Jump to content

Türban orta öğretimde serbest!

Recommended Posts

Afedersiniz ama, konu açık yada kapalı kadınlar değil. Tekrar yazıyorum. Bunlar çocuk !

Yani başı açık çocuklar sizi tahrik ediyorlar, öyle mi ?

Gerçekten teessüf ederim.

Haaa bak şimdi konu nereye geldi, açıklık kapalılık konusunda benim şöyle bir yorumum var. Şimdi evden çıkarken hepimiz kapımızı kilitleriz öyle değil mi? Hatta işyerimizden vs. Gece uyurken de. Neden? Hırsızlar girmesin. Peki açık bırakırsak ne olur? Hırsızlar daha kolay girer. Daha önemlisi hırsız olmayan insanları bile tahrik etmiş oluruz, o anda şeytana uyup, kötü düşünüp, aklında hırsızlık olmasa bile hatta hayatında hiç hırsızlık yapmamış insanı bile yoldan çıkarmaya teşvik etmiş oluruz. Hırsız zaten açık kapalı dinlemez, o zaten hırsızdır. Peki hayatında hiç hırsızlık yapmamış insanları neden tahrik edelim? Lafa gelince, erkekler kendine hakim olmalı, eğer dürüst insansa akından kötülük düşünmemeli! e tamam peki o zaman sıkıyorsa evinizin kapısını açık bırakıp dışarı çıkın. Bakalım memlekette ne kadar dürüst insan var öğrenmiş oluruz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 269
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kavak,mcmanaman ın söylediği şeyi yanlış anlıyorsun,çocuklardan bahsetmiyor,açık bacak göğüs gösteren kadınlar diyor,tekrar oku istersen,tahrik unsuru başı açık gezen çocuklar deil,saptırmayınız!!!!!!

Konuyu saptırdığım falan yok, konunun çocuklarla olduğu bilmesine rağmen,

konuyu saptıran kendisi.

Sitelerde Paylaş

Ayy Zeus yine fetva verdin,herşeyi sen biliyorsun zannediyorsun,bak yine islam hakkında bilgisiz yaptın beni,ben türbanlı,namazını kılan,orucunu tutan,kuranı okuyan ve uygulayan biriyim,ama sana göre samimiyetsizim komiksin ne diyin,ay burdan kendimi ispat etmek zorunda mıyım ya:) he evlatlarım kendi iradesiyle karar versin diom,sen gidip terörist yapıyorsun,senin için üzülmekten başka bişey yapamıyorum,herşeye olumsuz yaklaşan birisin sen yazık,çevrendeki Müslümanları incelemeni tavsiye ederim,ne kadar sakin,huzurlu ve pozitif olduklarını görüceksin,inanmakla alakalı çünkü,biz maneviyat diyoruz,Allah ıslah eylesin;)

howcanigoon abla

Müslüman olmayanlar huzursuz mu?

Yaşlandığınız için ölüm korkusu sarmış biri olabilirsiniz. Olmayan allah hayali ile yaşıyorsunuz. Psikolojiniz zayıf biri olduğunuz için islama daha çok sarılıyorsunuz. İslam psikolojisi zayıf insanları daha iyi ele geçirir. Bayanlar islama daha çok sarılıyor. Türkiyede dindar müslümanların çoğu kadındır. Ama unutmayın islam bu dünyaya sadece kin nefret ve terör getirdi.

Bence çok duygusal birisiniz. Bu dünyada çok duygusal olan insanlar zarar görür ve kadırılmaya açıktır.

