Jump to content

forumdaki müslümanlar

Recommended Posts

• İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Negatif elektronlara, nötron ve protonlara sahip - atom. Normal maddeyle bir araya geldiğinde bir birlerini parçalıyorlar. Ne dememi bekliyordunuz, Allah mı? :D

Anti madde de bir madde diyorsan madem ne demeye Materyalizmin herşey maddedir(enerjidir) tanımına bunu sundun?

Bırak şimdi ağız değiştirmeyi. Anti maddeyi sen maddenin karşıtı olan, madde enerji kategorisinde olmayan bir şey sanıyorsun (veya sanıyordun o mesajı yazarken)

Daldan dala atlama.

Neden onu Materyalizme karşı argüman olarak sundun?

Anlat da bilelim.

Sitelerde Paylaş

Emin ol eskiden daha katıydı burası. Şimdi fıstık gibi.

hırsızın hiç mi suçu yok !

Allah yok deyince ana avrat küfreden müslümanın atılması gayet normal. Üyelik kolay sanırım. Tekrar üye olup küfür etmemek zor bir şey olmasa gerek

Ayrıca internet alemini dolaşırım arasıra dinsiz kesim artıyor özellikle yeni nesil. Adam hiç çekinmeden facebook duvar resminde allaha giydirmiş, küfretmiş. 18 yaşındaki bu veledin hiç mi çevresi yok sen ne yapıyorsun diyecek! ben bile şaşırıyorum yeni nesile. Bizler gibi pısırıklık, çekince yok.

Bu kadar foruma zaman ayirmissin ama foruma yabancisin...

Benim bahsettgm uyeler kufurden dolayi atilmadilar ki...

Hele hele son zamanlarda haci basta olmak uzere elestrilere tahammulsuzluk var...

Evet ateizmi kendi gibi savunmayan ateistlerden tut, ateizmi elestiren agnostisklere bile tahammul edilmiyo...

En basidinden ateizmi elestiren bir baslik acan brutala hem hakaret etti hem de atti...

Bak adam musluman degildi , kufur de etmedi hatta hakaret yedi ve atildi...

Forumun kalitesinin dusmesinin ana nedenlerinden biri de budur...

Sitelerde Paylaş

Hele hele son zamanlarda haci basta olmak uzere elestrilere tahammulsuzluk var...

Evet ateizmi kendi gibi savunmayan ateistlerden tut, ateizmi elestiren agnostisklere bile tahammul edilmiyo...

En basidinden ateizmi elestiren bir baslik acan brutala hem hakaret etti hem de atti...

Elif lam mim i de attılar mesela. Ne var adam sadece tavşan kulaklı diyordu.
Sitelerde Paylaş

Elif lam mim i de attılar mesela. Ne var adam sadece tavşan kulaklı diyordu. :) tarihinde whynot tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anti madde de bir madde diyorsan madem ne demeye Materyalizmin herşey maddedir(enerjidir) tanımına bunu sundun?

Bırak şimdi ağız değiştirmeyi. Anti maddeyi sen maddenin karşıtı olan, madde enerji kategorisinde olmayan bir şey sanıyorsun (veya sanıyordun o mesajı yazarken)

Daldan dala atlama.

Neden onu Materyalizme karşı argüman olarak sundun?

Anlat da bilelim.

Çok ilginç nasıl da lafı dolandırdın? Müslümanlardan mı öğreniyosun bunları? Ben sana anti-maddenin ne olduğunu senin ne düşündüğünü öğrenmek için sordum. Ben her şeyin maddeden oluştuğu ihtimalini şu an gerçek kabul ediyorum ama senin gibi her şeyi açıklayan bir "felsefe" sunduğumu iddia etmiyorum. Ve kendi inancımı senin gibi kimseye dayatmayacığım da. Senin dayatmanın sebebi de inancını mutlak gerçek zannetmen, tıpkı yobazlar gibi.

Tekrar yazacağım yazdığım şeyi çünkü hiç olumamış gibi konuşuyosun malesef;

Materyalizm bir felsefedir. Daha henüz bütün evreni gözlemleyebilmiş değiliz. Big Bang teorisi bir teoriden ibaret. En küçük parçacıkların ne olduğunu bile tam olarak bilmiyoruz. Ve niye böyle olduklarını da bilmiyoruz sadece nasıl çalıştıklarını gözlemleyebiliyoruz. Bu gerçeklere rağmen materyalist birisi gelip de "hepimiz tamamen rastlege bir araya gelen parçacıkların bilinçsizce sağ sola çarpmasından ibaretiz" demesi bir ön görüdür ve inançtır.

Zaten üzerine yaslandığınız rastgelelik öyle bir şey ki, bir gün gökyüzünden Zeus inse dersiniz ki "bu da rastgele, sonuçta sonsuz adet evren olabilir ve her şey mümkündür". Bu derece esnek olan bir ölçeğin dışında ne olabilir ki zaten? Mutlak gerçeklik diye esnek bir cetvel yapmışsınız kafanıza göre değiştirip ölçüyorsunuz aynı müslümanlar gibi, sonra da hakaretler ediyorsunuz.

tarihinde Xibalba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Materyalizm bir kuramdır.

Karşısında tanrıcılar vardır sadece.

Tanrıcılık da saçmalıktır.

Kardeşim bir kuramın kesinliğini kabul etmemek ancak bir beklenti ile olur.

Senin bir beklentin var.

Madde/enerji olmayan bir şey bekliyorsun.

Bu beklentiyi gördüğümde senin pozitif bilimlerden uzak olduğunu görüyorum ben.

Hani işinde uzman olursun da, birisi ahkam kesmeye kalkar ya? İşte öyle bir durum var burada.

Sen manacılık yaptığından bunu guru meselesi yapıp uzatacaksın.

Ama kafanı ve kulaklarını aç iyi dinle.

2500 yıldır yanılmadık, gelecekte de yanılmayacağız.

Beklentilerin bir hastalık

Ve sen tanrı inanırısın.

Bunun üstünü 3-4 kat toprakla örtmüşsün ama ben yaklaştığımda sana bu örttüğün şey titreşiyor.

Çünkü bende onu bulan bir mıknatıs var.

Şu başlıkta yazdıklarına bak.

İki kere ikiye şimdilik dört ediyor gözüyle bakabilirim diyen bir ahmaktan farksızsın.

Kusura bakma ama öylesin.

Sitelerde Paylaş

Hacı konusunda haklı olbilirsin. GEnç bir ateistle tartıştığınıda görmüşlüğüm var. Burada ne adamlara tahammül ediyorum şahsen ve atılmıyorlar

. Bi müslüman forumunda Allah yok de anında şutlanıyorsun

Sitelerde Paylaş

Levia ile elif aynı kişilermi acaba diye düşündüm bende bir ara..

Fakat levia stili daha çok kendi tefsirini yapmak üzereydi. Çeşitli tefsirleden çorba yapmışta ortaya ultra levia tefsirleri çıkarmıştı. Levia tarihin gördüğü büyük bir sahtekarlardan biriydi. Kuran apaçık kitabım diyordu ama levia inkar ediyordu.

Dini inanış evriminin en hızlı ve canlı örneği idi levia.. Ruhu şad olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...