Jump to content

LUT PEYGAMBER NE DEDİ?

Recommended Posts

bunun neyi kanıtladığını anlayamıyorum. günümüz müslümanları da 17 ağustos depreminin oradaki sapknlıktan dolayı gelmiş ilahi bir ceza olduğuna inanıyor.

17 ağustosla Sodom'u kıyaslama, çünkü Lut kavminin helakı Allah'ın insanlara ciddi bir uyarısıdır ve ayetlerle sabittir. Görüldüğü gibi bilimsel olarak ta, hem jeolojik hem de arkeolojik testler bu helakın yaşandığını ispatlıyor. Sormak istediğin soru şu mu: Her doğal afet ilahi bir ceza mıdır? Valla bu konuda ben de çok fazla yorum yapamam. Biraz araştırma yapıp İslam alimlerinin ne dediklerini okumak lazım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Haha var ya,ahanda köşeye sıkıştırdım hissiyatıyla hareket ediyorsunuz ya,ne o gülücükler falan :) Bi kere şunu hiç mi düşünmüyorsun, peygamberimiz hiçbir zaman ne yaşadığı dönemde ne de ondan sonra sapıklıkla eleştirilmedi. Yalancı dediler, sahtekar dediler ama asla sapık demediler. Hiçbir tarihi kaynakta da böyle bir ifade bulamazsın. Bunu kafanda bir köşeye hiç unutmamacasına koy! Hz.Lut'un kızları hakkındaki ayetle ilgili olarak ta dünya kadar açıklama var. Şimdi yine bir yazı paylaşcam sonra Nolan kızacak :) o yüzden bu araştırmayı sana bırakıyorum materyalistbilinç dostum, ha birde unutmadan madde her zaman yok olmaya mahkumdur, baki olan maneviyattır, ruhtur.

Zaten saçmalık olduğunu bildiğim bir şeyde köşeye sıkıştırma modunda olmam.

Hem köşeye sıkıştırma nedir yahu?

Sen yalancısın. Kuran yalancı. islam yalancı. Bunun tartışması yok.

Gülücükler yok. Gülücük var. O da senin hangi pozu alıp kırıtacağını tahmin ettiğimden önceden güldüm.

Yoksa sen köşeye sıkışmayı bırak ölmüşsün.

Bundan 2 bin yıl sonra sen raya tapan o adamlara güldükleri gibi kıçıyla gülecekler sana da.

Arap tanrısı Allaha tapınan bir az gelişmiş anadolu yerlisi :)

Sitelerde Paylaş

Zaten saçmalık olduğunu bildiğim bir şeyde köşeye sıkıştırma modunda olmam.

Hem köşeye sıkıştırma nedir yahu?

Sen yalancısın. Kuran yalancı. islam yalancı. Bunun tartışması yok.

Gülücükler yok. Gülücük var. O da senin hangi pozu alıp kırıtacağını tahmin ettiğimden önceden güldüm.

Yoksa sen köşeye sıkışmayı bırak ölmüşsün.

Bundan 2 bin yıl sonra sen raya tapan o adamlara güldükleri gibi kıçıyla gülecekler sana da.

Arap tanrısı Allaha tapınan bir az gelişmiş anadolu yerlisi :)

Sen sürekli bana sallıyorsun ama çok samimi bir şey diyeyim mi, sende bir hareket var,yani manevi anlamda, bazı hislerim kuvvetlidir, 33 yaşındayım, bugüne kadar çok enteresan öngörülerim oldu, tahminlerim çıktı. Şu bilgisayar başında bile senden bir elektrik alıyorum. Sende bir şeyler var dostum.

tarihinde mcmanaman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

benmasumum dostum, yine aynı standart iftiralar. Bak sana ne tavsiye edeceğim. Madem her şeyi araştıran bir yapın var, eh be güzel kardeşim, bu iftiralar hakkında bir ton yazı var, hem de bu iddiaları çürüten yazılar. Benim bu konuda söyleyeceklerim zaten bu yazıların içindeki sözlerden oluşacaktır ve hatta belki eksik bile kalacaktır. Eğer sen gerçekten ciddi anlamda bu konuyu öğrenmek istiyorsan netten araştır,kitap karıştır güzel kardeşim, bütün yorumları da yan yana koy ve sonra da kararını ver. Allah yardımcın olsun.

o noktayı sormuyorum. benim söylemek istediğim açık idi: bu devirde bu olayı kabul edip: "bu sapıklık değildir, bu normaldir çünkü bunu peygamber yaptı ve peygamber günahsızdır" diyenler varsa, ve bunu diyen küçük değil koskocaman bir topluluk ise, kimse bana: "bak ona ahlaksız demediler, demek ki ahlaksız değilmiş" diyemez.

