Jump to content

cariyelik...

Recommended Posts

• İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bana göre iyi adil vicdani olan her söz öneri rahmanidir...

Kutsal kitaplarda pak çok rahmani öneri var...

Kutsal kitapların dışında da öyle...

Ama araya birileri şeytani şeyler karıştırmış...

Bize düşen vicdanımızla bağdaşmayan şeyleri reddedip doğru olanları benimsemek...

Deizme doğru yol gürünüyor.

Bu şekilde düşünmenizi sağlayan, sanırım, kuranın, önceki kitaplar tahrif oldu sözü. Bunun arkasına sığınıp kuranın da tahrif edilmiş olabileceğini düşünebilirsiniz. yaptığınız da bu zaten. Ha "kuran kendi için korunmuştur" diyor. Hiç önemli mi! O söz de tahriftir, der çıkarsın işin içinden...

Ama tüm bunlar, illa ki bir yaratıcı var ve o mutlak iyidir, sabitinden kurtulamamaktan oluyor. Üstelik "rahmani" diye nitelediğiniz tavsiyelerin kitaplar dışında da olduğunu itiraf ediyorsunuz. Babaannem de iyilik yap diyorsa, kutsalına kitabına zaten gerek yok. Teyzem de söylüyor, emmim de. Üstelik asın kesin, öpün sevin diye, iyiliklerin içine tıkılmış vahşi tavsiyelere girişmiyorlar. Değil mi?

Sitelerde Paylaş

Bana göre iyi adil vicdani olan her söz öneri rahmanidir...

Kutsal kitaplarda pak çok rahmani öneri var...

Kutsal kitapların dışında da öyle...

Ama araya birileri şeytani şeyler karıştırmış...

Bize düşen vicdanımızla bağdaşmayan şeyleri reddedip doğru olanları benimsemek...

Ben bir kitap yazsam, icine hep iyilikleri yazsam bu kitaba da tanridan geldi.mi diyeceksin?

Sana sordugum soru "kanitin ne" idi. Bana gore ile baslayan kanit cumlesi olmaz. Madem surekli bir sey iddia ediyorsun, kanitla. Oznel cumlelerle tartisma yapilmaz.

Tanri denen seyin varligindan nasil bu kadar eminsin? Varsa bunun kotu olmadigina nasil bu kadar eminsin? Iyi olsa bile bunun Incildeki, Tevrattaki, Sintoizmdeki, Samanizmdeki, Tengricilikteki, Wakan Tankadaki, Yunan Mitolojisindeki, Hinduizmdeki, Paganizmdeki tanri veya tanrilar degil de Kurandaki Tanri olduguna nasil bu kadar eminsin?

Bak tekrar soyluyorum. Bence ile baslayan hicbir cumle cevap degildir.

Sitelerde Paylaş

Bakın şimdi bir daha söyleyeyim: Tanrı dediğiniz şey, aynaya baktığımızda gördüğümüz şeyden farklı bir şey değilse... Eksik, kusurlu, tam doğru bir iş yapamayan, eksik, yanlışları olan işler yapan birisiyse... Bir yazdığı kitaba sahip çıkamıyor, iki eliyle bir işini doğrultamıyorsa... Zalimse, zaafları varsa... Sadece seyrediyor, hiç bir şey yapmıyorsa...

Niye onun aynanın arkasında gizli olduğunu düşünmekte ısrar ediyorsunuz? Aynada gördüğünüzle aynı olan bir şey madem, buna ne gerek var? İlla tanrı diye bir şeyden bahsedecekseniz, aynada gördüğünüzden bahsedin. Çünkü farkı yok. Aynanın arkasında hayal ettiğiniz tanrının da aynı aynadaki gibi olduğunu söylüyorsunuz.

Daha da anlatamadıysam artık anlatmanın başka yolu yok. Tabii bu anlatımı deistler ve deistimsi müslümler için söylüyorum.

Ateistlere ve ateistimsilere gelirsek... Muhammedden bahsettiğimizde, hayali, uyduruk, şişirme bir fenomenden bahsettiğimiz elbette kesin. Biz muhammed dediğimizde önümüze servis edilmiş konmuş bir iddiadan bahsediyoruz. Yoksa yaşamamış bir kişi ahlaksız da olmaz, ahlaklı da olmaz. Biz, bize sunulan muhammed fenomeninden bahsediyoruz. Bize sunulan bu kişilik sunulduğu şekli ile ahlaksız biri. İslam bize ahlaksız bir peygamber profili sunuyor. Bu adam yaşadı mı yaşamadı mı, gerçekten ahlaksız mıydı nasıldı onu müslümler düşünüp yeniden bir profil çizecekler, başarabilirlerse. Yeni çizdikleri profile de uyduruk diyeceğiz, o başka... Ama şu an çizdikleri profil, ahlaksız bir tip.

