Jump to content

forumdaki müslümanlar

Recommended Posts

Çok haklı. Kişilik haklarını ya da düşünce özgürlüklerini onların yerine ben savununca da "müslüman olduğundan şüpheleniyorum" yazılıyor. Bilmiyor ki beni kendi cahilliğiyle itham ettiğini.

Kötüden örnek olmazmış...

ikinizde müslümansınız işte forumdan atılmanızın en buyuk sebebi bu....

nasıl yani diye sorarsanız...

müslümanken ateıst gibi görunup trollük yapıyorsunuz....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslümanların az olması her açıdan iyidir.

Zaten teizm kategorisinde iletişim kurulması gereken en son gruptur onlar.

Onlarla barışçıl iletişim olmaz.

Teizm grubunda monoteistlerden hristiyanlar, yahudiler ile politeistlerden Hindular, Budistler ve türevleriyle iletişim kurmak daha iyi.

Bunlar barışçıldır. İnsan suretindedirler.

Müslümanları muhatap bile almamak daha iyi.

Müslümanların forumdan tamamen gitmeleri ve yasaklanmaları en iyisi. Burada kendilerini seçilmiş ulu ve yüce kişi görmekten başka bir halt yapmıyorlar.

Ne kadar müslüman non-teist, agnostik vs varsa hepsinin forumdan atılması foruma da fayda sağlar. Forum ansiklopedik bir kaynağa dönüşür. Forum formatında bir wiki olur.

Bu şekilde bu adamların parazitleri yayınları bozuyor.

Ne diyeceğimi bilemedi. Öyle bir dökmüşsun ki içini..!

Agnostik insanın nesini begenmiyorsun yada dinci yahudi yada hristiyan dan nesi seni geriyor ? Sen kesinlik le ateist değilsin bu guru girip içindeki nefreti döküyorsun gerçi buradakiler hepsi sen gibi kendine ateis diyip ayrimcilik, bölücülük yapiyor.

İmama gelince say papaza gelince sev ne alaa :)

Bide şu var. Kâfirleri öldürün taki namaz kılıp, zekât verinceye dek. Bunu gün boyu tartışır söyler ateist iyi hoş da yukarıdaki yazı ile aynı tutumu sende yapıyorsun öldürüyorsun ! Hristiyan ve yahudileri dost edinmeyin de var bak onu da yapiyorsun. Bu tutumun dincilik tir kabul et yada etme görünen bu...

Sitelerde Paylaş

ikinizde müslümansınız işte forumdan atılmanızın en buyuk sebebi bu....

nasıl yani diye sorarsanız...

müslümanken ateıst gibi görunup trollük yapıyorsunuz....

Hee canım heee...

Tavanarasından çıkabildin mi?

Senin gibi baldır bacak düşkünü bir Arap dansözü hayranı, müslümanları ne yüzle eleştiriyor hee?

Sen çok boş bir adamsın. Özel hayatı ile ilgili mahrem sırları bile burada paylaşan birinin yanında trol çok daha fazla saygıyı hak eder oysa ki : )

Beni bilen bilir, tanıyan tanımıştır...

Sen var trol bil, sorun yok...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Misyonerler de cirit atıyor benden söylemesi.

Adam ateist gibi yazılar yazıyor.

Sonra özelden mesaj atıp lafın arasında diğer dinleri araştırdın mı diye soru soruyor...

Uyanık olun :D

Neyse ben bugün çok miyavladım...

Değişim şart!

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne diyeceğimi bilemedi. Öyle bir dökmüşsun ki içini..!

Agnostik insanın nesini begenmiyorsun yada dinci yahudi yada hristiyan dan nesi seni geriyor ? Sen kesinlik le ateist değilsin bu guru girip içindeki nefreti döküyorsun gerçi buradakiler hepsi sen gibi kendine ateis diyip ayrimcilik, bölücülük yapiyor.

İmama gelince say papaza gelince sev ne alaa :)

Bide şu var. Kâfirleri öldürün taki namaz kılıp, zekât verinceye dek. Bunu gün boyu tartışır söyler ateist iyi hoş da yukarıdaki yazı ile aynı tutumu sende yapıyorsun öldürüyorsun ! Hristiyan ve yahudileri dost edinmeyin de var bak onu da yapiyorsun. Bu tutumun dincilik tir kabul et yada etme görünen bu...

