Jump to content

Türban orta öğretimde serbest!

Recommended Posts

Ne diyeyim sevgili mark of cain?!

Hakikaten söylenecek bir şey yok artık..Yine de fikrimi belirteyim size..

Başörtüsünü savunan,başörtüsüne müsamaha gösteren birisi,çocuk gelinlerin tecavüze uğramasından zevk alıyordur..

Başörtüsüne iki çift laf etmeyen,tecavüzcünün suçuna ortaktır..

Başörtüsü çocuğu cinsel bir obje haline getirmektedir..Başörtüsünü savunanlar,çocuklara bakıp tahrik olan alçaklardır..Başörtüsünü savunanlar sübyancılardır,sapıklardır..

''Ahirette baldırımı peygamberlere göstereceğim'' diyen Allah'ın,kadınların başının kapanmasını istediğini sananlar gerizekalılardır..

18 sene Kabe'nin çıplak tavaf edilmesine ses etmeyen Muhammed'in,başörtüsünü emrettiğini sanmak gerizekalılıktır..

Allah'ta,Muhammed'de açıklıktan yanadırlar..!

Ben yeni bir Kemalist sayılırım..Mustafa Kemal'i filan yeni tanıdım..Bize okullarda tanıtmadılar bu adamı..Hatta imam hatipte öğretmenler direk olmasa da,imalı olarak Atatürk'ü kötülediler bize..Böyle bir yerden çıkıp Kemalist oldum ben..Kemalistim ama bu ülkede yaşadığım için utanır hale geldim..Utanmak değil de,iğrenmek diyelim..

Bugün Chp çocukların başörtüsüne karşı değil..İğrenç değil mi bu?!

Akp'yi filan boşverin..Bizim derdimiz muhalefet..Bu ülkede muhalefet yokmuş..Bunu yeni anladım ben..O yüzden herkese/herşeye küfrediyorum..

Bugün sınırımızda Işid savaşıyor..Cnn internationalda canlı yayın var..!

Bizim iktidarın derdi ise örtü..Muhalefette de en ufak bir ses yok..Sadece Hüseyin Aygün laf etti..Ben sadece bu kişinin eleştirisini okudum...

Benim yakınlarım hep başörtülü ama ben bu belaya karşıyım..Bu bir beladır,bu kadının adeta bir tasmasıdır..Kadını sömüren bir simgeye karşıyım ben..Benim dinden çıkma safhamda da kadının İslam'daki rolü çok önemlidir..Ben Muhammed'in kadına bakış açısına dayanamadım ve o anda dinden çıktım..Kadına hayvan kadar değer vermeyen birinin dinine tükürüyüm..Her tarafı iyi olsa ne yazar bu dinin..

Kadına tasma(örtü) takılmasını savunan Türkiye,akşam haberlerde kadın cinayetlerini zevkle izliyor sanırım..

Türbanın varlığına daha doğrusu varoluşuna karşı çıkmak ötelemek,ötekileştirmek daha doğrusu bir insanı kaybetmek oluyor Nolancığım. Kavga etmektense türbanlıyla,kendime,sahip olmaktan onur duyduğum değerlerime sahip insanların türbanlı oluşu artık rahatsız etmiyor. Zira inşaat sektöründeyim,gerçek amele ve kro lar ile çalışıyorum,beraber aynı yerde kalıyorum ve yemek yiyorum.

Velhasıl türbanlıyı kazanmak önemli olan,toplam fayda da bunu işaret ediyor. Türbanlının kızının sıkmabaş olmaması.Bunu yapmak lazım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 269
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türbanın varlığına daha doğrusu varoluşuna karşı çıkmak ötelemek,ötekileştirmek daha doğrusu bir insanı kaybetmek oluyor Nolancığım. Kavga etmektense türbanlıyla,kendime,sahip olmaktan onur duyduğum değerlerime sahip insanların türbanlı oluşu artık rahatsız etmiyor. Zira inşaat sektöründeyim,gerçek amele ve kro lar ile çalışıyorum,beraber aynı yerde kalıyorum ve yemek yiyorum.

Velhasıl türbanlıyı kazanmak önemli olan,toplam fayda da bunu işaret ediyor. Türbanlının kızının sıkmabaş olmaması.Bunu yapmak lazım.

Sitelerde Paylaş

İnsan kaybetmeyelim diye,gerçekleri yalın bir şekilde söyleyemeyecek miyiz?

