Jump to content

Kuranda en beğendiğiniz 5 hatayı yazın

Recommended Posts

• İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hmm... 5 tane ayetten örnek yazayım o zaman.

Allah'ın tuzak kuranların en hayırlısı olduğu,

Ellerin kurusun Ebu Leheb dediği,

Peygamberin evine yemek vakti gelmeyin dediği,

Allah'a ganimetten hisse verdiği,

Aişe'nin masum olduğunu söylediği,

Zeynep'e olan aşkını itiraf ettiği

6 olmuş...

Sitelerde Paylaş

Kuran siradan bir kitap olsaydi sizi bu kadar mesgul etmezdi:)

Inanirini da inanmayanini da etrafinda topluyo...

O kitaba göre yaşamını ve başkalarının yaşamını şekillendirmeye çalışan çok insan var.

Haliyle meşgul oluyoruz.

Sitelerde Paylaş

1. Hüre hür, köleye köle, dişiye dişi kısas önermesi.

2. Allahın kıyamette bacağını açması.

3. Allahın inanmayanların üzerine pislik yapması.

4. Allahın oturduğu tahtının su üzerinde olması.

5. Muhammede sana bu kadar kadın değiştirme yeter, artık başka kadın yok sana demesi.

Daha ne kepazelikler... Aklıma ilk gelenler bunlar oldu.

Sitelerde Paylaş

o kitap yuzuden milyonlarca insan oldu tipkı zamanında engizisyon mahkemeleri cadi avi yapan 100 yil savaşlari yapan herkesin kendini kral ilan ettiği papanin cennet topraklarini haçli seferleri için sattiği cennet topraklarini satan papaliğin yanliş hatirlamıyorsam sevilla katedrali bu paralarla yaptırılmişti dine karşi gelenlerin oldurulmeleri ve şuan tabiki islam alemi( muslumanlara sorarsan hepsi avrupanin işi zamaninda bana sorsaniz bende oyle derdim) birbirini olduruyor dinden çikmiş ilan ediyor kendi mezhebine inanmayan başka mezheplerden olanlar katlediliyor finansmanini araplar sağliyor(en pis milletlerden biri araplar birbirlerini bile tutmuyorlar) ha avrupanin desteği varmı bu ogrutlere var ama gozunu aç bak destek olmasalar bile zaten birbirini yiyorlar :)

1. cebrailin 50 bin senede allahın huzuruna gidip ayet getirmesi...

2.guneşin dunyada balçiğa batmasi....

3.miras problemi...

4.ilk musluman çelişkisi...

5.insanin evrenin ve dunyanin yaradiliş çelişkisi her ayette farklı yazmasi....

6.her canliyi eşli olarak yaratmasi...

7.Ey iman edenler! Açıklanırsa hoşunuza gitmeyecek olan şeyleri sormayın. Eğer Kur'an indirilirken onları sorarsanız size açıklanır. (Açıklanmadığına göre) Allah onları affetmiştir. (Siz sorup da başınıza iş çıkarmayın). Allah çok bağışlayıcıdır, aceleci değildir. Yani diyor ki kurcalama be olm....

hocam kurani bize neden ogrettin ogrenin dogruyu yapınki cennete giresiniz diye..... pekiii kurani bilmeyen duymayanlar nasil cennete girecek... onlar bilmedikleri için vebali yoktur suçsuzdur kurani bilmedikleri için hukumlerini yapmak zorunda değildirler direk cennete gireceklerdir..... lan seninnn a... koyim ne guzel bende bilmiyodum direk cennetliktim niye ogretiyon a... kodummm :D

Sitelerde Paylaş

1. İnsanların sırf Muhammed'e inanmadığı için sonsuza kadar yakılacak olması,

2. Allah'ın rahmet ve ilim verdiği bir şahsın bir çocuğu ilerde ana babasını kafir yapar diye korkup öldürmesi ve Musa'nın da buna seyirci kalması,

