Jump to content

Suriye ve İrak'taki İç Savaşlarda Kimden Yanasınız? Neden?

Recommended Posts

Dünyanın en büyük emperyalist ülkeleri kendi halkını köleleştiren müslüm ülkeler. Türkiye İran Arabistan Katar Irak vb. bu ülkeler kendi halkına karşı emperyalizm uyguluyor kendi halkını sömürüyor.

İran bakın emperyalizmin kralını görün. Düşünce suçluları direk idam ediliyor. Kadınlar kara çarşaflar altında yaşıyor.

Çok doğru söylemişsin.

Sitelerde Paylaş

İsrail sürekli tepki çektiği için orta doğuda araplara karşı bir maşa bulunmak isteniyor. Bu maşa da bir kürt devletidir. İsrail yalama yapan vida misali yenilenmesi gerekiyor. Kürt devleti kurulursa amerika karışıklığın devamlılığı ve bu sayede yardım ediyorum ayağına petrollleri sömürmesi devam edecek. 30 yıl kadar amerikadan kurtuluş yok.Petrol bittiğinde tarihin karanlık çöplüğünde yer alacaktır orta doğu.

Amerika nın bir yetkilisi ışıdla mücadele 30 yıl sürebilir diyerek bence petrolün biteceği tarihi söylüyor

Sitelerde Paylaş

Biliyorsunuz, bu iki ülkede çok kanlı bir iç savaş sürüyor. Komşu olarak bu durum, en azından mülteci akını açısından bizi yakından ilgilendiriyor.

Suriye'deki 4 aktörlü (Suriye ordusu, Özgür Suriye Ordusu ÖSO, Kürtler ve Irak Şam İslam Devleti IŞİD), Irak'taki 3 aktörlü (Irak ordusu, Kürtler ve IŞİD) gibi görünüyor.

Nedense Irak'ta 'Özgür Irak Ordusu' diye bir grup yok: İlginç.

Bunca zamandır birbirlerini yediklerini izliyoruz. Bazen rahatlıyoruz, bazen üzülüyoruz.

Siz kimden tarafasınız? Bir tercihiniz varsa, tercihinizin doğru olduğundan emin misiniz?

Ben naçizane, her iki ülkede de merkezi hükümetlerden yanayım. Gerekçelerini daha sonra tartışırız.

Sizin görüşlerinizi alalım.

Mümkünse bu iki ülkeye 10-20 tane nükleer füze atacaklardan yanayım.

Radyasyon bile o bölgeye islamdan daha çok fayda getirir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...