Jump to content

en çok guldugunuz hadisler nelerdirr?

Recommended Posts

ümmü haram....resurullah buyurdularki...... deniz tutmasi sebebiyle kusan kimseye şehit sevabi verilir....dogularak olenede iki şehit sevabi verilir...ebu davud...cihad 10

Aktaran: Ebu Hüreyre

Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Sizden birinizin (yemek) kabına sinek düşecek olursa, onu iyice batırın. Zira onun bir kanadında hastalık, diğerinde şifa vardır. O, içerisinde hastalık olan kanadıyla korunur."

deve idrarı da sağlığa yararlıdır.

yuri gagarin..... burda bir tanri goremiyorumm.......

Sitelerde Paylaş
  • İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

“Dünya balığın üzerindedir. Balık başını sallayınca dünyada depremler olur” (İbni Kesir, 2/29; 50/1).

Karga fasıktır” (Buhari 59/16; Hanbel 2/52).

“Allah, ahirette peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir” (Buhari 97/24, 10/129 ve 68. surenin tefsiri).

“Uğursuzluk üç şeydedir, at, ev ve kadın” (Buhari 76/53).

Sitelerde Paylaş

“Dünya balığın üzerindedir. Balık başını sallayınca dünyada depremler olur” (İbni Kesir, 2/29; 50/1).

Karga fasıktır” (Buhari 59/16; Hanbel 2/52).

“Allah, ahirette peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir” (Buhari 97/24, 10/129 ve 68. surenin tefsiri).

“Uğursuzluk üç şeydedir, at, ev ve kadın” (Buhari 76/53).

dunya okuzun boynuzlari uzerindedir hadiside var onu unutmuşsunn....
Sitelerde Paylaş

Şöyle bir hadis savunması varmış, çok komik. ;

Bana er-Riyaşi, Ebub Ya’kub el-Hattabi’den, o da amcasından, o da ez-Zuhri’Den tahdis etti ki, ez-Zuhri şöyle demiştir:

“Hadis erkektir, onu adamların erkek olanları sever, kadın olanları da sevmezler.” (Ibn Kuteybe, S. 81. El Fakih ve’l-Mütefakkih: II/76’dan alıntı)

Favorim ise ;

''Karga fasıktır” (Buhari 59/16; Hanbel 2/52)

tarihinde MALO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hadislerin çoğu çok komiktir..Muhammed'e bir hırsız getiriliyor,Muhammed öldürün diyor bu hırsızı..Tekrar getiriyorlar bunu,yine öldürün diyor..Bu hadise,şimdi hadis sitesinde bakıp,buraya aktaracaktım ama hadisi ararken bir dövme meselesi gördüm..İlk defa okudum hadisi ve hoşuma gitti..

Abdullah İbnu Amr İbni'l-As (radıyallahu anhüma) anlatıyor: "Hz. Peygamber (aleyhissalatu vesselam), Ebu Bekir ve Ömer (radıyallahu anhüma), ganimet hırsızının mallarını yaktılar ve kendisini de dövdüler."

Kaynak: Ebu Davud, Cihad 145, (2715).

Nasıl hadis :lol:

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

dunya okuzun boynuzlari uzerindedir hadiside var onu unutmuşsunn....

kaynak var mi? Arkadas verdigi tum bilgileri kaynak ile vermis.

1-bilgiye saygi

2-emege saygi.o tarihte adamlar o kadar ugrasmis. Tasitin olmadigi zamanda turkmenistandan arabistana giden adam var. Yollarda tehlikeler. Bir ay suren bir yolculuk...adam yalan dolan yazacaksa neden ugrassin bu kadar demi :)

tarihinde ayyaşgezer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şöyle bir hadis savunması varmış, çok komik. ;

Bana er-Riyaşi, Ebub Ya’kub el-Hattabi’den, o da amcasından, o da ez-Zuhri’Den tahdis etti ki, ez-Zuhri şöyle demiştir:

“Hadis erkektir, onu adamların erkek olanları sever, kadın olanları da sevmezler.” (Ibn Kuteybe, S. 81. El Fakih ve’l-Mütefakkih: II/76’dan alıntı)

Favorim ise ;

''Karga fasıktır” (Buhari 59/16; Hanbel 2/52)

Karga kafirdir xD.

Sitelerde Paylaş

Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Sizden birinizin (yemek) kabına sinek düşecek olursa, onu iyice batırın. Zira onun bir kanadında hastalık, diğerinde şifa vardır. O, içerisinde hastalık olan kanadıyla korunur."

Bunu din hocasıda söylüyordu orta okuldaykene. Ne kadar mantıksız şeylerle eğitildik geçmişime acıyorum.

Sitelerde Paylaş

"Allah ahirette peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.” (Müslim, İman 302; Müsned, 3/1)

"Rabbimiz baldırını açar, her mümin erkek ve her mümin kadın O'na secde eder. Dünyada iken kendisine riya ve gösteriş olarak secde edenler geri kalırlar. Onlar da secde etmeye kalkarlar, ancak sırtları bükülmeyen yekpare bir tabakaya dönüşür (ve secde edemezler.)." (Buhari, Tefsir, Nun ve Kalem 2, Nisa 8, Tevhid 24; Müslim, İman 302)

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peygamber, Medinede bir yahudi tarafından büyülendi. Günlerce ne yaptığını bilmez durumda ortalıkta dolaştı. (Buhari 59/11; 76/47; Hanbel 6/57; 4/367)

Koskoca cihan peygamberine büyü yapılmış,o aralar Allah tatile çıkmış galiba?

