Jump to content

en çok guldugunuz hadisler nelerdirr?

Recommended Posts

• İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Besmelesiz yapılan cimaya şeytan iştirak eder."

Şuna ciddi ciddi inanan bir insanda eğer akıl fikir eser miktarda varsa bile, bu kişi akıl ve zihin hastasıdır. Başka olasılık göremiyorum. Ya paranoyak, ya şizofren, ya sosyopat, ya da bunlara adaydır. Akıl sağlığının yerinde olması düşünülemez.

Sitelerde Paylaş

Güzel konuşup siyasete vurunca işi batırıyonuz yapmayın şunu ya.Bende dinsizim ama akp liyim.Tamam tayyip hakikaten gülmüyor pek.Oraya kadar yazdıkların güzel ama ülkenin geleceği karanlık vs.dedinmi sataşma oluyor.Kılıçdaroğlu sabaha kadar gülse ne olacak zaten ağlancak halde bi parti.

Abi şaka mısın sen? Dinsiz insan gidip yobaz yuvasına oy atar mı? Lütfen biraz araştırma yap AKP hakkında, sana havuz medyasında pompalananları yutma.

Sitelerde Paylaş

"Besmelesiz yapılan cimaya şeytan iştirak eder."

Şuna ciddi ciddi inanan bir insanda eğer akıl fikir eser miktarda varsa bile, bu kişi akıl ve zihin hastasıdır. Başka olasılık göremiyorum. Ya paranoyak, ya şizofren, ya sosyopat, ya da bunlara adaydır. Akıl sağlığının yerinde olması düşünülemez.

Besmeleyi çekmeyi unutursan,şeytanla grup yapmış oluyorsun :lol:

Bir sen,bir ben,bir de şeytan :lol:

Bu hadislere müslümanlar inanıyorlar,ne yazık ki..Bizde inandık zamanında..

Sitelerde Paylaş

Çocuk gibisiniz.Tayyip ateistlere de iyi gözle bakmıyor ama beni tanısa öyle düşünmeyeceğini biliyorum çünkü açık fikirli biri sizin gibi bağnaz değil.Atatürke ayyaş dediyse nolmuş ayyaş değil mi?atatürk ü severim ama oda hrrkes gibi türklerin aptal ve cahil olduğunu biliyordu ve çok güzel güttü.Tayyyip de öyle yapıyor.ama ikisi de hizmet etti.siz Hizmete değil insanlara kafayı takıyonuz.

Zaten siz duble yolları kullanmayın,hastane kuyruklarında bekleyin,susuz kalın ,köpek gibi yaşayın sizin layıkınız ve aradığınız o.size medeniyet yaramaz.size yeterki layık atatürkçüyüm diyrn biri olsun,yan gelip yatsın milyar dolarları bankalardan hortumlasın ,tek çivi çakmasın öyle lider yeter.ama sözde atatürkçü

olsun.iğreniyorum sizin zihniyetinizden.afrikada bile yok bu kafa.

Arkadaşın anlattığına göre eski Türkiye bir gaz ve toz bulutundan ibaretti. Tevratta müjdelenen uzun adam geldi ve bir dokunuşuyla (tabii deprem vergilerinin de yardımıyla) dört bir yanı duble yollarla döşedi.

Sitelerde Paylaş

Abi şaka mısın sen? Dinsiz insan gidip yobaz yuvasına oy atar mı? Lütfen biraz araştırma yap AKP hakkında, sana havuz medyasında pompalananları yutma.

Neden yobaz olsun kardeşim.Kaldır kafanı etrafına bak.Bu mu yobazlık?

Sitelerde Paylaş

Kadir gece yahut Ramazan'ın ilk günü kurtlar kuşlar bile oruç tutar. Çocukken bakardım hiç oruçlu kuş görmedim. Birde kurbanlık hayvanların Allah için seve seve kendilerini kestirdiklerini döylerlerdi. Peki ama hiç koşarak kendisini kestirken bir hayvan görmedim. Yani Allah hayvanlara hiç kendisinden bahsetmemiş.

