Jump to content

İmam Hatip Lisesi Kuran Meali Sorunu

Recommended Posts

Tabi Hitabet gücünüz artıyor. Ama o yenen falakalar mutlaka çocukların bilinçlerinde bir özgüvensizlikte yaratıyordur. Zaten O Hitabetin yanında birde özgüven olsa siler süpürürler.

Arkadaşlarımın psikolojileri bozuluyordu..Bir tanesi ayağına az acıtsın diye serum bağlamıştı..Biri vardı,eski günlerden bahsederken,''o hocayı bir elime geçirsem'' demişti bana.. :)

Sitelerde Paylaş

Süper bir Dünya.. :)

Hem de ezberini yapamayanlara dayak var..Değnekler çocukların kafasında kırılıyor,falakaya çekiliyor çocuklar..Ben falaka yiyen arkadaşlarımın dizlerine çok oturdum..

İyi yerlere gelen kişilerde var ama genele bakarsak çok azlar..İmam hatipten cumhurbaşkanı bile çıkar :)

Iyi yerlere gelen kisiler olacak tabii,amacta bu dedik ya sadece imam hatip yetistirmek degil,imam doktor,imam hakim,imam muhendis,imam basbakan,imam cumhurbaskani yetistirip kurumsallasmak.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlarımın psikolojileri bozuluyordu..Bir tanesi ayağına az acıtsın diye serum bağlamıştı..Biri vardı,eski günlerden bahsederken,''o hocayı bir elime geçirsem'' demişti bana.. :)

Umarım bütün İmam hatipler öyle değildir.Benimde gittiğim İlkokolda Tam Beş sene ateist bir Arnavut öğretmenimiz vardı.Havuz Hız Yaş problemlerini çözemedikmi Tokatlar peş peşe sıralanır kafalarımız kara tahtaya güm güm kanatıncaya kadar vurulurdu. Kan ve tebeşir tozları.Ya ailelerimiz? dayak yedik bilemedik diye dersek bi sopada onlardan yerdik.Niye dayak yiyoruz diye sordukmu ? alacağımız cevap aynıydı:"Sen Ortaokulu okuyacakmısın?!" Okuyacağım öğretmenim.O zaman Hiddetle ve kendinden geçercesine "O zaman dayak yiyeceksin!" ama ha dürüsttü Okumayacağım derseniz ailenizi çağırırdı.Okutmayacağız derlerseki genelde kız öğrencilerdi Ona güllük gülüstan olurdu.Kafası yarılanlarda olurdu. farketmez babam oranın Hastahanesinin başhekimi idi! dayakçı bir Deist baba ve ateist bir Öğretmen anlaşmışlardı temelden.Sopa Elleziyne kıça basbasaruha!

Bütün bunlar Eğitim sistemindeki bozukluklardan kaynaklanıyor. Halbuki biz O havuz, hız, yaş problemlerini Orta 3 te Cebir yoluyla çözmeyi öğrendik sonradan. cebiri öğrendikten sonra cebirsiz muhakemeye ancak kafanız yatıyor. yoksa EZBER.

Sizdede aynı önce Öğrenciye Arapçayı öğret. Ondan sonra bırak çok daha rahat ezberlerler.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iyi yerlere gelen kisiler olacak tabii,amacta bu dedik ya sadece imam hatip yetistirmek degil,imam doktor,imam hakim,imam muhendis,imam basbakan,imam cumhurbaskani yetistirip kurumsallasmak.

Ezbere yöneltilen kafa bu Sefer Matematiği Fiziği beceremiyor. Çünkü Analitik düşünce alamıyor.O yüzden ÖSS de Fen Matematik puanı alamıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Ezbere yöneltilen kafa bu Sefer Matematiği Fiziği beceremiyor. Çünkü Analitik düşünce alamıyor.O yüzden ÖSS de Fen Matematik puanı alamıyorlar.

Aynen oyle..

Ondan sonra sayisal yetenegi guclu olan muhendisler degilde din alaninda uzmanlasmis muhendisler cikiyo ortaya.

Tamamen ezbere ve beyin yikamaya endekslenmis bir sistem egitim kalitesi cok dusuk : /

Sitelerde Paylaş

Aynen oyle..

Ondan sonra sayisal yetenegi guclu olan muhendisler degilde din alaninda uzmanlasmis muhendisler cikiyo ortaya.