şimdi ne olacağını söyliyim.

1- sen bana: "hadisleri, islam tarihini mecburen çöpe attık sadece kuran" diyeceksin.

2- ben sana kuranın savaşmak istemeyen insanları nasıl tehdit ile savaşa soktuğunu gösterecem.

3- sen bana: hayır o adamlar savaşmak istemiyolarsa da savaşmaları gerekiyodu çünkü bak tefsirde öyle yazıyor, diyeceksin.

bunları çok yaşadık hocam. kusura bakma.

Sitelerde Paylaş

17 ağustosla Sodom'u kıyaslama, çünkü Lut kavminin helakı Allah'ın insanlara ciddi bir uyarısıdır ve ayetlerle sabittir. Görüldüğü gibi bilimsel olarak ta, hem jeolojik hem de arkeolojik testler bu helakın yaşandığını ispatlıyor. Sormak istediğin soru şu mu: Her doğal afet ilahi bir ceza mıdır? Valla bu konuda ben de çok fazla yorum yapamam. Biraz araştırma yapıp İslam alimlerinin ne dediklerini okumak lazım.

ayetlerle sabit mi?

bu olayın ilahi bir ceza olduğuna kanıt-kaynak olarak ayetleri mi sunuyorsunuz bana cidden?

Sitelerde Paylaş

Sen sürekli bana sallıyorsun ama çok samimi bir şey diyeyim mi, sende bir hareket var,yani manevi anlamda, bazı hislerim kuvvetlidir, 33 yaşındayım, bugüne kadar çok enteresan öngörülerim oldu, tahminlerim çıktı. Şu bilgisayar başında bile senden bir elektrik alıyorum. Sende bir şeyler var dostum.

Ahlaktan bahsediyorsan ahlakın Materyalizmdeki karşılığı Nesnelliktir.

Bu açıdan bakarsan tüm Ateistler dünyadaki en ahlaklı insanlardır.

Sen kendi pozisyonunu görmüyorsun galiba.

Arap tanrısından cennet ve sefa sürme hakkı elde etmek için neyiniz var neyiniz yok vazgeçmişsiniz.

Annen, baban, çocuğun, sevdiklerin, eş, dost kim varsa gitmiş.

İçinde hiçbir zaman ben sevdiklerimsiz cenneti neyleyim? düşüncesi yok.

Hiçbir müslümanda yok.

İçinizde inandığınız o senaryoda allah benim sevdiklerimi cennete almazsa onla tartışırım diye düşünce geçiren de yok.

Bak kendi inancında bile iğrenç bir durumdasın.

O uyduruk senaryonuzda bile kötü adamsınız.

Sizler gerçekten insanlığın yüz karasısınız.

Allah için sen kendi aileni bile kesersin. İçinde böyle bir canavar var senin.

Bu canavarla da gurur duyuyorsun.

Arabın Muhammedini her gün seviyorum dersin, arapça veya başka şekillerde.

Kendi öz anana babana sevdiklerine bir kere sevdiğini söylemeyi eziyet sayarsın.

Bana da gelmişsin ahlak, iyilik, kötülük dersi veriyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Haha var ya,ahanda köşeye sıkıştırdım hissiyatıyla hareket ediyorsunuz ya,ne o gülücükler falan :) Bi kere şunu hiç mi düşünmüyorsun, peygamberimiz hiçbir zaman ne yaşadığı dönemde ne de ondan sonra sapıklıkla eleştirilmedi. Yalancı dediler, sahtekar dediler ama asla sapık demediler. Hiçbir tarihi kaynakta da böyle bir ifade bulamazsın. Bunu kafanda bir köşeye hiç unutmamacasına koy! Hz.Lut'un kızları hakkındaki ayetle ilgili olarak ta dünya kadar açıklama var. Şimdi yine bir yazı paylaşcam sonra Nolan kızacak :) o yüzden bu araştırmayı sana bırakıyorum materyalistbilinç dostum, ha birde unutmadan madde her zaman yok olmaya mahkumdur, baki olan maneviyattır, ruhtur.

Muhammed'in sapıklıkla eleştirilmediğini öne sürmek de ilginçtir.

