Jump to content

Vampir

Recommended Posts

En iyi vampir filmi ve müziği :D

sana bir interview ayarlayabilirim... :D

En ünlü vampir, Drakula'dır.

Drakula, aslında "Alukard" (tersine okunşu "Drakula") adında bir dükün ismi imiş. Yâni eski çağlarda gerçekten Transsilvanya'da yaşamış bir dük imiş. Dük Alukard, fazlaca gaddar imiş.

Bildiğim, bu kadar.

Psişik Vampir diye biside vardi.

Enerji emen anlamina geliyor.

Arkadaşlar şunu soracağım sadece..

Vampirden kurtulan bir semte taş bir blok dikiliyormuş..İnsanlar bu taşa,vampirden kurtuldukları için saygı gösterisinde bulunuyorlarmış..Bu doğru mu acaba?

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar şunu soracağım sadece..

Vampirden kurtulan bir semte taş bir blok dikiliyormuş..İnsanlar bu taşa,vampirden kurtuldukları için saygı gösterisinde bulunuyorlarmış..Bu doğru mu acaba?

Bu doğru mu derken vampirin varlığı mı? insanların bu taşı dikip ona saygı gösterisinde bulunması mı? yada var olduğunu sandıkları vampirden kurtulduklarını sanmaları mı? :D hangisini soruyorsun

Sitelerde Paylaş

Vampirler hakkında bilgisi olan bir arkadaş arıyorum..Var mı böyle bir üyemiz acaba?

Ayrıca konu hakkında isteyen istediğini yazabilir tabi..

Hayırdır NOLAN, akşam akşam yaşayan ölülere olan ilginiz nereden çıktı ?

Size iki tavsiyem var:

Her fırsatta bol bol sarımsak yiyiniz, içiniz dışınız koksun. Onlar bunu sevmez.

Güneşin batımından doğumuna kadar kesinlikle dışarıda dolaşmayınız. Onlar bunu sever.

Silahınız varsa, gümüş mermi kullanınız. Onlara karşı etkilidir.

Not: Bir rivayete göre baş vampir Drakula´nın sorumlusu Türkler´miş, iyi mi.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yukarda "dük Alukard" yazmışım. Aslında "komt Alukard"" olacaktı.

Bu "komt Alukard"dan esinlenerek yazılan ilk roman, "Drakula" oldu.

Elbet de "Drakula" romanındaki "Drakula", aşırı derecede abartılarak yansıtılmış.

Vampirlerin gerçek olduğunu sananlar, âcilen bir psikologa başvurmalı.

Sitelerde Paylaş

Bu doğru mu derken vampirin varlığı mı? insanların bu taşı dikip ona saygı gösterisinde bulunması mı? yada var olduğunu sandıkları vampirden kurtulduklarını sanmaları mı? :D hangisini soruyorsun

Dalga geçmeyin lütfen :lol:

Benim gibi bir ateistin ne işi olur vampirle filan :lol:

Taşı dikip dikmediklerini öğrenmek istiyorum.. ;)

Hayırdır NOLAN, akşam akşam yaşayan ölülere olan ilginiz nereden çıktı ?

Size iki tavsiyem var:

Her fırsatta bol bol sarımsak yiyiniz, içiniz dışınız koksun. Onlar bunu sevmez.

Güneşin batımından doğumuna kadar kesinlikle dışarıda dolaşmayınız. Onlar bunu sever.

Silahınız varsa, gümüş mermi kullanınız. Onlara karşı etkilidir.

Not: Bir rivayete göre baş vampir Drakula´nın sorumlusu Türkler´miş, iyi mi.

Vampirler yaşayan ölü mü :huh:

Sitelerde Paylaş
Vampirlerin gerçek olduğunu sananlar, âcilen bir psikologa başvurmalı.

Bu tarz konularda aktif olarak gördüğüm birkaç Türkçe site var..Ciddi de insan giriyor bu sitelere..Hadi Tanrı'yı filan anlıyoruz da,vampir nedir?!

