Jump to content

zihin-zaman-madde-form-imaj-fenomen

Recommended Posts

zihnin iki fonksiyonu vardır;

1-yeni imajlar üretmek,

2-üretilmiş imajları yani fenomenleri anlamlandırmak,

tüm fenomenler bir yönüyle gerçekken bir yönüylede zihnin kurgusu-tasarımıdır,çünkü zihin ve madde yin-yang gibi ayrılmaz bir bütündür, birinin diğerine önceliği yoktur.

zihin sonsuz sayıda imaj tasarlayabilir, dolayısıyla madde sonsuz sayıda şekle dönüşebilir ve dolayısıylada sonsuz sayıda fenomen oluşabilir ve yine dolayısıyla sonsuz sayıda anlam ortaya çıkabilir çünkü her imaj yada form anlamıyla beraber kurgulanır, sonuç olarak algıladığımız imajlar yani fenomenler sonsuz sayıdaki imaj ve fenomen zincirinin sadece küçük bir halkasını oluşturur, eğer biz imajları yada fenomenleri sadece algımızla sınırlı tutarsak başı ve sonu olmayan bir zaman içinde gelişen evrim süreciyle birlikte maddenin geçirdiği aşamaları ve nesli tükenmiş canlıları açıklayamayız, kısaca toparlarsak zihin sonsuz sayıda imajdan oluşur; madde sonsuz sayıda forma, form sonsuz sayıda anlama sahiptir, zamanın bir başlangıcı ve sonu yoktur ve sonsuz zaman içinde geçmiş-şimdi-gelecek yoktur.

Sitelerde Paylaş

İdealist saçmalıklar.

Senin zihin dediğin şey, ideadır.

İdea eksenli gerçeklik tariflerinin hepsi yanlıştır.

İnancı süslü kelimeler ardına saklamaya çalışma.

Ne kadar saklarsan sakla materyalizm seni yok eder.

Manaymış :)

Herkeseten herkese değişen bir saçmalığı sabit yapmaya kalkıyorsun.

Tanrıcı seni. Bu ilkel bir öneri.

Ayrıca zaman diye bir şey yok.

Zaman senin zihin dediğin ideanın yanılsaması.

Maddede hareketler öncelenmez, sonralanmaz.

ideanın işi bu.

Meydanı boş bulan vaizler gibisiniz hepiniz.

kandıracak birilerini her zaman buluyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

yanliş yerde açmişin bilim formunda açman gerekirdi

yazımın bilimsel olduğunu düşünmüyorum ,bunlar tamamen benim öznel düşüncelerim,yani inancım olduğu için burada açmayı uygun gördüm ama tabi forumun kurallarına göre yanlış bir yerdede açmış olabilirim,felsefe bölümü olsaydı orada açacaktım,neyse artık moderatör arkadaşlar icabına bakar,uyarın için teşekkürler,,

Sitelerde Paylaş

İdealist saçmalıklar.

Senin zihin dediğin şey, ideadır.

İdea eksenli gerçeklik tariflerinin hepsi yanlıştır.

İnancı süslü kelimeler ardına saklamaya çalışma.

Ne kadar saklarsan sakla materyalizm seni yok eder.

Manaymış :)

Herkeseten herkese değişen bir saçmalığı sabit yapmaya kalkıyorsun.

Tanrıcı seni. Bu ilkel bir öneri.

Ayrıca zaman diye bir şey yok.

Zaman senin zihin dediğin ideanın yanılsaması.

Maddede hareketler öncelenmez, sonralanmaz.

ideanın işi bu.

Meydanı boş bulan vaizler gibisiniz hepiniz.

kandıracak birilerini her zaman buluyorsunuz.

kimseyi kandırmak için yazmıyorum ,vaiz olmayada hiç meraklı değilim bu forumu bir ayna olarak görüyorum ve aynada kendimi görmeye çalışıyorum,kendi görüşlerimin mutlak doğru olduğunu iddia etmiyorum herkes gibi bilgi paylaşımında bulunmak için burdayım,sabit bir inancım yok ,inancım sürekli değişiyor ayrıca yeni ve farklı inançlarıda yakından tanımak istiyorum çünkü her insan benim için bir inanç demektir ve tüm inançlar ki sonsuz olduklarını düşünüyorum gerçeklikten kısmide olsa bir pay alırlar yani boşa giden hiçbir olasılık yoktur,siz gerçekliğin çok yönlü olduğunu gözden kaçırıyorsunuz,tek bir tane doğru yoktur aynı anda birden fazla doğru olabilir,algı görelidir dolayısıyla doğrularda görelidir,benim görüşlerim ne kadar inançsa sizinkilerde o kadar inanç,sizi aksi düşünmeye iten sebep nedir merak ettim yoksa nirvanaya ulaştınızda bizden mi saklıyorsunuz:)sakın dogmatizm hastalığına yakalanmayın çok tehlikeli bir hastalıktır feci sonuçlara yol açabilir,bu arada mana yoktur derken siz nasıl bir manadan bahsediyorsunuz,mana kavramından aynı manayı anladığımızdan emin değilim,aynı şekilde zihin ideadır söyleminizden zihin yoktur manasınımı çıkarmalıyım?yani zihin ve mana yoktur mu demek istiyorsunuz?Zihin yoktur sadece madde vardır ve herşey maddedir''bu mu söyleminiz?idea eksenli gerçeklik tarifleri neden yanlış?,babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi:)