"Resulum! Eşlerinden dilediğini bir süre ihmal edip dilediğini de yanına alabilirsin. Kendisinden bir süre uzak durduğun eşlerinden birini tekrar yanına almanda sana bir vebâl yoktur. Bu hal onların sevinmeleri, mahzun olmamaları, yaptığın muameleden hepsinin hoşnud olmaları bakımından daha münasiptir. Allah kalplerinizde olan her şeyi bilir. Allah alîmdir, halîmdir/her şeyi hakkıyla bilir, müsamahası boldur”(Ahzâb, 33/51) âyeti inince de Âişe:“Yâ Rasülallah! Vallahi bana öyle geliyor ki, Rabb'in (kadınların değil) ancak Senin arzunu/rızanı, hoşnutluğunu tahakkuk ettirmek için böyle çabuk davranıyor” dediğini belirtmiştir(Buharî, Nikah,29; Müslim, Reda’ 49).

Sitelerde Paylaş

Maneviyattan kastınız nedir? Ruhsa şayet Ruhtan ne anlıyorsunuz? Cin gibi görünmeyen Herrolarmı? yoksa Düşüncelermi?
Sitelerde Paylaş

Haha

Nasil fantastik bir dunyada yasiyorsunuz anlamiyorum pokemon dunyasi gibi.

O elektrik aldigin pc basindan materyalist bilinci hipnozla muslumanda yaparsin : D

Sitelerde Paylaş

Ayetler hiç bir zaman tarihi kesin kanıt değildirler.Jeolojik bulgular sadece o gölün nasıl oluştuğuna delil olur.Arkeolojik bulgular ise orada insanların yaşadığını gösterir. Sahi birde İslam alimleri demişsiniz? Kim bu islam alimleri Ulusalcılara göre Elmalılı Hamdi sizlere göre Gazali Rabbani?Bilim ispatı olandır. Dini doğmaların nesi ispat edilebilirki?O zaman Neyin alimi?

Materyalist Bilinci dediği gibi:

Şurası göz göze geldiğimiz yer

Burası diz dize olduğumuz yer

Buralara sık sık gelişim ondan

Kardeşim bari okuduğunuz Mushaf ayetini düşünün: Gündüzleri oradan geçersin ama düşünmezsinde geceleridemi düşünmezsin?

Ne diyordunuz? Kuran her devirde her insan için geçerlidir. Ben ise Lut Gölünü hiç görmedim.Üstelik benim devrimde Erkeklerinin hepsi sapık olan değil bir şehir Bucak köy dahi yok.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM :)

Hiç bir insaninsan, yaşadığı sapık toplumda duramaz !

Hiç bir insan, sırf misafirleri ne mahcup olmamak için kizlarını öne atmaz. Heleki bildiği bir topluma bunu kullanmaz.

Eğer lut peygamberi böyle tanıyarak inanıyor san imanında sıkıntı var demek tir. Bir az düşün daha neler neler bulursun. Mesela lut un erkek çocuğu niye yok. Hani hızır musa ile dolaşırken bir erkek çocuğu öldürdü hızır! Erkek ve kız burayaya asıl manaları vermek gerek. Lut un karısı geride kaldı ve diğer kadınlar ve çocuklar da! Bunlar ihanet etti yada inanmıyorlardı diyerek bu ayeti tarihi bir olay gibi rafa atma. Musaf tarihi anlatmaz! Yok ben, insanlar bu tarihi izden ders alırım diyorsan neden şu anki bu durumda olan bu ayetleri okudukları halde devam eden insanlara kızgın taş yağmıyor! Yoksa allahın eli, kolu bağlamı! Yada bütün bunlar masal mı!

Sitelerde Paylaş

Ben birşey demiyorum kuaran yazıyor birlikte okuyalım ne diyor?

Lut peygamberin Kurandaki hikayesi kısaca şöyledir:

Allahın elçileri (Tevratta iki melek olarak geçer) Lut peygambere misafir olurlar. Bunun haberini alan ve erkeklerle birlikte olan sapık kavmi koşarak Lut peygamberin evine gelir. Bunun karşısında Lut peygamber kavmine dönerek Hicr Suresi'nde şöyle der:

-Şehir halkı, birbirlerine müjdeleyerek geldi. (Lut onlara) dedi ki: "Bunlar benim misafirlerim, (lütfen) beni utandırmayın! Allahtan korkup (sakının) ve beni küçük düşürmeyin."

-(Lut) dedi ki: "Eğer yapmak istiyorsanız, işte bunlar, benim kızlarım."

