Jump to content

Türban orta öğretimde serbest!

Recommended Posts

özgürlük iyidir...

ne yazık ki bu uygulama çocuklar adına özgürlüğün değil zorbalığın başlangıcı olacak.

babalara çocuklarının başını zorla örtebilme özgürlüğü tanırken,

çocuklar için ise babalarının sapkınlıklarına boyun eğme zorunluluğunu ortaya çıkartacak.

özgür irade yalanını savunanların ağızlarına kürekle vurmak istiyorum yani o derece sinirliyim. bu sapıklar aklıma geldikçe sinirden elim ayağım titriyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 269
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tayyip mesela..Kızının başını örtüyor,oğlunun pipisini kesiyor..Sonra da ''Suriye'ye demokrasi getireceğim'' diye feryat ediyor..Tayyip'e kim inanır?

Tabi ki Kadir İnanır..Akil ya :)

Sitelerde Paylaş

İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.

O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;

O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehrene ey nazlı hilal!

Kahraman ırkıma bir gül... Ne bu şiddet, bu celal?

Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal;

Hakkıdır, Hakk'a tapan, milletimin istiklal.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Kükremiş sel gibiyim: Bendimi çiğner, aşarım;

Yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım.

Garb'ın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar;

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.

Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,

''Medeniyet!'' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın;

Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.

Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın...

Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri ''toprak!'' diyerek geçme, tanı!

Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.

Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:

Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!

Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Ruhumun senden İlahi şudur ancak emeli:

Değmesin ma'bedimin göğsüne na-mahrem eli;

Bu ezanlar -- ki şehadetleri dinin temeli --

Ebedi, yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -- varsa -- taşım;

Her cerihamda, İlahi, boşanıp kanlı yaşım,

Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım!

O zaman yükselerek Arş'a değer, belki, başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!

Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.

Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:

Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;

Hakkıdır, Hakk'a tapan, milletimin istiklal.

Sitelerde Paylaş

Türbanı ateistler kafasına çok takıyor gibi. Türkiyede başı açık kaç müslüman var. Başı açık çok sayıda cahil müslüman kadın var bu ülkede hepside islamı ateistlere karşı çok hararetli şekilde savunur. Bu ülkenin sorunu türban değil bu ülkenin sorunu cehalet.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herşeyin çözümü vardır.

Bunu yapmalarının nedeni islamcılığın tükenme eğilimi göstermesi.

İslamcılık tükendikçe her yerden batmakta olan gemi misalı su alan yerleri kapatmaya çalışıyorlar.

Bu karar zor durumda olduklarını gösterir.

Afrikadaki çocuk savaşçı kullanan çeteler gibi.

Çocuk savaşçılara, çocuk kaynağına kadar düştülerse durumları çok vahim.

Değişimden korkuyorlar. Korktukça da önlem alıyorlar.

Ama önlemler işe yaramaz.

Kadınlar üretim sektörüne girdi. Üretim sektörünün çarkları onları batılılaştırmaya başladı.

Hayatlarında kafalarındaki bez hariç hiçbir yerde islamın eseri yok.

Bırakın yapmaya devam etsinler.

Yaptıkça daha büyük bir kitleyi üretim çarkına sokuyorlar.

AKP'nin kafasının çalışmadığı nokta, islamlaşmak için kadını toplumdan çekmeliler.

Kadın tamamen erkek emrine girmeli. Yoksa bu çabalar islamlaştırmaz.

Var olan islamcı kitlesini de yok eder.

Bu ülke bundan 100 yıl önce %99 şeriatçı idi.

Bunu unutmayın. %50 eriyen bir kitle, zaman ileriye akarken tekrar %50 üstüne çıkamaz.

Bu imkansız.

%50, %40, %30 diye eriye eriye bitecekler.

Nasıl bundan 100 yıl önce toplum, din, cemaat liderlerinin şimdi adlarını bilen yoksa, bu şimdiki aktörlerin adları da siinir.

Bilgi çağında, islam çok şanssız bir yerde.

İnternetin hitap ettiği yerde. Beyinde. İnternet onun her gün kolunu bacağını topal ediyor.

