Jump to content

forumdaki müslümanlar

Recommended Posts

• İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sebebi çogunun ya dini yanliş biliyorsunuz aslinda o oyle değil diyip (ki zamanında bende çok demiştim ey gidi gunler duygulandim bak ) okuduklarinda aslinda soylendiği gibi olmasidir.... bunu gorunce hayal kırıklıgına ugruyorlar çarpiştikça daha guçsuz hale geliyorlar sonuç olarak dinden çikma korkusu oluyor (ki zamanında bendede olmuştu ) bilimden ve tartişmadan uzak durmaya çalişiyorlar

Sitelerde Paylaş

Mesela ben müslüman bir kul iken, yine bu forumda, bana durduk yere hakaret eden bir üyeye

aynen bana ettiği laflarla karşılık verdiğim bir ileti yazdım. Kesinlikle sinkaflı, galiz bir küfür kullanmadım.

Huyumda değildir zaten. Küfür, hakaret eden insanları normal bulmam.

Sonuç; benim üyeliğim silinirken, vatandaş hiç uyarı almadı.

Birkaç gün sonra abuk sabuk yazılar yazıp insanları tahrik eden, küfürler eden başka bir üye sadece 2 gün banlandı.

Şimdi bu çifte standart değil de nedir?

Neden müslüman sayısı az, bu yüzden işte... Yeri gelmişken söyleyeyim...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanlar bu forumda özgürce yazabiliyor ama ateistler bu forum haricinde bir yerde zor yazarlar..

Müslümanların bu forumda azalmaları,buranın özgür bir platform olmasından kaynaklanıyor olabilir..Mesela ben burada özgürce ''Muhammed Aişe'ye atlamış'' yazabiliyorum ve bu gerçek müslümanları gerçekten rahatsız ediyor..

Müslümanları bekleriz foruma.. ^_^

Sitelerde Paylaş

Anlamadım inanın..Kötü olan bu forum mu,yoksa ateistler mi,yoksa müslümanlar mı?

yani diyorki Musluman bir forumda "ben ateistim" yazinca sinirsiz banlanmaniz, bu forumda cifte standart uygulandigi gercegini degistirmez.

Bence ise forumda az da olsa ateistler lehine bir cifte standart olmasi gayet normal.

Sitelerde Paylaş

yok mirnawa katiliyorum hakaretlerine bakiş açilarina gore bakmalıyız saygili olmaliyiz onlar saygisız olsada bizim saygili olmamiz lazim bu konudada yoneticiler muslumanlari uyarmali uzun sure banlamamali bencede kusturmeyin düşüncelerini bakış açilarini ve yanlişlarini dogrularini bilmemiz gerekir

Sitelerde Paylaş

yani diyorki Musluman bir forumda "ben ateistim" yazinca sinirsiz banlanmaniz, bu forumda cifte standart uygulandigi gercegini degistirmez.

Bence ise forumda az da olsa ateistler lehine bir cifte standart olmasi gayet normal.

Şimdi anladım..Bizim yönetime kızıyor yani.. :)

Yahu,yönetim dediğiniz birkaç kişi..Bu forumda gerçekten aktif bir forum ve bazen inanılmaz sayıda mesajlar yazılıyor..Hem de uzun uzun..Yönetim bu yazışmaları takip edemez..Sadece şöyle bir bakarlar,o da vakitleri varsa..Şikayetlere zaten bakıyorlar..

Bu forumda bazı kişilere bulaşmayacaksın...Bunu zamanla herkes öğrenmeli..

Baktınız mevzu raydan çıkıyor,o konuyu terk edeceksiniz..Bu olgunluğu gösteremeyen herkes,her an banlanabilir..

Yönetim müslümanlara fazladan ceza kesmez..Böyle bir şey yok..Bu forumda bir kireç örneği var mesela..Adam mesajını yazıyor sadece..Kimseye bulaşmıyor,kimseyle uğraşmıyor ve binlerce mesajı var..Eğer yönetim müslümanlara çok ceza kesiyor diyorsanız,sn.kireç nasıl oluyor da hiç ceza almadan binlerce mesaj yazabiliyor?

Arada muhakkak yanlış anlaşılmalar olur..Fazla/abartı cezalar da verilmiştir ama dediğim gibi çizgisini koruyana yönetim asla müdahale de bulunmaz..

Mesela bir_akil_insan ile burada bir müslüman tartışıyor diyelim..Tartışma kavgaya dönüşüyor ve küfürler ediliyor diyelim..Ben yönetici olsam bir_akil_insana fazla ceza vermem..Çünkü bu kişi bu foruma lazım..Bunu adaletsizlik olarak sunamazsınız burada..Çünkü biz ateistiz ve buraya giren ateist sayısı da az çok belli..Bu ateistler içinden kaliteli bir yazarı,bir müslüman yüzünden ben atmam..

