Jump to content

IŞİD-PYD (PKK) savaşında IŞİD'i destekliyorum, çünkü...

Recommended Posts

Bazı forumdaşlar ne yazdıklarının farkında bile değiller.

Yahu İŞİD resmen kendinden olmayanları kıtır kıtır keserken,

işkence yaparken, çocuk ve kadın demeden, yüzbinlerce insanı

yurdundan ederken, nasıl oluyor da, onları destekleme gibi

yüzsüzlüğü gösterebiliyorsunuz ?. Sizin insanlığınız nerede ?

Vahşetin iyisi, kötüsü, yakını, uzağı yoktur. İsterse dünyanın

öbür tarafında cereyan etsin.

PKK, İŞİD veya herhangi başka bir örgüt olsun; suçsuz ve masum

insanları katledenlerin hepsi aynıdır. Onlar insanlıktan nasiplerini

almamışlardır.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne yapalım istiyorsun? Işid'e karşı PKK'yı mı destekleyelim? TSK-PKK elele verip Işid ile mi savaşsın?

Işid konusunda ağır bir medya manipülasyonu içinde olduğumuzu görmüyor musunuz? Bu adamlar Suriye'de bu kafa kesme işlerini yaparken, Odatv gibi birkaç kuruluş dışında hiçbir yerde o görüntüler yayınlanmadı. Ne zaman ki Işid Irak'a, daha doğrusu Kürt bölgelerine girdi, medya bastı yaygarayı. Kafa kesiyorlar, bilmem ne. Ulan ABD Irak işgalinde 1.500.000 insan öldürdü. O zaman niye kimsenin sesi çıkmıyordu?

Işid, tanımlı ve belli bir amaç için kullanılan bir örgüttür. Türkiye için tehdit olmaz. Hatta, Türkiye'ye saldırmaya kalkarsa, Türkiye'den şeriatçıları temizlemek için koz ve fırsat vermiş olur. Ama PKK hali hazırda Türkiye için ve bütün ortadoğu için tehdittir. Ortadoğu'dan aydınlanma devrimini şeriatçılar sökemez. Bu beyinsiz PKK söker.

PKK'nın askeri gücü hikaye. Türkiye'ye efeleniyoryardı bir ara, 6 gün savaşı gibi olur falan diye. Gördüler ebelerinin örekelerini. Türkiye, batı baskısından dolayı bu itlere karşı savaşamadı. Ne olduysa, Işid bunları vuruyor. Işid PKK'nın belini kırsın. Sonra Işid'in işi kolay.

O ona işkence ediyor, bu bunun kafasını kesiyor falan, bunlar medya masalı. Işid ABD ordusundan daha vahşi değil.

Sitelerde Paylaş

Ne yapalım istiyorsun? Işid'e karşı PKK'yı mı destekleyelim? TSK-PKK elele verip Işid ile mi savaşsın?

İkisini de desteklemek yanlış. PKK bence özellikle Türkiyenin sorunu. Ancak IŞİD öyle değil, bana göre dünya için bir tehdit.

Bu yüzden, kuzey Irak´taki sadece Kürtleri silahlandırmak şimdilik doğru gibi gözükse de, bence yanlış.

Neden?. Çünkü uzun vadede bu silahların PKK´ya geçmesi kaçınılmaz. Bu da Türkiye açısından büyük bir sorun.

Bence tek çözüm, biliyorum zor, Birleşmiş milletler.

Işid konusunda ağır bir medya manipülasyonu içinde olduğumuzu görmüyor musunuz? Bu adamlar Suriye'de bu kafa kesme işlerini yaparken, Odatv gibi birkaç kuruluş dışında hiçbir yerde o görüntüler yayınlanmadı. Ne zaman ki Işid Irak'a, daha doğrusu Kürt bölgelerine girdi, medya bastı yaygarayı. Kafa kesiyorlar, bilmem ne. Ulan ABD Irak işgalinde 1.500.000 insan öldürdü. O zaman niye kimsenin sesi çıkmıyordu?

Yurt dışındayım, Türkiye´de ki etkiyi pek bilmiyorum. Ancak Batı´da ve özellikle Ayrupa´da durum farklı. Özellikle o vahşet görüntülerinden sonra Avrupa IŞİD´de karşı daha etkili bir şekilde adım atmaya karar verdi. Kuzey Irak´taki Kürtleri silahlandırmak fikri bu yüzden çıktı.