Sitelerde Paylaş

Kuran ve hadisler arasındaki farkın nedeni şu: Kuran derlenirken belleklerde tutulan, motamot ezberlenen sözlere sadık kalma gereği vardı. Ashabı suffa adı verilen miskin, işi gücü namaz kılmak olan ve sadakayla geçinen adamlar vardı. Bunların namaz kılmak ve kuran ezberlemekten başka işleri yoktu. Beleşten geçinirlerdi çünkü.

Bu adamların kuran ayetlerinin çok fazla değiştirilemeyişine büyük katkıları olmuştur. Bunlar olmasaydı kuranı derlerken epey bir kılığa sokabilir, düzgün bir şey ortaya çıkarabilirlerdi. Bu adamlar sayesinde çok fazla oynayamadılar üzerinde.

Hadislerde ise bu olmadı. Hadis enflasyonu yüzünden her şey karmakarışık oldu. Hadisler yığıldı kaldı. Üstelik hadisler kuran gibi namazda da okunmuyordu! Herkes kafasından beşyüzelli hadis uyduruyordu.

Aradaki üslup farkının nedeni budur. Ayetler Mekke o zamanki muhalif ekibinin yani allahın imal ettiği biçimde büyük ölçüde korundu. Hadislerde ise böyle bir durum olmadı. Bence kafadan atılmamış hiç bir hadis yoktur.

Bir de bu kuran ayetlerini oluşturan muhalif ekip bunları eski metinlerden de aldı. Tevrattan incilden şiirlerden her şeyden faydalandılar. Hepsini de kafalarından oluşturmadılar. Bunların bir tarihsel kökeni var. Binlerce yılda oluşmuş sözler. Yoksa allahın bedevisi nerden bilecek de yazacak peygamber hikayelerini? Tabii ki eski metinlerden aldılar.

Bunu da kuran'da müşriklerin kuran hakkında "eskilerin masalları" dediklerinin yazması açıkça gösteriyor. Doğru söylemişler tabii...

Sitelerde Paylaş

Zaten Kuranda hadislerdeki gibi şu üç şeyi yapan cennete gider,Allah üç şeyden hoşlanmaz,şunu yapan yetmişbin sevap kazanır vs. gibi rakamsal ifadeler bulamazsınız.Hadislerde hep üç ve yetmişbin takıntısı vardır.Kuranda her nekadar bilim ve mantık dışı,çelişkili ayetler olsada o dönemin bilgisi ve akılda tutulması imkansız binlerce ayet olması bunları tolere edebilir.Ve Kuranın zeki bi insan sözü olduğu çok barizdir.Savunma makamı tarzındaki ikna edici ayetlerin fazlalığı,vurucu uslüp ve bilgi dolu içerik göze hemen çarpar.Ama hadisleri bir çocuk bile uydurabilir.Kıyaslama yaparsak kuran bir

alkademisyenin,hadisler ise kuran kursu hocasının ağzından çıkmış gibidir.Yani müslümanlar hadisleri inkar etmekte haklıdırlar.Kurana yakışır hadislerde vardır.Uydurma dahi olsalar kuranı yazanın zekasının parıltısını gördüğünüzden inanasınız gelir.

Mesela şu rivayet;

Bedir'den sonra kör bir kuyuya savaşta ölen bazı Mekkelilerin kafaları vücutlarından kesilip ayrılarak getirilip atıldı. Muhammed kuyunun başına geçip aşağıya doğru bağırıp çağırdı beddua etti. Ömer ya Resullallah bunlar öldü seni duymazlar ki, dediğinde Muhammed onların kendisini Ömer'den daha iyi duyduğuna yemin etti.

Sitelerde Paylaş

Muhammet le konuşan keltenkele hikayesi nedir ya bu saçma sapan olaya inananlar var. :))) hani keltenkeleye birde soruyor ben kimim diye keltenkele de yerlerin ve göklerim peygamberi Hz Muhammet sin diyor bunu herkes duyuyor muş. Buna mücize diyorlar ulan bu düpedüz saçmalık. Peygamber zaten kesilen kellelerle ya da keltenkelelerle konuşmasa nasıl peygamber olacak. Bide sen konuştuğun keltenkeleye 1 vuruşta öldürene 100 sevap ver. Insan ne saçmalıklara inanıyor yok inanmam diyorsa zaten direk dinden çıkıyor.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

5569 - Hz. Sevbân radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a yahudilerden bir âlim geldi.