Dediğim gibi müslüman burada ağız dalaşı yapmayacak,yaparsa da ''bana şu cezayı verdiler,niye ona az ceza verdiler?'' demiyecek..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslami forumları eleştirmedin mi?

Ben de orayı örnek verme dedim. Kötüden örnek olmaz derken...

Bir copy/paste yapan üyenin arkasından 50 tane Allah razı olsun mesajı atan bir guruhu mu buldun kıyaslama yapacak?

Arada muhakkak yanlış anlaşılmalar olur..Fazla/abartı cezalar da verilmiştir ama dediğim gibi çizgisini koruyana yönetim asla müdahale de bulunmaz..

Mesela bir_akil_insan ile burada bir müslüman tartışıyor diyelim..Tartışma kavgaya dönüşüyor ve küfürler ediliyor diyelim..Ben yönetici olsam bir_akil_insana fazla ceza vermem..Çünkü bu kişi bu foruma lazım..

Akil insan adı üzerinde en aklı başında üyelerin başını çekiyor burda.

Adam bilgili ve medeni biri.

Bula bula bu adamı buldun örnek verecek yine? :)

Nolan bak sen de benim kafamı bozuyorsun epey hee...

Ben ne diyorum sen ne diyorsun...

Neyse anlayan anlamıştır.

Bir kişi bile anlamışsa, ne mutlu bana...

Sitelerde Paylaş

Bazı üyelerin anormal, saygısız, küstahca tavırları, kişisel hakaretler...

Adminlerin de bu duruma kayıtsız kalmaları/kalabilmeleri

Çifte standartlar vs.

Çok haklı. Kişilik haklarını ya da düşünce özgürlüklerini onların yerine ben savununca da "müslüman olduğundan şüpheleniyorum" yazılıyor. Bilmiyor ki beni kendi cahilliğiyle itham ettiğini.

Sitelerde Paylaş

Forum bir kuralı vardır ki var zaten. Her nekadar ateist diyince kural tanımaz akla gelsede kurucu MANTIK hakaret, küfür, azdırma vs kesinlik le yok. Kim olursa olsun kurallara uymayan kapı önüne koyulur demiş. Arşivde güzel duruyor ama uygulamada yok. Aynı kur,an yaprakları gibi yaziyor ama kimse uymuyor, yapamıyor.

Sitelerde Paylaş

Müslümanların az olması her açıdan iyidir.

Zaten teizm kategorisinde iletişim kurulması gereken en son gruptur onlar.

Onlarla barışçıl iletişim olmaz.

Teizm grubunda monoteistlerden hristiyanlar, yahudiler ile politeistlerden Hindular, Budistler ve türevleriyle iletişim kurmak daha iyi.

Bunlar barışçıldır. İnsan suretindedirler.

Müslümanları muhatap bile almamak daha iyi.

Müslümanların forumdan tamamen gitmeleri ve yasaklanmaları en iyisi. Burada kendilerini seçilmiş ulu ve yüce kişi görmekten başka bir halt yapmıyorlar.

Ne kadar müslüman non-teist, agnostik vs varsa hepsinin forumdan atılması foruma da fayda sağlar. Forum ansiklopedik bir kaynağa dönüşür. Forum formatında bir wiki olur.

Bu şekilde bu adamların parazitleri yayınları bozuyor.

tarihinde Materyalist Bilinç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanların az olması her açıdan iyidir.

Zaten teizm kategorisinde iletişim kurulması gereken en son gruptur onlar.

Onlarla barışçıl iletişim olmaz.

Teizm grubunda monoteistlerden hristiyanlar, yahudiler ile politeistlerden Hindular, Budistler ve türevleriyle iletişim kurmak daha iyi.

Bunlar barışçıldır. İnsan suretindedirler.

Müslümanları muhatap bile almamak daha iyi.

Müslümanların forumdan tamamen gitmeleri ve yasaklanmaları en iyisi. Burada kendilerini seçilmiş ulu ve yüce kişi görmekten başka bir halt yapmıyorlar.

Ne kadar müslüman non-teist, agnostik vs varsa hepsinin forumdan atılması foruma da fayda sağlar. Forum ansiklopedik bir kaynağa dönüşür. Forum formatında bir wiki olur.

Bu şekilde bu adamların parazitleri yayınları bozuyor.

Maalesef bazılarımızın çevresi bunlarla dolu...

Bazı durumlarda mecburen muhattap alıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...