Jump to content

Recommended Posts

Uzun yıllar önceydi. Dünmüş gibi hatırlıyorum.

Bir sabah, evin ahalisi uyandığında, o hălă yatağında uzanmış bir vaziyette duruyordu.

Halbuki kendisi hergün evin en erken yatağından kalkan bireyi idi.

Önce uyuduğunu zannettiler, ancak çok geçmeden, bize haber vermeden, bu dünyaya veda ettiği anlaşıldı.

Önceleri üzülmüştüm, ancak ilerleyen yıllarda ise, onun adına hem sevindim hemde onu kıskandım.

Dedem ilerlemiş yaşına rağmen, gayet sağlıklı bir kişiydi.

Kendisi ölümüne kadar, hemen hemen hiçbir büyük hastalığa yakalanmamıştı.

Hatta son gününde bile, herhangi bir sıkıntısı yoktu.

Umarım benim de sonum, onunki gibi hızlı ve güzel olur. Evet, uyurken veda etmek isterdim.

Uzun yaşamak gibi bir derdim yok, lakin bu diyardan gideceksem, hızlı bir şekilde gitmek isterim.

Başkasına muhtaç yada yük olmak istemem. Hastane odalarında, ilaç zoruyla, ömrümün uzatılmasını da istemem.

Şayet ölümcül tedavisi olmayan bir hastalığım varsa, bu diyarda hiç durmak istemem.

Sayın forumdaşlar, sizin de kendi ölümünüz hakkında kafa patlattığınız oluyor mu ?

Sizinde öcü gibi korktuğunuz hastalıklar var mı ?

Varsa hangileri ?

Akşam akşam ne konu ama!. Keyfiniz kaçtı ise, bu konuyu ben açmadım. :wub:

Sitelerde Paylaş

Gelecek hakkında endişelenmemek en iyisi..

Ne olursa olsun,hepimizin aklına yaşlılık geliyor tabi ki..

Mesela Muhammed Ali gibi bir sonum olsun istemem..Gerçi ölmedi ama ölmekten beter oldu..Alzheimer veya kanser gibi hastalıklardan herkes korkar..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Gelecek hakkında endişelenmemek en iyisi..

Ne olursa olsun,hepimizin aklına yaşlılık geliyor tabi ki..

Mesela Muhammed Ali gibi bir sonum olsun istemem..Gerçi ölmedi ama ölmekten beter oldu..Alzheimer veya kanser gibi hastalıklardan herkes korkar..

Yaşlılık beni korkutmuyor, tam aksine, bu diyara kazık atmaya pek niyetim yok.

Bu diyar, zaten gereğinden fazla vahşet içeriyor.

Hani derler ya: "Ölümlerden, ölüm beğen!".

Seçeneğim olsaydı, uyurken süzülüp gitmek, güzel olsa gerek.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Enfeksiyon hastalıklarından ve mikrop kaparak ölmek istemem.

En korktuğum hastalıklar da hepatitler.

Trafik kazası bir de.

Uyurken ölmek en güzeli...

Bre Mirnaw, zaten her tarafımız mikrop. Hălă alışamadınız mı ? :D

Evet, uyurken ölmek güzel, umarım hepimize nasip olur.

Dua gibi mi oldu ne ? :wacko:

Sitelerde Paylaş

Dünyayı zaten pek sevmedim. İki yüzlülük, yavşaklık, pislik, vahşet, kan, gözyaşı, ahmaklık, gerizekalılık, kinden başka birşey yok.

Ölürken acısız olmasını istiyorum. Ötanazi olabilir. Ötanazi güzel ölüm demektir.

Cenaze töreninde hareketli yabancı pop müzik olmalı. Ağlama sızlama istemiyorum. Dağlık boş bir araziye gömsünler. Mezarlığa gerek yok.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Başka bir diyar olduğunu düşünüyor musun?

Ölümden sonrayı kastediyorsanız. Evet, eskiden düşünürdüm, düşlerdim.

Şimdi ise, kesinlikle hayır.

Sitelerde Paylaş

Bre Mirnaw, zaten her tarafımız mikrop. Hălă alışamadınız mı ? :D

Evet, uyurken ölmek güzel, umarım hepimize nasip olur.

Dua gibi mi oldu ne ? :wacko:

Bağışıklık kazandığımız zararsız mikroplarla ilgili bir sıkıntı yok.

Virüsler öyle mi?