Senin entelektüel seviyen daha kendini tanımaktan aciz.

Ben inanç sistemi kullanmıyorum.

İnanç= Elde hiç (veya yeterli) veri olmadan sonuç üretmek.

Bu sistemi kullanmadığım gibi kullanılmaması gerektiğini de yıllardır söylüyorum.

Sen bu sistemi kullanarak sonuç üretmiş ve sonra o sonucun müptelası olmuş bir bağımlısın.

Benim sözlerim tabiki seni rahatsız edecek.

Yatağa bağlı uyuşturucu veya alkol baağımlısının verdiği tepkileri vereceksin ben veya sözlerim ortaya çıktığında.

Çünkü ben senin müptelası olduğun o inanç denen şeyi terörizm yoluyla yok eden birsiyim.

Kullandığım yöntemi eleştirebilirsin.

Kullandığım yöntem sözel terörizmdir.

Etkilidir. Sen mağdur olsan da benim seni mağdur ettiğim bu sahne burada kaldığından, bu sahneyi gören diğerleri için etkili bir yöntemdir.

Ayrıca ben Materyalistim.

Kategorik adım Güçlü Ateist.

Normal Ateistlerden farkım

Normal Ateistler sadece kanıt ve bulgularla tanrı saçmalığının olamayacağını ortaya koyar

Ben tanrı saçmalığının çıkış noktasına kadar gider o noktalara da enetelektüel operasyon yaparım.

Güçlü Ateist ile Normal Ateistin farkı budur.

Bunu da öğrenmiş ol. Artıdır. Belki çıkarsın o idealizm çıkmazından (şansın %1)

tarihinde Materyalist Bilinç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin entelektüel seviyen daha kendini tanımaktan aciz.

Bu sistemi kullanmadığım gibi kullanılmaması gerektiğini de yıllardır söylüyorum.

Sen bu sistemi kullanarak sonuç üretmiş ve sonra o sonucun müptelası olmuş bir bağımlısın.

Benim sözlerim tabiki seni rahatsız edecek.

Yatağa bağlı uyuşturucu veya alkol baağımlısının verdiği tepkileri vereceksin ben veya sözlerim ortaya çıktığında.

Çünkü ben senin müptelası olduğun o inanç denen şeyi terörizm yoluyla yok eden birsiyim.

Kullandığım yöntemi eleştirebilirsin.

Kullandığım yöntem sözel terörizmdir.

Etkilidir. Sen mağdur olsan da benim seni mağdur ettiğim bu sahne burada kaldığından, bu sahneyi gören diğerleri için etkili bir yöntemdir.

Ayrıca ben Materyalistim.

Kategorik adım Güçlü Ateist.

Normal Ateistlerden farkım

Normal Ateistler sadece kanıt ve bulgularla tanrı saçmalığının olamayacağını ortaya koyar

Ben tanrı saçmalığının çıkış noktasına kadar gider o noktalara da enetelektüel operasyon yaparım.

Güçlü Ateist ile Normal Ateistin farkı budur.

Bunu da öğrenmiş ol. Artıdır. Belki çıkarsın o idealizm çıkmazından (şansın %1)

Tamam patron,

Ben önce kendi seviyemi tanıyım o acizligimi kırıyım o zaman belki öğretmiş olduğunu öğrene bilirim...

Sitelerde Paylaş

Materyalizm Bilimsel gerçek

Çünkü materyalizm bir felsefedir. Daha henüz bütün evreni gözlemleyebilmiş değiliz. Big Bang teorisi bir teoriden ibaret. En küçük parçacıkların ne olduğunu bile tam olarak bilmiyoruz. Ve niye böyle olduklarını da bilmiyoruz sadece nasıl çalıştıklarını gözlemleyebiliyoruz. Bu gerçeklere rağmen materyalist birisi gelip de "hepimiz tamamen rastlege bir araya gelen parçacıkların bilinçsizce sağ sola çarpmasından ibaretiz" demesi bir ön görüdür ve inançtır.