Işid, tanımlı ve belli bir amaç için kullanılan bir örgüttür. Türkiye için tehdit olmaz. Hatta, Türkiye'ye saldırmaya kalkarsa, Türkiye'den şeriatçıları temizlemek için koz ve fırsat vermiş olur. Ama PKK hali hazırda Türkiye için ve bütün ortadoğu için tehdittir. Ortadoğu'dan aydınlanma devrimini şeriatçılar sökemez. Bu beyinsiz PKK söker.

IŞİD Türkiye´ye neden saldırsın ki ?. Onların derdi Irak ve Suriyede bir Islam devleti kurmak.

PKK'nın askeri gücü hikaye. Türkiye'ye efeleniyoryardı bir ara, 6 gün savaşı gibi olur falan diye. Gördüler ebelerinin örekelerini. Türkiye, batı baskısından dolayı bu itlere karşı savaşamadı. Ne olduysa, Işid bunları vuruyor. Işid PKK'nın belini kırsın. Sonra Işid'in işi kolay.

Dünyanın hemen hemen hiçbir devleti gerilla savaşını kazanamamıştır. Bunun çeşitli örnekleri vardır. Mesela Vietnam, Afganistan vesaire. Türkiye´nin de başarması mümkün değildir. Bunun batı ile alakası olduğunu zannetmiyorum.

O ona işkence ediyor, bu bunun kafasını kesiyor falan, bunlar medya masalı. Işid ABD ordusundan daha vahşi değil.

Bunlar masal falan değil. Yüzbinlerce insan keyfinden yurtlarından kaçmıyorlar. ABD ordusunun masum olduğunu iddia eden halt etmiş.

Sitelerde Paylaş
Dünyanın hemen hemen hiçbir devleti gerilla savaşını kazanamamıştır.

Evet ama masada kaybeder gerilla her zaman. Sabit bir toprağı yoktur. Etkisi yoktur. Orayı koruyamaz.

Bunun batı ile alakası olduğunu zannetmiyorum.

Bizzat ABD ile ilgisi var Körfez savaşından sonra kurulan çekiç güç ve Irak işgalinden sonra ABD 'nin bölgede olması.

Terörün arttığı yıllar. Çünkü ABD sınır ötesi operasyona izin vermiyor.

Hatta genelkurmay başkanı Kandil'e operasyon için ABD’nin ikna edilmesi gerekir dedi.

Yüzbinlerce insan keyfinden yurtlarından kaçmıyorlar.

Kadın, çocuk ve yaşlılar tamam.

Ama diğer gelenler keyfinden geliyor.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sayın zorlu, iletilerimi lütfen cımbızlamayınız. Anlam değişikliği olabiliyor.

Evet ama masada kaybeder gerilla her zaman. Sabit bir toprağı yoktur. Etkisi yoktur. Orayı koruyamaz.

Bence yanılıyorsunuz. Bunun en tipik örneği Afganistandır. Rusya 20 yıl gerilla savaşından sonra, orayı

terketmek zorunda kalmıştır. Şimdi ise, orada aynısı Batı güçlerinin başına gelmiştir, onlarda bir kaç ay sonra

orayı terkedeceklerdir. Uzun vadede zafer yine Talibanın olacaktır. Aslında konumuz bu değil.

Bizzat ABD ile ilgisi var Körfez savaşından sonra kurulan çekiç güç ve Irak işgalinden sonra ABD 'nin bölgede olması.

Terörün arttığı yıllar. Çünkü ABD sınır ötesi operasyona izin vermiyor.

Hatta genelkurmay başkanı Kandil'e operasyon için ABD’nin ikna edilmesi gerekir dedi.

Anlatamadım galiba. İzin verilse dahi, o karışık cografi bölgede başarılı olmaları mümkün değil.

Kadın, çocuk ve yaşlılar tamam.

Ama diğer gelenler keyfinden geliyor.

Gelenlerin ezici çoğunluğu, can korkusundan gelmektedir.

Merak ettim, sizin kastettiğiniz diğerleri kimlermiş ?

Sitelerde Paylaş

Taliban milli güçtür. O bölgeden desteğini her zaman alır. Talibanla PKK yı karıştırmayın. İki bölgenin durumu farklı.

Taliban'a hakaret olur ikisini karşılaştırmak.

Anlatamadım galiba. İzin verilse dahi, o karışık cografi bölgede başarılı olmaları mümkün değil.

Karışık coğrafya yok efenim. Daha önce başarılı da olundu. Mesele siyasi diyoruz askeri değil. Bunlar bize askeri tehdit değildir.