Aynı hikayet Hud Suresi'nde ise şu şekilde geçer:

(Lut) dedi ki: "Ey kavmim, bunlar benim kızlarım, sizler için daha temizdir. Allahtan korkun ve beni misafirlerim önünde küçük düşürmeyin. Sizin içinizde reşit(doğru düşünen) bir adam yok mudur?"

Dediler ki: "Şüphesiz sende biliyorsun ki, kızlarında bizim bir hakkımız yoktur. Gerçekte sen, bizim ne istediğimizi biliyorsun."

(Lut) dedi ki: "Keşke size yetecek bir gücüm olsaydı veya sağlam bir yere dayanabilseydim."

Bakıyorumda hala konuyu anlamak istemeyen başka yönlere çekmeye çalışan müslüman arkdaşlar var. Ayetler ortada bari allahı ayetlerini inkar etmeden anlayarak okuyup açıklayın.konun dışına çıkmayalım. lut gölünün tuz oranı arkeoloji kazılarla veya bilimle ne alaksı var konunun var sayalım bu arkeoloji kazmı ne derseniz deyin doğru olsun. Bu Allahın ayetlerinde lut peygamberin kızlarını kasaba halkına peşkeş çekmesi gerçeyini yok mu sayacak. ha biz biliyoruz bunların bir tanrıya ait aytler olmadığını.Eski masallar olduğunu tervatan araklama olduğunu biliyoruz. keza tervada incil de tanrının kitabı deyil uydurma masallar olduğunuda biliyoruz.Benim söylemek istediğim sizin inandığınız güya Allahtan geldi dediyiniz kuranı doğru anlayarak okumaktır. Siz kendinizi Allhtan üstünmü görüyorsunuz. Allah peygamberine ağzım varmıyor söylemeye bunu yakıştırıyorsa siz kim oluyorsunuz.Allahın ayetlerini eyip büküyor veya anlamamazlıktan geliyorsunuz. bir laf vardır ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin. ya Allahın ayetlerini kabul edeceksin olduğu gibi.yada müslümanlığı savunmaycaksınız. Bu aytleri ben g....tümden uydurmadım islam alimlerinin çevrisinden aldım buraya astım.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...
On 25.09.2014 at 12:25, yeniçeri53 yazdı:

Bakın Sayın kardeşim bir zamanlarda Pompei harabeleri için Lut kavmi deniyordu.Şimdi ondan vazgeçildi Lut gölündeki kalıntılarla uğraşılıyor.Yeryüzünde hiçbir toplum baştan aşağı homoseksüel olamaz.

Lut kavmini anlayamayız. O Kavmin önünden hep gündüzleri geçeriz ama Geceleride geçtiğimiz halde onları yine idrak edemeyiz.Halbuki onlar hep vardır. ve Lutda hala hepimizdedir. Lut bir Ruhtur.Fi tarihinde yaşamış bir Peygamber falan değildir. O Biz insanların içinde yaşayan Yaşam sevgisi yaşam tutkumuzdur.

Lut kavmi hikayesi yaşamda işini gücünü ve ona bağlı olarak Ailesini,kaybeden Emekleri hebaya gitmiş insanların Hala yaşama olan bağlılıklarını onların haleti ruhiyelerini anlatan bir kıssadır sadece.

Neydi bu Manevi homoseksüalite?:İşinizi ailenizi seversiniz onlardan zevk alırsınız ama bu işin erkek tarafıdır.Ama birde işin dişi yönü vardır onlar aynı zamanda sizin problemleriniz yani Sizin Dertlerinizdirde.İşte onlara karşı olan sevgi ve zevklerimizle birlikte onların problemlerinide çözmek durumundayız.Ekmeği sevgimizle yapalım . Ama Yapalım!

Şayet sırf onların bize getirdikleri zevkler ve sevgilerle yaşamaya kalkarsak onları elimizden kaybederiz.İşte buna Manevi homoseksüalite denir. yani Muhabbete muhabbet binmesidir. bu durum ise bizlere zamanla Saygısızlığa Sabırsızlığa veee SEVGİSİZLİĞE götürür.Sadom Ve Gamorayı yıkan Üç melekde bunlardı.İkisi Şehrin içine girdi Sevgisizlik meleği(Kuvvesi) de Şehirleri dışardan çepe çevre çevirdi.şehirlerden biri İş yaşantımızdı diğeri ise aile yaşantımız.Ve Mahfoldular Yaşam sevgisinin biricik eşi Emek ana hep gerilere baktııı durduu. ve sonunda Tuz oldu.

