Jump to content

kuranin bi benzerini yazinda gorelimm......

Recommended Posts

"Bir kitaptaki tek bir hata bile onun tanrı kelamı olmadığının kanıtıdır."

Bu cümleyi en az 10 defa tekrarladım ama ANTİATEİST bir kere bile buna itiraz edemedi. Kurân'da dünya düz değildir, kuran bigbang ile evrim ile çelişmez kuran akraba evliliğine izin vermez kuranda miras paylaşımında hata yoktur kurana göre dünya 4 günde koskoca uzay da 2 günde yaratılmamıştır kuranda yıldızlar atış tanesi değildir kuranda kadına şiddet yoktur kuran kadına gerizekalı demez kuran kadınları eve kapatın demez gibi cümlelerden birini bile söyleyemedi şu ana kadar. Takmış 19 a adam.

Birkaç tane akıllı adam bir araya gelse elbetteki kodlu bir kitap yazabilirler ama böyle boş işlerle uğraşacak birini bulmak da zor.

Düşünün bir. Bir adam size gelse dese ki ben evimdeki bütün duvarları kurşun kalemle hiç boşluk bırakmayacak şekilde karalayarak griye çevirdim ya da ben kumsaldaki bütün kum tanelerini elimle tek tek saydım sen bunları yapabilir misin o zaman hadi sen de yap da görelim dese siz bu adama ne dersiniz?

ANTİATEİST'in de bu adamdan hiçbir farkı yok.

hala düşüncem şudur sanada demiştim tanri varsa biz bir biyolojik robotuz yaptıklarimizdan sorumlu değiliz yoksa rast gele oluşmuş canlılariz yaptıklarimizdan sorumluyuz ama ceza verecek yada odul verecek kimse yoktur....(tanrinin varliği ve yoklugu kanıtlanamaz )
Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tanrı zihinlerde saplı kalmış paslı bir çividir. Onu çıkarmaya çalışanlarda bile çivi kopar, ucu içerde kalır. Tanrıyı zihninden çıkarmak hiç kolay değildir. Bunu aklı başına gelinceye kadar zihnine iyice çakmışlar ve dura dura iyice paslanmış, yapışmıştır.

Çiviyi ancak çivi söker. Tanrının dünyada ne sömürülere, ne katliamlara alet edildiğini görüp nefret etmeden, tanrıyı iyi bir şey sanarak, evrim gerçeğini kesinlikle görüp tanrı manrı olmadığını anlamadan bu paslı çivi kesinlikle çıkmaz.

Ama ben de dahil insanların başına çok sıradışı şeyler geliyor.Tesadüfi şeyler mesela.Niye o tesadüf o zamana denk geldi diyorsun.Bilimin açıklayamayacağı şeyler olması da gerekmiyor sende tesadüfle açıklayabiliyorsun.Ama tesadüfün dışında bir anlamı olması daha akla ve bilime yatkın geliyor.

Sitelerde Paylaş

"Bir kitaptaki tek bir hata bile onun tanrı kelamı olmadığının kanıtıdır."

Bu cümleyi en az 10 defa tekrarladım ama ANTİATEİST bir kere bile buna itiraz edemedi. Kurân'da dünya düz değildir, kuran bigbang ile evrim ile çelişmez kuran akraba evliliğine izin vermez kuranda miras paylaşımında hata yoktur kurana göre dünya 4 günde koskoca uzay da 2 günde yaratılmamıştır kuranda yıldızlar atış tanesi değildir kuranda kadına şiddet yoktur kuran kadına gerizekalı demez kuran kadınları eve kapatın demez gibi cümlelerden birini bile söyleyemedi şu ana kadar. Takmış 19 a adam.

Birkaç tane akıllı adam bir araya gelse elbetteki kodlu bir kitap yazabilirler ama böyle boş işlerle uğraşacak birini bulmak da zor.

Düşünün bir. Bir adam size gelse dese ki ben evimdeki bütün duvarları kurşun kalemle hiç boşluk bırakmayacak şekilde karalayarak griye çevirdim ya da ben kumsaldaki bütün kum tanelerini elimle tek tek saydım sen bunları yapabilir misin o zaman hadi sen de yap da görelim dese siz bu adama ne dersiniz?

ANTİATEİST'in de bu adamdan hiçbir farkı yok.

Neden bunlara cevap yazayım. Sen zaten kararını vermedin mi ?

Ayrıca sen kim oluyorsun da bilgi sahibi olmadan peşinen hüküm verdiğin konuları sana izah edecek kadar değerli vaktimi harcayacağımı sanıyorsun ?