Askeri operasyonlarımız çok başarılıydı. TSK için sorun olmadı sınır ötesi operasyonlar.

Irak işgaliyle tekrar canlandı örgüt. Çünkü mali ve insani güç gerekiyor. Bunları elde etti. Ayrıca Kürt yönetiminin Irak'ta kurulması

ABD'nin varlığı moral kazandırdı. Ve şimdi en son gelinen nokta meclise girmeleriyle çözüm? süreci altında siyasallaştılar. Daha geniş kitlelere resmi olarak

ulaşabiliyorlar.

Merak ettim, diğerleri kimmiş ?

Eli silah tutabilecek durumda olan erkekler.

Sitelerde Paylaş

Taliban milli güçtür. O bölgeden desteğini her zaman alır. Talibanla PKK yı karıştırmayın. İki bölgenin durumu farklı.

Taliban'a hakaret olur ikisini karşılaştırmak.

PKK gücünü ve desteğini, aynen Taliban gibi, yörenin halkından almaktadır. İkisinin arasında hiçbir fark yoktur.

Karışık coğrafya yok efenim. Daha önce başarılı da olundu. Mesele siyasi diyoruz askeri değil. Bunlar bize askeri tehdit değildir.

Askeri operasyonlarımız çok başarılıydı. TSK için sorun olmadı sınır ötesi operasyonlar.

Irak işgaliyle tekrar canlandı örgüt. Çünkü mali ve insani güç gerekiyor. Bunları elde etti. Ayrıca Kürt yönetiminin Irak'ta kurulması ABD'nin varlığı moral kazandırdı. Ve şimdi en son gelinen nokta meclise girmeleriyle çözüm? süreci altında siyasallaştılar. Daha geniş kitlelere resmi olarak ulaşabiliyorlar.

Türk ordusu neredeyse 40 seneden beri, PKK´ya karşı mücadele etmektedir. Sonuç, askeri açıdan tam bir fiyasko.

Size onların askeri tehdit olduğunu söyleyen mi oldu. PKK´nın temel amacı Türkiye devleti ile masaya oturup

şahsi çıkarlarını dayatmaktır. Zaten onlarda her terörist yapılanma gibi, vur kaç taktiği uygulamaktadır.

Askeri olarak onların Türk ordusunu yenecek güçleri elbette yoktur.

Eli silah tutabilecek durumda olan erkekler.

Uzaktan gazel okumak güzeldir, ancak can korkusu nedir bildiğinizi zannetmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Türkiye, batı baskısından dolayı bu itlere karşı savaşamadı. Ne olduysa, Işid bunları vuruyor. Işid PKK'nın belini kırsın. Sonra Işid'in işi kolay.

Işid'in karşısında durmak, PKK ile aynı safta yer almak demek.

Haklısın...

Sitelerde Paylaş
PKK gücünü ve desteğini, aynen Taliban gibi, yörenin halkından almaktadır. İkisinin arasında hiçbir fark yoktur.

Kavak ABD ve Sovyet ordularıyla savaşan, coğrafyası buradan kat be kat çetin olan Afganistandaki Talibanla PKK nın arasında hiçbir fark yok diyemezsin.

Türk ordusu neredeyse 40 seneden beri, PKK´ya karşı mücadele etmektedir. Sonuç, askeri açıdan tam bir fiyasko.

Size onların askeri tehdit olduğunu söyleyen mi oldu. PKK´nın temel amacı Türkiye devleti ile masaya oturup

şahsi çıkarlarını dayatmaktır. Zaten onlarda her terörist yapılanma gibi, vur kaç taktiği uygulamaktadır.

Askeri olarak onların Türk ordusunu yenecek güçleri elbette yoktur.

Israrla siyasi bir mesele diyorum. Ama sen askeri fiyasko olduğunu iddia ediyorsun. Bu analizleri nerde okuyorsun bilmiyorum ama

kaynaklarını değiştir bence. Bir fiyasko varsa siyasidir.

Uzaktan gazel okumak güzeldir, ancak can korkusu nedir bildiğinizi zannetmiyorum.

Bu ülkenin erkekleri askere gazel okumaya gitmiyor.

Sanırım sen olası bir ışid veya Pkk benzeri bir işgalde gazel okuyacaksın.

Suriye'de kalıp savaşanlar can korkusu taşımıyor sanırım. İki grup arasında farkı belirtelim.

Sitelerde Paylaş

Taliban ile PKK arasında çok ciddi farklar vardır.