Gerçekler söylenirken,karşımızdaki insanı kazanır mıyım kaybeder miyim diye söylenmez..

Biz gerçekleri söyleyelim,gerisi bizi ilgilendirmez..

Bu ülkenin sorunlarından biri de bu zaten..O ne diyecek,bu ne diyecek diye hareket ediyor insanlar..Böyle şey olmaz..

Doğruları söylemek için insanın kendini çevresinden izole etmesi lazım..Çevrenin kişi üzerindeki her türlü baskısı,kişinin gerçekleri görmesine engeldir..Şöyle söyleyeyim..Bir futbolcu statta kendisini onbinlerin seyrettiğini unutursa,rahat/iyi oynar maçını..

Kapının kapanmasına karşı olmak lazım,sıkmabaşa/türbana/peçeye karşı olmakla bir şey değişmez..

Sitelerde Paylaş

Mark of cain, katılıyorum. Eğer onların duygusal hassasiyetini yakalayamazsak marjinal kefere - dinsizler olarak kalmaya mahkumuz.

İnsan kaybetmeyelim diye,gerçekleri yalın bir şekilde söyleyemeyecek miyiz?

Gerçekler söylenirken,karşımızdaki insanı kazanır mıyım kaybeder miyim diye söylenmez..

Biz gerçekleri söyleyelim,gerisi bizi ilgilendirmez..

Bu ülkenin sorunlarından biri de bu zaten..O ne diyecek,bu ne diyecek diye hareket ediyor insanlar..Böyle şey olmaz..

Doğruları söylemek için insanın kendini çevresinden izole etmesi lazım..Çevrenin kişi üzerindeki her türlü baskısı,kişinin gerçekleri görmesine engeldir..Şöyle söyleyeyim..Bir futbolcu statta kendisini onbinlerin seyrettiğini unutursa,rahat/iyi oynar maçını..

Kapının kapanmasına karşı olmak lazım,sıkmabaşa/türbana/peçeye karşı olmakla bir şey değişmez..

Sevgili/Sayın (yaşını bilemedin) Nolan, gerçeği(nizi) dilediğiniz gibi söyleyebilirsiniz. Ancak "... Başörtüsüne iki çift laf etmeyen,tecavüzcünün suçuna ortaktır...." tarzındaki süper sert söyleminiz, birçok kötülüğün sebebi gördüğünüz islamın insanları hala etkisi altında tutmasında, emin olun, rol oynuyor.

Şikayetçi olduğunuz dinin mensuplarına pisliksiniz diye bağırıyorsunuz. Önü ardından bana ne diyorsunuz. Öyle ise şikayetçi olmak hoşunuza gidiyor, diye anlıyorum. Foruma giren müslümana "al işte ataist terbiyesizliği.." deyip kabuğuna çekilme ve savunmada kalma fırsatı veriyorsunuz. Siz değil misiniz bir zamanlar onlardan olan, tıpkı benim gibi.

Elbette çiçekler uzatan 68 model sevgi kelebeği olun demiyorum. Biraz daha hırçınlığı törpülenmiş olarak, ama yine de gerçekleri, kuranın saçmalıklarını, tanrı kavramının ızdırabını anlatabileceğinizi biliyorum. Karşı taraf, öteki, beriki dediğiniz insanlardandık bir zamanlar.

Sitelerde Paylaş

Aman ondan sonra bir tarikate müride olmasında mahfedersiniz kadını

Tabi, yüksek ihtimal. :) Önce okunur, kafa karışır, bir bilene sorulur, ikna olmayınca diğerine gidilir, sonunda artık seç beğen mevlevi mi olur halveti mi: kuranı peri tozu kıvamında totosundan yorumlayan mürşidlerde derman aranır. Hu huuu diye dönüp durulur. :)

Yine de akıl nispetinde umud vardır.

