Jump to content

Kuranda en beğendiğiniz 5 hatayı yazın

Recommended Posts

Konu yine uçmuş.

Hemen her forumdaş ben haklıyım, ben bilirim, ben güzelim :D mantığı

ile yola çıkarsa olacağı bu. Özeleştiri yapmayı bile aklına getiren pek yok.

Konumuza dönersek, alın size bir tane daha:

35 : 1 (Fatır, Elmalılı M. H. Yazır)

Hamd, gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler kılan Allah'a mahsustur.

O, yaratmada dilediği kadar artırır. Gerçekten Allah her şeye kâdirdir.

Şü üç kanatlı meleklerin uçuş tekniğini merak ediyorum. Ayrıca Kuran´ın simetrik yapısı olduğu iddia edilir,

ancak üç kanatlı meleklerin neresinde simetri, esterik bile değil.

Şimdi bana kimse ayetin sonundaki cümleyi göstermesin. Darılırım. :wub:

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Herşeyden vaz geçtim şu kanatlı melekler hava olmayan yerede nasıl uçacak örneyin uzayda kanat bir işe yaramzki. ne kadar cahilce bigisizce yazılmış.Eeee şimdi bu ayeti okudum. ben bir insan olduğum halde saçma geliyorsa. nasıl inanayım bu ayetin Allahtan geleme olduğuna.inanmam için kendimi kandırmam ve yalan söylemem lazım. o zamanda benim kendime saygım kalmıyor ben bir hiçim demem lazım.

Sitelerde Paylaş

Konumuza dönersek, alın size bir tane daha:

35 : 1 (Fatır, Elmalılı M. H. Yazır)

Hamd, gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler kılan Allah'a mahsustur.

O, yaratmada dilediği kadar artırır. Gerçekten Allah her şeye kâdirdir.

Şü üç kanatlı meleklerin uçuş tekniğini merak ediyorum. Ayrıca Kuran´ın simetrik yapısı olduğu iddia edilir,

ancak üç kanatlı meleklerin neresinde simetri, esterik bile değil.

Bu ayet benim 2 numaram..

Kanatlar akışkanı yönlendirmek ve kuvveti iletmek için kullanılırlar. Bir akışkan olmadan hiç bir işe yaramazlar. Boşlukta hava olmadığını bilmeyen muho faka basmıştır. Fakat işini görmüştür o dönemin beyinlerini ihya edecek kadar etkilidir yalanı. Kanat sayısındaki artışla meleklerin hızı ile orantı kurma çabası da takdire şayan.. Ulen bu devirde bu ne zeka..

Sitelerde Paylaş

Bu ayet benim 2 numaram..

Kanatlar akışkanı yönlendirmek ve kuvveti iletmek için kullanılırlar. Bir akışkan olmadan hiç bir işe yaramazlar. Boşlukta hava olmadığını bilmeyen muho faka basmıştır. Fakat işini görmüştür o dönemin beyinlerini ihya edecek kadar etkilidir yalanı. Kanat sayısındaki artışla meleklerin hızı ile orantı kurma çabası da takdire şayan.. Ulen bu devirde bu ne zeka..

Favori bir numaranız da fena değil. :)

Sitelerde Paylaş

Ahzap 50 ve üstü de favorilerim arasında. Aslında tüm ahzap makinalı tüfek gibi durduramıyoruz efendim..

Aslında sözünü ettiğiniz bu ayetleri, özellikle müslüman kadınların, hergün 5 defa okuması farz olmalı.

Belki o zaman, müslüman aleminde biraz aydınlanma olabilir. Ancak pek umutlu değilim.

Sitelerde Paylaş

Belki o zaman, müslüman aleminde biraz aydınlanma olabilir. Ancak pek umutlu değilim.

Yaşlı beyinler için en ufak bir umut ışığı göremiyorum.

ist. işletme mezunu bir arkadaşımla 4 aydır tartışıyorum. Adam nato kafa nato mermer. Bir çok konu üzerinde tartıştık hep bir kılıf bulma çabası. Ayetler anlaşılamamışmış. Ulan kitap apaçığım diyor sen ayetlere 40 takla attırıyorsun ne yaman çelişkidir diyorum cevap yok.. Arıza çıkartmayan ayetleri değiştirmeden kabul edebiliyor ona yoruma gerek yok:)

Şimdi bu adam bile böyle yaparsa ötekileri sen düşün. Rte yi peygamber ilan etmiş yaşlı beyinlere ne anlatacaksın. Yalnız rte İşide çok ayıp etti. Neyse bunlar islamın içinde her zaman olan şeyler.. Onlar her dönem birbilerine kazık atarlar hatta kazığa oturturlar..