Tamamen ezbere ve beyin yikamaya endekslenmis bir sistem egitim kalitesi cok dusuk : /

Bizim zamanımızda zaten puan alamıyorlardı ve giremiyorlardı.Şimdi öyle değil bir yığın özel Üniversite kuruldu.Biraz gayretle çok rahat bir taban puan alınır. Ondan sonra git Kıbrıs Üniversitelerin birinde gayet ucuza oku. Ben Yüksek Denizciliğe girip Kaptan olmak isterdim. Ama IQ yetmedi Gire Gire Ancak Hukuk Ve İktisata yeterliymişim.depresyon geçirmiştim. Ve Mecburen hukuk okudum.Şimdi öylemi ya ne IQ su düşükler Kaptan oluyorlar.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet malesef mi desek iyi ki mi desek bilemiyorum.. Her ne kadar katsayı problemini yaşamış olsakta kızgın değilim. Şanssızlık işte herşey müslüman bir ailede dünyaya gelmekle başlıyor. Sorunun kökeni burası zaten. Müslümanlar, müslüman bir ülkede yada ailede dünyaya gelerek kendilerini şanslı sayarlar. Ne kadar ironik değilmi? Kendilerince doğru yoldalar doğru işleri yapıyorlar art niyet yok. Halbuki çocuklarına en büyük kötülüğü yapıyorlar. Çoğu öğrencinin kendi tercihi de değildir imam hatip lisesi. Ailenin zorlaması ile gerçekleşir.

Diyorum kimileri şans olarak niteler ama şanssızlığın feriştahıdır müslüman aile.

ben de baba isteği ile imam hatibe sokuldum orta okulda. öyle bir ortam vardı ki, orta okul yaşındaki kızlar öğle arasında bakkaldan biralar alıp ormana gidip bira içerlerdi. sonra okulu bırakıp normal orta okula geçtim.

o sıralar yurtlar orta okul öğrencilerine kapatıldığı için kuran kursları da orta okullar için kapandı ve bizim sınıfa (orta okuldaki sınıfa) kuran kursunda okumuş olan 10 kişilik bir hafız grubu geldi. sınıftaki en azgın, en ağzı bozuk, en karı kız meraklısı kişiler onlardı :D adam hafız, ve orta okulda kız arkadaşı ile günü birlik ilişki yaşamak isteyenlere ev ayarlıyordu :D

bunların hepsi aile zoruyla kuran kursuna yollanıp, orada müthiş bir baskı altında isteklerini bastırıp, kuran kurslarının kapatılması ile bir anda serbest kalmış ve bastırılmış isteklerini sonuna kadar yaşayan kişilerdi.

tarihinde Ben Masumum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben de baba isteği ile imam hatibe sokuldum orta okulda. öyle bir ortam vardı ki, orta okul yaşındaki kızlar öğle arasında bakkaldan biralar alıp ormana gidip bira içerlerdi. sonra okulu bırakıp normal orta okula geçtim.

o sıralar yurtlar orta okul öğrencilerine kapatıldığı için kuran kursları da orta okullar için kapandı ve bizim sınıfa (orta okuldaki sınıfa) kuran kursunda okumuş olan 10 kişilik bir hafız grubu geldi. sınıftaki en azgın, en ağzı bozuk, en karı kız meraklısı kişiler onlardı :D adam hafız, ve orta okulda kız arkadaşı ile günü birlik ilişki yaşamak isteyenlere ev ayarlıyordu :D

bunların hepsi aile zoruyla kuran kursuna yollanıp, orada müthiş bir baskı altında isteklerini bastırıp, kuran kurslarının kapatılması ile bir anda serbest kalmış ve bastırılmış isteklerini sonuna kadar yaşayan kişilerdi.

Daha kötülerine de şahidim ama burada söylemek istemiyorum. Ahlaki yapım müsait değil. :) Hafızların geneli küfürbaz ağzı bozuk karı kız meraklısı tipler doğru. Ortam çok müsaittir etrafı destekler kişinin, asla sen hafızsın denmez, asli vazifesidir gibidir. En büyük eğlencedir ihl öğrencisi için bunlar. Gayet normal karşılanır sevilir sayılırlar. Babamın zoru ile gitmiştim. Bağıra çağıra kızarak değil ama karşı çıkıca dinden kaçan bir çocuk konumuna düşüyorduk. Yurtlarda kaldığımız dönemlerde oldu. Ailemizden ayrılırken çok üzülüyorduk. Şimdi en çok istediğim vuruş tekniği ile ün salmış kurancı ahmet koç un elime geçmesi trafikte görsem önüne atlayıp dalacağım:) öyle de bir planım var:) Kızlar kartında pimpon oynadık diye dizlerimizi mosmor eden faik kaptanı unutmadık..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...