Sitelerde Paylaş

kimseyi kandırmak için yazmıyorum ,vaiz olmayada hiç meraklı değilim bu forumu bir ayna olarak görüyorum ve aynada kendimi görmeye çalışıyorum,kendi görüşlerimin mutlak doğru olduğunu iddia etmiyorum herkes gibi bilgi paylaşımında bulunmak için burdayım,sabit bir inancım yok ,inancım sürekli değişiyor ayrıca yeni ve farklı inançlarıda yakından tanımak istiyorum çünkü her insan benim için bir inanç demektir ve tüm inançlar ki sonsuz olduklarını düşünüyorum gerçeklikten kısmide olsa bir pay alırlar yani boşa giden hiçbir olasılık yoktur,siz gerçekliğin çok yönlü olduğunu gözden kaçırıyorsunuz,tek bir tane doğru yoktur aynı anda birden fazla doğru olabilir,algı görelidir dolayısıyla doğrularda görelidir,benim görüşlerim ne kadar inançsa sizinkilerde o kadar inanç,sizi aksi düşünmeye iten sebep nedir merak ettim yoksa nirvanaya ulaştınızda bizden mi saklıyorsunuz:)sakın dogmatizm hastalığına yakalanmayın çok tehlikeli bir hastalıktır feci sonuçlara yol açabilir,bu arada mana yoktur derken siz nasıl bir manadan bahsediyorsunuz,mana kavramından aynı manayı anladığımızdan emin değilim,aynı şekilde zihin ideadır söyleminizden zihin yoktur manasınımı çıkarmalıyım?yani zihin ve mana yoktur mu demek istiyorsunuz?Zihin yoktur sadece madde vardır ve herşey maddedir''bu mu söyleminiz?idea eksenli gerçeklik tarifleri neden yanlış?,babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi:)

Nesnellikte inançlara, algılara, doğrulara yer yok.

Nesnellik mutlak gerçekliktir. Nesnellik Materyalizmin gerçeği sınama metodudur.

Senin neye inandığının bir önemi yok.

O inandıklarını kaç bin veya milyon adamın baş sallayarak doğrulamasının da bir önemi yok.

Mırıldanma ve mırıltılarına başkalarını katma metoduyla gerçek belirlee mi yapıyorsun? :)

Gerçekler belli.

Materyalizm gerçektir.

Ayrıca şüphen varsa materyalizmden bilimi de reddet.

Bilim %100 bir Materyalizm kurumudur.

Tüm kuralları ve metotları Materyalizmindir.

Laf ebeliği yapma bana.

İnanıyormuş.

İnanç nedir ulan?

Elinde veri olmadan kıçından sonuç üretme davranışı inanç.

Bunun bir değeri olduğunu ne cüretle iddia ediyorsun?

hem de gerçekmiş gibi yazıyorsun?

Yalancı herif.

Sitelerde Paylaş

@materyalistbilinç

>>Zaman senin zihin dediğin ideanın yanılsaması.>>

O zaman sen de yoksun, benlik de zihnin bir yanılsaması..

Materyalizmi savunacam diye niye kıçını yırtıyorsun..

Sen de bilinçsiz maddenin bir oyuncağısın işte ne bu havalar

Sitelerde Paylaş

@materyalistbilinç

>>Zaman senin zihin dediğin ideanın yanılsaması.>>

O zaman sen de yoksun, benlik de zihnin bir yanılsaması..

Materyalizmi savunacam diye niye kıçını yırtıyorsun..

Sen de bilinçsiz maddenin bir oyuncağısın işte ne bu havalar

Evrende zihin dediğiniz o ideadan başka hareketlerin (yani olayların) öncelendiği veya sonralandığı bir otam yoktur.

Yani bir hafıza yoktur.

Zaman kavramı zihnin çalışma prensibinin bir parçasıdır.

Nesnellikte hiçbir öznellik yoktur.

O nedenle dediğin doğru.

İdea doğrudan yoktur.

Dolaylı olarak vardır.