Sitelerde Paylaş

Haaa bak şimdi konu nereye geldi, açıklık kapalılık konusunda benim şöyle bir yorumum var. Şimdi evden çıkarken hepimiz kapımızı kilitleriz öyle değil mi? Hatta işyerimizden vs. Gece uyurken de. Neden? Hırsızlar girmesin. Peki açık bırakırsak ne olur? Hırsızlar daha kolay girer. Daha önemlisi hırsız olmayan insanları bile tahrik etmiş oluruz, o anda şeytana uyup, kötü düşünüp, aklında hırsızlık olmasa bile hatta hayatında hiç hırsızlık yapmamış insanı bile yoldan çıkarmaya teşvik etmiş oluruz. Hırsız zaten açık kapalı dinlemez, o zaten hırsızdır. Peki hayatında hiç hırsızlık yapmamış insanları neden tahrik edelim? Lafa gelince, erkekler kendine hakim olmalı, eğer dürüst insansa akından kötülük düşünmemeli! e tamam peki o zaman sıkıyorsa evinizin kapısını açık bırakıp dışarı çıkın. Bakalım memlekette ne kadar dürüst insan var öğrenmiş oluruz.

İbretlik bir ileti, umarım bütün forum ahalisi okur.

Sayın mcmanaman, desenize kadınlar evlerimiz ve dükkanlarımız.

Biz pis erkekler de çoğunlukla hırsızlığa meyilli salak yaratıklarız.

Aklımız, fikrimiz sadece oralara acaba nasıl girebiliriz ?

Aferin size. Böyle devam ediniz, cenneti kesin garantilediniz.

Sitelerde Paylaş

Haydaa şimdi de yaşlı abla olduk,ölüm korkusu sardı,kaç yaşında olduğumu düşünüyosun merak ettim ya,inançlı insan ölümden korkmaz,duygusal olduğum doğru ama hissettiğim yaşı bi bilsen içimde bir çocuk yaşıyor;)

Sayın howcanigoon,

bugüne kadar hangi kadın gerçek yaşını söylemiş ki ? :D

Sitelerde Paylaş

Haydaa şimdi de yaşlı abla olduk,ölüm korkusu sardı,kaç yaşında olduğumu düşünüyosun merak ettim ya,inançlı insan ölümden korkmaz,duygusal olduğum doğru ama hissettiğim yaşı bi bilsen içimde bir çocuk yaşıyor;)

Yaşlı insanların fikirlerini değiştirmesi daha zordur. Yaşlıların fikirleri beyinlere yapışmış ve çıkmaz.

ilk başta teyze demeyi düşünmüştüm ayıp olmasın diye abla dedim :)

22 yaşında bir oğlunuz olduğuna göre yaşınız büyük birisniz :)

Burdaki çoğu üye sizin çocuğunuz yaşında.

Tahmini bir rakam söylemek gerekirse 40 - 45 arasında varsız. :)

Sitelerde Paylaş

Konuyu saptırdığım falan yok, konunun çocuklarla olduğu bilmesine rağmen,

konuyu saptıran kendisi.

Ortaöğretim çağındaki gençleri çocuk yerine koyuyorsan insan anatomisinden, gelişiminden haberin yok demektir. Kız çocukları erkek çocuklarına göre daha erken ergenliğe girer ve cinsel anlamda karşı cinsin ilgisini çekmeye başlarlar. Günümüzde bile hala 13-14-15 yaşlarında evlenip çocuk sahibi olanlar var, hatta benim komşum bir teyze var tam 13 yaşında evlenmiş. Ama çok olgun gözüküyormuş. Köy yerinde sosyal şartlar bazen böle durumları beraberinde getiriyor. Ama kız çocuklarının erken yaşta olgunlaştığı bir gerçek. 16-17 yaşlarında bildiğin olgun kadın gibi gösteren kızlar var. O yüzden bu yaşlarda da kapanmalarında bir sakınca yok.

Sitelerde Paylaş

Sen de haklısın,ben de senin yaşındayken 40 lı yaşları öyle görürdüm,ama yaşayıp görüceksin inşallah,olbileceğin en güzel yaş,her konuda mantıklı düşünebildiğin,herşeyin oturduğu hiçte yaşlı hissetmediğin bir yaş :) ay nerden nereye geldik,zannettiğin gibi yaşlı insanların fikirleri değişmez deil,kişisine bağlı bu,ben hertürlü yeniliğe açığım bak,elimde telim netteyim,facede twiter da aklına gelebilecek heryerdeyim,evimde pineklemiyor,spora,konsere gezmelere gidiyorum;) ay günüm sana kendimi anlatmayla geçti walla :P

Sitelerde Paylaş

Gerçi makine mühendisiyim demiştin doğruysa eğer sen de çok küçük sayılmazsın,30a doğru gidiyosundur,dikkat ette sen bu olumsuz düşüncelerle benim yaşıma geldiğinde yaşlı hissetme;)

30 yaşındayım kendimi şimdiden yaşlı hisediyom. :)

42 yaşında biri bana yaşlı geliyor.