Yıllardır bu forumda bunlar tartışılıyor/tartışıyorum.

Cevabını aradığın bir şey varsa -ki cevap aramıyorsun tipik ateistler gibi- arşivlere göz atabilirsin.

19 konusuna neden değindiğimi ise daha öncede belirtmiştim size.

Bu ayetin matematikle olan ilişkisini inkar edemiyorsunuz çünkü.

Diğer yazılı ayetler gibi eğip bükemiyorsunuz.

On dokuz elinizi kolunuzu bağlayan bir realite.

Selam.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrıca sen kim oluyorsun da bilgi sahibi olmadan peşinen hüküm verdiğin konuları sana izah edecek kadar değerli vaktimi harcayacağımı sanıyorsun ?

Cevabını aradığın bir şey varsa -ki cevap aramıyorsun tipik ateistler gibi- arşivlere göz atabilirsin.

Selam.

Matematikle ilişkili olan ayetler miras ayetleri, ki onlardaki yanlışı da herkes biliyor. Önce Ömer farkına varmış, ve avliye ve reddiye yöntemiyle putun hatasını düzeltmeye çalışmış.

Sitelerde Paylaş

Selam.

Ayetleri eğip büken sizsiniz utanmadan nisa 34 te kadın dövme yok diyorsunuz islamda baş örtüsü yok diyorsunuz.

Sana en basitinden soruyorum kuran akraba evliliğine neden izin veriyor?

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Selam.

şuna cvp verirmisin.... kaynak tr wiki pedia

Semavi dinler (İbrahimi dinler) diye adlandırılan dinlerin kitapları içinde 19 rakamı özeldir.

Her ne kadar İncil' de böyle bir özellik görülmese de Tevrat (Tora) ve özellikle Kur'an 'da 19 rakamı üzerine çok sayıda çalışma vardır.

Reşad Halife (19 Kasım 193531 Ocak 1990) Kur'an'da 19 Mucizesi olarak bilinen ve İslâm Dünyası'nda tartışmalara yola açan "matematiksel sistemi" 1974 yılında keşfeden bilim ve reformist din adamı. Mısır'da doğdu.

ABD'de biyokimya dalında doktora yaptı. Bir süre Birleşmiş Milletler'de bilim danışmanı olarak çalıştı. Uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış iki düzine makalesi bulunmaktadır.

1974 yılında Kur'an'da 19 sayısı ve katları üzerine kurulu bir matematiksel sistemin mevcut olduğunu ve 9:128-129 ayetlerinin bu matematiksel sistemi bozduğunu iddia ederek bu ayetlerin Allah'a ait olmadığını öne sürdü ve bu ayetleri içermeyen Kur'an nüshasını çevirisi ile beraber 1989 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde yayımladı. Allah'ın 3:81, 33:7, 46:9-11 ve 72:26-28 ayetlerinde haber verilen elçisi olduğunu iddia etmesi ile İslâm Dünyası'nın tüm tepkilerini üzerine çekti. Reşad Halife, hadis ve sünnetin "şeytanî öğretiler" olduğunu, hadislerin Peygamber adına uydurulmuş, kitleleri dinden ve Allah'dan uzaklaştıran palavralar olduğunu, sadece Kur'an'nın dînî kaynak alınması gerektiğini savundu.

19 Mart 1989 yılında toplanan ve aralarında Şeyh Abdülaziz Bin Baz ile Yusuf Kardâvî'nin de bulunduğu 38 kişilik "Dünya İslâm Fıkıh Konseyi" tarafından Salman Rüşdi ile birlikte ölüme mahkûm edildi. Kendisi hakkındaki ölüm fetvası ve tehditlerine rağmen her gün sabah gün doğmadan önce Tucson Camisi'ne gitmeyi rutin haline getiren Halife, bu davranışnın bedelini hayatı ile ödedi. Camiye saklanan iki kişininin saldırısına uğrayan Halife, yirminin üzerinde yerinden bıçaklanarak 31 Ocak 1990 tarihinde öldürüldü. Cinayetin El-Kaide örgütünde "The Manager" olarak bilinen ve ikiyüzün üzerinde kişinin öldüğü Amerika Birleşik Devletleri'nin Tanzanya ve Kenya elçiliklerinin bombalanması olayına karışan, 1998'da yakalanarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Wadih el-Hage tarafından organize edildiği anlaşıldı. 19 yıl boyunca sürekli sahte isimler kullanan ve yer değiştiren diğer katili Glen Cusford Francis ise 2009 yılında Kanada'da yakalanarak Amerika Birleşik Devletleri'ne iade edildi.