Zaten üzerine yaslandığınız rastgelelik öyle bir şey ki, bir gün gökyüzünden Zeus inse dersiniz ki "bu da rastgele, sonuçta sonsuz adet evren olabilir ve her şey mümkündür". Bu derece esnek olan bir ölçeğin dışında ne olabilir ki zaten? Mutlak gerçeklik diye esnek bir cetvel yapmışsınız kafanıza göre değiştirip ölçüyorsunuz aynı müslümanlar gibi, sonra da hakaretler ediyorsunuz.

tarihinde Xibalba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam patron,

Ben önce kendi seviyemi tanıyım o acizligimi kırıyım o zaman belki öğretmiş olduğunu öğrene bilirim...

Bu acizlik meselesi değil.

Korkaklık meselesi.

İnandıklarının rdına yaşama dair korktuğun ne varsa yığmışsın.

Onların seni koruduğunu düşünüyorsun.

Aciz değilsin, sadece korkaksın.

Acizlik söz konusu olsaydı bu kadar adam var benim gibi, senin inandıklarınla saklamaya çalıştığın o gerçeklerle yüzleşen.

Neden hiçbirimizde bir sorun yok?

Acizlik söz konusu değil.

Korkaklık de şuna.

Koktuğun da ölüm, yok olmak.

Anlamsız yok oluş korkutuyor sizi.

Sanki Ateşe attığında yanan kağıdın yok oluşunda bir anlam var :)

Yok oluşta anlam varsa neden diğer maddelerin yok oluşuna da anlam biçmiyorsunuz?

Mesela neden yenilen bir tavuk yumurtası senin inandığın o boyuta transfer olmuyor?

Ya da neden kesilen bir tavuk yansımıyor o boyutuna? :)

Bencil bir inanç.

Ne kadar belki, bilinemez, ihtimal dahilinde diye kendini hindi gibi kabarık göstersen de kökeninde bu var senin.

Hiç boşuna onlar teist ben şöyleyim vs deme.

Aynı melodinin farklı çalgıyla çalınanı.

Sitelerde Paylaş

Azınlık da olsa, forumda müslümanlara kötü davrananlar maalesef var. bu konuda dostane birkaç öneride bulunmak isterim;

Bazı başlıklarda birileri ayet savunuyor, hakarete uğruyor (cahil aptal beyinsiz vb.) Bunun ateizme hiçbir katkısı olmadığı gibi, zararı olacağı kesin.

Halbuki onlara düşünebileceği şekilde anlatmanın birçok yolu var.

Herkes fikrini saygı ve nezaket çerçevesinde anlatabilseydi, bilimsel anlatım metodları kullanabilseydi, bu foruma gelenlerin en az yarısı dinlerle ilgili gerçekleri farketmişti.

sadece dinden bahsettiği için, kişiye kötü davranmak, onun daha fazla inanmasına sebep olur. bunu psikologlara sorabilirsiniz.

Toplumda müslümanın bize nasıl davranmasını istiyorsak, burda da öyle davranmalıyız.

Müslümanlar daha çok "ya benim ailem de dinden çıkarsa, ya ben de şüphe edersem" endişesiyle agresif oluyor. Halbuki burda ateistlerin böyle bir endişesi olmaması gerekir. zaten herşeyi delilleriyle anlatabileceğiniz bir ortam var. haklıysanız sakin olabilirsiniz.

Eğer dinlerin uydurma olduğu konusunda emin olamayan varsa kendisine yardımcı olabilirim.

Belki kesin olarak anlarsanız, müslümanlara da, düşünce yoluyla anlatmayı denersiniz

Sitelerde Paylaş

Materyalizm Bilimsel gerçek

Çünkü materyalizm bir felsefedir. Daha henüz bütün evreni gözlemleyebilmiş değiliz. Big Bang teorisi bir teoriden ibaret. En küçük parçacıkların ne olduğunu bile tam olarak bilmiyoruz. Ve niye böyle olduklarını da bilmiyoruz sadece nasıl çalıştıklarını gözlemleyebiliyoruz. Bu gerçeklere rağmen materyalist birisi gelip de "hepimiz tamamen rastlege bir araya gelen parçacıkların bilinçsizce sağ sola çarpmasından ibaretiz" demesi bir ön görüdür ve inançtır.