Elinde bir sarkaç, bir sen bir de sarkacın ucuna bağlı ağırlık olduğunda ortada bir şey yoktur ama

Sarkacı salmaya başladığında vuf vuf sesi, kuvvetler vs ortaya çıkar.

hepsi de o çevirme hareketine bağlıdır.

İdea böyle bir şey.

İtlik yapmayı bırakman için düzgünce anlattım.

Ayrıca Hava basma durumu yok.

gerçeğin ifadesi üstünlük ve böbürlenme olarak görülüyorsa,

Orada yalanlar hakimdir.

Yalanlar ve yalancılar gerçeği sevmez.

Basit bir kural.

Sana bu öyle görünüyor, çünkü sen yalancısın.

Sitelerde Paylaş

yahu gerçeklik dediğinde hiçbir espri yok işte, niye bu gerçekliği ifade etmeye çalışıyorsun..

düşünsene yalancı dediğin adama gerçekte sen diye birşey yok diyorsun

madde dediğimiz şey, gerçekliği kavrayabilen senin gibi bir zihni ve benim gibi yalancı bir zihni ortaya çıkarmış olsun

gerçekliğe göre bu ikisi arasında bir önem farkı var mıdır, bu farkı senin yanılsamalarla kurulu zihnin ortaya koymuyor mu?

bir yanılsamada olduğunu bile bile bu uğraş niye onu soruyorum sana(:

Sitelerde Paylaş

yahu gerçeklik dediğinde hiçbir espri yok işte, niye bu gerçekliği ifade etmeye çalışıyorsun..

madde dediğimiz şey, gerçekliği kavrayabilen senin gibi bir zihni ve benim gibi yalancı bir zihni ortaya çıkarmış olsun

gerçekliğe göre bu ikisi arasında bir önem farkı var mıdır, bu farkı senin yanılsamalarla kurulu zihnin ortaya koymuyor mu?

Sen brutal misin

Sitelerde Paylaş

Mana yoktur diyoruz zaten.

Nesnellik vardır, öznellik yoktur.

Ortada bir varlık var.

Bu varlığın varlığı nesnel bir şekilde var.

Senin söylediğin önem, sen, ben, o biz siz onlar anlamsız öznel terimler.

Bana göre sen sensin, sana göre de ben senim.

Başkasına göre de ikimiz, onlar veya siziz.

Bu tanımlar göreceli tanımlar.

Maddeye göre, nesnel olarak bir şeyler var.

Bu varlıkların hepsinin de tanımı var.

Sen ben o biz siz onlar, maddeye göre dolaylı fenomendir.

Yani ortada olan şeylerin, etkileşimiyle ortaya çıkan bir durum.

Ortada olan şeyler etkileşmeden ortaya çıkmıyor.

Bu kadar basit.

Mana inançlıların işi.

Önemliymişiz, içindeymişiz, yeşilmişiz,

Bunlar dindar saçmalıkları.

Öznellik bir yanılsamadır.

Nesnellik bir yanılsama değildir.

Ateistler (Materyalist olanlar yani) o yüzden nesnelliği ön planda tutarlar.

Nesnellik var çünkü.

Sen farklı konumda olsan da, ben farklı konumda olsam da, sen farklı algılasan da, ben farklı algılasam da, sonuçta güneş sisteminin ortasında bir güneş var.

Ve ikimizi farklı olarak algıladığı herşey (büyüklük, ağırlık, parlaklıklık, sıcaklık) sana göre bana göre gerçek olarak kaydedilmez.

Nesnelliğe göre gerçekleri ortaya koyulur

Kütlesi belirli bir veridir, sıcaklığı belirli bir veridir, parlaklığı öyle, büyüklüğü belirli bir veridir (büyüklük ölçüsünden bahsetmiyorum, büyüklük ölçülerimiz de bize göredir, genel kıyaslamadan bahsediyorum)

Nesnelliktir.

Bunlar not edilip Andromeda Galaksisine gidersen, orada da bu verilerle aynı güneşi oluşturursun.

Ama senin algıladığın güneşi bana sen bir milyar yıl anlatsan da seni dinleyen herkes farklı güneş oluşturur.

Bundan bahsediyorum.

Veletlik yapıp işi daldan dala taşıma.

idealizm bir safsatadır.

Veri aktarımına bile izin vermez.

Sitelerde Paylaş

Evrende zihin dediğiniz o ideadan başka hareketlerin (yani olayların) öncelendiği veya sonralandığı bir otam yoktur.

Yani bir hafıza yoktur.

Zaman kavramı zihnin çalışma prensibinin bir parçasıdır.

Nesnellikte hiçbir öznellik yoktur.

O nedenle dediğin doğru.

İdea doğrudan yoktur.

Dolaylı olarak vardır.