Sitelerde Paylaş

Ben masumum sen okuduğu herşeyi yanlış anlayan ve işine geldiği gibi yorumlayan birisin buna karar verdim ben;) kızım star olucak demedim ben,kuzımın öyle hayalleri var dedim sana göre olacak anlamına mı gelip bu pes diyor başka bişey demiyorum.

bu ikisi arasında ne fark var ben de bunu anlayamıyorum. yazarken de aklıma geldi şimdi buradan saldırır diye ve tahminim tuttu. bir insanın çocuğunun pilot olma hayali kurduğunu övünerek anlatması ile, çocuğum pilot olacak demesi tabiki %100 aynı şey değildir ama en nihayetinde ikisinin de vardığı yer, ikisinden de çıkan anlam aynıdır. bu kadar ince bir farkı masaya yatırmaya kadar geldiysek artık bu tartışmanın cılkı çıkmış demektir.

dövmek falan nerden çıkt ya

kurandan çıktı.

bu sizin kafanızda canlandırdığınz bir Müslümanlık olabilr ama banim deil.

işte benim en başta: "siz islama değil, kafanızda kurulmuş hayali bir iyilikler dünyasına inanıyorsunuz" lafımın gerçekliği tarafınızdan itiraf edilmiş oldu. siz aslında islamı okumadınız, ne olduğunu incelemediniz, sadece kafanızda birşeyler canlandırdınız ve bu canlandırdığınız şeyin adını islam koydunuz. islam kafada canlandırılmaz, kurandan öğrenilir. islamın sana göre bana göresi yoktur, kurana göresi vardır.

sizin sorununuz ne biliyomusunuz bir Müslüman ın modern olamıycağını kabul edemiyorsunuz,ama ben de etrafınıza şöyle daha iyi bakın derim :)

benim sorunum insanları düşünmemeye yönelten bir kuruma karşı sessiz kalmayı başaramamak. sinirlerine hakim olamamak.

bu dünyada oldukça modern ve yüksek standartlarda yaşayan çok müslüman var. bu insanların yaşantıları görünüşte modern bir avrupalıdan farksız gibi görünüyor. ama islam bu insanlara inanılmaz saçmalıkları doğru gibi gösteriyor. kadınların zorla kapatılması ve erkeklerin pipilerinin zorla kesilmesi buna en büyük örnek.

ne yazık ki insanlar anne-babalarından islam adı altında yapay-hayali bir iyilikler dünyası öğreniyorlar. gerçekler onlara anlatılmıyor. ve insanların bu kapanma ve sünnet gibi rezaletleri hazmedebilmeleri bu şekilde sağlanıyor: "bakın hem çok modern yaşayıp hem de çocuğunun pipisini kesen var, demek bu iyi bir şey" bu dünyada kendisini bu şekilde tatmin edip, tatlı su müslümanlığı yapan kişiler farkında olmadan neyin ayakta durmasını sağlıyorlar bi bilseler.

işte bildirmek için size ayet gösteriyoruz, sizin kuranınız kadını dövmeyi erkeğe hak olarak verdi diyoruz, işte sizin kuranınıza göre siz ikinci sınıf isnansınız diyoruz, işte: "ben modernim, hem de müslümanım" diyerek neyi savunduğunuz lütfen görün diyoruz, ve şu cevabı alıyoruz:

-> dövmek falan nerden çıkt ya. bu sizin kafanızda canlandırdığınz bir Müslümanlık olabilr ama banim deil.

çok üzülüyorum bu yazılanları görünce :(

Sitelerde Paylaş

Şu değişik bir yazı olmuş ve beğendim.

Herşeyden cahillik akıyor. okullara islam öncesi tarih derslerini fazla fazla koymalı aslında. Türklüğün islamla olduğunu sanıyor herkes. Eğer islam giderse askerlik yapılmayacak, komşuya yardım edilmeyecek, İslam yasaklarıda olmadığı için hırsızlık, tecavüz, kavga gürültü serbest kalacak sanıyorlar. İslamdan önce tüğrklerin yaşadığını görmezden geliniyor sanırım.

Babam hiçbir namazını aksatmayan, orucunu tutan, kurbanını kesen sağlam bir müslüman. Kur'an'ı okumadığını kabul ve itiraf ediyor. Nisa suresine göre annemi dövebileceğini söylüyorum (ki biraz özel olacak ama o surede bahsedilen noktaya gelmiş durumdalar). Şaşırıyor, biraz düşünüyor ama sonra konu kapanıyor ve her şey kaldığı yerden devam. "Baban müslüman olduğu için sen de müslümansın!" diyorum, gülerek beni onaylıyor. Yani demek istediğim şu: İyi, erdemli bir insan olmayı müslümanlıkla özdeşleştirdiği için müslüman, kitabı sonuna kadar okuyup içselleştirdiği için değil. Türk toplumunun %80'i böyle değilse ben hiçbir şey bilmiyorum. İyi ahlak, sevgi, saygı, güzellik, sadelik, huzur gibi iyi olan her şey islamla geliyor sanıyorlar. Bilmiyorlar ki bunun tamamı içlerinden geliyor!