Sovyetler Birliği, Afganistan'a yabancı bir işgalci güç olarak girdi. Oysa Türkiye "Kürdistan"a yabancı, işgalci bir güç olarak girmedi. Türkiye ile "Kürdistan" arasında hiçbir zaman savaş olmadı. Çünkü tarihte Kürdistan diye bir devlet yok!

Türkiye bir ulusal devlet olarak kuruldu. Bütün vatandaşlara eşit hukuki haklar veren, etnik kimliğe kör olan bir devlet olarak planlandı. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk denir, diyerek bunun veciz ifadesini ortaya koydu. Burada ık vurgusu yoktur. Kürtler, Türkiye'nin her tarafına yayıldı, her etnik gruptan insanlarla evlilikler oldu. Halklar kaynaştı ve ortak kültür oluşmasının zemini ortaya çıktı.

Kürt milliyetçiliği, Türkiye'nin ulus yapısını parçalayan bir örgüttür. Batılılar ilgilendikleri bütün coğrafyayı etnik ve mezhep temelinde bölüyor. PKK'nın fonksiyonu budur. Kürdistan'ı işgal eden Türkiye'ye karşı kurtuluş savaşı vermiyor. Batının Türk milletini parçalama amacına hizmet ediyor.

Taliban'ın bütün detaylarını bilmiyorum, ama Sovyetler Birliği'ne karşı yaptığı savaş ile PKK terörünün benzerliği yoktur.

Sitelerde Paylaş

TSK PKK'yı yenmiştir.

90'lı yıllarda, PKK'nın bütün kurtarılmış bölgelerini dağıtmış, askeri gücünü defalarca kırmıştır. PKK'nın TSK karşısında, askeri hiçbir şansı yoktur, hiçbir zaman da olmamıştır.

Fiyasko varsa, batıdan iktidar yetkisi almak için Kürt milliyetçiliğine göz yuman siyasi iktidarlardadır. AKP iktidarda kalabilmek için, batının Kürt milliyetçiliği konusundaki taleplerini kabul etmiştir. Ayrıca Türk kavramına karşı oldukları için, Kürt milliyetçiliğinin yükselmesini, Türklüğe zarar vereceğini gördüler ve siyasi olarak da Kürt milliyetçiliğine yakın oldular.

TSK bir Nato ordusudur. ABD ordu yayınlarında, Rusya ile savaşabilecek güçte bir ordu olduğu objektif olarak tespit edilmiştir. Dağdaki çobanın elindeki çakaralmazla yenebileceğini düşünmek komiktir. Bugün Işid karşısında dağılan PKK'nın TSK karşısında bir sinekten farkı yoktur.

Sitelerde Paylaş

Kavak ABD ve Sovyet ordularıyla savaşan, coğrafyası buradan kat be kat çetin olan Afganistandaki Talibanla PKK nın arasında hiçbir fark yok diyemezsin.

Siz Kuzey Irak´ı ve Türkiyenin güney doğusunu, Konya ovası gibi, sadece düz bir ovamı zannediyorsunuz ?

Israrla siyasi bir mesele diyorum. Ama sen askeri fiyasko olduğunu iddia ediyorsun. Bu analizleri nerde okuyorsun bilmiyorum ama kaynaklarını değiştir bence. Bir fiyasko varsa siyasidir.

Sayın zorlu, ikisi de vardır. Ortada 40 seneden beri süren bir askeri başarısızlık varsa, ki vardır, bundan bunca zaman

Hükümetlerde görevli olan siyasiler de sorumludur.

Bu ülkenin erkekleri askere gazel okumaya gitmiyor.

Sanırım sen olası bir ışid veya Pkk benzeri bir işgalde gazel okuyacaksın.

Suriye'de kalıp savaşanlar can korkusu taşımıyor sanırım. İki grup arasında farkı belirtelim.

Bunu bu noktaya getiren sizsiniz. Eli silah tutan erkeklerin de kaçtığını söylediniz, ki doğrudur. Hepsinin elinde

yeterli silah falan mı var sanıyorsunuz ?

Her insandan sizin gibi cesaretli hareket beklemeyiniz. Cesaret şu anda bulunduğumuz sanal ortamda belli olmaz.

O ortamda kendinizin nasıl bir tepki göstereceğini, şu anda bileceğinizi zannetmiyorum.

Gazel okumaya gelince; Türkiye´deki, özellikle can korkusundan dudak uçuklatan, asker kaçaklarının sayısını

biliyormusunuz ?