Sitelerde Paylaş

Dalga geçmeyin lütfen :lol:

Benim gibi bir ateistin ne işi olur vampirle filan :lol:

Taşı dikip dikmediklerini öğrenmek istiyorum.. ;)

Vampirler yaşayan ölü mü :huh:

doğru olma ihtimali her zaman var ama taşı dikip etrafında dönmeye başladılar mı bilmiyorum. O işi müslümanlar iyi bilir, taşları severler hele ki etrafında dönmeyi :D

Sitelerde Paylaş

Vampirler yaşayan ölü mü ?

Evet

Bu tarz konularda aktif olarak gördüğüm birkaç Türkçe site var..Ciddi de insan giriyor bu sitelere..Hadi Tanrı'yı filan anlıyoruz da,vampir nedir?!

Vampirler kan emen gece yaratıklarıdır.

Bunlar genelde tekrar diriltilmiş cesetlerdir ve doğaüstü güçleri vardır.

Sitelerde Paylaş

Vampir kavrami 15. yüzyilda yasayan ve Osmanliya karsi savasan Vlad III. Drăculea dayaniyor. Cogunuz Vlad III. Drăculea "Drakula" olarak daha iyi bilirsiniz.

"Drăculea" Ejderhanin oglu anlamina geliyor.

Vlad III. Hayatinin uzun kismini Osmanliya karsi savasarak gecirdi ve Osmanli icin gercekten bir bas belasi olmustu

Vlad III. Osmanliya karsi kini babasinin yaptigina dayaniyor. Vlad III ' ün babasi, ogullarini yani Vlad'i ve Kardesini Fatih Sultan Mehmete köle olarak vermisti.

Bunun karsiliginda Fatih Sultan Mehme Vlad'in babasina saldirmadi.

Osmanlida köle zamaninda Vlad III Türkler tarafindan iskence gördü, bazi kaynaklara göre Fatih Mehmet tarafindan hatdaha tecavüz edildi.

Köle olarak gecirdigi seneler icinde Türklere ve Osmanliya karsi nefret üretti.

Kölelikten kurtuldugundan sonra Hayatini Osmanliya karsi savasarak gecirdi.

Drakula, yani bugün Vampir olarak bilinen Vlad III

http://de.wikipedia.org/wiki/Vlad_III._Dr%C4%83culea#mediaviewer/File:Vlad_Tepes_002.jpg

Osmanli rehinleri Vlad III götürülürken.

http://de.wikipedia.org/wiki/Vlad_III._Dr%C4%83culea#mediaviewer/File:Theodor_Aman_-_Vlad_the_Impaler_and_the_Turkish_Envoys.jpg

Vlad III Vampir olarak bilinmesini nedeni insanlari gögüsünde büyük bir Sis sokarak yükseltip, her yeri kana cevirmesidir.

http://de.wikipedia.org/wiki/Vlad_III._Dr%C4%83culea#mediaviewer/File:Broimp.jpg

Daha fazla bilgi istiyorsan söyle ^^

Sitelerde Paylaş

doğru olma ihtimali her zaman var ama taşı dikip etrafında dönmeye başladılar mı bilmiyorum. O işi müslümanlar iyi bilir, taşları severler hele ki etrafında dönmeyi :D

Dönüp dönmediklerini bilmiyorum ama lanetten kurtulan semte bir taş diktiklerini national geographic'te işittim..

Evet

Vampirler kan emen gece yaratıklarıdır.

Bunlar genelde tekrar diriltilmiş cesetlerdir ve doğaüstü güçleri vardır.

Lilith hakkında bir şeyler duydunuz mu?

Daha fazla bilgi istiyorsan söyle ^^

Lilith hakkında bir şeyler duydunuz mu?

Vampir tarafından bir yerleşim yerinin lanetlenmesi diye bir şey var mı?

Forum tırlatmış.

Farklı konular iyi olur..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...