Jump to content

Türban orta öğretimde serbest!

Recommended Posts

HÜKÜMET Sözcüsü Bülent Arınç, yönetmelikte yapılan değişiklikle ortaöğretimde başörtüsü yasağının kaldırıldığını açıkladı. Dün akşam, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmeliğin 4. maddesinin birinci fıkrasının e bendinde yer alan “başı açık” ibaresi ve aynı bendin son cümlesinin yürürlükten kaldırıldığını açıkladı.

Evet arkadaşlar, karanlık günlerin içine doğru gitmeye son gaz devam ediyoruz. "Serbestlik" adı altında ortadoğu ülkesi olup dinle yönetileceğiz. Atatürk Cumhuriyeti artık resmi olarak bitmiştir. Benim teorim şu şekilde: Yakında IŞİD ülkeye girecek ve bir sürü dini reforma sebebiyet verecek. Hükumet de bunları alttan alta destekleyip "Bakın IŞİD yaptı, biz ne diyelim?" tarzında konuşacak ve Türkiye dünya siyasetinde sadece karmaşanın yaşandığı ülkeler olarak bilinen ortadoğu ülkelerinden bir tanesi haline gelecek. Yazıklar olsundan başka hiçbir şey diyemiyorum. Karanlığa hazırlanın. Bu sefer iş ciddi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 269
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İslamda baş örtüsü zorumludur. Müslüman olmayan kadın içinde zorumludur.

Hümümet gerçek müslümansa herkes için zorumlu yapmalı ama hükümetin müslümanlığı hiç inandırıcı değil.

Hükümetin yaptıkları sadece müslümanlardan oy alma amacıyla yapmış olduğu değişiklik.

Seçim yatırımından başka birşey değil.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Asıl yapılmak istenen şu,çoğu zaten geri kafalı ve yobaz olan aşağılık öğretmenler,başı açık öğrencilere baskı uygulayıp çocuklarda aşağılık kompleksi yaratacak ve onları örtünmedikleri için dünyayı dar edecekler,örtünmeyen de zoraki örtülecek..

Aşağılık insanlar bunlar.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkedeki herkesi,her şeyi..

Bir çocuğun başını örtmek kadar alçakça bir şey olamaz..Hem ''çocuk gelinler ne olacak?'' diye tv ekranında feryat ediyorlar,hem de çocuklarının başlarının kapanmasına sessiz kalıyorlar...

Tekrar..

Bu ülkedeki herkesi,her şeyi..

Sitelerde Paylaş

Ülkeden ben de bıkmış durumdayım. Fraklı haber sitelerinde konuyla ilgili yorumları okuyunca daha da dehşete kapılıyorum: "Yavaş yavaş özümüze dönüyoruz.", "Zaten olması gereken buydu!", "Yıllarca bu halka uzak bir ideoloji dayatıldı!" vs...

Bu demek oluyor ki bu ülkenin çoğu zaten şeriatvari bir yönetime hasret. İnsanlara hakaret etmeyeyim diyorum ama gerçekten kendilerini ateşe atacak kadar nasıl böyle aptal olabiliyorlar? Nasıl görmedikleri şeylere böyle körü körüne tapıp gördüklerine inanmıyorlar?

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar şu adresteki yorumlara, beğenilme sayılarına bir bakın: https://www.facebook...?type=1

Kahroluyorum bunları görünce. :( Ortadoğu olmayı neden bu kadar çok istiyor bu insanlar? :(

Hukuk yok bu ülkede..Hukuk olmazsa,meydan ite-puşta kalır..

Sitelerde Paylaş

Herşeyin çözümü vardır.

Bunu yapmalarının nedeni islamcılığın tükenme eğilimi göstermesi.

İslamcılık tükendikçe her yerden batmakta olan gemi misalı su alan yerleri kapatmaya çalışıyorlar.

Bu karar zor durumda olduklarını gösterir.

Afrikadaki çocuk savaşçı kullanan çeteler gibi.

Çocuk savaşçılara, çocuk kaynağına kadar düştülerse durumları çok vahim.

Değişimden korkuyorlar. Korktukça da önlem alıyorlar.

Ama önlemler işe yaramaz.

Kadınlar üretim sektörüne girdi. Üretim sektörünün çarkları onları batılılaştırmaya başladı.

Hayatlarında kafalarındaki bez hariç hiçbir yerde islamın eseri yok.

Bırakın yapmaya devam etsinler.

Yaptıkça daha büyük bir kitleyi üretim çarkına sokuyorlar.

AKP'nin kafasının çalışmadığı nokta, islamlaşmak için kadını toplumdan çekmeliler.

Kadın tamamen erkek emrine girmeli. Yoksa bu çabalar islamlaştırmaz.

Var olan islamcı kitlesini de yok eder.

Bu ülke bundan 100 yıl önce %99 şeriatçı idi.

Bunu unutmayın. %50 eriyen bir kitle, zaman ileriye akarken tekrar %50 üstüne çıkamaz.

Bu imkansız.

%50, %40, %30 diye eriye eriye bitecekler.

Nasıl bundan 100 yıl önce toplum, din, cemaat liderlerinin şimdi adlarını bilen yoksa, bu şimdiki aktörlerin adları da siinir.

Bilgi çağında, islam çok şanssız bir yerde.

İnternetin hitap ettiği yerde. Beyinde. İnternet onun her gün kolunu bacağını topal ediyor.

Buna karşı tutunmaya çalıştıkları toplumsla figürler çıkartıyorlar ama o figürler de en fazla 5 yıl dayanıyor.

5 yıl sonra madara oluyor, demode oluyor yok oluyor.

Bu savaş kazanıldı.

Kadınların istihdamına önem verin. özellikle özel sektörde.

Bu islamcıların üretim fabrikası kadınlar.

Onları ellerinden alınca bunların kökü kurur.

Onları ellerinden almak da onlara ekonomik özgürlük vermekle olur.

tarihinde Materyalist Bilinç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslüman türk halkı bunu istedi ve oldu.

Önemli olan kadınların başlarını örtüp örtmemesi değil. Önemli olan insanların beynindeki islam zırvalığını çıkarmak. İslam zırvalığı insanların beyninden çıkınca başörtüsü sorun olmaktan çıkar.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne boktan bir coğrafyadaymışız arkadaş! Ne olurdu sanki Orta Avrupa'da olsaydık? İki kıçı boklu arabın zamanında yaptığını yüzyıllardır çekiyoruz. Ama bence artık işimiz bitti. Bu ülke özellikle dini inançlar anlamında geri dönüşü olmayan bir yola girdi. İran olacağız.

Bunun coğrafyayla ilgisi yok. Avrupanın ortasında yaşıyan müslümanlarda başını örter. Bunun müslümanlıkla ilgisi var. İslamda baş örtüsü zorunludur.

Sitelerde Paylaş

Bir de özgürlükten bahsetmiyorlar mı ? İnsanın çıldırası geliyor..Peki be ey gafil 10 yaşında ki kız çocuğunun kafasının zorla örtülmesinin neresi özgürlük ?O çocuk özgür iradesiyle mi örtünüyor sence ? 10 yaşında ki hangi çocuk özgürce seçim yapabilir ? Gerçi ben neden bahsediyorum! Peygamberi 9 yaşında bir kız çocuğuyla ilişkiye giren ve bu durumu umursamayan insan 10 yaşında ki kız çocuğuna da farklı gözle bakabilir. Bu onlar için doğal.

tarihinde Losing_my_religion tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...