Yaşam sevgisi sonunda manası Küçük Şehir olan SOARA sığındı.Orası kanaat şehriydi. Varsın olsun yinede güzeldir yaşamak ahhh yaşamak! dedi.

Bir acı gurbet şarkısı gidir yaşamak ahhh yaşamak

Varsın olsun yinede güzeldir yaşamak ahh böyle yaşamak

Bunlar senin orijinal fikirlerin mi yoksa bir yerlerde mi okudun yeniceri? Nedir bu fikirlerin kaynağı? 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, nefes said:

Bunlar senin orijinal fikirlerin mi yoksa bir yerlerde mi okudun yeniceri? Nedir bu fikirlerin kaynağı? 

Ben senelerce bunları anlayabilmek için Vahdeti vücut felsefesi öğretisi yapan tarikatlara gittim geldim. Orada bu metaforları kendi bilincimizde görmeyi anladım ve kanaat getirdim.

O zaman evet benim fikirlerim ama bu fikirlerimin tek kabul göreceği yerde O tür tarikatların Hafii sohbetlerinde(Açık olmayan) kabul edilirler.

Sitelerde Paylaş

Yeniçeri, bu metaforların zararlarını görüyorsun ama bırakamıyorsun da. Bir madde bağımlısına ne kadar benzediğini görebiliyor musun?

Bu anlatımlar metaforlar üzerinden değil direk de anlatılabilir. Ya da metafor kullanmak istiyorsan bu metaforları ana anlatımın içine gömmelisin. Metaforları ana anlatım yapıp çıkarılacak anlamlar bunun içinde gömülü dersen sapıtırsın.

Örneğin ana anlatımın, sevgisizlik, saygısızlık, hırs, tamah ve bencilliğin toplumların kanseri olduğu değil mi. Tamam. Bunu anlatırsın, gazap inen kent efsanelerini değil. Fakat bunu araya bir metafor sıkıştırarak destekleyebilirsin. Onda sakınca yok.

Şimdi yani gazap allaha ve elçisine inanmadılar diye indi anlatımı olduğu için, bu anlatım inanç ve fikir özgürlüğü açısından son derece sakıncalı bir anlatım. Bunu asla onaylayamayız, reddeder çöpe atarız. Çünkü fikir özgürlüğünün olmadığı yerde hiç bir şey yoktur. 

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında Lut toplumuna baktığımızda, Tanrı tanımaz toplumların yaşadığı temel bir problemin varlığını görüyoruz, toplumsal ahlak kaidelerini yaratabilecekleri bir moral değer sistematiğine sahip olamamak! Burada onların eşcinsel olmalarından ziyade, tecavüze olan eğilimleri dikkat çekmektedir. Onlara göre bir rıza söz konusu olmadan, cebren bir kişi ile cinsel ilişki kurmak, yani ona tecavüz etmek meşrudur. Çünkü, onları bu gibi bir eylemden men edebilecek bir ahlak sistematiğine sahip bulunmamaktadırlar. Zira buna kaynaklık edebilecek ve toplumsal düzeni tesis edebilecek ilahi bir kaynaktan yoksundurlar.

Bu aslında günümüz ateizmi için de geçerli olan bir durumdur.

tarihinde Bedevii tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Bedevii yazdı:

Aslında Lut toplumuna baktığımızda, Tanrı tanımaz toplumların yaşadığı temel bir problemin varlığını görüyoruz, toplumsal ahlak kaidelerini yaratabilecekleri bir moral değer sistematiğine sahip olamamak! Burada onların eşcinsel olmalarından ziyade, tecavüze olan eğilimleri dikkat çekmektedir. Onlara göre bir rıza söz konusu olmadan, cebren bir kişi ile cinsel ilişki kurmak, yani ona tecavüz etmek meşrudur. Çünkü, onları bu gibi bir eylemden men edebilecek bir ahlak sistematiğine sahip bulunmamaktadırlar. Zira buna kaynaklık edebilecek ve toplumsal düzeni tesis edebilecek ilahi bir kaynaktan yoksundurlar.

Bu aslında günümüz ateizmi için de geçerli olan bir durumdur.

lut masalı da, diğer bütün masallar gibi, kulaktan kulağa aktarılırken, bilinçli ya da bilinçsiz olarak bozularak başkalaşmıştır.

büyük olasılıkla, yunanlılardan devşirilen lut masalının erken örnekleri şunlardır:

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

lut masalı da, diğer bütün masallar gibi, kulaktan kulağa aktarılırken, bilinçli ya da bilinçsiz olarak bozularak başkalaşmıştır.

büyük olasılıkla, yunanlılardan devşirilen lut masalının erken örnekleri şunlardır:

Yunan medeniyeti öyle çok abartılacak, diğer dinleri etkileyecek kadar büyük bir uygarlığa tekabül etmez. Bu sebeple dinlere ilişkin Yunan etkisini fazla büyütmemek lazım.