Aralarında Filipin İslâmî Araştırmalar Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Cesar Adib Majul (ö. 2003) ile Dr. Edip Yüksel'in de bulunduğu taraftar kitlesi, başta Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada olmak üzere Dünya'nın çeşitli ülkelerine yayılmıştır.

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mustafa nasıl bir cevap bekliyorsun anlamadım.

Evet Reşad müşrikler tarafından öldürülmüştür. Katilinin 19 yıl sonra yakalanması ise son derece manidar.

Ve yine evet, dünyanın çeşitli yerlerinde 9:128/129'u barındırmayan Kuran nüshaları mevcut.

Peki sonuç ?

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet Reşad müşrikler tarafından öldürülmüştür. Katilinin 19 yıl sonra yakalanması ise son derece manidar.

Ve yine evet, dünyanın çeşitli yerlerinde 9:128/129'u barındırmayan Kuran nüshaları mevcut.

Peki sonuç ?

Edip yüksel bana göre şirin tatlı sempatik bir adam severim yani.Edip yükselde chplidir bende. tarihinde RedDragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

xD.
Abi ben böyle sulu bile olamıyorum arkadaşların yanında bu adam neşesini koruyor.
Evrimci müslüman kendisi ama edip yükselin savunduğu evrimde hatalar yok evrim teorisine göre biyolojik organizmalarda hatalar olur.
Dönüşümü savunuyor sadece ateistler ve ben derimki canlı formlarında hatalar vardır eksikler vardır yeterince iyi değildir derim.Kibirlilik mi bilmişlik mi yapmış oluyorum ama böyledir ateistlere göre.Arkadaşlarımın yanında kibirlikte yapmayan bir adamdım yanlış anlaşılacak diye özellikle.Benimle çoğunluğu benzer şekil olarak bende hafif şişmanım o da bende gözlüklüyüm. tarihinde RedDragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allahı çeviride tanrı diye çevirmiş nasıl çevirmiş anlayamadım bir kere Allah=al-ilah değildir arkadaş dil bilimciler iddia ediyor ediyorlarsa kanıtını ortaya koyacaklar.i düştüde al-lahmı oldu nasıl oldu?Değerli bir adam kendisiyle tanışmak isterdim edip yüksel ile.Bıyık bırakması iyi değil pek sevmem bıyığı.

tarihinde RedDragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Peki sonuç ?

sonuç muu ozaman kuranda bunlar 19 u karşilamıyorsa hata vardir....( 19 u karşilamayan surelerle beraber şuan kuranı okuyoruz elmalili hamdi yazarin çevirisi ve diyanet işlerinin çevirisi ayrica hanefi mezhebinin çeviriside bu yondedir ... ).... senin tabirine goree eğer bu hatayi gidermek için bunlar kurandan çikarilmişsa korunamamiştir .......ama eklenmediysee 19 ibaresi tuturulamamiştir .......ozaman toplamda çikarimda 19 sonucuna ulaşilamayan ayetler mevcuttur ........ozaman mealcilerin ve şeylerin buna bedrulzaman sait nursi de dahil dediği gibi 19 cehhennemin uzerinde duran meleklerin sayisidir... bu durumda da senin tezin yanliştir her turlu..

bide adam dunya fikih konseyi tarafindan (buna turkiyede dahildir butun arap ulkeleride hanefi mezhebinin kurdugu konseydir..) gordugu yerde oldurulmesi için olume mahkum edilmiş zaten..

25 Ülkeden 60 önemli din bilginlerinin katıldığı Uluslararası Sempozyum sonuç bildirisiyle sona erdi.

Sitelerde Paylaş

insanların başına çok sıradışı şeyler geliyor.

Normaldir. Gelebilir. Ama sadece kaslarının gücüyle bir zıplayışta üçbin metrelik bir dağın tepesine uçan bir kişiyi hiç görmedin değil mi? Göremezsin, çünkü bu olanaksızdır. Olanaksız olan şeyler olmaz.

Tesadüf diye bir şey yoktur. Her şey determinizmin kontrolünde işler. Bir tanrı olsa, onu da determinizm kontrol eder, kafasına göre olmayacak bir şeyler yaratmasına izin vermezdi. Determinizmin izin verdiği şeyleri yaratabilirdi. Bizler gibi aynı... Determinizm izin verdiği için uçakları, helikopterleri, silahları yaratabiliyoruz. Determinizmin izin vermediği hiç bir şeyi yaratamayız.

