu göğüslerini gererek söylerler zannederler ki hepisinin 4 karısı olaracak ama eğer 4 kadın bir erkekle evlenirse erkeklerin yüzde 75 i bekar kalacak bunu düşünemezler.

Yani erkekler dişiler için ölümüne mücadele edecek ve 4 te 3 ü kaybedecek.

Bizim atalarımıza bakarsan diğer memeliler gibi kadınlar 10lı topluluk halinde yaşıyor ve hepsi 1 erkeği seçiyor diğerleri armut topluyor, ben bugün bile görebiliyorum bunun izlerini, düşün erkeklerin üzerindeki seçilim baskısını sonrada kızlar derler erkek gücü erkek zekası felan lan sürekli bizi birbirimize düşüre düşüre bizi evrimleştirdi kahpeler :D

Sitelerde Paylaş

Gerçekler acıtıcı olsa da sonuç olarak gerçekten güzel bir şey yoktur. Gerçeğin bir kırıntısı, tonlarla yalan ve aldatmacadan değerli ve güzeldir. Gerçekleri görmemeye çalışmak ve yalanlarla aldanarak avunmak rahatlatıcı gelebilir. Gerçeğin sonuç güzelliğini görmek zor olabilir. Ama kesinlikle daha değerlidir.

Dindarlara göre allah hükmünü verip zayıfı yanına almakta ve güçlüye geçici bir hükümranlık vermektedir. Bu varsayım rahatlatıcı olabilir. Ama bu, doğayı gerçekten anlamamıza engel bir görüştür ve böyle bir şey yok. Bu doğaya saygısızlıktır. Doğada ne çetin bir savaş sürdüğünü görmek, doğaya daha saygılı olmamızı sağlar. Olmayan bir güç vehmetmektense, doğanın gücünü görmek daha çok saygı uyandırır. Doğaya yalanlar üzerinden sahte bir sevgi duymak, gerçeklere dayalı gerçek doğa sevgisinin yanında değer taşımaz.

Doğanın ne çetin mücadelelerle varlığını sürdürdüğünü ve evrimleştiğini anlayabilmek, doğayı gerçekten sevmek ve ona saygı duymaktır. Allaha inanana göre ortada saygı sevgi duyulacak bir şey yok. Allah yarattı, allah öldürür. Yavan ve sevimsiz, cahilce ve basit, hiç bir saygı uyandırmayan, doğa sevgisi oluşturmayan bir düşünce...

Tüm canlıların amansız bir varolma savaşı verdikleri bilinci, doğaya saygıyı ve onu koruma bilincini geliştirir.

Sitelerde Paylaş

Hayatta herşey çıkardır. Anne evlat arasındaki ilişki bile çıkara dayalı kokuşmuşluk vardır.

Anne ilk önce her zaman kendini düşünür. Ateist olsa bile kolu komşu ne der diye kendini düşünerekten çocuğunu bile sünet ettirir ya da komşu ne der diye çocuğu evlilik dışı ise çöp tenikesine atar. Hayatta bunu öreneklerini hergün görüyoruz. Evliliklerde aynı şekilde karşılıklı çıkara dayalıdır. Mesala gennelikle para avcıları zengin birilerini avlamaya çalışır.

Türk müslüman aile yapısında kaşık düşmanı denen bir kavram vardır. Bu kaşık düşmanı kızlar olarak görülür. Kız çocuğuna yapılan her türlü masraf yazık derler bir an önce evlendirip başından kovmayı düşünürler.

Bu dünya üzerinde sevgi denen bir şey yoktur sadece çıkar ve tatmin duygusu vardır.

Hayatta herşey çıkar dinde çıkar cennete çıkar aşk sevgi herşey karşılıklı çıkara dayalıdır.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bu doğaya gelmeden önce bana sorulmadı ben onun kölesi olamam, doğanın düzeni berbat

Yüzde bir canlı için yüzde 99 çöp oluyor, benim demek istediğim bizim hislerimiz hala taş devri dönemi bencil hislere benziyor ve muhtemelen insanlar dini bu hisleri törpülemek için icat etti.