3. Allah'ın Muhammed'e "Eğer o iki karın sana itaat etmezse ben sana nice bakire ve dul kadınlar ayarlarım." demesi,

4. Büluğa ermemiş çocukların bile evlenmesine onay vermesi,

5. Kadınların 2. sınıf insan sayılması...

Sitelerde Paylaş

Islamdaki hatalar diyeyim muhammed birsey isterken tanrisindan goge dogru elini iyice kaldirip istemesi.Cunku tanri goktedir kabul onay yeri goktur.Kimi mezhebe gore el yuze surulurde falanda fesmekanda sebeptende yok arkadasim muhammed elini dua bitisinde yuzune falan surmemistir.Af dilerken ellerini ters cevirmistir bunun anlami ise su demektir.Sakinmak korunmak anlamindadir.Istemenin tam zitti ellerin ters cevrilmesi.Ibadet konusundada mezheplerin parcalara ayrilisi iste orucu su bozar falan filan demeleri.

Sitelerde Paylaş

Hicret etmeyenleri öldürün demesi...

Müşrikleri pislik ilan etmesi ki, sadece bu ayıp yeter. Bu ırkçılığın daniskasıdır. Müslolar pisliktir desek müslolar ayağa kalkar! Kendi kitaplarında bir inanç topluluğu pislik ilan ediliyor.

Hristiyan ve yahudileri dost edinmeyin demesi, bu insanlığa tümden aykırı.

Kesilecek sığırın özelliklerini bir sayfa anlatıp önemli konuları es geçmesi...

Yeminin yerine gelsin diye bir demet sap alıp vur diyerek sahtekarlık öğretmesi...

Bazı insanlar günahkar diye tufanla herkesi boğduk demesi...

Kuran insan sözüdür diye doğruyu söyleyenleri sonsuza kadar yakacağım demesi...

İnsanlarla cinlerle cehennemi dolduracağına peşinen söz vermesi...

Beşi çok geçti, elli de olur beşyüz de olur. Bu kitap baştan sona insanlık dışı bir manifestodur. Ele alınacak yanı yoktur.

İddiamı tekrarlıyorum: Kuran'da bir doğru güzel söz yoktur. Kısaca tamamı bir hatalar bütünüdür. Saymaya gerek yok. Hemen aklıma gelen: Fesat diye ne olduğu belirsiz bir suçtan el ayak kesmeyi, asmayı önermesi. Bunlar en göze batanlar. Kuanı insanlar yazdı de, al sana fesat! El ayak kes, as... Böyle insanlık dışı bir kitap daha olamaz.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben başlıyorum:

1. Dünya, insan ve evrenin yaratılışı ile ilgili bütün ayetler

2. Akraba evliliğine izin verilmesi

3. Matematik hatası

4. Yıldızların atış taneleri olması

5. Kalbin düşünme ve anlama organı olması

5 ten başlayalım, daha önce karikateistte bir yorum yazmıştım. Burada da paylaşayım:

Beyin=Ateizm

Beyin+Kalp=Allah

Sırf beyninizle düşündüğünüz için, çevrenizde gördüklerinizle hareket etiğiniz için Allah size yokmuş gibi geliyor. Malesef sanırım madde olarak Allah'ı görmek istiyorsunuz. Kısmetse ahirette inşallah. Bu dünyada Allah'ı madde olarak göremeyeceğiz. Beynimizle düşünüp kalbimizle tasdik edeceğiz. Şimdi size göre biz her şeye beynimizle karar veriyoruz öyle değil mi? Kalp sadece kan pompalar. Peki o zaman bilim insanlarından ricam, bir grup denek üzerinde çalışma yapsınlar. Bu grup sevgililer gününde sevgililerine kalp figürlü yerine beyin figürlü hediye alsınlar. Patlatılan tokatların kaçıncı dakikalarda meydana geldiğini ve yaptığı etkinin bigbang etkisinden kaç kat fazla olduğunu da bir zahmet ölçsünler. Evet sevgililer gününde siz ateist dostların beyin figürlü hediye alması gerekiyor. Kalp, sizin felsefenize aşırı ters değil mi?

