Jump to content

kuranin bi benzerini yazinda gorelimm......

Recommended Posts

Hayır yani, bu kuran denen şeyi önce bir zırva olmaktan kurtarın, saçma sapan zırvalarına bir açıklama getirin, bilime, insanlığın en temel değerlerine uygun olduğunu gösterin de öyle numara yapın!

Yalnız öyle "gözetleme kulelerini vurun" :D tarzı rezaletin üzerine bir de tüy dikerek kalkışmayın buna!

Bu "gözetleme kulelerini vurma"!!! :lol:kepazeliği, bunların kafadan iyiden iyiye kaçık olduklarının en şaşmaz göstergesidir. Bunlar keçileri iyiden kaçırmışlar, toplayanları da yok.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu yüzden gelenekten sıyrıl diyorum.

Önce müslümanlık nedir onu öğren.

Öğren ki Nihat gibilerini bana örnek olarak gösterme.

ABD'de biyokimya dalında doktora yaptı. Bir süre Birleşmiş Milletler'de bilim danışmanı olarak çalıştı. Uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış iki düzine makalesi bulunmaktadır.

1974 yılında Kur'an'da 19 sayısı ve katları üzerine kurulu bir matematiksel sistemin mevcut olduğunu ve 9:128-129 ayetlerinin bu matematiksel sistemi bozduğunu iddia ederek bu ayetlerin Allah'a ait olmadığını öne sürdü ve bu ayetleri içermeyen Kur'an nüshasını çevirisi ile beraber 1989 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde yayımladı. Allah'ın 3:81, 33:7, 46:9-11 ve 72:26-28 ayetlerinde haber verilen elçisi olduğunu iddia etmesi ile İslâm Dünyası'nın tüm tepkilerini üzerine çekti. Reşad Halife, hadis ve sünnetin "şeytanî öğretiler" olduğunu, hadislerin Peygamber adına uydurulmuş, kitleleri dinden ve Allah'dan uzaklaştıran palavralar olduğunu, sadece Kur'an'nın dînî kaynak alınması gerektiğini savundu.

19 Mart 1989 yılında toplanan ve aralarında Şeyh Abdülaziz Bin Baz ile Yusuf Kardâvî'nin de bulunduğu 38 kişilik "Dünya İslâm Fıkıh Konseyi" tarafından Salman Rüşdi ile birlikte ölüme mahkûm edildi. Kendisi hakkındaki ölüm fetvası ve tehditlerine rağmen her gün sabah gün doğmadan önce Tucson Camisi'ne gitmeyi rutin haline getiren Halife, bu davranışnın bedelini hayatı ile ödedi. Camiye saklanan iki kişininin saldırısına uğrayan Halife, yirminin üzerinde yerinden bıçaklanarak 31 Ocak 1990 tarihinde öldürüldü. Cinayetin El-Kaide örgütünde "The Manager" olarak bilinen ve ikiyüzün üzerinde kişinin öldüğü Amerika Birleşik Devletleri'nin Tanzanya ve Kenya elçiliklerinin bombalanması olayına karışan, 1998'da yakalanarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Wadih el-Hage tarafından organize edildiği anlaşıldı. 19 yıl boyunca sürekli sahte isimler kullanan ve yer değiştiren diğer katili Glen Cusford Francis ise 2009 yılında Kanada'da yakalanarak Amerika Birleşik Devletleri'ne iade edildi.

Aralarında Filipin İslâmî Araştırmalar Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Cesar Adib Majul (ö. 2003) ile Dr. Edip Yüksel'in de bulunduğu taraftar kitlesi, başta Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada olmak üzere Dünya'nın çeşitli ülkelerine yayılmıştır.

Bir ABD'linin biyografisi ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Vikipedi'ye katkıda bulunabilirsiniz.

senin savundugun durumu bulan kişide budur ciddiyim bak :) lan çok guldum ha :)

Sitelerde Paylaş

Hayır yani, bu kuran denen şeyi önce bir zırva olmaktan kurtarın, saçma sapan zırvalarına bir açıklama getirin, bilime, insanlığın en temel değerlerine uygun olduğunu gösterin de öyle numara yapın!

Yalnız öyle "gözetleme kulelerini vurun" :D tarzı rezaletin üzerine bir de tüy dikerek kalkışmayın buna!