Buna karşı tutunmaya çalıştıkları toplumsla figürler çıkartıyorlar ama o figürler de en fazla 5 yıl dayanıyor.

5 yıl sonra madara oluyor, demode oluyor yok oluyor.

Bu savaş kazanıldı.

Kadınların istihdamına önem verin. özellikle özel sektörde.

Bu islamcıların üretim fabrikası kadınlar.

Onları ellerinden alınca bunların kökü kurur.

Onları ellerinden almak da onlara ekonomik özgürlük vermekle olur.

Zeus ve Materyalist Bilinç, tüm yazdıklarınıza katılıyorum. Özellikle Zeus'un "islamda örtünme yaşı 6..." sözüne. :)

Yapmaya çalışıp da yüzlerine gözlerine bulaştırdıkları şey "dindar nesil yetiştirmek". Elbette gereği sandıklarını yapıyorlar.

Ancak şunu yazmadan geçemeyeceğim.

Birinci olarak: Baş kapatma konusunda baskı olacağına emin olan arkadaşlar, özgürlükten mi yanasınız yoksa herkes sizin gibi olsun derdinde misiniz? On yıl öncesine kadar başı kapalı olanlar bırak üniversite müniversiteyi, çocuğunun askeri yemin törenine giremiyordu. Karşılığında iktidarı ele geçirdiklerinde diledikleri gibi giyinmek için düzenleme yapmaları neden zorunuza gidiyor. Onlar müslüman diye mi? Yoksa onların çektiği sıkıntıları başkalarına çektirmeden rahat edemeyeceklerini düşündüğünüzden mi? Kısas yapacaklarını düşünüyorsanız, "biz kırk kişiyiz, hepimiz birbirimizi biliriz"den başka neyimiz kalıyor ki?

İkinci olarak: küçük yaşta örtünme (örtündürülme) meselesi. Bu neden bu kadar dert oluyor. 6 veya 10 yaşında çocuğunu her konuda özgür iradesine bırakan kaç ebeveyn tanıyorsunuz, müslüman olsun olmasın! Herkes gibi, kendi düşünceleri doğrultusunda yetiştirme çabaları en doğal haklarıdır. Size ne bize ne!

Üçüncü olarak: İstedikleri kadar "dindar nesil..." için tırmalasınlar. Kentleşme bu hızıyla devam ettiği sürece başaramazlar. Kent yaşamına (batıya) son hızla akış ve dijital çağın tüm insanları birbirinden haberdar eder gelişme pozisyonu, islami dindarlığın dinamiklerine konulmuş saatli bombadır. Vücut hatları meydanda örtülü bayan figüründen tutun karma düğüne, tokalaşmadan tutun içkili davette alkolsüz besmeleye değin dindarlık ciddi oranda sulandırılmış durumda. 20 sene öncesinde bunları yapacak "dindar"ı komşuları va akrabaları doğrardı.

Genişçe bir müslüman kesim bizim gibi inançsızlarla, iyi kötü konuşabiliyor. "Erzurum ve Bayburt müslümanlığı" başı açık gelininin yaptığı kahveyi içen şirin hacı babaya dönüşüyor.

Müsterih olunuz... Bugün eşcinsel bir çift, boğazın serinliğinde bir teknede evleniverdiler. Yaşasın AKP :)

tarihinde iskendernalbant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar şu adresteki yorumlara, beğenilme sayılarına bir bakın: https://www.facebook...?type=1

Kahroluyorum bunları görünce. :( Ortadoğu olmayı neden bu kadar çok istiyor bu insanlar? :(

Sayfanın takipçi sayısı yediyüzküsürBİN. Gönderiyi beğenen 104 kişi. Niye panik yapıyorsun. :)

Sitelerde Paylaş

Birinci olarak: Baş kapatma konusunda baskı olacağına emin olan arkadaşlar, özgürlükten mi yanasınız yoksa herkes sizin gibi olsun derdinde misiniz? On yıl öncesine kadar başı kapalı olanlar bırak üniversite müniversiteyi, çocuğunun askeri yemin törenine giremiyordu. Karşılığında iktidarı ele geçirdiklerinde diledikleri gibi giyinmek için düzenleme yapmaları neden zorunuza gidiyor. Onlar müslüman diye mi? Yoksa onların çektiği sıkıntıları başkalarına çektirmeden rahat edemeyeceklerini düşündüğünüzden mi? Kısas yapacaklarını düşünüyorsanız, "biz kırk kişiyiz, hepimiz birbirimizi biliriz"den başka neyimiz kalıyor ki?