Gerçi Madonna tezye 56 yaşında ama çok dinamik ve hareketli biri. Genç bir kadın gibi yaşıyor. :)

Sitelerde Paylaş

Ortaöğretim çağındaki gençleri çocuk yerine koyuyorsan insan anatomisinden, gelişiminden haberin yok demektir. Kız çocukları erkek çocuklarına göre daha erken ergenliğe girer ve cinsel anlamda karşı cinsin ilgisini çekmeye başlarlar. Günümüzde bile hala 13-14-15 yaşlarında evlenip çocuk sahibi olanlar var, hatta benim komşum bir teyze var tam 13 yaşında evlenmiş. Ama çok olgun gözüküyormuş. Köy yerinde sosyal şartlar bazen böle durumları beraberinde getiriyor. Ama kız çocuklarının erken yaşta olgunlaştığı bir gerçek. 16-17 yaşlarında bildiğin olgun kadın gibi gösteren kızlar var. O yüzden bu yaşlarda da kapanmalarında bir sakınca yok.

13-14-15 yaşındaki çocukları kadın olarak görüyorsanız, sizin acilen bir doktora görünmenizi tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş

Bu konuya fazla takılmayın.,

İslamcılar çocuklara kadar indiyse, Afrikadaki terör çeteleri kadar aciz durumda demektir.

Tek bir gerçek var.

Ülkemizde islamcıların en büyük insan kaynağı olan üretime katılmamış kadınları hızla üretime katmalıyız.

Tüm kadınları istihdama sokmalıyız. Toplu taşıma araçlarını kullanmaları, şirketlere, kurumlara gidip gelmeleri lazım.

Ekonomik olarak özgürleşmeleri lazım.

Köyden şehre inip de değişmeyen anadolu ailesi yoktur.

Bunu hızla yapmalıyız.

Bu uygulama yanlış. Tutar yeri yok.

Bu uygulamayı yok etmenin, bu zihniyeti yok etmenin yolu ellerindeki kaynağı yok etmek.

İslamcıların kadınları ekonomik özgürlük almalı. Aldıklarında tutulmaz onlar.

Hiçbir inanç paranın, iyi yaşama isteğinin önüne geçemez :)

Sitelerde Paylaş

İslamcılar çocuklara kadar indiyse, Afrikadaki terör çeteleri kadar aciz durumda demektir.

Tek bir gerçek var.

Ülkemizde islamcıların en büyük insan kaynağı olan üretime katılmamış kadınları hızla üretime katmalıyız.

Tüm kadınları istihdama sokmalıyız. Toplu taşıma araçlarını kullanmaları, şirketlere, kurumlara gidip gelmeleri lazım.

Bunu hızla yapmalıyız.

Bu uygulamayı yok etmenin, bu zihniyeti yok etmenin yolu ellerindeki kaynağı yok etmek.

Yanlış düşünüyorsun. İran'da şeriat uygulanıyor, kadınlar çalışabiliyor ama yine de ikinci sınıf vatandaş konumundalar. Bir araştır istersen. Kadını meydana çıkarmakla çözülecek falan bir şey değil bu.

Sitelerde Paylaş

Özgürlükten yanayım ama buradaki durum farklı. Ben lisede-üniversitede baş örtüsü yasağını halen desteklemiyorum. Hiçbir zaman desteklemedim. Ama tamamiyle baş örtülü bir çevre içerisinde yetişmiş biri olarak çocuklara nasıl psikolojik baskı ile zorla baş örttürüldüğünü de çok iyi biliyorum. ......

Çocuk yaştaki birinin başını örtmesi de bir özgürlüktür. ama başını örtmek istemeyen kız çocuklarını ailelerin baskıları ile örtülmeleri hastalıktır.