Bu "gözetleme kulelerini vurma"!!! :lol:kepazeliği, bunların kafadan iyiden iyiye kaçık olduklarının en şaşmaz göstergesidir. Bunlar keçileri iyiden kaçırmışlar, toplayanları da yok.

gel gel 19 u bulan adama nolmuş gel sende oku çok gulceksin :)
Sitelerde Paylaş

gel gel 19 u bulan adama nolmuş gel sende oku çok gulceksin :)

E ben boşuna demedim bunlar keçileri iyiden kaçırmışlar, kimse de toplamıyor diye... Yok yani, insan kuran uydurmadır, sömürü amaçlı yazılmıştır der, müslüm eşkiyalar tarafından öldürülür de kahraman bir fedai olur. Bununkisi ot yoluna... İddia ettiği de doğru düzgün bir şey olsa da uğrunda öldürülse!

Sen tut ordan burdan hırsızlama karma karışık bir zırvayı 19 üzerine oturt! Lan bunda bir keramet olsun da 29 üzerine de otursun, 39 üzerine de... Ama bir keramet yok! Zırva!

Hem de öyle böyle değil, en temel bilimsel ve insanlığın tüm erdemlerine kökten aykırı bir metin Bunun ondokuzu ne işe yarar, yirmidokuzu otuzdokuzu ne ota yarar?

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Bir kitaptaki tek bir hata bile onun tanrı kelamı olmadığının kanıtıdır."

Bu cümleyi en az 10 defa tekrarladım ama ANTİATEİST bir kere bile buna itiraz edemedi. Kurânda dünya düz değildir, kuran bigbang ile evrim ile çelişmez kuran akraba evliliğine izin vermez kuranda miras paylaşımında hata yoktur kurana göre dünya 4 günde koskoca uzay da 2 günde yaratılmamıştır kuranda yıldızlar atış tanesi değildir kuranda kadına şiddet yoktur kuran kadına gerizekalı demez kuran kadınları eve kapatın demez gibi cümlelerden birini bile söyleyemedi şu ana kadar. Takmış 19 a adam.

Birkaç tane akıllı adam bir araya gelse elbetteki kodlu bir kitap yazabilirler ama böyle boş işlerle uğraşacak birini bulmak da zor.

Düşünün bir. Bir adam size gelse dese ki ben evimdeki bütün duvarları kurşun kalemle hiç boşluk bırakmayacak şekilde karalayarak griye çevirdim ya da ben kumsaldaki bütün kum tanelerini elimle tek tek saydım sen bunları yapabilir misin o zaman hadi sen de yap da görelim dese siz bu adama ne dersiniz?

ANTİATEİST'in de bu adamdan hiçbir farkı yok.

Sitelerde Paylaş

ABD'de biyokimya dalında doktora yaptı. Bir süre Birleşmiş Milletler'de bilim danışmanı olarak çalıştı. Uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış iki düzine makalesi bulunmaktadır.

1974 yılında Kur'an'da 19 sayısı ve katları üzerine kurulu bir matematiksel sistemin mevcut olduğunu ve 9:128-129 ayetlerinin bu matematiksel sistemi bozduğunu iddia ederek bu ayetlerin Allah'a ait olmadığını öne sürdü ve bu ayetleri içermeyen Kur'an nüshasını çevirisi ile beraber 1989 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde yayımladı. Allah'ın 3:81, 33:7, 46:9-11 ve 72:26-28 ayetlerinde haber verilen elçisi olduğunu iddia etmesi ile İslâm Dünyası'nın tüm tepkilerini üzerine çekti. Reşad Halife, hadis ve sünnetin "şeytanî öğretiler" olduğunu, hadislerin Peygamber adına uydurulmuş, kitleleri dinden ve Allah'dan uzaklaştıran palavralar olduğunu, sadece Kur'an'nın dînî kaynak alınması gerektiğini savundu.

19 Mart 1989 yılında toplanan ve aralarında Şeyh Abdülaziz Bin Baz ile Yusuf Kardâvî'nin de bulunduğu 38 kişilik "Dünya İslâm Fıkıh Konseyi" tarafından Salman Rüşdi ile birlikte ölüme mahkûm edildi. Kendisi hakkındaki ölüm fetvası ve tehditlerine rağmen her gün sabah gün doğmadan önce Tucson Camisi'ne gitmeyi rutin haline getiren Halife, bu davranışnın bedelini hayatı ile ödedi. Camiye saklanan iki kişininin saldırısına uğrayan Halife, yirminin üzerinde yerinden bıçaklanarak 31 Ocak 1990 tarihinde öldürüldü. Cinayetin El-Kaide örgütünde "The Manager" olarak bilinen ve ikiyüzün üzerinde kişinin öldüğü Amerika Birleşik Devletleri'nin Tanzanya ve Kenya elçiliklerinin bombalanması olayına karışan, 1998'da yakalanarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Wadih el-Hage tarafından organize edildiği anlaşıldı. 19 yıl boyunca sürekli sahte isimler kullanan ve yer değiştiren diğer katili Glen Cusford Francis ise 2009 yılında Kanada'da yakalanarak Amerika Birleşik Devletleri'ne iade edildi.