Zaten üzerine yaslandığınız rastgelelik öyle bir şey ki, bir gün gökyüzünden Zeus inse dersiniz ki "bu da rastgele, sonuçta sonsuz adet evren olabilir ve her şey mümkündür". Bu derece esnek olan bir ölçeğin dışında ne olabilir ki zaten? Mutlak gerçeklik diye esnek bir cetvel yapmışsınız kafanıza göre değiştirip ölçüyorsunuz aynı müslümanlar gibi, sonra da hakaretler ediyorsunuz.

Senin boşluk diye gördüğün her yer tamamen dolu kardeşim.

Materyalizm herşey maddedir(enerji de dahil) maddeden başka bir şey yoktur tespiti yapar.

Bu tespite itiraz etmek gülünç oluyor.

Kardeşim bir cam kutu düşün.

Karpuz kadar cam fanus şeklinde.

Ağzına kadar su dolu olsun, bu kutunun içinde boşluk yok.

Sen materyalizme itiraz ederken bu akvaryumun içinde sudan başka bir şey olduğunu söylüyorsun

Bunu dediğinde seni materyalizm bir saniyeliğine ciddiye alıp "Ne?" sorusunu yöneltiyor sana

Sen saçmalamaya başlıyorsun.

Ölçüm yapmamışsın, suyun kütlesi doğru çıkıyor sen hala kütle eksikliğinden bahsediyorsun.

Varlğın tanımı kesindir.

Var nolabilmesi için bir şeyin madde(enerji) olması lazım.

Varlık = Madde.

Madde (enerji) olmayan bir şey yok.

Zaten yokluk diye bir kavramda yok, o uydurulmuş bir kavram.

Eksikliği ifade ediyor. İnsanın yaşamında ihtiyacı olup da elinde bulunmayan şeyleri.

Yoksa yokluk diye bir durum yok.

Herşey var.

Varlık = Madde (enerji)

Dolayısıyla Materyalizm kesindir.

Birileri bunu sana farklı sunmuş.

Bu bir felsefe, düşünce değil.

Felsefesi olan bir kuram.

Aynı kişiler sana Evrimi de aynı şekilde sunuyor.

Evrim için de böyle mi düşünüyorsun?

Gelecekte bir zamanda, canlıların evrim geçirmediği şeklinde bir beklentin var mı?

Beni lütfen yorma.

Gerçekleri tartışırken sinirlerim zıplıyor benim.

Gerçeklere muhalefet eden adamı da aşağılık görüyorum.

Sitelerde Paylaş

Senin boşluk diye gördüğün her yer tamamen dolu kardeşim.

Materyalizm herşey maddedir(enerji de dahil) maddeden başka bir şey yoktur tespiti yapar.

Bu tespite itiraz etmek gülünç oluyor.

Kardeşim bir cam kutu düşün.

Karpuz kadar cam fanus şeklinde.

Ağzına kadar su dolu olsun, bu kutunun içinde boşluk yok.

Sen materyalizme itiraz ederken bu akvaryumun içinde sudan başka bir şey olduğunu söylüyorsun

Bunu dediğinde seni materyalizm bir saniyeliğine ciddiye alıp "Ne?" sorusunu yöneltiyor sana

Sen saçmalamaya başlıyorsun.

Ölçüm yapmamışsın, suyun kütlesi doğru çıkıyor sen hala kütle eksikliğinden bahsediyorsun.

Varlğın tanımı kesindir.

Var nolabilmesi için bir şeyin madde(enerji) olması lazım.

Varlık = Madde.

Madde (enerji) olmayan bir şey yok.

Zaten yokluk diye bir kavramda yok, o uydurulmuş bir kavram.

Eksikliği ifade ediyor. İnsanın yaşamında ihtiyacı olup da elinde bulunmayan şeyleri.

Yoksa yokluk diye bir durum yok.

Herşey var.

Varlık = Madde (enerji)

Dolayısıyla Materyalizm kesindir.

Birileri bunu sana farklı sunmuş.

Bu bir felsefe, düşünce değil.

Felsefesi olan bir kuram.

Aynı kişiler sana Evrimi de aynı şekilde sunuyor.

Evrim için de böyle mi düşünüyorsun?

Gelecekte bir zamanda, canlıların evrim geçirmediği şeklinde bir beklentin var mı?

Beni lütfen yorma.

Gerçekleri tartışırken sinirlerim zıplıyor benim.

Gerçeklere muhalefet eden adamı da aşağılık görüyorum.