Sitelerde Paylaş

Ben bir şey zannetmiyorum. Sınır ötesi başarılı oldu diyorum. Konya ovası falan bunlar boş.

Askeri başarısızlık diyebilmeniz için ışid'in yaptığı gibi kontrol ettikleri bir bölgeye girmeniz ancak kaybetmeniz gerekir.

Ben çok başarılıyız askerin hiç suçu yok demiyorum zaten.

Bunu bu noktaya getiren sizsiniz.

Bunu bu noktaya getiren, olayı kişiselleştirip bana laf atan sensin.

Hiç kıvırma. Ve hala buna devam ediyorsun. Cesaretle ilgili bir şey söylemedim ayrıca.

Evet insanlar kaçabilir ancak kadın, çocuk ve yaşlılar kadar onları haklı bulmamızı gerektirmez.

Çünkü PKK'ya o bölgeden önemli miktarda insan katılıyor. Ama yine de gelsinler tabi onları bir süre kabul etmek insanlık görevi.

Eli silah tutabilecek erkeklerin kaçması ayrıca PYD nin organizasyon eksikliğini gösterir.

Sitelerde Paylaş

Ben bir şey zannetmiyorum. Sınır ötesi başarılı oldu diyorum. Konya ovası falan bunlar boş.

Askeri başarısızlık diyebilmeniz için ışid'in yaptığı gibi kontrol ettikleri bir bölgeye girmeniz ancak kaybetmeniz gerekir.

Ben çok başarılıyız askerin hiç suçu yok demiyorum zaten.

Bunu bu noktaya getiren, olayı kişiselleştirip bana laf atan sensin.

Hiç kıvırma. Ve hala buna devam ediyorsun. Cesaretle ilgili bir şey söylemedim ayrıca.

Evet insanlar kaçabilir ancak kadın, çocuk ve yaşlılar gibi onlara acımamızı gerektirmez.

Çünkü PKK'ya o bölgeden önemli miktarda insan katılıyor.

Eli silah tutabilecek erkeklerin kaçması ayrıca PYD nin organizasyon eksikliğini gösterir.

Kasıtlı bir şekilde sizi incitmek gibi bir niyetim yoktu, olamaz da.

Sizin de iğneli yorumlarınızı görmedim değil.

Size öyle geldi ise, affola.

Sanırım bu konuda anlaşamayacağız. Yine de, seviyeli bir tartışma için, teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş

Amerika'daki güç bende olsaydı Işid'e el altından her türlü desteği sağlardım taaki hayal ettikleri sınırlar içindeki islam devletini kurana kadar. Ondan sonrada temizliğe başlardım, gerçi temizlemesende olur bu tür insanlardan faydalanmak rasyonalist insanlardan faydalanmaktan çok daha kolaydır bedavadan kaynak sağlayıp onların daha rahat yaşamasını sağlarlar.

Sitelerde Paylaş

Saçma olan birşey yok. Işid'in hedefi bellidir. Irak ve Suriye Sünnilerini birleştirecek. PKK ise Anadoluyu parçalayacak. Hangisi daha tehlikeli?

Işid Türk laikler için çok faydalı bir örgüttür. 20 yıldır ilk defa moral üstünlük kazandık. Islamcılar savunma hattına çekildi. Moral üstünlükleri çöktü. Okumuş kesimlerde griye çevirdikleri, tarafsızlaştırdıkları kesimler, aleyhlerine dönmeye başladı. Bu pür laik propaganda ile başarılamayacak bir işti.

PKK ise sadece Türkiye'nin bir bölümünde devlet kurmaya çalışmıyor. Açıklamalarını dikkatle dinleyin. Gerçi çok boktan bir üslupta konuşuyorlar ama niyetlerini açıkça beyan ediyorlar. Türkiye'yi kantonlara böleceklermiş. Demirtaş ve diğer zibidiler bunu açıkça söylüyor. Ne demek bu? Türkiye'nin şehir devletlerine dönüşmesi, ortaçağ düzenine geçmesi demek. Için kötüsü, bu şehir devletleri düzenini gerçek demokrasi olarak nitelemeye yatkın, okumuş orta sınıflar da türedi. Politik ve felsefi olarak ırzına geçilmiş olan okumuş orta sınıflar, PKK'nın propagandasından etkileniyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %10 oy alması bu etkinin açık göstergesidir.