İslam=kaos tur. Akvaryumun içindeki balık misali kaosun farkına bile varamıyorlar. 4 halife bir birini kesmiş hala dış mihraklar fitne sokuyor.. Ulan dakika 1 gol 1 ama nerde o beyin. Gerizekalı olmak gerizekalıya güzeldir etrafındakilere acı verir. Sefasını gerizekalı sürer, cefasını çevresindekiler..

Genç beyinleri bu tuzaktan uzak tutmak en doğru hareket olurdu. Öğrenene de kuranı manasıyla öğretmek lazım. Bunun için bir milletvekili abimizle konuyu gündeme taşıyacağız.

Herşey bu kadar da kötü değil. Bilim ve teknoloji islamın karşısındaki en büyük engel olacaktır. Bilgiye ulaşım kolaylaştıkça, digital tartışma platformları arttıkça insanlar sorgulayacaklardır. İslamında silahları var ve çağa ayak uydurma (dinsel evrim) tefsir (uyduruk manalar yorumlar) artacaktır. İslam beyine yerleşmiş patojen gibidir hayatta kalmak için tüm silahlarını kullanacaktır. İslam kötü durumlarda birilerine sığınma ihtiyacından besleniyor. Bu yüzden çok ağır geçiyor hastalık. Yoksa islamın bir espirisi yok.

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Musa denizi yarmak yerine neden firavunu yarmamistir.

Hanımefendi siz ne diyorsunuz ağzınızdan çıkanı kulağınız duyor mu :D

Hahahaaaa çok güldüm.. Eyvallah Saol varol :D iyiydi :D

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

E şimdi harmonya haklı değil mi yahu! Bi işaret çak firavuna, kalp krizi geçirsin. Bir işaret çak felç geçirsin. Denizle zorun ne, denizi menizi yardırıyorsun bilmem ne! Hadi firavuna acımadın, askerlerine, onların çoluk çocuklarına acımadın, lan bari atlarına acı, atcağızların ne suçu var? Koşulmuşlar arabaya, koşuyorlar gariplerim!

Her zaman söylerim, allah olsa müslümlere birer gramcık akıl dağıtırdı!

Sitelerde Paylaş

Hristiyanlarda mucizeleri peygamberlerde gosterebiliyorlardi zannedersem bir nevi tanrilik atfetmis oluyorlar peygamberlere yada peygamber degilmiydi?

Sitelerde Paylaş

İsa'nın kusuruna bakılmaz! Adam allahın oğlu! Ölüyü de diriltir, çamurdan kuş da yapar!

Adam göğe uçmuş, gökte yan gelmiş yatıyor. Muhammed allahla namaz pazarlığı yapıyor, gidiyor geliyor, musa çabalıyor, muhammede akıl hocalığı yapıyor, isa efendi hiiiç oralı değil! Adam allahın oğlu, keyfi gıcır!

Lan bir iki laf da sen et be! Lan muhammed, boşuna dönüp durma, al beş vakit namazını, hadi anca gidersin dese ya! Adam kan ter içinde dönüp dönüp bir daha pazarlık yapıyor! O kadar allahın oğlusun, yapsana bir torpil! Adam hiiiç oralı bile değil!

Yok yok, biliyor bu müslümler, isa uyanığının namazla mamazla işi olmadığını! Adam içiyor şarabı, her gece bir fahişe ayaklarını gül suyuyla yıkıyor, oooh keyif gıcır, ne namazı yahu? Adamlar hadisi uydururken de isanın ne mal olduğunu bilmişler, namaz pazarlığına hiiiç onu karıştırmamışlar!

Yazık garibim musa vaaay firavunun askeri yahudiyi dövüyor koştur! Vaaay kızlar koyunlarını sulayamıyor koştur! Vaaay tur dağında ateş yanıyor koştur! Vaaay yahudiler buzağı heykeli yapmış, koştur! Vaaay müslümlere elli vakit namaz farz kılınmış, ona da koştur! Kek işte... Sazan! Lan sana ne? Beşyüz vakit kılsınlar, sana ne? Hiç isa karışmış mi?

Adam uyanık! Boşuna mı ilk taşı günahsız atsın deyip magdalalı maryayı infazdan kurtarmış? Oooh, ondan sonra bütün fahişelerin gözbebeği olmuş! Adam işi biliyor işi! Kimin gönlünü edeceğini biliyor adam! Çekiyor şarabı, öyle yok şarap haram filan anlamıyor! Adam malın gözü! Yok müslümlere elli vakit namaz farz olmuş da yok neymiş de adamın umrunda mı? Beşyüz vakit farz olaymış keşke de geberelermiş namaz kılmaktan! Adamın çok mu umrunda?