Yokluk diyen kim? Niye kendi kendine bir kavram oluşturup ona cevap veriyorsunuz bana cevap vereceğinize? Niye materyalizmi bir dinmiş gibi sunuyorsunuz?

Bana şunu açıklar mısınız? Her şey maddeyse anti-madde nedir? Niye evren oluşurken madde, anti-maddeye baskın çıktı?

Şunu da cevaplarsanız sevinirim, madem boşluğu o kadar seviyosunuz alın size bir soru daha;

Kabın dolu olduğunu nereden biliyorsunuz, eğer boş yer yoksa?

Aslında benim hiç bir bilimsel gerçekle bir zorum yok, evrim bir teori olmasına rağmen inandığım bir şeydir, çünkü sağlam kanıtlar ve mantıklı açıklamalarla geliyor. Benim sinirimi bozan şey, bir "felsefenin" bilimsel bir gerçekmiş gibi dayatılması, aynı islam gibi. Arka planınızda islam olduğu çok fena belli oluyor bu yüzden.

tarihinde Xibalba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yokluk diyen kim? Niye kendi kendine bir kavram oluşturup ona cevap veriyorsunuz bana cevap vereceğinize? Niye materyalizmi bir dinmiş gibi sunuyorsunuz?

Ne dini?

Evrimi de aynı şiddette savunurum. Evrimi de mi din gibi sunuyorum?

Yaptığınız analojiler yanıltıyor sizi.

Mahkemede yalancı şahitle gerçek şahidi bir araya koyamazsınız.

Bana şunu açıklar mısınız? Her şey maddeyse anti-madde nedir? Niye evren oluşurken madde, anti-maddeye baskın çıktı?

Bu yazdığına bakılırsa benim sana sormam lazım.

Anti Madde denilince sen ne anlıyorsun? Gördüğüm kadarıyla fantastik bir şey algılıyorsun.

Şunu da cevaplarsanız sevinirim, madem boşluğu o kadar seviyosunuz alın size bir soru daha;

Kabın dolu olduğunu nereden biliyorsunuz, eğer boş yer yoksa?

Ortada madde ve enerjiden başka bir şey olmadığından biliyoruz.

Senin anlayacağın dille söyleyeyim.

Buradan andromeda galaksisine kadar heryerin bir buğday tarlası olduğunu düşünürsen, her yerde buğday büyüyor.

Başka bitki büyüyecek yer yok. Zaten başka bitki kavramı da yok.

Tam olarak ne olduğu sizlere sorulduğunda metafizik, fizik ötesi, spirütüel vs diye anlaşılmaz terimler telaffuz ediyorsunuz.

Aslında benim hiç bir bilimsel gerçekle bir zorum yok, evrim bir teori olmasına rağmen inandığım bir şeydir, çünkü sağlam kanıtlar ve mantıklı açıklamalarla geliyor. Benim sinirimi bozan şey, bir "felsefenin" bilimsel bir gerçekmiş gibi dayatılması, aynı islam gibi. Arka planınızda islam olduğu çok fena belli oluyor bu yüzden.

Evrime Darwinizm diyen müslümanların yazdığı yazıya benzemi bu yazın.

Tek cevap vereceğim

Senin Materyalizmi ne olarak gördüğünün bir anlamı yok.

Eğer itirazın varsa, haklı gerekçeleri olan şüphelerini sunarsın.

Mesela madde(enerji) olmayan şu vardır diye bir fikir atarsın.

Biz de görürüz.

Bu da bir tuzaktır.

Nasıl Evrime karşı çıkanların hepsinin dindar tanrıcı olduğu ortaya çıkıyorsa, Materyalizme karşı çıkanların hepsinin de dinsiz tanrıcı olduğu ortaya çıkar.

Anti maddeden ne anladığını yaz :)

Bu senin bilincin için geçmen gereken bir süreç.

Sitelerde Paylaş

Neyse uzatmadan yazayım.

Anti madde de bir maddedir.

Orada anti ifadesi parçacıkların davranışını ifade eder.

Bildiğimiz maddedeki parçacıkların özellikleri dışa doğru ise ondan içe doğru gibi. (kabaca tabirle)

Karanlık madde, karanlık enerji terimleri de aynı mantıktadır.

Maddenin enerjinin zıtları da madde ve enerjidir.

