Jump to content

tek din KAPİTALİZM

Recommended Posts

Dunyadaki hemen hemen butun dinler(islam dahil)

Kapitalizm in bizzat kendisidir ve kapitalizmin surdurulmesi ve sistemlesmesi icin olusturulmustur.

Buna ragmen bazi ataistler anlamdiklari halde ahmakca kapitalist olduklarini soyluyorlar pes dogrusu

Sitelerde Paylaş
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dunyadaki hemen hemen butun dinler(islam dahil)

Kapitalizm in bizzat kendisidir ve kapitalizmin surdurulmesi ve sistemlesmesi icin olusturulmustur.

Buna ragmen bazi ataistler anlamdiklari halde ahmakca kapitalist olduklarini soyluyorlar pes dogrusu

Kapitalizim serbest Ticaret yada serbest Piyasa ekonomisidir. Bu Ekonomide Mal yada Hizmet satabilirsiniz ama dürüstlük kuralları geçerlidir.

İnsanların Hulus ve saffetlerinden istafe ederek maddi çıkar sağlayamazsınız. Bu Dolandırıcılıktır. Din ise En büyük sosyal Dolandırıcılıktır.Mutlakada sonucunda Birileri kazanırken birileride verir.İşte O ateist forumdaşlarımızda dürüst ve Temiz bir kapitalizm istiyorlar. Adam gibi üreteceksin pazarlayacaksın ve Satıp kazanacaksın kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Kapitalizm de durusrluk olmaz cıkar kavgasi olur zaten sinif savasimi burdan dogar eger yeterince buyumessen daha buyuk sermaye seni yutar cunku onlar her anlamda daha cok mali daha az maliyete uretir dolayisiyla ayni kar dan ancak daha dusuk fiyattan pazarlarlar dolayisiyla sen pazarlama yapamaz hale gelirsin batarsin bunun sonucunda seni yutan sermayenin kolesi olarak calisirsin bu surec boyle surer sonunda olusan tek sey kolelik olur kapitalizmi bilmeden ustunde tarafli tarafsiz bir sey okumadan yorum yapma

Sitelerde Paylaş

Kapitalizm de durusrluk olmaz cıkar kavgasi olur zaten sinif savasimi burdan dogar eger yeterince buyumessen daha buyuk sermaye seni yutar cunku onlar her anlamda daha cok mali daha az maliyete uretir dolayisiyla ayni kar dan ancak daha dusuk fiyattan pazarlarlar dolayisiyla sen pazarlama yapamaz hale gelirsin batarsin bunun sonucunda seni yutan sermayenin kolesi olarak calisirsin bu surec boyle surer sonunda olusan tek sey kolelik olur kapitalizmi bilmeden ustunde tarafli tarafsiz bir sey okumadan yorum yapma

Öyle ya Kapitalist ülkelerde insanlar açlıktan geberiyorlar! Sen işçine adam gibi ücret ödersen şayet O büyük şirkette çalışan işçi orayı bırakır sana gelir.Sen Kaliteli mal üretirsen şayet senin malının reklamı yine Malındır! Kapitalizmide sosyalizmide bilmeyecek kadarda cahil değilim.Ha Sen sırf bu açtığım konuya sosyalist forumdaşlar yazsın istiyorsan o zaman bunu belirmeliydin.Benden bu kadar.

Sitelerde Paylaş

Hepimiz bu sistemin içindeyiz ama insan ''ben nerdeyim veya ben ne yapıyorum?'' diye bir sormalı kendine..İnsanlar dalıp gitmiş hayata..Kimsenin umurunda değil kapitalizm filan..

Bir tarafta Işid'den kaçıp dağda açlıktan ölen Ezidi çocuklar,diğer tarafta Türkiye'de babasının aldığı lüks yatı görünce sevinçten ağlayan bir çocuk..

İşte kapitalizm budur..

Kapitalizmi savunan birisi,çocukların açlıktan ölmesinden hoşnut bir namussuzdur..

Sitelerde Paylaş

Yahu sizin ne olduğunuza karar veremedim,hem müslümanlar aptaldır,geri zekalıdır diyorsunuz,hem geri zekalılar eziliyor diyorsunuz!

Kapitalizm ezme aracı değildir,kurallar çerçevesinde kafasını kullanan ve pratiğe geçirenin daha çok kazanmasıdır,

Siz çevrenizde gördüğünüz müslüman ahlakına sahip,ticaret yapıyorum,yalan söylüyebilirim ,en iyisi hacca gitmiyeyim mantığını yani vahşi kapitalist sistemini eleştiriyorsunuz.