La Gorce'un Çağlar Boyu Yunanlılar kitabını okumanızı tasfiye ederim size...

tarihinde Bedevii tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Bedevii yazdı:

Yunan medeniyeti öyle çok abartılacak, diğer dinleri etkileyecek kadar büyük bir uygarlığa tekabül etmez. Bu sebeple dinlere ilişkin Yunan etkisini fazla büyütmemek lazım.

La Gorce'un Çağlar Boyu Yunanlılar kitabını okumanızı tasfiye ederim size...

:D ilk tümcenize...

- gerçekten inanıyorsanız - kitabınızdaki her masalın antik yunanda ve dolayısıyla romada bir karşılığı vardır. bu masallar roma imparatorluğu ile her yere taşınmıştır. roma imparatorluğu toprakları ve çevresinde doğan dinler de doğal olarak bu masalları içerir.

https://en.wikipedia.org/wiki/Baucis_and_Philemon

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, democrossian said:

Yeniçeri, bu metaforların zararlarını görüyorsun ama bırakamıyorsun da. Bir madde bağımlısına ne kadar benzediğini görebiliyor musun?

Bu anlatımlar metaforlar üzerinden değil direk de anlatılabilir. Ya da metafor kullanmak istiyorsan bu metaforları ana anlatımın içine gömmelisin. Metaforları ana anlatım yapıp çıkarılacak anlamlar bunun içinde gömülü dersen sapıtırsın.

Örneğin ana anlatımın, sevgisizlik, saygısızlık, hırs, tamah ve bencilliğin toplumların kanseri olduğu değil mi. Tamam. Bunu anlatırsın, gazap inen kent efsanelerini değil. Fakat bunu araya bir metafor sıkıştırarak destekleyebilirsin. Onda sakınca yok.

Şimdi yani gazap allaha ve elçisine inanmadılar diye indi anlatımı olduğu için, bu anlatım inanç ve fikir özgürlüğü açısından son derece sakıncalı bir anlatım. Bunu asla onaylayamayız, reddeder çöpe atarız. Çünkü fikir özgürlüğünün olmadığı yerde hiç bir şey yoktur. 

Bu anlatımların açıklamasını başka türlü nasıl izah edeceksin? Lutun kızları ile Soardaki mağarada çiftleşmesi ve bunlardan Moav ve Ben ammi kavimlerinin oluşmasını bu metaforu hazırlayan kişi ne anlatmak istemiş?Evvel emirde :-Bu bir gerçek olay falan değil bunu biliyoruz.En azından tarihte böyle kavimler yok.Bir şehir baştan aşağıya homoseksüel olamaz.

-Öyle yazmış uydurmuş dersen şayet o zaman adam gibi uyduracaksınki yazdığın bir edebi eser olabilsin yazdığını insanlar her çağda zevkle okusun!(Roman hikaye masal yaz)bunlarda oda yok Yunan metaforlarının sürükleyiciliğini bulamıyoruz

-O zaman nedir bunlarki asırlarca insanlar tarafından okunuyorlar?Tamam Din olgusu yüzünden ama o zaman neden bu kadar saçmalık din kitaplarına konulmuş?

Tamam bunlar gerçeğe aykırıdır ,bir edebi eserde olmadıklarına göre at bunları çöpe! Bu En rahat ve doğru olan çözüm  ama bu  en son sorunun cevabını vermiyor

İşte o yüzdendirki tasavvuf denilen şey ortaya çıkıyor.Tasavvuf sadece bunları açıklamıyor aynı zamanda bunlarıda yazıyor!Yani bunlar tarihte ortaya çıktıkları sanılan Peygamberlere gelen  tebliğler falan değil.Yalnız hele hele bu çağda İnsanların yapacakları bir çok iş varken bunları çözmek için akıl yormanın Sofilere gidip bir güzel silkelenmenin ,toplumdan uzaklaşmanında anlamı yok diyorum.Hiç bir yere gitmesende o zaman kafa yoracaksınki Düşün düşün boktur işin denir buna .Çünkü düşündüğün bu şeyleri bulmanın sana bir yararı yok:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...