Kuduz da çok kötü olurdu. Benim gibi kedi köpekle haşır neşir olanlar risk altında :D

Sitelerde Paylaş

Akşam akşam ne konu ama!. Keyfiniz kaçtı ise, bu konuyu ben açmadım. :wub:

Yatagima girdim ve bir bakayim acaba yeni bir sey var mi sitede bir kontrol edeyim dedim. Uyurken olmek filan, uykum kacti :lol:

Olumden korkuyorum, daha dogrusu bir hic olarak olmekten korkuyorum. Dunyaya bir sey kazandirmadan, hayallerime ulasamadan olmekten korkuyorum. Olumum hakkinda dusundugum tek sey bunlar. Nerde, nasil olurum beni hic ilgilendirmiyor. Olurkenki aciyi umursamiyorum. Ne demis filozof "Olumden korkma. Zira sen varken olum yok. Olum geldiginde de sen olmayacaksin."

{ Filozofun adini hic sorma, unuttum :) . Sadece Romali oldugunu hatirliyorum. :) }

Sitelerde Paylaş

Ölüm benim için kısa ve net olmalı,acısız yada acılı ! yanlız acılı olacaksa en fazla 3-4 dakika sürmeli ve fonda bu adagio çalmalı,,,

tarihinde Tremor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yatagima girdim ve bir bakayim acaba yeni bir sey var mi sitede bir kontrol edeyim dedim. Uyurken olmek filan, uykum kacti :lol:

Olumden korkuyorum, daha dogrusu bir hic olarak olmekten korkuyorum. Dunyaya bir sey kazandirmadan, hayallerime ulasamadan olmekten korkuyorum. Olumum hakkinda dusundugum tek sey bunlar. Nerde, nasil olurum beni hic ilgilendirmiyor. Olurkenki aciyi umursamiyorum. Ne demis filozof "Olumden korkma. Zira sen varken olum yok. Olum geldiginde de sen olmayacaksin."

{ Filozofun adini hic sorma, unuttum :) . Sadece Romali oldugunu hatirliyorum. :) }

Sizi mi kıracağım?.

Bende Prof. Dr. Google amcaya sordum, o da dedi ki:

"Ölümden korkma. Zira sen varken ölüm yok. Ölüm geldiginde de sen olmayacaksın."

Titus Lucretius Carus (Romalı şair ve filozof)

Keşke sizdeki çesaret bende olsa.

Hayalleriniz varsa, bugünden tezi yok, onları bir an evvel gerçekleştirmeye çalışınız.

Zira yaşlandıkça, hedefler değişir. Zamanla hayatı olduğu gibi kanıksarsınız ve

"Amaan, bu dünyayı ben mi kurtaracağım ?" diye, yan gelip yatarsınız.

Not: Uykunuzu böldüysem, affola. :D

Sitelerde Paylaş

:Dişte böyleee

karadeniz yaylaları resimleri

bing.com/images

[/url]l

Sevgili arkadaşlar,her ne olursa olsun, SAKINHA pes etmeyin.

Havlu atmayın :D :D derim.

Insanın DİRENÇLİSİ , DAYANIKLISI makbuldür.

Yaşamın acı yanları yanında çok tatlıda yanları vardır.

Şu tatlı ve güzel dünye terk edilipde karanlığa yelken açılırmı?

Hastalıklar , kötü ınsanlardan fazla korkmayın.

Hemen hemen her derdin DERMENİ vardır buçağda arkadaşlar.

Ben karadenizliyim HALKOMAS yaylalarında çok koştum,çok oynadım.

Çocukuğumda doğru dürüst bir yemek yediğimi,kahvaltı yaptığımı hiç hatırlamıyorum.

Hatrladığım şu.

Bir kış günüydü,yerde bir karış kar vardı.

Anam dediki yiyeceğimiz yok,gidelim bahcadan karın altından kara lahana aıp gelip pişirip yeyelim.

Öyleyaptık.

Karadeniz arazisi çok dar ve kıt.

Buranın ınsanlarının çoğu yoksuldur.

Zatan pekde kimse kaldı sayılmaz doğu karadenizde.

Bizim caddede bir amcamın çoukları kaldı,geri evlerin tüm kapıları kilitli.

Herkes karnını doyuracak bir yer bulup giti.

Ama umutları hiç bitmedi.

Benimde öyle.

Ben hepatit B ye yakandim,gayratımla onu alt ettim.

Almanyada hastanaya yattım,doktor kadın elimi tutmuş nehastalıklar geçirdiğimi sordu bende başladım saymaya hepatitB deyince hemen elimi bıraktı kan alma mazemelerini alıp geldi.

İtina ile bana pek değmeden kanımı alıp gitti.

Bir müddet sonra gülerek geldi,korktuğum degilmişdedi.

Bir çok yıl vücudumun yemeklerden kalsiyüm almamasından kemik rahatızlığı çekim.Gayratımla onuda hepatit gibi alt ettim.Tebiki doktorlaımın yardımı önerileride yardımcı oldu.