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

E şimdi harmonya haklı değil mi yahu! Bi işaret çak firavuna, kalp krizi geçirsin. Bir işaret çak felç geçirsin. Denizle zorun ne, denizi menizi yardırıyorsun bilmem ne! Hadi firavuna acımadın, askerlerine, onların çoluk çocuklarına acımadın, lan bari atlarına acı, atcağızların ne suçu var? Koşulmuşlar arabaya, koşuyorlar gariplerim!

Her zaman söylerim, allah olsa müslümlere birer gramcık akıl dağıtırdı!

E boyle olunca otekide gaza gelip ayi yariyo bilmem ne..hayir ne gerek var boyle yardirmalara,tsunamilere..

Ayi yariyo ya adam.koskoca ay yariliyo dunyanin dengesi bozulmuyo niye?cunku ay nasa nin iddia ettigi gibi degil.nasa yalan soyluyo.ay nurdan bir murekkep bu da herseyi kanitliyo zaten..

Gerci,suleymanin karincalarla girdigi sakalasmalari,istihbarati hudhud adinda bir kusun saglamasi bunlari yaparkende espiriler yapmasi..

Nuhun bir basina dev bir gemi insa etmesi,bu gemide aylarca 2 fili,2 balinayi,2 kaplani,2 anakondayi,2 pengueni,2 timsahi,2 ayiyi bi arada tutabilmesi.

100 yasindaki ibrahimin 90 kusur yasindaki hacer nineyi hamile birakmasi,90 yasinda olupta yumurtaliklari calisabilen hacer ninenin cocuk dogurabilmesi,bunun ustune ibrahimin boyle mucizevi sekilde dogan cocugunu sirf ruyamda gordum diye kafasini kesmeye calismasi..

Bakire meryemin kendi kendi hamile birakabilmesi,dogurdugu cocugununda yani isa'nin daha besikte altina ederken konusup peygamberligini ilan etmesinin yaninda bunlarda olagan seyler : )

Sitelerde Paylaş

Yani harmonya, o kadar haklısın ki ne diyelim. Dogmanın bir kere ipi elden kaçarsa, nereye gideceği belli olmaz. Yardırır da, her bir haltı yapar. İpi bir elden kaçmaya görsün. Dogma bu... Şişedeki cin gibidir. Şişeden bir çıkarırsan bir daha şişeye sokamazsın. Şişede durduğu gibi durmaz. O şişenin kapağını hiç açmayacaksın yoksa... Açtın mııı, işi buldun.

Biz de bulduk zaten. Bu dogma ile başa çıkabileceğimi sandığımdan filan değil, başa çıkamayacağımı biliyorum. Deliyle başa çıkılır mı, çıkılmaz. O tımarhaneye kapatılmadan çare yoktur. Kapatmaya niyetlenen de yok. Bu deliler karnavalı böyle bir süre daha gider. Biz ömrümüzde bu delilikten insanlığın kurtulduğunu göremeyiz. Bizden sonra ne olur bilmem ve karışamam...

Sitelerde Paylaş

Bence siz yanılıyorsunuz.

Fıravuna gücü yetmeyince, hıncını denizden almıştır.

Bunun neresinde mantık hatası ?

Yerden aldigi bir cakil tasi ile firavunun kafasini yarmaktan aciz olup,100 metre derinliginde ki kizil denizi teknik olarak ortadan ikiye yarmasi sonra yarilan denizin kapanmasi daha mantiklimi sana gore ?

Sende klozetteki suyu ortadan ikiye yarabilirsin belki ne dersin ?

elinde ki asa dis fircasi bile olsa :D

Sitelerde Paylaş

Yerden aldigi bir cakil tasi ile firavunun kafasini yarmaktan aciz olup,100 metre derinliginde ki kizil denizi teknik olarak ortadan ikiye yarmasi sonra yarilan denizin kapanmasi daha mantiklimi sana gore ?

Sende klozetteki suyu ortadan ikiye yarabilirsin belki ne dersin ?

elinde ki asa dis fircasi bile olsa :D

Tabii mantıklı. Fıravun neki, ben bile üflesem yıkılır.

Ama koca bir denizi ortadan ikiye yarmak, her insanın harcı değil.

Görmeliydiniz, Musanın fiyakasını ve çalımını.

Klosetteki su meselesine hiç girmiyorum, forumu kokutmaya hiç niyetim yok.

.

.

Tamam, tamam.

Sayın harmonia1, amacım espri yapmaktı. Ama gördüğüm kadarı ile, gülücük resimleri koymadım diye,

siz benim bir önceki iletimi ciddiye almışsınız.

Bir dahaki sefere, esprilerime bol gülücükler ekleyeceğim. Söz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...