Sitelerde Paylaş

Erkekler, kadınlardan üstündür, çünkü Allah onları bir çok şeylerde kadınlardan üstün etmiştir, çünkü onlar, kadınları, mallarıyla geçindirirler, doyururlar; iyi kadınlar da itaatli olurlar ve Allah, onların hakkını nasıl korumuşsa onlar da, kocaları yanlarında olmasa bile, iffetlerini korurlar. Kadınlarınızın serkeşliğinden korkunca onlara öğüt verin, onları yatakta yalnız bırakın, dövün onları. Fakat itaat ettikleri takdîrde de aleyhlerine bir sebep araştırmayın, şüphe yok ki Allah çok yüce ve büyüktür. (Nisa 34)

öyleyse okuyun bakim anlayabiliyomusunuz.

Sitelerde Paylaş

Bana kalırsa hepiniz okuduğunu anlamayan,at gözlükleriyle bakan,aklı kıt insanlarsınız,anlamanız için yorumlarımı tek cümle halinde yazıcam,anlaşıldı uzun olunca anlamıyosunuz dikkat gelio;)

BEN KUR'AN OKUYORUM" bidaha söylemiycem:)

Okuyun bakim anlayabiliyomusunuz:P

Eşinizin cariyeleri olsa bundan rahatsız olur muydunuz?

Sitelerde Paylaş

Bana kalırsa hepiniz okuduğunu anlamayan,at gözlükleriyle bakan,aklı kıt insanlarsınız,anlamanız için yorumlarımı tek cümle halinde yazıcam,anlaşıldı uzun olunca anlamıyosunuz�� dikkat gelio;)

BEN KUR'AN OKUYORUM" bidaha söylemiycem:)

Okuyun bakim anlayabiliyomusunuz:P

Bunu biraz açarmısınız. Okuyorum derken, arapçasını mı okuyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş
Sevgili/Sayın (yaşını bilemedin) Nolan, gerçeği(nizi) dilediğiniz gibi söyleyebilirsiniz. Ancak "... Başörtüsüne iki çift laf etmeyen,tecavüzcünün suçuna ortaktır...." tarzındaki süper sert söyleminiz, birçok kötülüğün sebebi gördüğünüz islamın insanları hala etkisi altında tutmasında, emin olun, rol oynuyor.

Kadının kapanması,erkeğin kölesi olması manasına gelir..Erkeğin kölesi olan kadın,erkeğin öfkesine yenilmesi sonucu öldürülebilir..Buna da tüm Türkiye seyirci kalabilir/kalıyor..

Kadın cinayetleri niye oluyor?

Sadece ekonomik sebeplerden dolayı mı,erkeklerin toplumsal baskı altında olmalarından dolayı mı,eğitimsizlikten dolayı mı,yoksa kadının ikinci planda,güçsüz kalmasından dolayı mı?

Kadını arka plana atan nedir?

İslam'dır tabi ki..İslam'ın içindeki başörtüsü kavramıdır..

Yani bu akıl yürütmeyi beceremiyor Türkiye'deki müslümanlar...Çünkü hepsi gerizekalılar..

Kadın cinayetlerinin en önemli sebepleri arasında,kadının kapanması yatar..Bu kapanma,sadece baş kapama da değildir..Kapının eve kapanması da önemlidir..Kadının başı açık ama erkek kadını bir köpek gibi eve kapatmış..Bunu müslümanların arasında kaldığı için yapıyor..

Bu ülkede 10-15 yaşındaki çocuklar gerdeğe giriyor..Bu resmen tecavüzdür..Bu tecavüzün arka planında İslam vardır..İslam'ı savunan birisi,bu tecavüzlerden zevk alıyordur..Bunun başka türlü izahı yoktur..

Yine futboldan bir teşbih yapayım..Digitürk alıp,Türkiye'deki futbol sektörüne katkıda bulunuyorsan,Türkiye'deki oynanan futboldan memnun olduğun anlamına gelir..Futbolculara ana avrat söven taraftarlardan,statta birbirlerini öldüren taraftarlardan,futbolcuların aldığı müthiş paralardan gibi..

Müslümansan,Türkiye'deki müslümanların çocuklara tecavüz suçuna ortak olmuş olursun..Çünkü müslüman olarak,bu pis dine destek olmuş oluyorsun..Böyle yaparak Işid'den veya kadın cinayetlerinden memnun olduğun anlamına gelir..