Kanserli pırostattan doktorum amalıyat olman gerek dedi.

Olmazsan iki ay ömrün var dedi.

İlkin kabul etmedi.

Sonra kabul ettim ve emeliyat oldum.

Emeliyetimin üstümden 8 yıl geçti

Önceler 3 ayda birkontrola

Sonraları 6 ayda bir

Daha sonra yıldabir kontrolaçagırdılar beni.

Bu yıl Almanyaya gitigimde bir ÇEKAP yaptırdım.

Bütün doktorlarım dedilerki Tolon gözün aydın TURP gibisin.

Ve eklediler hastalıklarını yenmede bizden çok kendine çok şey borçlusun.

Kemikhastanasında yatarkan kadın doktorum bana dediki Tolonbeg kalbini yaptığımız kontrollarda ciğerlerinde normalin üstünde hava gördük.

Dedimki doktora hastananın arkasıdakı tepeyi göstererek ben her sabah bu tepeye yarım saatta çıkıyorum onbeş dakıkadaa iniyorum.

Kadın doktor busefer ben söylememiş olayım sende duymamış ol dedi saçlarımı karıştırıp birde GÜLÜCÜK atıp gitti.

Gerçekten dünye çok güzel,TERK EDİP GİDİLECEK BAŞKALARINA brakılacak yer değil.

Birde seninle tüm aradığın vasıfları taşıyanbir sevdiğin yanınd olursa o düyeden BEZİLİRMİ.

Bir keresinde hanım ve 3 çocukla Almanyadan uzun bir yolculuğa çıktık.Önce Alpdağlarını CENNETTENDE güzel dağköylerini

dolaştık.Köyler çiçeklerle cennete çevrilmiş.

Dağlar

Dereler

Tepeler heryan yemyeşil.

oralardan diresiyonu kırdık

bana yabancı olmayan İsviçreye girdik.

oralardada başka bir güzellik vardı.

Bir yanımızda tertemiz bir göl,ormanlık tepeleri seyrede seyrede İtalyaya girdik.

İtalyada sanki TARIH FIŞKIRMIŞTI geçmişte ne eserler bırakmışlar geleceklere.

Ordan sevdiğim Yunanistana gemiyle geçtik,

Geçmişte Türkiyeden göçen Yünanlıların içten samimi hoşgeldiniz deyip sohbete bizimle dalmalarının ben tadına doyadim.

Yunanıstandan Istanbul ordan döndük İzmir,İzmirden bütün güney sahillerini gezerek Mersine girdik Anadoluya Adana,Malatya derken girdik güzelınsanların ili Ezıncana, akrabalara konuk olup sonra verelini Kelkit,gümüşhana ordan efsanevi dağ ZİGANAYA göz alabildiğine yeşillik,ordan başladık aşağı inmeye ve Göründü güzel Tırabzon ordan Rize geri döndük Bayburt,Erzurum ve tekrer Erzinndayız birkaçgün mola ordan Sivas,Ankara,İstanbulurda bir hafta mola sonra Edirne,Sofya ordan Romanya,Macaristan ve kinci vatanımız tekrer ALAMANYA.

Buralardan duyduğum HAZZI bırakacağimda gideceyim erkenden karalığaTÖBE deyin :D :D.

Sakın

hastalıklar,

sorunlar sizleri yıldırmasın.

Yaşam güzel

Dünye güzel

SEYEHETLERSE çok çok güzel.

Insana YAŞAMAK GÜCÜ veriyür.

Kalınsağlıcahla

Dedeniz

yapığımız kontrollarda ciglerinde

Son kontröllerimde doktor şöyle dedi.

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 6 years later...

Çok kafa patlatıyorum ve iki tahminim var bu konuda. Birincisi kalp krizi ve en muhtemel olan da bu. İkincisi ise trafik kazası. Acısız olsun bari de doğaya karışırken acı çekmeden gideyim. Üçüncü bir ihtimal daha var aslında ama onu söylemeyeyim. 

Korktuğum hastalıklar elbette var ancak genel anlamda fiziksel hastalıkların hiçbirinden korkmam biri dışında. Kalp hastalığı korktuğum ve sonumu getirecek olan tek hastalık diyebilirim. Neden bunu diyorum? Çünkü asla yerimde duramayan ve laf dinlemeyen biriyim. Bu sebeple kalp hastalığına yakalanmak istemem ama oldu da yakalanırsam bir diğer rahatsızlığımı tedavi ettirmem gerekecek ama tedavisi yok. 

Sadece şunu söyleyebilirim. Bu dünyaya iz bırakmadan ve ışık olmadan gitmeyeceğim. İnadım inat. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...