İkinci olarak: küçük yaşta örtünme (örtündürülme) meselesi. Bu neden bu kadar dert oluyor. 6 veya 10 yaşında çocuğunu her konuda özgür iradesine bırakan kaç ebeveyn tanıyorsunuz, müslüman olsun olmasın! Herkes gibi, kendi düşünceleri doğrultusunda yetiştirme çabaları en doğal haklarıdır. Size ne bize ne!

[

:angry:

Yetmez ama evet höloooğ

Liboşluk yapma burda özgürlük ayağına.

10 yaşındaki kızın kapanmasına özgürlük denilmez, ahmaklık denir.

Sitelerde Paylaş

Zorlu, bu şekilde cevap vermeye devam ettiğin sürece sana sadece, "aferin" diye cevap vereceğim.

Kemalizm eleştirisi yapmak için iletilerinin arasına liberal esanslar katmana gerek yok.

Sinsice hareket ediyorsun. Fark etmedim sanma.

Yeni konu aç ve düşüncelerini açıkla lütfen. :mellow:

Sitelerde Paylaş

Sayın liboş nalbant kardeşim madem bu kadar özgürlük taraftarısınız,baş örtüsünün kadınlara karşı bir dayatma olduğunu niye görmüyosunuz?

Acaba kaç kadın isteyerek kapanıyor? Çoğu eşinin,babasının,kardeşinin baskısıyla kapanıyor,

Niye kapatıyorlar peki? Bozuk ahlak anlayışı,maddi çıkar vs nedeniyle..bu mu özgürlük?

Çoğu kapanan kadına Kur'an âyetlerini sorsan bilmez,bu mu bilinçli kapanma?kuranda kendilerine nasıl değer verildiğini duyduklarında bunları yalanlıyorlar,bunu bizzat yaşamışlığım vardır..

Hiçbir ebeveyn kendi ideolojisini çocuğa dikte ettiremez,bu bir insanlık suçudur..bunu özgürlük diye yutturamazsın,hırsız bir ebeveyn de çocuğunu hırsız olarak yetiştirsin o zaman,buna da razımısın?

Çocuğun tüm dinleri araştırıp kendi yolunu çizmesi özgürlüktür,esas bunu savunacaksın!

Ahmak liboş kardeşim benim

tarihinde Tremor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaten çocukluk telkinleri, küçüklükten beyin yıkamalar olmasa kimse dine inanmaz. Din denen zoka ancak çocukken yutulabilir. Müslüman aileler çocuklarını dinini seçme konusunda özgür bırakırlarsa çocukların tamamı gâvur (!) olur.

Sitelerde Paylaş

Bunda şaşılacak ne var! Normal bir olay, alışın artık bunlara, herkes istediği gibi giyinsin. Açıklara bir şey denmiyor da kapalılara niye itiraz ediliyor? Açık kadınlar etlerini satıyor ona bakarsanız. Ben mecbur muyum açık bacak, göğüs görmeye? Neden insanların şehvet duygularını alenen tahrik ediyorlar?

Sitelerde Paylaş

Bunda şaşılacak ne var! Normal bir olay, alışın artık bunlara, herkes istediği gibi giyinsin. Açıklara bir şey denmiyor da kapalılara niye itiraz ediliyor? Açık kadınlar etlerini satıyor ona bakarsanız. Ben mecbur muyum açık bacak, göğüs görmeye? Neden insanların şehvet duygularını alenen tahrik ediyorlar?

Herkes mini etekle mi geziyor?

Ben parkta öpüşen türbanlı da gördüm, dar kot giyeni de.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...