Jump to content

Kuranda en beğendiğiniz 5 hatayı yazın

Recommended Posts

Kalp kan pompalamazsa beyne kan gitmez, beyin de faaliyetlerini yerine getiremez düşünemezmiş...

Bu yüzden düşünme kalpte başlar demişti aklı kıt hocalarımdan biri...

Nasıl bunların peşine gitmişim, nasıl inanmışım, resmen keklenmişim!

İddia ediyorum bağırsaklarında düşünme fonksiyonu var.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kalp kan pompalamazsa beyne kan gitmez, beyin de faaliyetlerini yerine getiremez düşünemezmiş...

Bu yüzden düşünme kalpte başlar demişti aklı kıt hocalarımdan biri...

Nasıl bunların peşine gitmişim, nasıl inanmışım, resmen keklenmişim!

Hocaların hepsinin aklı kıt olur zaten :)

Kan olmazsa,kalp ne pompalayacak?

Aynı mantıkla gidersek,vücudumuzdaki en önemli işlevi olan şey kandır..Kan olmazsa,ne kalp olur,ne beyin..

Evrim yavaş yavaş ilerliyor..

Sümer'de yaşam kaynağı kandır ve karaciğer kanın toplandığı yer olarak kabul edilir..Zamanla kalp keşfediliyor..Mısır'da kalp kutsaldır ve beynin işlevsiz bir organ olduğu sanılır..Zamanla kalbin aslında kutsal olmadığını bilim kanıtlamıştır..Günümüzde insan vücudunun en harika/inanılmaz/kutsal organı beyin olarak kabul ediliyor..Buna itiraz edenlerde teistler sadece..Çünkü teizmde beyine yer yoktur..

Sitelerde Paylaş

Bir insanin bunlari ciddi ciddi soylemesi icin... Neyse.

Mcmanaman senin zihin yapinla dusunelim. Sevgiline sen kalp resmiyle mi gittigini dusunuyorsun. Lutfen zahmet et de internetten kalp resimlerine bak ve sevgiline onlardan birini gotur, ve tokat patlamasinin siddetini bir olc bakalim. Senin iddia ettigin kalbi simgeliyen bir seydir. Gercek kalp degildir.

Insanlara kucuklugunden beri bok resminin sevgi icin kullanilan bir simge oldugunu ogretselerdi bugun sevgililer birbirine bok resmi veriyor olurdu. Bu durumda boklariyla mi hissedeceklerdi? Bok da vucudun onemli bir parcasi mi olacakti?

Mcmanaman hala cevabini bekliyorum?

Sitelerde Paylaş

Mirasta kırk dereden su getirdiler, gene olmuyor gene olmuyor. Son varabildikleri menzil "Allah akıl vermiş, aklınızı kullanın da demiş, kullanıp çözmüş Ömer!" noktası.

Ondan sonra çarpıtıyosun, diyorlar. Nesini çarpıtalım, Allah çarpıtmış çarpıtacağı kadar...

Sitelerde Paylaş

iyice sacmalamissin.

kalp sadece kan pompalayan bir et parcasi.

akil mantik duygu dusunce gibi fonksiyonlarin hepsini beyin yerine getirir.

hediyenin ustundeki kalp figuru mecazidir gercek kalp degildir. duygular mecazi olarak kalp ile ifade edilir ama gercekte duygularin da kalp ile bir ilgisi yoktur.

ben butun kalbimle inaniyorum ya da butun kalbimle seviyorum dersen bu mecaz olur

ama ben kalbimle anliyorum kalbimle dusunuyorum dersen bu bilimsel hata olur cunku ne mecazi olarak ne de bilimsel olarak kalbin dusunme ve anlama gorevi yoktur.

sen hatalısın çünkü.gözler kör olmaz kalpler kör olur di,ye bir ayet var. bunun engüzel örneğini bu kişi anlatmış. canlı örneği. eğer bu kör insana desenki gözler kör dür hiç bir şey göremez işte o zaman bu adamın ümidi kırılır. dünyası yıkılırdı . ANCAK KURAN EVRENSELDİR TÜM İNSANLARA HİTAP EDER . BU İNSANA HİTAP ETTİĞİ GİBİ. Duyguların kalple ilgisi olmasaydı bu insan için umut tıbben bitmişti.ancak ayetler onu nasıl hayata tutunmaya bağlıyor. sabretmesi gerektiğini vurguluyor kendisinden dinleyin.