"Ey Muhammed, Allah'ın selâmı üzerine olsun!" dedi. Bunu der demez adamı öyle bir ittim ki, nerdeyse yere yıkılacaktı.

"Beni niye ittin?" dedi.

"Niye ey Allah'ın Resûlü demiyorsun?" dedim.

"Ben O'nu, ailesinin kendine koyduğu isimle çağırıyorum!" dedi. Aleyhissalâtu vesselâm:

"Ailemin bana koyduğu isim hakikaten Muhammed'dir!" buyurdu. Adam: "Size bir şey sormaya geldim" dedi. Aleyhissalâtu vesselâm:

"Sana söylediğim takdirde işine yarayacak mı?" dedi. Adam:

"Kulaklarımla dinlerim!" dedi. Aleyhissalâtu vesselâm:

"Sor!" buyurdular. Adam:

"Kıyamet günü, yer ve gökler başka bir yer ve gök olup kılık değiştirdiği zaman, insanlar nerede olacaklar?" dedi. Resûlullah:

"Köprünün (Sırat'ın) önünde, karanlıkta" buyurdular. Adam:

"Köprüyü ilk geçen kim olacak?" dedi.

"Muhacirlerin fakirleridir" buyurdu.

"Cennete girince onlara ne armağan edilecek?" dedi.

"Balık ciğerinin ziyadesi!" buyurdular.

"Bunun arkasından ne yiyecekler?" dedi.

"Onlara cennetin etrafında otlayan cennet öküzü kesilecek!" buyurdular.

"Bunun üstüne ne içecekler?" dedi.

"Selsebîl denen cennetteki bir gözenin suyundan" buyurdular. Adam: "Doğru söyledin!" dedi ve ilave etti:

Sitelerde Paylaş

"Ben sana bir peygamber veya bir veya iki kişiden başka hiç kimsenin bilemeyeceği bir şey sormak için geldim" dedi. Aleyhissalâtu vesselâm:

"Söylediğim takdirde sana faydası olacak mı?" buyurdular.

"Kulaklarımla dinlerim" dedi.

"Sor!" buyurdular.

"Sana çocuktan sorucağım" dedi. Aleyhissalâtu vesselâm:

"Erkeğin suyu beyazdır. Kadının suyu ise sarıdır. İkisi birleşir ve erkeğin menisi kadının menisine üstün gelirse Allah'ın izniyle çocuk erkek olur. Kadının menisi erkeğin menisine üstün gelirse çocuk Allah'ın izniyle kız olur" buyurdular. Yahudi:

"Vallahi doğru söyledin! Sen gerçekten hak peygambersin" dedi ve ayrıldı. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm:

"Bu adam bana soracağını sordu. Ben bunlardan birşey bilmiyordum. Tâ ki Allah onları bana bildirdi" buyurdular."

Müslim, Hayz 34, (315).

Bu insanın nasıl çoğaldığı yani erkek ve kadın menileri güreş yapıyor kim galipse çocuk ona göre oluyor.

Bilim ne diyor kadın yumurtasının cinsiyet belirlemede hiç bir etkisi yoktur. Cinsiyeti erkek spermi belirler dölleyen sperm kromozon y ise erkek x ise dişi.

Sitelerde Paylaş

"Cum'a günü bana salâvatı çok okuyun. Çünkü o gün okunan salâvatlar meşhuddur, melekler ona şahitlik ederler. Bana salâvat okuyan hiç kimse yoktur ki, o daha okumasını bitirmeden salâvatı bana ulaştırılmamış olsun."

Bunun üzerine dedim ki: "Siz öldükten sonra da mı?"

"Evet buyurdular, öldükten sonra da. Zira Cenab-ı Hak Hazretleri toprağa, peygamberlerin cesedini çürütmeyi haram etmiştir. Allah'ın Peygamber’i her zaman diridir, rızka mazhardır." (bk. Ebu Davud, Salat, 207; Nesaî, cuma 5, 45; İbn Mâce, cenâiz, 65; Ahmed b. Hanbel, IV, 8)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...