Sitelerde Paylaş

"Peygamber, Medine'de bir yahudi tarafından büyülendi. Günlerce ne yaptığını bilmez durumda ortalıkta dolaştı." (Buhari 59/11; 76/47; Hanbel 6/57; 4/367)

Koskoca cihan peygamberine büyü yapılmış,o aralar Allah tatile çıkmış galiba?

O dönemin uyuşturucusu artık. Yahudi ne vermişse muhammede, iyi malmış...

Sitelerde Paylaş

Bir kadının babası ölüm döşeğindeymiş de kadın haberini almış ama kocası çıkarken ona evden çıkma demiş kadın da o yüzden babasının yanına gitmemiş.

Bulamıyorum hadisi ama aklımda kaldığı kadarıyla yazayım dedim.

Sitelerde Paylaş

En güzelini unutmuşsunuz:

Kim keleri ilk darbede öldürürse ona yüz sevap yazılır. İkinci vuruşta öldürürse daha az kazanır. Üçüncü vuruşta ise bundan da az sevap kazanır." (Müslim, Selam 147 (2240); Metin Müslim'den alınmadır. Ebu davud, Edeb 175, (5263, 5264); Tirmizî, Ahkâm 1, (1482). Bazı Tirmizî tertibinde Sayd bölümünde 13. babta.)

Arapçası için:

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gülmeye devam :lol:

Hadis Konusu: Alım-Satım

Amr İbnu Dinar anlatıyor: "Nevvas adında biri vardı. Yanında su içme hastası bir deve vardı. İbnu Ömer (radıyallahu anh) bu deveyi ortağından satın aldı. Ortağı kendisine uğrayınca: "Şu devemiz var ya onu sattık" dedi: Ortağı "kime" deyince "şu şu evsafta bir yaşlıya" diye tarif etti. Ortağı: "Öylemi, amma da yaptın, vallahi o zat İbnu Ömer'dir" dedi: "Sonra İbnu Ömer (radıyallahu anh)'e gelerek: "Ortağım sana su içme hastası bir deve satmış, durumunu da sana söylememiş" dedi. İbnu Ömer: "Öyleyse götür onu" dedi. Adam götürmek üzere tutunca: "Bırak deveyi, Resûlullah (aleyhissalatu vesselam)'ın hükmüne razıyız, sirayet yoktur" buyurdu."

Kaynak: Buhari, Büyû 36.

----------------

Hadis Konusu: Taharet

Yine İbnu Mes'ud radıyallahu anh anlatıyor: "Cinlerin hey'eti Resûlullah aleyhissalatu vesselam'a gelince: "Ey Allah'ın Resülü! Ümmetini kemikle; mayısla veya kömürle istinca yapmaktan nehyet. Zira, Allah onlarda bize bir rızk yarattı!" dediler. Bunun üzerine Resûlullah aleyhissalatu vesselam bizi, onları taharette kullanmaktan menetti.

Kaynak: Tirmizi, Taharet 14, (18); Nesai, Taharet 35 (1, 37) Ebu Davud, Taharet 20, (39); Müslim, Salat 50, (450).

Sitelerde Paylaş

Devam :lol:

Mervan el-Asgar anlatıyor: "İbnu Ömer radıyallahu anhüma'yı devesini kıble istikametine ıhtırmış, sonra onun duldasına çömelip deveye doğru yönelerek akıtıyorken gördüm. Kendisine: "Ey Ebu Abdirrahman, bu tarz akıtmaktan nehyedilmedik mi?" dedim. "Evet, ama bundan, açık arazide nehyedildik. Seninle kıble arasında sana perde olan bir şey varsa bu durumda akıtmanda bir beis yok!" dedi.''

Kaynak: Ebu Davud, Taharet 4, (11).

-----------

Yine Ebu Davud'da Ebu Sa'id radıyallahu anh'tan kaydedilen bir rivayette denir ki: "Resûlullah aleyhissalatu vesselam bir koyunu beceriksizce yüzmekte olan bir köleye uğramıştı. Ona: "Çekil de sana göstereyim!" dedi. Derhal elini deri ile et arasına soktu. Elini, bütün kolu koltuğa kadar derinin altında kalacak şekilde ilerletti. Sonra gidip abdest almadı halka namaz kıldırdı.." Bir rivayette, "Yani suya değmedi" ziyadesi vardır.

Kaynak: Ebu Davud, Taharet 73, (185).

-----------

“Medine havası beni hasta etti. Hz. Peygamber (a.s.m), ‘Git birkaç deve ve keçi-koyun sütünden (Hadisin ravilerinden Hammad: ‘sanırım; ve bir de sidiklerinden) iç’ diye tavsiyede bulundu.”

(bk. Ebu Davud, Taharet, 125).

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...