Sitelerde Paylaş

sen hatalısın çünkü.gözler kör olmaz kalpler kör olur di,ye bir ayet var. bunun engüzel örneğini bu kişi anlatmış. canlı örneği. eğer bu kör insana desenki gözler kör dür hiç bir şey göremez işte o zaman bu adamın ümidi kırılır. dünyası yıkılırdı . ANCAK KURAN EVRENSELDİR TÜM İNSANLARA HİTAP EDER . BU İNSANA HİTAP ETTİĞİ GİBİ. Duyguların kalple ilgisi olmasaydı bu insan için umut tıbben bitmişti.ancak ayetler onu nasıl hayata tutunmaya bağlıyor. sabretmesi gerektiğini vurguluyor kendisinden dinleyin.

http://www.florence.com.tr/haber-duyuru/1190-turkiyede-total-yapay-kalple-yasayan-ilk-hasta.html

Bak bu hasta insan olmaktan çıktı. Artık bir robot oldu herhalde. Plastik yapay kalbi var çünkü. Kalp duygulara hitap ediyor ya, pis, duygusuz biri oldu çıktı şimdi.

Sizin gibileri gördükçe neden müslüman ülkelerin bir adım bile ilerleyemediği gün yüzüne çıkıyor işte.

Sitelerde Paylaş

Ha yani görmeyenler için iyi olur diye müslüm olacağız! Sonra duymayanlar için de iyi olur, müslüm olalım. Felçliler için de iyi olur, hadi müslüm olalım. Ölüler için de islam iyidir, hadi islam olalım! İslam olmasa mezarlıklar kalkar, ölüler yakılırdı! Hadi bi mezarınız olsun diye müslüm olun! Bu kıyağımızı da unutmayın, bak size bir mezar veriyoruz! Rahat rahat yan gelip yatacaksınız!

Nedir bu görenleri görmez, duyanları duymaz, yürüyenleri felçli, kafası sağlamları hasta kafalı, dirileri ölü yapma merakınız müslümler? Neyin kafası bu?

Sitelerde Paylaş

1. Elif, Lam, Mim

2. Ta, Ha

3. Yasin

4. Sad

5. Ha, Mim

.

.

Bunların (Huruf-u mukatta) anlamını kesinlikle bilen hiç kimse yoktur.

Bir çok kişi tarafından açıklanmaya çalışmışsa da, gizemini hala korumaktadır.

O zaman bunların kime ne faydası var ?. Apaçık olduğu iddia edilen eserde,

buna benzer anlaşılmaz yerler varsa, bana göre o eser hatalıdır.

Sitelerde Paylaş

dinde sürekli insan acizliği vurgulanır. insana sürekli: sen yapamazsın, sen acizsin, bak şu şu olmasa moku yemiştin vs vs... denilir.

muhammed o dönemde ileride gelecek teknolojiden bi haber olduğundan rüzgar olmasa gemileriniz ilerleyemez ey insan oğlu bak ibret al diyor. demek ki insanlık muhammedin zannettiği kadar aciz değilmiş.

kaldı ki, o dönemde gemiler rüzgar ile yüzmeye kendiliğinden başlamadılar. insan oğlu düşündü, yelkeni icat etti. yelkeni bu dünyaya peygamberler ya da dinler getirmedi. gemilerin rüzgar ile ilerlemesi sanki doğanın sıradan bir olayıymış, sanki doğanın özünde hep var olmuş olan bir şey miş gibi muhammedin bunu sahiplenip: rüzgar olmasa ilerleyemez, diyerek insan icadı yelkeni görmezlikten gelmesi de cabası.

Sitelerde Paylaş

Kuran olsun Tevrat ve İnciller olsun.Bunlar aslında anlaşılabilmesi çok zor olan kitaplardır. Anlaşılsalar bile bu anlayış topluma bir fayda sağlamaz.Çünkü verdiği mesaj İnsanların zaten doğal yaşantılarında var olan hallerdir . Benim kanaatimce. O zaman bu kitaplarla ilgili hiç kafa yormaya değmez.Ha şu var bugün ve dün uygulanan İslami uygulamaları dolayısıylada İslamın tenkidini yapar ve İslamın artık insan toplumlarından uzak kalmasını her zaman savunurum.

Apaçıkmış Kuran ? Nesi açık kardeşim Melekler ve Ruhlar Allaha Ellibin yıl içinde bir günde ulaşırlarmış!Ellibin yılı bir güne sığdırmış?!Burada Melek,Ruh Yıl gün Ellibin Allah nedir? Bunları anlayamadan ayetide anlayamayız. Anlamak içinde söyleyeni bulmak zorundayız.Yoksa her kafadan bir ses çıkar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...