Aralarında Filipin İslâmî Araştırmalar Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Cesar Adib Majul (ö. 2003) ile Dr. Edip Yüksel'in de bulunduğu taraftar kitlesi, başta Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada olmak üzere Dünya'nın çeşitli ülkelerine yayılmıştır.

Bir ABD'linin biyografisi ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Vikipedi'ye katkıda bulunabilirsiniz.

senin savundugun durumu bulan kişide budur ciddiyim bak :) lan çok guldum ha :)

"Bir kitaptaki tek bir hata bile onun tanrı kelamı olmadığının kanıtıdır."

Bu cümleyi en az 10 defa tekrarladım ama ANTİATEİST bir kere bile buna itiraz edemedi. Kurân'da dünya düz değildir, kuran bigbang ile evrim ile çelişmez kuran akraba evliliğine izin vermez kuranda miras paylaşımında hata yoktur kurana göre dünya 4 günde koskoca uzay da 2 günde yaratılmamıştır kuranda yıldızlar atış tanesi değildir kuranda kadına şiddet yoktur kuran kadına gerizekalı demez kuran kadınları eve kapatın demez gibi cümlelerden birini bile söyleyemedi şu ana kadar. Takmış 19 a adam.

Birkaç tane akıllı adam bir araya gelse elbetteki kodlu bir kitap yazabilirler ama böyle boş işlerle uğraşacak birini bulmak da zor.

Düşünün bir. Bir adam size gelse dese ki ben evimdeki bütün duvarları kurşun kalemle hiç boşluk bırakmayacak şekilde karalayarak griye çevirdim ya da ben kumsaldaki bütün kum tanelerini elimle tek tek saydım sen bunları yapabilir misin o zaman hadi sen de yap da görelim dese siz bu adama ne dersiniz?

ANTİATEİST'in de bu adamdan hiçbir farkı yok.

bence 19 u yazan adama ne oldugunu yukardaki yazimdan okuyabilirsin bunlar tr wikipediadan
Sitelerde Paylaş

hata olan yerler ya da noktalar tanrıya ait değidir...

Bu hiç olmadı. Bence siz tehlikeli sularda yüzüyorsunuz.

Olası bir Tanrı´yı kendi seviyenize indirme cüretini gösteriyorsunuz.

Ona ait olduğu ve onu koruduğu ileri sürülen eserini bu şekilde savunmak,

fani yaratıklarına kaldı ise, vay o herşeye gücü yeten Tanrı´nın haline.

Sitelerde Paylaş

Bu hiç olmadı. Bence siz tehlikeli sularda yüzüyorsunuz.

Olası bir Tanrı´yı kendi seviyenize indirme cüretini gösteriyorsunuz.

Ona ait olduğu ve onu koruduğu ileri sürülen eserini bu şekilde savunmak,

fani yaratıklarına kaldı ise, vay o herşeye gücü yeten Tanrı´nın haline.

Korunduğu ileri sürülen...

Demek ki ileri sürülen şey yanlış...

Sitelerde Paylaş
Bu hiç olmadı.

Bu ve bunun gibi kişilere çok anlattık. Aynada gördüğünüzle aynı olan bir tanrıyı niye düşlüyorsunuz, aynanın arkasında niye bir hayalet olduğu vehmine kapılıyorsunuz, aynada gördüğünüz de o düşündüğünüz tanrı gibiyse onu düşlemenin ne gereği var dedik. Anlamamakta ısrar ediyorlar. Panteist bari olabilseler, bu büyük bir aşama olacak ama yok... Bunlara panteizmi önermem, illa tanrıdan söz etmek istemeleri yüzünden. İlla bir şeylere tanrı dememiz lazım diyenlere ben panteizmi öneriyorum.

Fakat kirec henüz deist olmayı bile başarabilmiş değil.

Ben önermiş olayım da, ne yaparlarsa yapsınlar.

Sitelerde Paylaş

Kutsal kitaplar da ve diğer kitaplarda bulunan bütün vicdana uygun bölümler tanrıya aittir...