Bunu düzeltip ahlaklı bir profile sokma aşamasına gelemiyorlar bile! Müslümlerin durumu böylesine vahim!

İşte size bir deist - ateist - müslüm değerlendirmesi. Üçünün de durumlarını açıkladım. Bunlardan hangisi olmanın en berbatı olduğu açık, net... Öbürleri olurken de daha bilinçli olmak gerektiği de açık net.

Sitelerde Paylaş

bu akıl ve vicdanla bağdaşmayan uygulamayı meşru kılan ayet hadis fetva ne varsa reddetmek gerekir...

köle ve cariye sahibi olmak şirkin ta kendisidir...

Kurana bu ayetler ya sonradan sokulmuş yahut değiştirilmiştir...

Allahtan başkasına kul köle olunamaz diyen bir insanın başka bir insanı köle edinmesi çok bariz bir çelişkidir...

köleliğe temelden karşı oluşan bir hareket Nasıl olduysa sonradan bunun başka adalr altında devam ettirilmesl için kullanılmış...

Çok büyük oyunlar dönmüş serhat...

bu akıl ve vicdanla bağdaşmayan uygulamayı meşru kılan ayet hadis fetva ne varsa reddetmek gerekir...

köle ve cariye sahibi olmak şirkin ta kendisidir...

Kurana bu ayetler ya sonradan sokulmuş yahut değiştirilmiştir...

Allahtan başkasına kul köle olunamaz diyen bir insanın başka bir insanı köle edinmesi çok bariz bir çelişkidir...

köleliğe temelden karşı oluşan bir hareket Nasıl olduysa sonradan bunun başka adalr altında devam ettirilmesl için kullanılmış...

Çok büyük oyunlar dönmüş serhat...

Kirec musluman gorunumlu munafik oldugunun farkindasin umarim...

Sitelerde Paylaş
araya birileri şeytani şeyler karıştırmış...

Bu iddiayı en son kısas konusunu tartıştığım bir müslümden duymuştum. Ona göre kuran'da sadece "kutibe aleykumul kısas" yazıyordu, ama Emeviler bunun arkasına "hurri bil hurri abdi bil abdi vel unsa bil unsa" ifadesini eklediler.

Başka bir iletimde açıklamışım. Bunun sonu, allahın: "ben son peygamber filan demediydim, bunu araplar uydurmuşlar, ben daha peygamber göndereceğim. aha da gönderdim" diyeceği iddiasına ve yeni peygamberler türemesine gider.

İranlı Bahaullah bunu denemiş ve "ben yeni peygamberim, muhammedin son peygamber olduğu arapların uydurması" diyerek yeni bir kitap yazmıştır. Artık bahai mi olursunuz, Evranos'un peygamberliğini kabul mü edersiniz, yok olmadı Adnan peygamber mi dersiniz orasını ben bilemem.

Ama din din de din din, tanrı da tanrı diye tutturduğunuz sürece burnunuz yerden kurtulmaz, birilerinin oyuncağı olur durursunuz, benden söylemesi... Bana sorarsanız bu peygamber ayaklarını bırakın, çok koktu bu ayaklar... Bu cadde çıkmaz sokak... Bu din saplantısından bir an önce kurtulmanızı tavsiye ederim.

Yeni dinler ortaya atmanın insanlığa sayısız zararları olacak ve insanlık bir de bunlarla uğraşarak zaman ve enerji kaybedecektir. Artık çağ bilgi çağı. Bilimin üzerinde hiç bir şey yok ve olamaz. Din min tanrı manrı saçmalıkları gereksiz ve üstelik zararlı, uyuşturucu safsatalar...

Sitelerde Paylaş

Kirec musluman gorunumlu munafik oldugunun farkindasin umarim...

Tanrıya ve onun adil olduğuna inanıyorum...

Ve adalete uygun olmayan şeylerin tanrıyla bir alakası olmadığIna inanıyorum...

Cariyelik gibi bir rezaleti adil bir tanrının asla tasvip etmeyeceğine inanıyorum...

Bu beni münafık yapıyorsa münafık kafir yapıyorsa kafirim...

Nisa yirmüdördü aç oku...