Sitelerde Paylaş

19 cehennem üzerindeki melek sayısı değildir diyen kim ?

Reşad mı ? Yada Edip mi ?

Peki beni neden ilgilendiriyor bu ?

Sen bir şekilde bilgi sahibi olmadığın besbelli olan bir konu hakkında konumun gereği eleştiri getirmek istiyorsun ama bunun adı eleştiri olmuyor, saçmalamaya giriyor biraz.

Neyse selam.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

19 cehennem üzerindeki melek sayısı değildir diyen kim ?

Reşad mı ? Yada Edip mi ?

Peki beni neden ilgilendiriyor bu ?

Sen bir şekilde bilgi sahibi olmadığın besbelli olan bir konu hakkında konumun gereği eleştiri getirmek istiyorsun ama bunun adı eleştiri olmuyor, saçmalamaya giriyor biraz.

Neyse selam.

bu soru ve cevaplar banaysa....... senin ilk baştan beri savundugun şey ve bulan kişi yani reşat hakkında buldugu hatalar ve ölumu ......oldurulmesi için çikan karar ve bu karari alan ulkeleri verdim.....adam kurana eklemeler yapilmiş demiş 19 un katina uymuyor 3 ayet demiş.... boyle soylediği için olum emri verilmiş ve oldurulmuş.... ben gerçekleri paylaştim şuan savundugun konum bile reşat halife nin bulduklari ama onunkiler bile hatali oldugu için 3 ayeti fazla gormuş değiştirildiğini iddaa etmiş......eğer onun iddalari dogruysa değiştirilmez denen kuran değiştirilmiş ama yanlişsa senin dediğin 19 kurali kuranda yok 3 ayet buna uymuyor demektir.. (gerçi tevrattada 19 kurali oldugu bi kaç eyetin uymadiği onlarin ekleme oldugu savunulur ) sırf senin savundugundaki çelişkiyi gosterdim kurandaki çelişkiler zaten bi ton

ha bu savundugun eger cehhennemin uzerindeki 19 melek se cebraile tanriya bile inanmayanlara cehhennem uzerinde 19 melek vardir bakin inanmıyorsunuz demek ne derece dogru ???

Sitelerde Paylaş

Mustafa genç birisin herhalde, yazdıklarını tam anlayamıyorum. Heyecanlı filan mısın ?

Kuran zaten korunduğu için 9:128/129'u Kuran'dan olmadığını biliyoruz.

Kuran zaten korunduğu için 19 sistemini bugün gözlemleyebiliyoruz.

Örneğim Allah ismini içeren ayetlerin yerlerinin dahi değişmediğini 19 sayesinde biliyoruz.

Çünkü yerleri değişik olsaydı Allah ismini içeren ayetlerin sure ve ayet noları toplamı birbirinden bağımsız 19un katını vermezdi.

Şuna göz at:

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Mustafa genç birisin herhalde, yazdıklarını tam anlayamıyorum. Heyecanlı filan mısın ?

Kuran zaten korunduğu için 9:128/129'u Kuran'dan olmadığını biliyoruz.

Kuran zaten korunduğu için 19 sistemini bugün gözlemleyebiliyoruz.

elamlili hamdi turkçe meali kuran sureleri tevbe suresi meali

http://www.enfal.de/...alili/tevbe.htm

buda diyanet işleri benim okudugum mealini bildiğim arapcasini bildiğim kuran

http://kuran.diyanet...uran.aspx#9:123 şirk koşuyorsun hanefi mezhebinin kabul ettiği kurani yanlişliyorsun

Sitelerde Paylaş

Hayır yani, bu kuran denen şeyi önce bir zırva olmaktan kurtarın, saçma sapan zırvalarına bir açıklama getirin, bilime, insanlığın en temel değerlerine uygun olduğunu gösterin de öyle numara yapın!

Yalnız öyle "gözetleme kulelerini vurun" :D tarzı rezaletin üzerine bir de tüy dikerek kalkışmayın buna!

Bu "gözetleme kulelerini vurma"!!! :lol:kepazeliği, bunların kafadan iyiden iyiye kaçık olduklarının en şaşmaz göstergesidir. Bunlar keçileri iyiden kaçırmışlar, toplayanları da yok.

Suluk gibi insanin yasam enerjisini emiyor islam.Ibadetleri sonucta bir yaptik.Peygamberligin ne oldugunu biliyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...