Sitelerde Paylaş

Hmm... 5 tane ayetten örnek yazayım o zaman.

Allah'ın tuzak kuranların en hayırlısı olduğu,

Ellerin kurusun Ebu Leheb dediği,

Peygamberin evine yemek vakti gelmeyin dediği,

Allah'a ganimetten hisse verdiği,

Aişe'nin masum olduğunu söylediği,

Zeynep'e olan aşkını itiraf ettiği

6 olmuş...

Mırnaw, Tebbet suresiyle ilgili cevabını almıştın sanırım :) Evine yemek vakti davetsiz olarak en yakın arkadaşın bile gelse içinden, insan bir haber vermez mi be diye tepki gösterirsin, Ahzab 53 medeni kanundur. Anlayana!

Sitelerde Paylaş

1. İnsanların sırf Muhammed'e inanmadığı için sonsuza kadar yakılacak olması,

2. Allah'ın rahmet ve ilim verdiği bir şahsın bir çocuğu ilerde ana babasını kafir yapar diye korkup öldürmesi ve Musa'nın da buna seyirci kalması,

3. Allah'ın Muhammed'e "Eğer o iki karın sana itaat etmezse ben sana nice bakire ve dul kadınlar ayarlarım." demesi,

4. Büluğa ermemiş çocukların bile evlenmesine onay vermesi,

5. Kadınların 2. sınıf insan sayılması...

http://www.islamustundur.com/konular/islamvekadin.htm

Sağduyu dostum, bu sayfaları çook ama çok dikkatli okumanı tavsiye ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Islamdaki hatalar diyeyim muhammed birsey isterken tanrisindan goge dogru elini iyice kaldirip istemesi.Cunku tanri goktedir kabul onay yeri goktur.Kimi mezhebe gore el yuze surulurde falanda fesmekanda sebeptende yok arkadasim muhammed elini dua bitisinde yuzune falan surmemistir.Af dilerken ellerini ters cevirmistir bunun anlami ise su demektir.Sakinmak korunmak anlamindadir.Istemenin tam zitti ellerin ters cevrilmesi.Ibadet konusundada mezheplerin parcalara ayrilisi iste orucu su bozar falan filan demeleri.

Red, basta ateistik baslayip sonradan islama donmussun. Ya da ben anlamadim. Bu hizli degisimi neye borclusun? Ve ellere takmissin belli :)

Lutfen artik daha anlasilir yazilar yazmaya basla.

Katiliyorum. Kuran siradan bir kitap olamaz. Siz Muslumanlar ne dersiniz... Iki ihtimal var, ya esfeli safilin olacak, ya da alayi iliyyin olacak. Ikincisi olmadigina gore...

tarihinde KafaBeyinUs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mırnaw, Tebbet suresiyle ilgili cevabını almıştın sanırım :) Evine yemek vakti davetsiz olarak en yakın arkadaşın bile gelse içinden, insan bir haber vermez mi be diye tepki gösterirsin, Ahzab 53 medeni kanundur. Anlayana!

Kurduğun saçma sapan bağlantıları cevap mı sanıyorsun?

Cevap verilmişti orda sana destan gibi hem de, tekrar oku.

Muhammed Ebu Leheb'i yaşarken yaktı demiştim.

Leheb, ateşin babası demektir. Muhammed takmıştır bu adı ona.

Kuran'da da yanacağını müjdeleyecek ki kendiyle çelişmesin...

Ahzap 53 tam bir komedi...

Evime yemek vakti gelmeyin, çağırılınca gelin, fazla oturmadan gidin, peygamber hanımlarıyla perde arkasından konuşun, peygamber bunları utanır söyleyemez ama Allah size söyler... :))

Kocası ölmüş kadınlar medeni kanuna göre evlenebilirler, Muhammed, peygamber öldükten sonra peygamber hanımlarıyla evlenirseniz cehenneme gidersiniz diyor... Ne alaka medeni kanunla?