Bu yüzden dine karşı çok saldırgan değilim artık

Sitelerde Paylaş

Düşünemeyen müslümler çok eşliliğin erkeklerin hakkı olduğunu göğüslerini gererek söylerler zannederler ki hepisinin 4 karısı olaracak ama eğer 4 kadın bir erkekle evlenirse erkeklerin yüzde 75 i bekar kalacak bunu düşünemezler.

Yani erkekler dişiler için ölümüne mücadele edecek ve 4 te 3 ü kaybedecek.

Bizim atalarımıza bakarsan diğer memeliler gibi kadınlar 10lı topluluk halinde yaşıyor ve hepsi 1 erkeği seçiyor diğerleri armut topluyor, ben bugün bile görebiliyorum bunun izlerini, düşün erkeklerin üzerindeki seçilim baskısını sonrada kızlar derler erkek gücü erkek zekası felan lan sürekli bizi birbirimize düşüre düşüre bizi evrimleştirdi kahpeler :D

Ben sana bu yazdığın evrim sürecini mantık sınırları içinde anlatmaya çalışayım.

Şimdi

Olay tamamen hayatta kalma ve soyunu devam ettirme ile ilgili

Evrimleşme sürecin de de bebeği taşıyan dişi olmuş...

Bu bakımdan bir süre ele alalım.Örneğin 10 yıl..

10 yıl içerisinde bir dişinin üreme miktarı ne olacak ? (insanlar için) Maximum 10 adet

Ama erkek öyle değil...10 sene içerisinde 1000 ki,şiyi dölleyebilir...

Buda seçme hakkını dişiye veriyor.Yani seçimi dişi yapar aslında..Biz seçtiğimizi sanalım :)

Dişi en iyisini seçmek hakkına sahip(en iyi geni)

Çok eşlilik buradan doğar...

Erkek önüne gelen dişiye zıplar..soyunu devam ettirmek için...Ama dişi seçmezsse nafile bir çaba :)

Biz erkekler figüranız sadece :D

Sitelerde Paylaş

Dinin insanlığa faydası değil zararı oldu. Dinin temeli çıkardır.

İslamdan tek faydalanan Muhammed halifeler ve günümüzde bazı din sömürücü sahtekarlara faydası oldu. Onu dışında ölüm kan kin ve nefret getirdi. Müslümansa kendini sahte cennet hayaliyle tatmin ediyorlar.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

En canlı konu olduğu için buraya yazıyorum. Size ihtiyacım var. Bir arkadaşimla kuranın insan uydurması olduğu üzerine tartışıyoruz. Kendisi bir çok hocanın ismini vererek, bu adamlar kadar Kuran konusunda bilgili olamazsın. senin görüp onların göremediği ne olabilir ki diyor. son çare olarak hocaların ipine sarıldı. Sizce arkadaşı tatmin edecek nasıl bir cevap verilebilir.

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

En canlı konu olduğu için buraya yazıyorum. Size ihtiyacım var. Bir arkadaşimla kuranın insan uydurması olduğu üzerine tartışıyoruz. Kendisi bir çok hocanın ismini vererek, bu adamlar kadar Kuran konusunda bilgili olamazsın. senin görüp onların göremediği ne olabilir ki diyor. son çare olarak hocaların ipine sarıldı. Sizce arkadaşı tatmin edecek nasıl bir cevap verilebilir.

:)

Cin olmadan adam çarpmasan iyi edersin. Misyoner olmak istiyorsan kıyafetin de ona göre olmalı ! Eline ne geçecek arkadaşına inandığın birşeyi onada inandirınca ! Amacın nedir ! Bırak ahlakı sana uygunsa bırak sana zarar vermiyorsa.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşın kuranın türkçesini açıp okumuş mu ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...