Sitelerde Paylaş

BEN KUR'AN OKUYORUM

Okumak ayrı şey anlamak ayrı şey.

Dün ben Allah'ın emirlerini kitabını sorgulamam diyordun.

Sorgulamadan okuyorsan, okusan ne yazar.

Anlıyor musun okuduğunu bari?

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,kur'an da dayak konusuna gelince,kadınları durup dururken dövün demiyor,yine çarpıtıyor işinize geldiği gibi algılıyorsunuz,okursanız,sadakatsizliğinden ve iffetsizliğinden kuşku duyduğunuz eşlerinizi,önce yataklarınızdan uzaklaştırınız,olmadı zorunlu kalırsanız dio,siz şimdi buna da karşı çıkarsınız,ben de size derim ki kaçınız evli,hanginiz böyle bir duruma göz yumarsınız kaldı ki bugün bu durum yasalarla engellenmeye çalışılıyo,tıpkı söylediğiniz gibi iyimser bir insanım ben,hep söylüyorum siz de biraz pozitif olun,bu kadar negatiflik ve sorgulama bünyenize zarar :)

Sitelerde Paylaş

Sayın kardeşim okuyorda anlıyorsan bak burada ateistler ayetleri ortaya koyup gayet güzel şekilde tenkitini yapıyorlar. O zaman sende çık ortaya ELHAMDÜRÜLLAH MÜSLÜMANIM Yok Kızım Elhamdürüllah Müslüman ailede çağdaş bir şekilde yetişiyor gibi mesajlar yerine adam gibi o ayetin manası şu değil bu de! Muhammed yaşamamış diyenlere Levia vardı bir tane onun gibi o çağa ait tarihi İslamdan gayrı dökümanlar ortaya koy.

Yok ama bunlar Elhamdürillah!

Aslında sizin için boş yere kafa beyin tüketiyorlar ayetler saymakla .

Sizler siyasi islamcı olan iktidardan nemalanan müteahhitlersiniz..Kim bilir kaç defa varoşlarda erzak dağıtmışsınızdır?!Siyaseti çok iyi bilirim dediğinize göre sizinde siyasetiniz bu! BU Ülke açısından tabiki..Şimdide bakın a dostlar! Allahü taala için ateist siteye girdim ve onları Müslüman yapmaya başladımmm!!Bakın bakın nasılda mesajlaşıyorum onlar ile yakında onlarda hidayete erecekler İnşalllahhü taaalaaa.Aldınız artı bir puan daha. Kızınızı artık değil İngiltere Ümeyyenin okuduğu Harvardada yazdırabilirsiniz.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,kur'an da dayak konusuna gelince,kadınları durup dururken dövün demiyor,yine çarpıtıyor işinize geldiği gibi algılıyorsunuz,okursanız,sadakatsizliğinden ve iffetsizliğinden kuşku duyduğunuz eşlerinizi,önce yataklarınızdan uzaklaştırınız,olmadı zorunlu kalırsanız dio,siz şimdi buna da karşı çıkarsınız,ben de size derim ki kaçınız evli,hanginiz böyle bir duruma göz yumarsınız�� kaldı ki bugün bu durum yasalarla engellenmeye çalışılıyo,tıpkı söylediğiniz gibi iyimser bir insanım ben,hep söylüyorum siz de biraz pozitif olun,bu kadar negatiflik ve sorgulama bünyenize zarar :)

Zina suç değil Medeni Kanuna göre, sadece boşanma sebebidir.

Yani zina yaparken yakalanmış olanın kadın/erkek olması farketmez.

Ayrıca çok iyi bildiğin(?) o yazdığın ayette sadakatsizlik yapan kadın için değil itaat etmeyen kadın için

yataklarınızı ayırın diyor!

''Erkekler, kadınlar üzerinde hakim dururlar, çünkü bir kere Allah birini diğerinden üstün yaratmış ve bir de erkekler mallarından harcamaktadırlar. Bunun için iyi kadınlar, itaatkardırlar. Allah'ın korumasını emrettiği şeyleri, kocalarının yokluğunda da korurlar. Serkeşlik etmelerinden endişe ettiğiniz kadınlara gelince; önce kendilerine nasihat edin, sonra yataklarında yalnız bırakın, yine dinlemezlerse dövün. İtaat ettikleri halde onları incitmek için bahane aramayın. Çünkü Allah, çok yüksek çok büyüktür.'' Nisa-34

Okuduğunu böyle mi anlıyorsun? Zina ile ne ilgisi var bu ayetin?