Kapitalist sistem böyle birşey değil,kullandığınız herşey kapitalist sistem ürünleri,arabadan,cep telefonu,bindiğiniz yolcu otobüslerine kadar..Size daha iyisini sunar,ama kullanıp kullanmaya sizin kararınıza bırakır,sizi zorlamaz,eğer başkasının niye var benim niye yok diye düşünüyorsanız sizin ahmaklığınızdandır..

Rekabetçi,olmalıyız,daha üretken bir daha fazlasını isteyen ama sosyal adaleti gözeten nesil yetiştirmeliyiz,geri zekalılar geri zekalı olduğunu hissetmeli,sistem budur

Sitelerde Paylaş

İnsanların, bilgi sâhibi olmadıkları konularda fikir üretmeleri, beni hep sinir krizine sokar!

"Serbet piyasâ" kaldırılsa ve bir düzine kişinin, tüm fiyatları düzenlese, sizin kıçınızı görmek isterdim!

Önce bilgi sâhibi olun; sanra yorum yapın!

Kapitalizmi kavramayan o beyinler, iktisât alanında tek bir kitap okudu mu?

Okuyun; ondan sonra gelin de tartışalım!

Sitelerde Paylaş

İnsanların, bilgi sâhibi olmadıkları konularda fikir üretmeleri, beni hep sinir krizine sokar!

"Serbet piyasâ" kaldırılsa ve bir düzine kişinin, tüm fiyatları düzenlese, sizin kıçınızı görmek isterdim!

Siz almanyada yaşıyorsunuz,herşeyi bizden daha iyi bilirsiniz,siz orada devlet bize bahmiy!diye bir cümle duydunuz mu?Her alanda vahşileş ondan sonra beni niye ısırıyorlar diye hesap sor,çalışacaksın,üreteceksin ve hakkını arayacaksın,dünyaya gelmiş olmak herşeyin halolduğu anlamına gelmez maalesef!
Sitelerde Paylaş

Kapitalizim serbest Ticaret yada serbest Piyasa ekonomisidir. Bu Ekonomide Mal yada Hizmet satabilirsiniz ama dürüstlük kuralları geçerlidir.

İnsanların Hulus ve saffetlerinden istafe ederek maddi çıkar sağlayamazsınız. Bu Dolandırıcılıktır. Din ise En büyük sosyal Dolandırıcılıktır.Mutlakada sonucunda Birileri kazanırken birileride verir.İşte O ateist forumdaşlarımızda dürüst ve Temiz bir kapitalizm istiyorlar. Adam gibi üreteceksin pazarlayacaksın ve Satıp kazanacaksın kardeşim.

İki kuruşluk malı iki veye uç kat fazlaya satmak dürüstlükmüdür ! Üretilen bir mal tüketiciye gelene kadar kaç kişi cebini dolduruyor! Birilerini suçlarken pis olanı temiz göstermeyin. Müslümanlıkta da şöyle birşey var "mülk allahın dır ihtiyacından fazlasını paylaş,biliktirme bu dünyada kalıcı degilsin" e uyan kim kimse hala insan biliktirmek için üretiyor, yaşıyor. Gene biliktirmek için paylaşıyor.

Para için degil güzelllikler için iyilik için daha güzel bir yaşam için üretmeli insan. Yoksa birileri hep ezilecek.

Sitelerde Paylaş

Yahu sizin ne olduğunuza karar veremedim,hem müslümanlar aptaldır,geri zekalıdır diyorsunuz,hem geri zekalılar eziliyor diyorsunuz!

Kapitalizm ezme aracı değildir,kurallar çerçevesinde kafasını kullanan ve pratiğe geçirenin daha çok kazanmasıdır,

Siz çevrenizde gördüğünüz müslüman ahlakına sahip,ticaret yapıyorum,yalan söylüyebilirim ,en iyisi hacca gitmiyeyim mantığını yani vahşi kapitalist sistemini eleştiriyorsunuz.

Kapitalist sistem böyle birşey değil,kullandığınız herşey kapitalist sistem ürünleri,arabadan,cep telefonu,bindiğiniz yolcu otobüslerine kadar..Size daha iyisini sunar,ama kullanıp kullanmaya sizin kararınıza bırakır,sizi zorlamaz,eğer başkasının niye var benim niye yok diye düşünüyorsanız sizin ahmaklığınızdandır..

Rekabetçi,olmalıyız,daha üretken bir daha fazlasını isteyen ama sosyal adaleti gözeten nesil yetiştirmeliyiz,geri zekalılar geri zekalı olduğunu hissetmeli,sistem budur

bahsettigimiz sey Kapitalizm.