Sizin dediginiz gibi olsa, ki değil, geriye kitap değil, bir sayfa bile kalmaz.

Ayrıca bu varsayımı neye dayanarak çıkarıyorsunuz ?

Bu vicdan dediğiniz menemin iyilik olduğu kanısına nasıl varıyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş
bu varsayımı neye dayanarak çıkarıyorsunuz ?

Tanrı zihinlerde saplı kalmış paslı bir çividir. Onu çıkarmaya çalışanlarda bile çivi kopar, ucu içerde kalır. Tanrıyı zihninden çıkarmak hiç kolay değildir. Bunu aklı başına gelinceye kadar zihnine iyice çakmışlar ve dura dura iyice paslanmış, yapışmıştır.

Çiviyi ancak çivi söker. Tanrının dünyada ne sömürülere, ne katliamlara alet edildiğini görüp nefret etmeden, tanrıyı iyi bir şey sanarak, evrim gerçeğini kesinlikle görüp tanrı manrı olmadığını anlamadan bu paslı çivi kesinlikle çıkmaz.

Sitelerde Paylaş

Tanrı zihinlerde saplı kalmış paslı bir çividir. Onu çıkarmaya çalışanlarda bile çivi kopar, ucu içerde kalır. Tanrıyı zihninden çıkarmak hiç kolay değildir. Bunu aklı başına gelinceye kadar zihnine iyice çakmışlar ve dura dura iyice paslanmış, yapışmıştır.

Çiviyi ancak çivi söker. Tanrının dünyada ne sömürülere, ne katliamlara alet edildiğini görüp nefret etmeden, tanrıyı iyi bir şey sanarak, evrim gerçeğini kesinlikle görüp tanrı manrı olmadığını anlamadan bu paslı çivi kesinlikle çıkmaz.

Bana tanrının yokluğuna dair kesin bir kanıt göster o zaman ama bilimsel bir kanıt olsun.

Sitelerde Paylaş
bilimsel bir kanıt olsun.

Evrim. Bilimsel kanıt budur. Evrim, bir tanrının olmadığının kanıtıdır. Ama bunu direk olarak söylemez. Çünkü bilim tanrı gibi uyduruktan işlere bakmaz. Zaten olmayan bir şeyle bilim ilgilenmez.

Tanrının olmadığını kanıtlamak felsefenin işidir. Felsefi olarak tanrı olanaksız olduğu için yoktur.

Sitelerde Paylaş

Evrim. Bilimsel kanıt budur. Evrim, bir tanrının olmadığının kanıtıdır. Ama bunu direk olarak söylemez. Çünkü bilim tanrı gibi uyduruktan işlere bakmaz. Zaten olmayan bir şeyle bilim ilgilenmez.

Tanrının olmadığını kanıtlamak felsefenin işidir. Felsefi olarak tanrı olanaksız olduğu için yoktur.

Hawking neden tanrının olabilme ihtimalini kabul etti peki?

Ve ayrıca evrim neden ateizmi gerektirir?

tarihinde Deist Adam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizin dediginiz gibi olsa, ki değil, geriye kitap değil, bir sayfa bile kalmaz.

Ayrıca bu varsayımı neye dayanarak çıkarıyorsunuz ?

Bu vicdan dediğiniz menemin iyilik olduğu kanısına nasıl varıyorsunuz ?

akıl vicdan insanın doğruyu eğriyi ayırdetme aygıtıdır...

Tanrı insanın doğru olanı yapmasını bekler iken...

Kendisi insandan yanlış olanı yapmasını isteyemez...

Sitelerde Paylaş

akıl vicdan insanın doğruyu eğriyi ayırdetme aygıtıdır...

Tanrı insanın doğru olanı yapmasını bekler iken...

Kendisi insandan yanlış olanı yapmasını isteyemez...

Tanrı´yı kendi seviyenize getirerek, onu insanlaştırıyorsunuz.

Vicdan konusundaki fikrim:

http://www.ateistfor...22#entry1222398

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana gelen vahyi okuyorum.

1.Yoksa son peygamber geldi mi diyorlar.De ki son peygamberin kim olacağına ancak rabbin karar verir.Öyleyse Ali nin sözünden çıkmayın.O alamlere rahmet olarak gönderilmiş bir elçidir.

2.Bu insanlara noluyorda hala anlamıyorlar.

3.Rabbin çok esirgeyen ve bağışlayandır.Öyleyse günün ilk yarısında oruç tutun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...