Sitelerde Paylaş

Xibalba, bilimsel teori nedir bilmiyorsun veya hipotez ile karıştırıyorsun. Ayrıca PS nedir? Dip not yazmak bu kadar mı zor geliyor? Yabancılar ve Türk ateistlerin kıyaslanmasını yapıyorsun ama kendin açısından aynı hassasiyeti göstermiyorsun. Ben de örneğin mesajlarımda çok yazım hatalarına dikkat etmiyorum çünkü aptal androidde yazmak tam bir işkence benim için ama mümkün olduğu kadar Türkçe olmasına gayret ediyorum. Aptaldroidi de sırf VPN seçenekleri özellikle TOR için kullanmak zorundayım, Apple'da ücretli :).

Ermeninin dindar olduğunu zaten 3-5 katıldığı konuyu okuyanlar görür. Seviyesi de bellidir, biraz kazıyın, altındaki gerçeği görürsünüz, yeter ki doğru nokta olsun :). "Atalım, kovalım, yasaklayalım" tanıdık tepkiler. IŞİD militanı veya mormon bile çıksa şaşırmam :D.

Müslümanlara, en azından samimi olarak yaklaşan, yaklaşmaya çalışanlara bile kötü davranıldığı zamanlar oldu bu forumda. Mesaj sayım veya üyelik tarihim aldatmasın çok uzun süredir dışarıdan takip ediyorum. Ateist dendiği zaman şeytana tapanlar, yoldan çıkmışlar diye algılanan bir ülkede "malsın sen, aptalsın, cahilsin" diye uzaklaştırmak sadece mevcut algıyı daha kötü hale getirecektir.

"Atheist Experience" takip edenler çok nadir dincilere patladıklarını görmüşlerdir mümkün olduğunca sakin, sabırlı ve öğretici yaklaşıyorlar. Ama biz de maalesef o sabır, daha doğrusu dincilere yaklaşma yöntemi henüz gelişmedi. Misal Efe Aydal yurtdışına gitmeyi başardı, daha özgür bir ortamda ama daha sert ve bağnazca yaklaşmaya başladı konulara. Velhasıl zamanla elbette bezlerinde tavırlarında, yöntemlerinde bir evrilme olacaktır ama bu sayımız artınca mı yoksa köşeye sıkışıp cesaretimiz artınca mı veya farklı bir durumda mı olacak bilemiyorum.

Herkese iyi sabahlar (Ermeni hariç :D)

Sitelerde Paylaş

Bir cok gereksiz atilma oldu...

Tahamulsuzluk cok yuksek seviyede...

Biz azalmadik, sadece burda azaldik:)

Emin ol eskiden daha katıydı burası. Şimdi fıstık gibi.

hırsızın hiç mi suçu yok !

Allah yok deyince ana avrat küfreden müslümanın atılması gayet normal. Üyelik kolay sanırım. Tekrar üye olup küfür etmemek zor bir şey olmasa gerek

Ayrıca internet alemini dolaşırım arasıra dinsiz kesim artıyor özellikle yeni nesil. Adam hiç çekinmeden facebook duvar resminde allaha giydirmiş, küfretmiş. 18 yaşındaki bu veledin hiç mi çevresi yok sen ne yapıyorsun diyecek! ben bile şaşırıyorum yeni nesile. Bizler gibi pısırıklık, çekince yok.

Sitelerde Paylaş

Zaman buldukça forumdaki eski konulara göz atıyorum. Şunu görüyorum, yanlışım varsa kusura bakmayın, bu forumda 2010 dan beri aynı müslümanlar yazıp çiziyor. Kovuluyorlar, nick değiştirip yine geliyorlar. Yazı stilleri, paragraf başları, üzüntüleri, sevinçleri aynı olabilir mi? Bu kadar tesadüf olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Hee canım heee...

Tavanarasından çıkabildin mi?

Senin gibi baldır bacak düşkünü bir Arap dansözü hayranı, müslümanları ne yüzle eleştiriyor hee?

Sen çok boş bir adamsın. Özel hayatı ile ilgili mahrem sırları bile burada paylaşan birinin yanında trol çok daha fazla saygıyı hak eder oysa ki : )

Beni bilen bilir, tanıyan tanımıştır...

Sen var trol bil, sorun yok...

hadi oradan dangalak

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...