Aynelarab'ın Kürt milliyetçilerinin elinden çıkması, büyük Kürdistan hayaline vurulmuş büyük bir darbedir. PKK'lıların çılgına dönmesi, arsızca Türkiye'den silah ve yardım istemeleri, açılımı bitiririz haa diye horozlanmaları boşuna değil. Sopanın ucunu gördüler. Irak işgalinden bu yana pamuklara sarılıp pışpışlanmışlardı. Ama şimdi karşılarında demiri gördüler. Halbuki, ABD ne güzel 1.500.000 insanı öldürüp, bir Kürt aşiret reisine devlet verdi, diğerini de Irak'a cumhurbaşkanı atadı. Ne güzel günlerdi değil mi? Ama işte tatlı tatlı yemenin acı acı çıkarması olabiliyor.

Hiç buralarda gevezelik yapmayın. Arap ve Türk aydınlanmasına karşı yaptığınız ihanet affedilmeyecektir.

Ee isidin bir diger hedefide hic süphesiz alevilerdir... Aleviler yillardir hatta yüz yillardir sadece zülme ugradi hemde hic birsey yapmadiklari halde. Bazen düsünüyorumda acaba tek kabahat bumuydu diye...

iside bak coluk cocuk kadin dinlemeden hepsini kursuna diziyor. Onun icinde kürt , alevi ateist ayrimi olmaz.. 49 rehine icinde senin ateist oldugunu ögrenselerdi eminim kellen ucardi...

Sitelerde Paylaş

Ee isidin bir diger hedefide hic süphesiz alevilerdir... Aleviler yillardir hatta yüz yillardir sadece zülme ugradi hemde hic birsey yapmadiklari halde. Bazen düsünüyorumda acaba tek kabahat bumuydu diye...

iside bak coluk cocuk kadin dinlemeden hepsini kursuna diziyor. Onun icinde kürt , alevi ateist ayrimi olmaz.. 49 rehine icinde senin ateist oldugunu ögrenselerdi eminim kellen ucardi...

Bu cevabı bana mı yazdınız? Ama benim mesajımla bir ilgisi yok ki.

Bir kafa karışıklığı olduğu görülüyor. Bu karışıklığı az da olsa giderecek naçizane bir iki noktaya dikkat çekelim.

1- Işid'i desteklemiyoruz.

2- Türkiye'nin Irak ve Suriye topraklarına girerek Işid ile savaşmasını istemiyoruz. Türkiye bölgenin kolluk gücü mü? Niye başka ülkelerin topraklarına giriyoruz? PKK sempatizanı ultra hümanistler, hani analar ağlamayacaktı lan?

3- Eğer Işid'in tepelenmesini bu kadar istiyorsak, niçin bölge ülkeleri ile ittifak yapmak aklımıza hiç gelmiyor? Suriye, Irak ve Iran ile oturup anlaşalım. Illa ki bir orta yol bulunur. Işid ile savaşmak için PKK ile ittifak yapmak, akla gelecek en aptalca fikirdir.

4- Işid'in Aynelarab'ı alması niye bizi bu kadar üzüyor? Orası zaten Arap toprağı değil mi? Kürtler orayı kendi üstlerine geçirmek istiyorlarsa, işte fırsat. Adam gibi savaşsınlar, alsınlar toprağı. NTV'ye ne giriyor? Kobani de Kobani diye ağlaşıp naklen yayın yapıyorlar. Ne oluyo, Işid Istanbula mı ilerliyor? Yesinler birbirlerini.

Sitelerde Paylaş

ya kardesim suraya ikidir yaziyorum bu konu hakkinda tek cevap verebilen yok... Diyelim ISID türkiyeye girdi ve saldirdi.. Ilk hedefi PKK ve KÜRTLER oldugunu anlarimda ülkede yasayan 10 milyon ALEVI ye cicek mi verecekler ?? Ateistlere karanfil mi ??? Tutturmussunuz bir arap pkksini sirf bu nedenle ISIDI destekliyorsunuz....

COK merak ediyorum. ISID yasadiginiz ülkeyi istila etse sigara , icki seks yasaklamadan tut zorunlu namaza kadar herseyi zorlasalar yapmayinin kellesini ucursalar.. Hic birsey yapmadigin halde soy agacini arastirip sirf alevisin diye öldürseler ve Ateist oldugunu anladiginda girtlagini bicaklasalar cok mu hosunuza gider ???

Ne PKK yi neden ISIDI destekliyorum.. Ama ben hic bir zaman bir PKK nin bir sivili alipda bogazini kestigini bunula show yaptigini 300-400 SIVILI kursuna dizdigini duymadim, SIZ DUYDUNUZ MU ???

tarihinde nail tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...