Eğer çocukların beyinlerinin yıkanmayacağını bilsem, psikolojik baskı altına alınmayacaklarını bilsem, anne karnında bile baş örtüsünün özgür bırakılmasını isterim.

doğan çocuklarının ellerini kesen, ve ayakları birbirine bağlı olmadığı sürece dışarıda gezmelerine iain vermeyen, bunu yapma nedenlerini de: "uçan spagetti canavarının bize emri" diye açıklayan bir grup olsaydı, onlar hakkında şöyle mi düşünürdünüz: "çocuklarını istedikleri gibi yetiştirirler, ben karışamam"

bu insanlar doğan çocuklarının pipilerini kesiyor, her yerleri bağlı olmadan dışarı çıkartmıyor, denize bile sokmuyorlar. çocuklarının D vitamini kullanmasını engelliyorlar. bunlar çocuklarına olmuş olabilecek en büyük kötülükleri yapıyorlar. siz: "olsun, bir anne-baba olarak çocuklarına bunu yapmaları en büyük haklarıdır" diyebiliyorsanız lafım yok. ben bunları görünce hazmedemediğim için eleştiriyorum onları.

katılıyorum. ama bu sapkınlıkların insanlar tarafından anlaşılması çok uzun zaman alır. ne yazık ki bizim burada yazdıklarımızın da buna pek faydası olmayacak.

"Çocuk yaştaki birinin başını örtmesi de bir özgürlüktür. ama başını örtmek istemeyen kız çocuklarını ailelerin baskıları ile örtülmeleri hastalıktır." Bunu hangi kritere göre nasıl bir pratikle çözeceğiz? Örtmek isteyip istemediğini nasıl bileceğiz ve istemeyen çocuğun örtünmeme hakkını nasıl teslim edeceğiz? Örtünmek İsteyenin hakkı ne olacak? İlla tümünde baskı var diyemeyiz ki.

Sizin gibi ben de dindar bir ailede büyüdüm. Baskıyı ben de yaşadım. Bu sorunlar insan haklarının teslimi noktasında çocuk haklarının geliştirilmesi ile hal yoluna konulabilir. Konu salt örtü ile sınırlı değil. Çocuk işçi meselesi gibi pek çok başlık içeren bir mevzu bu.

Dinlere karşı olan bir ailenin kızı bir sabah örtünüp besmele ile ailesinin karşısına çıkınca nasıl bir tepki olur, oluyor? Bu da tersinden...

Baskı konusu kentleşme ile yavaş yavaş çözülüyor. İşin o denli uzayacağınız sanmıyorum. Ancak burada temel bir nokta var, o da dini yaşamında reddedenlerin sağlam durması. Bu duruş öfkelenip niyet okumalara girişmek değil, kendi yaşam tarzını dürüstçe ortaya koymakla olur, sanıyorum.

Çocuklar ailelerinden etkilenir. Yaşam boyu bu etki yakasını bırakmaz insanın. İşin sadece baskı olduğunu düşünmüyorum. Altı yaşında iken başı açık misafire "kafirler defolun..." dediğimi hatırlıyorum! Bunu demem için baskı görmedim, yetiştirilme tarzımdan bu sonucu çıkaran bendim. Hiç unutamam, ilkokulda "annen yobaz değil mi.." diye soran bir kız vardı. Nereden çıkarıyorsun dediğimde "çarşaflı ya .." cevabını alırdım. Onun ki de tersinden işte... İkimizin de yaptığı çocuk aklı ile yargılamaktı, yobazlığın dik alası idi.

Bu işi özgürlük üzerinden ele almalıyız. Benim için mesele, sadece dini inanışlarda değil, her konuda baskının önüne geçmektir. Aile ve mahalle baskısı ile örtüneceksin(!) probleminin çözümü devletin açacaksın(!) emri olmamalı.