İtaat ayrı şey sadakat ayrı şey...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yeniçeri okuyor ve anlıyorum,ayetleri de paylaşabilirim,ben siteye girip hiç kimseye neden ateist oldun?veya Müslüman ol diye vazgeçirmeye çalışmadım,varsa hemen alıntı yap,paylaş,burda olmamın sebebi hakikaten ne düşündüğünüzü merak ettiğim içindir:) sanırım benim hatam,ki bu sitede yeni olduğumdan kaynaklandı;)tüm samimiyetimle kız çocuğumun bu yaşta kapanmasının kararını vermesini istemediğimi,hayatımdan örnek vererek anlatmam oldu,sizler bana gösterdiniz ki,samimiyetsizlikle netten ayetleri kopyalayıpya da bazılarınızın yaptığı gibi resimleri,hiç yorum yapmamak:)bu hatayı gerçek hayatımda da yapıyorum ben:)herkesi kendim gibi zannediyor,insanların olumsuz ve kusur aradıklarını unutuyorum,ama burda olmam sizi rahatsız ediyor,saldırılarınızla beni yıldıracağınızı zannediyorsunuz,sorun yok,bundan sonra samimiyet yok,netten kopyala yapıştır var,tam da istediğiniz gibi:)

Sitelerde Paylaş

Yeniçeri okuyor ve anlıyorum,ayetleri de paylaşabilirim,ben siteye girip hiç kimseye neden ateist oldun?veya Müslüman ol diye vazgeçirmeye çalışmadım,varsa hemen alıntı yap,paylaş,burda olmamın sebebi hakikaten ne düşündüğünüzü merak ettiğim içindir:) sanırım benim hatam,ki bu sitede yeni olduğumdan kaynaklandı;)tüm samimiyetimle kız çocuğumun bu yaşta kapanmasının kararını vermesini istemediğimi,hayatımdan örnek vererek anlatmam oldu,sizler bana gösterdiniz ki,samimiyetsizlikle netten ayetleri kopyalayıpya da bazılarınızın yaptığı gibi resimleri,hiç yorum yapmamak:)bu hatayı gerçek hayatımda da yapıyorum ben:)herkesi kendim gibi zannediyor,insanların olumsuz ve kusur aradıklarını unutuyorum,ama burda olmam sizi rahatsız ediyor,saldırılarınızla beni yıldıracağınızı zannediyorsunuz,sorun yok,bundan sonra samimiyet yok,netten kopyala yapıştır var,tam da istediğiniz gibi:)

yanii aa Estağfurullah buradaki ateistlere" aaavvv hişşşttt kardeş sen neden ateist oldun?"gibi soru sormayacak kadar safdirik elbette değilsiniz canımmm.:)

Buradan sizi görmediğim için rahatsız hiç olmuyorum.Ama Türbanlı sıkmabaş şekilde sizi görsem inanın bende dahil bir çok kişi sizin o halinizden huzursuzluk duyardı.Netten kopyala yapıştırların cevapları zaten veriliyor burada biraz incelerseniz görürsünüz. Siz o zaman sizden bir yeni yorum çıkarın.

Sitelerde Paylaş

.

.

Sayın howcanigoon,

soruma yanıt vermediniz. Sorun değil, her soruya cevap vermek zorunda değilsiniz.

Buradaki yanıtları, hakaret olmadığı sürece, sizin şahsınıza yönelik olarak algılamayınız.

Ben şahsen, forumda, sizin gibi daha fazla dindar bayan olmasından yanayım. Maalesef

forumun ezici çoğunluğu erkek, bunu ben pek sağlıklı bulmuyorum.

Bana göre Kuran insanları eşit olarak görmez, en önemlisi erkekleri üstün, kadınları ise

ikinci sınıf insan olarak görür. Bunu ben demiyorum, Kuran diyor.

Sadece muhammede özgü ayetler vardır. Bunu da ben demiyorum, Kuran diyor.

Bu nedenle sizin gibi müslüman kadınların fikirlerini önemsiyorum. Sizleri anlamak istiyorum,

fakat anlayamıyorum. Lüften hemen küsüp gitmeyiniz.

Not: Kopyala/yapıştır falan yapmaya niyetim yok. Sizin malum ayetleri bildiğinizi farzediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...