Emperyalizmi git baska basliklarda konus bizene

tabii ilk once ikisinii ayirmayi ogren

Sitelerde Paylaş

Siz almanyada yaşıyorsunuz,herşeyi bizden daha iyi bilirsiniz,siz orada devlet bize bahmiy!diye bir cümle duydunuz mu?Her alanda vahşileş ondan sonra beni niye ısırıyorlar diye hesap sor,çalışacaksın,üreteceksin ve hakkını arayacaksın,dünyaya gelmiş olmak herşeyin halolduğu anlamına gelmez maalesef!

tremor ne diyorsun :D

almanya konumuz degil konumuz KAPİTALİZM

Sitelerde Paylaş

inan bu konuda cok kitap okudum

ticari alim satim islerindeki deger bir algidir kimse buna bir deger olcup bicmez

cunku standart ihtiyaclar degerinden birsey kaybetmez yasam budur.

Sitelerde Paylaş

bahsettigimiz sey Kapitalizm.

Emperyalizmi git baska basliklarda konus bizene

tabii ilk once ikisinii ayirmayi ogren

Kapitalizm,vahşi kapitalizm,emperyalizm farklı şeylerdir..lütfen bunları kapsamlı öğrenin ve gelin tartışalım,
Sitelerde Paylaş

Kapitalizm gerçekten de modern bir din. Teknoloji tanrıya oynuyor. Bu bağlamda geri dönersek diğer dinlerin de "çağın gerekliliği" olduğu görülebilir.

Bende diyorum din siz insan olmaz ama anlayan yok. Din dek çıkan başka bir dine girer hepsi bu. Galiba dinsizim demek kulağa hoş geldiğin den fazla karıştırmıyor insan.

Sitelerde Paylaş

Almanya'dan örnek vermeyin.

Bunlar yıllarca afrikayı sömürdü. Ham maddesini temin etti, zenginleşti.

ABD, Rusya bunların çok zengin yeraltı kaynakları var.

Bu devletler sistemlerini iki yüzyıl önce kurdu.

Türkiye gibi enerjide dışa bağımlı, genç bir ülke kapitalist sistemle bu saydığımız ülkelerle yarışabilir mi sizce?

Sitelerde Paylaş

Çocuklar açlıktan ölüyor,çocuklara tecavüz ediliyor,çocukların üzerine bomba yağıyor(özellikle ''çocuklar'' diyorum,belki anlarsın diye) diyoruz ama arkadaş kafasını kullanan kazanır diyor..Kafan çok çalışıyor belli ki..

Kapitalizm sömürü düzenidir..Sömürücüler,insanların sömürülürken sessiz kalmasını isterler..Bu yüzden ellerinden gelen her şeyi yaparlar..Kapitalizm,okuyan/araştıran/isyan eden insanları istemez ve bu insanları düşman olarak görür..Gezi'de öldürülen çocukları kapitalizm öldürmüştür ve kapitalizm bunu yaparken islamcı pis siyasetçilerden/bürokratlardan yardım almıştır..

Türkiye'deki insanlar gerizekalıdır,çünkü bunun böyle olmasını kapitalizm istedi/istiyor..!

Aynı şekilde ortadoğunun durumu da böyledir..

Sitelerde Paylaş

bence karl marx ve adam smith oku ben okudum açikçasi kapıtalizmin tek problemi vardir temel dreği tabiki adam smith in kitabidir....sınırlı dunya sinirsiz satiş sinirsiz kaynak bunu aşabilirmi evet.... bilimle dunya dişina açilarak bunu aşabilir yoksa kapıtalizmin sonu tabikide dünya savaşi ama iki dunya savaşida kapitalizmden çikmiştir 3.de ondan çikar ama kimse terk etmez eğer insan çok satiş azsa tabiki kapıtalizm kimseyi beslemez oldurur savaş çikarir yada terorizm yapar
Sitelerde Paylaş

bence karl marx ve adam smith oku ben okudum açikçasi kapıtalizmin tek problemi vardir temel dreği tabiki adam smith in kitabidir....sınırlı dunya sinirsiz satiş sinirsiz kaynak bunu aşabilirmi evet.... bilimle dunya dişina açilarak bunu aşabilir yoksa kapıtalizmin sonu tabikide dünya savaşi ama iki dunya savaşida kapitalizmden çikmiştir 3.de ondan çikar ama kimse terk etmez eğer insan çok satiş azsa tabiki kapıtalizm kimseyi beslemez oldurur savaş çikarir yada terorizm yapar

ikisininde bir cok kitabini okudum...

Dedigimiz gibi surdurulemez bir cok yonden boyledir dunyanin bu gunki durumu ortada kutuplar her gecen gun daha cok eriyor birileride hala kapitalizm ahlak ve zeka ile para kazanmaktir diyor

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...