Sitelerde Paylaş

Yeniçeri senin anlaman kıt heralde,bunu mu anladın yazdıklarımdan.sen hiç türbanlı star gördün mü,karar onların ben gereken dini eğitimlerini verdim,seçim onların komiksin hakkaten,yanlışınız Müslümanların yobaz olup,medeni olamayacaklarını düşünmek,...

Ben medeniyetten bahsetmiyorum. Siz çocuklarınızı gayet modern yetiştirebilirsiniz.Onların Fen yada Teknik bir Akademik eğitimde yapmalarını sağlayabilirsiniz.Liberal görüşlüsünüz buda mesajlarınızdan anlaşılıyor. Ama siz ve sizin gibiler şeriatın gelmesinde en büyük alet olanlardır.Nedeni:

1-Büyük bir ihtimal Sosyalizimden korkuyorsunuz.Ve ülkede yayılmaması içinde Dine sarılıyorsunuz.

2-Din denilince aklınıza Ölüm geliyor ve beyinleriniz onun karşısında felç oluyor!Ondan sonrada karşınıza gelip konuşan o yobaz sömürücüler ne derse onlara inanıyorsunuz.Çünkü artık düşünceyi bir kenara itmişsiniz.Yahu etmeyin eylemeyin aydın bir insansınız ne demek bu şimdi? Benim kızım örtünmek isterse mani olmam! Din eğitimi verdiniz çocuklarınıza. Ne Verdiniz Namaz surelerini ezberle,Namaz nasıl kılınır Abdest nasıl alınır Oruç nasıl tutulur? Bunlarmı eğitim?Bunlar Sürüye nasıl dahil olunurun öğretiminden başka birşey değildir.

Ben sizden çok yaşlıyım benim gençliğimdede inananlar vardı. ama bu şekilde türbanlı olmak yoktu!Nerelere geldi bu toplum?Suudi Arabistandada Zenginler var zenginlikten dolayıda çağın bütün nimetlerinden yararlanıyorlar.Çocuklarınada Yurt dışında Fen Teknik tahsillerde yaptırıyorlar.Ama bu insanlar sonuçta oradaki sakallı yobaz müftülerin karşısında el pençe divan duruyorlar! Kadın kısmı sokağa çıkmayacak! Araba sürmeyecek dedimi . Çıt yok.Keza aynı şey İrandada mevcut.Ahondlar ne derse odur!Senin çocuğunun yaptığı Tıp mühendislik tahsilinin Kum Medresesi yanında beş kuruşluk değeride yoktur.

Bakın bende aslında Liberal görüşlüyüm .İzmiri Aydını Egeyi ele alalım. Buraları Liberal düşüncenin kaleleriydi.Eski DP ve Adalet partisi onun devamı olan Doğru yol partisi ve ANAP buralarda kazanırdı. Neden bu insanlar CHP ye döndü? Sebebi size bahsettiğim tehlikeyi gördü bu insanlar.

Türbanlı star hiç görmediğim gibi TRT dede Türbanlı sunucu görmemiştim! Ama görüyorum artık. Yarın Türbanlı starda çıkar. Önemli olan şu anda ALIŞACAKSINIZ EFENDİM ALIŞACAK! Kızınız ateist olsa ama büyük bir ihtimalle isyan ederdiniz.

Bakın ben fakir bir insanım yaşamdanda artık fazla birşey beklediğim yok ama en büyük pişmanlığı yarın sizin mantalitenizdeki insanlar duyacaklar.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Farkındaysan burda din seçiminden değil,kapanmadan bahsediyoruz,çok şükür ki kızım müslüman bir ailede yetişiyo ve zamanı gelince doğru seçimi yapacağına inanıyorum. :)

Doğru seçimi yapacağına inanıyorum, derken, sizin seçiminizi kastediyorsunuz ama yanılma ihtimaliniz yüksek. Gördüğünüz gibi forum, benim gibi mürted kaynıyor :)

Arkadaşlar, müslümanların yorumlarına hayret etmemeye başladım. Müslümanlar Türk kültürünü ve dini karıştırıyor. Din elden giderse komşunun komşuya yardımda bulunması durumu ortadan kalkar sanıyorlar, din elden giderse hoşgörü gider, kin ve nefret gelir sanıyorlar. Kızlar kapalı olmazsa mutaassıp olmaz, fahişe olur sanıyorlar. ÇOK YANILIYORLAR! Bunların hepsi ve daha fazlası islamiyet öncesi Türklerde de vardı. Arap'ın dinini bu denli kendilerindenmiş sanıp benimseyenler hayret edilesi ama artık şaşıramıyorum.