Evli bile olsa bir cariyeyle evlenebilirsin diyen bir söz adil bir tanrıdan olabilir mi...

Bu inanacağima bu sözün tanrıdan olmadığına inanmak daha doğru...

Sitelerde Paylaş

Ben bir kitap yazsam, icine hep iyilikleri yazsam bu kitaba da tanridan geldi.mi diyeceksin?

Sana sordugum soru "kanitin ne" idi. Bana gore ile baslayan kanit cumlesi olmaz. Madem surekli bir sey iddia ediyorsun, kanitla. Oznel cumlelerle tartisma yapilmaz.

Tanri denen seyin varligindan nasil bu kadar eminsin? Varsa bunun kotu olmadigina nasil bu kadar eminsin? Iyi olsa bile bunun Incildeki, Tevrattaki, Sintoizmdeki, Samanizmdeki, Tengricilikteki, Wakan Tankadaki, Yunan Mitolojisindeki, Hinduizmdeki, Paganizmdeki tanri veya tanrilar degil de Kurandaki Tanri olduguna nasil bu kadar eminsin?

Bak tekrar soyluyorum. Bence ile baslayan hicbir cumle cevap degildir.

dikkate alınası bir tanrının mutlaka adil ve iyi olması gerektiğini -tanrı nasıl olmalı-adlı başlıkta uzunca tartışmıştık...

Senin yazdığın kitap ta eğer hep iyiliğe

Adalete yönlendiriyorsa o da tabiki allahtandır kutsaldır...

Sitelerde Paylaş

biraz ağır söz söylemişsiniz...

Ağır bir söz değil kelimenin özüne girdiğimiz de verdi manaya uygun davranış biçimi sergiliyor. Ben toplumun bildiği fahişe manası olarak kullanmadım. Umarım o da doğru manayı verir yaptığının farkına varır.

Sitelerde Paylaş

İncillerde İsa hep fahişelerin evlerinde misafir olarak kalır. Bundan dolayıda Ferisilerle arası açılır. Hatta Bir Ferisiye derki. Bak Bu Kadın aldığı en kıymetli kokuyla benim ayaklarımı yıkıyor.Sen yapabilirmisin?

Benim ister istemez bunları okuduğumda kafam karışıyor?Kim bu Fahişeler? Kim bu ferisiler? kim bu İsa?

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İsa efsanesi Sümerler'e kadar dayanır. Sümerlerde tapınak fahişeleri vardı. Ama bunlar sürekli ilişki yaşamazlardı. Bunlarla ilişkiye girmek için bayramları beklemek gerekiyordu. Bayramlar haricinde rahatsız edilmesinler diye başlarını örterlerdi. Bu, onların kutsal fahişe olduklarının alametiydi.

Bayram geldi mi başta kral başrahibe ile ilişkiye girer ve kraliçe buna itiraz etmezdi, bu bir kutsal işti çünkü. Halk da tapınaklara hücum eder, rahibelerle herkes ilişkiye girerdi.

Rahibeler bu yoğun günlerde rahiplerin hazırladığı bitkisel ilaçlar kullanarak korunurlardı. Bu ilaçlara rağmen hamile kalan bir rahibe olrsa, bu tanrının bir hediyesi kabul edilir ve çocuk kutsanırdı. Tanrının çocuğu kabul edilip tapınağın malı olur, rahip veya rahibe olarak yetiştirilirdi. Bunlara atanan kutsallık nedeniyle bunlar atak, iddialı olurlar ve tanrı ile direk iletişimde olduklarını iddia ederlerdi.

İsa efsanesinin, başörtüsü geleneğinin, bayramlarda süslü giyinip kapı kapı gezmenin temelleri bu tarihi gerçeklerdedir. Bu gerçekler, dünyanın en bilgili Sümerologu olan Muazzez İlmiye Çığ tarafından çok ayrıntılı araştırılmış ve ortaya konmuştur. Dünyada Sümerceyi en iyi bilen bu değerli bilim kadınımızın kaybı, çok büyük bir kayıp olacak. Keşke yerine kendi kadar bilgili Sümerologlar yetiştirmesine olanak tanınsaydı.

Ne devlet devlet, ne millet millet... Korkunç bir cehaletin içine itilmekteyiz.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Sevgili Kireç , artık yazılarını gerçek ağırlıklı yazmaya başladın.

Geçekten çok güzel.

Kutlarım seni.

DOĞU doğrudur.

YANLIŞDA yanlış.

NERDE ve

KİMDE olursa olsun.

dedeniz

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...