Sitelerde Paylaş

5 ten başlayalım, daha önce karikateistte bir yorum yazmıştım. Burada da paylaşayım:

Beyin=Ateizm

Beyin+Kalp=Allah

Sırf beyninizle düşündüğünüz için, çevrenizde gördüklerinizle hareket etiğiniz için Allah size yokmuş gibi geliyor. Malesef sanırım madde olarak Allah'ı görmek istiyorsunuz. Kısmetse ahirette inşallah. Bu dünyada Allah'ı madde olarak göremeyeceğiz. Beynimizle düşünüp kalbimizle tasdik edeceğiz. Şimdi size göre biz her şeye beynimizle karar veriyoruz öyle değil mi? Kalp sadece kan pompalar. Peki o zaman bilim insanlarından ricam, bir grup denek üzerinde çalışma yapsınlar. Bu grup sevgililer gününde sevgililerine kalp figürlü yerine beyin figürlü hediye alsınlar. Patlatılan tokatların kaçıncı dakikalarda meydana geldiğini ve yaptığı etkinin bigbang etkisinden kaç kat fazla olduğunu da bir zahmet ölçsünler. Evet sevgililer gününde siz ateist dostların beyin figürlü hediye alması gerekiyor. Kalp, sizin felsefenize aşırı ters değil mi?

sen kalbin düşündüğüne cidden inaniyormusunnn bak bunu ciddi soruyorum zamanında bende muslumandim allah için soyleee inaniyorsan başka sorum yok sana insan beyniyle düşünür testik eder beyin gene hormonlari (duygulari sağlar salgilar) kısacasi herşeyi beyin yonetir kalp sadece kan pompalar
Sitelerde Paylaş

- tarık 5-6-7 - bel ile kaburgalar arasından fışkırarak çıkan sudan yaratılan insan

- rüzgarsız yüzemeyen gemiler, havad allah tarafından tutulan kuşlar

- enfal 65-66 1e 10'dan seri şekilde 1e 2ye düşen güç karşılaştırması

- göklerin ve yerin 7şer kat olması

- göğün kırılıp düşmesi

- göğün düşmemesi için allah tarafından tutulması

- başınıza gelen her şey allahtandır derken, hemen sonrasında hayır sizdendir demesi

- enam 32 - dünya hayatı bir oyun ve eğlencedir, enbiya 16 - gök ile yer arasındakileri eğlence olsun diye yaratmadık

...

Sitelerde Paylaş

sen kalbin düşündüğüne cidden inaniyormusunnn bak bunu ciddi soruyorum zamanında bende muslumandim allah için soyleee inaniyorsan başka sorum yok sana insan beyniyle düşünür testik eder beyin gene hormonlari (duygulari sağlar salgilar) kısacasi herşeyi beyin yonetir kalp sadece kan pompalar

Tamam mustafa2116, sen kalbin karar vermediğine inanıyorsan beyin figürlü hediyeler seni bekliyor, denemesi bedava, beyin de bedava :)

Sitelerde Paylaş

Şimdi size göre biz her şeye beynimizle karar veriyoruz öyle değil mi? Kalp sadece kan pompalar. Peki o zaman bilim insanlarından ricam, bir grup denek üzerinde çalışma yapsınlar. Bu grup sevgililer gününde sevgililerine kalp figürlü yerine beyin figürlü hediye alsınlar.

Bir insanin bunlari ciddi ciddi soylemesi icin... Neyse.

Mcmanaman senin zihin yapinla dusunelim. Sevgiline sen kalp resmiyle mi gittigini dusunuyorsun. Lutfen zahmet et de internetten kalp resimlerine bak ve sevgiline onlardan birini gotur, ve tokat patlamasinin siddetini bir olc bakalim. Senin iddia ettigin kalbi simgeliyen bir seydir. Gercek kalp degildir.

Insanlara kucuklugunden beri bok resminin sevgi icin kullanilan bir simge oldugunu ogretselerdi bugun sevgililer birbirine bok resmi veriyor olurdu. Bu durumda boklariyla mi hissedeceklerdi? Bok da vucudun onemli bir parcasi mi olacakti?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...