Konuya tekrar dönecek olursak, "Bunda ne var?" gibi yaklaşan "liberal" arkadaşlar, kimse bir gün kalkıp "Şeriat ilan ettik!" demeyecek. Tam tersine, bir ya da iki nesil sonra öyle insanlar gelecek ve zemin öyle bir ortama uydurulmuş olacak ki devlet kurumlarına sakalsız girmek yasaklanacak, kadınlı erkekli gezmek diye bir şey olmayacak, açık gezinmek "günah" olacak... GERİYE YÖNELİK ÖZGÜRLÜK, GERİCİLİKTİR!

İlk paragrafına katılıyorum. Her iyiliği islamda her kötülüğü islam dışında kabul eden anlayış, insanı aşağılayan bir yaklaşımdır.

İkinci paragrafında yazdığından emin değilim. Büyük ihtimalle böyle birşeyin olmayacağını düşünüyorum. 12 yıllık dindar ikdidara yaranma yavşaklıklarının oluşturduğu köpüğü gerçek sanmayınız. Olan sadece, kenara itilmiş dindar anadolu halkının sahneye çıkmasıdır. Sahne gerisinde kaldıkları dönemde görüp yaşadığımız daha seküler yaşamın, tüm memleketin gerçeği olduğunu sanıyorduk. Değilmiş onu öğrendik. Hepsi bu. Üstelik gidişat şeriate meriate değil seküler yaşama doğrudur.

Anlaşılan siz islam konusundada cahilsiz. sayın howcanigoon islam hoşgörü dini değildir.

Yobaz müslüman dediğiniz kişiler gerçek müslümanlar o kişiler samimi insanlar. İşid el kaide samimi olarak inanmış kişiler. O kişiler kuranda ne yazıyorsa uygulayan kişiler.Ben müslüman teröristlere daha çok saygı duyarım.

Umarım çocuklarınız birgün islamı gerçek anlamıyla uygulamaya kalkmazlar. Bugün islamı terör örgütlerine katılan insanlar ılımlı islam ailerde doğmuş insanlar. Aileler şaşırıyor çocuğum neden böyle oldu diye. Çocuklarını müslüman olarak yetiştiren bir kimse şaşırmamalı. Her müslümanın terörist olma potansiyeli taşır. Dünya üzerinde 1.6 milyar müslümanın terörist olma potansiyeli var.

Bu düşünceyi, islamı yok etmek için bir zaruret olarak görüyorsunuz anlaşılan. Çünkü İŞİD tarzı müslümanla mücadele daha net ve kolay, değil mi? Memleketimin tatlı su müslümanları yüzer gezer, çünkü. Şiddeti kabul etmez, namazını kerhen kılar, mini şort giyip Allah'ına dua da eder.

Ben tatlı su müslümanının daha ikna edilebilir olduğunu düşünüyorum. Diğeri ile ancak elde silah savaşabilirsin ve bu iki taraf için de iyi olmaz. İnka edilebilir olan, tatlı su balıklarıdır. Seviyozzz onları :)

Tek bir gerçek var.

Bunu hızla yapmalıyız.

AKP'nin yaptığı da bu. Kentleşme nedenli mecburi sekülerleşmenin düzeltebilecekleri küçük bir mevzi bırakma olduğunu sanıyorlar ama yanılıyorlar. Kalabalık kent yaşamında zaman olur cumayı kaçırırsın, toplantı vardır ikindi kazaya kalır, dindaşına borç verir alamazken elin ateisti gününde geri öder, ofisteki eteği kısa kıza için erir, bir entel yosmanın teoloji konuşması seni dumura uğratır; Allaam noluyo ya derken (zıvanadan) çıkar, doğru yolu bulursun. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...