Elinde bir sarkaç, bir sen bir de sarkacın ucuna bağlı ağırlık olduğunda ortada bir şey yoktur ama

Sarkacı salmaya başladığında vuf vuf sesi, kuvvetler vs ortaya çıkar.

hepsi de o çevirme hareketine bağlıdır.

İdea böyle bir şey.

İtlik yapmayı bırakman için düzgünce anlattım.

Ayrıca Hava basma durumu yok.

gerçeğin ifadesi üstünlük ve böbürlenme olarak görülüyorsa,

Orada yalanlar hakimdir.

Yalanlar ve yalancılar gerçeği sevmez.

Basit bir kural.

Sana bu öyle görünüyor, çünkü sen yalancısın.

Her kavramın bir Neliği bir de Gerçekliği vardır.Nelik ;kavramın zihinde yarattığı imaj ve bu imajla oluşan algıdır.Siz zihin ve mana yoktur derken aslında dolaylı olarak varlıklarını kabul etmiş oluyorsunuz,sizin olumsuz yargınız bu iki kavramın gerçekliğine yönelik değil NE'liğine yöneliktir ,öncelikle bunu bir idrak edin sonra bize ahkam kesersiniz,mucuk:)

Sitelerde Paylaş

Her kavramın bir Neliği bir de Gerçekliği vardır.Nelik ;kavramın zihinde yarattığı imaj ve bu imajla oluşan algıdır.Siz zihin ve mana yoktur derken aslında dolaylı olarak varlıklarını kabul etmiş oluyorsunuz,sizin olumsuz yargınız bu iki kavramın gerçekliğine yönelik değil NE'liğine yöneliktir ,öncelikle bunu bir idrak edin sonra bize ahkam kesersiniz,mucuk:)

Algılar geçersizdir.

Salak mısın sen?

Materyalizmde hangi algıdan bahsediyorsun?

Nesnellikte algılara yer yok.

İdealist felsefe saçmalığını yazma buralara.

Sen bir inanç hastasısın.

Hala daha kavrammış, nelikmiş vs saçmalıyorsun.

O saydıklarının Materyalizmde karşılığı yok.

Tanrıcı ve sanrılısın.

Nesnellik vardır. öznellik yoktur.

Delüzyonu nitelemek delüzyona kapılanların sanrılarını kabul etmek değildir.

Yavşaklık yapma.

Bir telden nağme tutturup o nağme ile tanrı müziğine gidiyorsun.

Senin ne yapmaya çalıştığını görüyorum pislik herif.

gerçeği maniple edemezsin. bunu yapamazsın.

Sitelerde Paylaş

Algılar geçersizdir.

Salak mısın sen?

Materyalizmde hangi algıdan bahsediyorsun?

Nesnellikte algılara yer yok.

İdealist felsefe saçmalığını yazma buralara.

Sen bir inanç hastasısın.

Hala daha kavrammış, nelikmiş vs saçmalıyorsun.

O saydıklarının Materyalizmde karşılığı yok.

Tanrıcı ve sanrılısın.

Nesnellik vardır. öznellik yoktur.

Delüzyonu nitelemek delüzyona kapılanların sanrılarını kabul etmek değildir.

Yavşaklık yapma.

Bir telden nağme tutturup o nağme ile tanrı müziğine gidiyorsun.

Senin ne yapmaya çalıştığını görüyorum pislik herif.

gerçeği maniple edemezsin. bunu yapamazsın.

Ne oldu len şakirt yuttunmu iletimi,kus onu çabuk zehirlenirsin yada sindir ama dikkat et midene oturmasın,bak bi tane daha geliyor bunu aç karnına alman lazın ,sen hemen kliniğe yatması gereken toplum için hatta insanlık için çok tehlikeli olabilecek ruh hastası materyalist bir yobazsın ayrıca algıyla konuşan ama algıyla konuştuğunu bilmeyen ve üstüne üstlük algı yoktur diyen bir embesilsin hatta moronda olabilirsin hangi gruba girdiğine tam olarak karar veremedim,burada ettiğin küfürleri sana misliyle iade ediyorum buna göz yuman forum yöneticilerinide kınıyorum,şimdi kendin çalıp kendin oynayabilirsin,bu da sana kapak olsun,mucuk
Sitelerde Paylaş

Hadi lan :)

Yavşak.

Senin gibi yüzlercesiyle savaşa girdim bu sayfalarda

Yarısından çoğunu da temizlettim

Ben de 3-4 kere atıldım ama yine de temizledim yavşakları.

Bu polemikten çıkacak tek şey de forumun yine temizlenmesi olur.

Ben de atılırım bilemem ama temizlenir.

Çünkü sen karşılıklı hakaretleşmeyi aile fertlerine aktaran bir pisliksin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...