Jump to content

Ortada bir büyük bide küçük iki pislik varken önce hangisini temizlerdiniz?

Recommended Posts

Ben bu fikre katılamayacağım. İnsanlara benzeri eğitimleri verirsen benzeri becerileri göstereceğini düşünüyorum istisnalar ve eğilimleri hariç.

Avrupa 'da ww2 den sonra doğudan marksistlerin batıdan liboşların paropagandası ile aynı buna inandı.

Şimdi radikal sağ görüşler yükselişte çünkü tüm avrupa ''buna inandığımız için biz malmışız'' diyor. Acı ama gerçek, aynı eğitimi de versen, farklı kültürler aynı olmuyor. Uyum olmuyor.

Ortadoğu kültürlerinin, tümünün bir ortak noktası var o da uyumsuzlukları. OD liyi al dünyanın neresine koyarsan koy, uyumsuzluk çıkarır. kanında var.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şu 3 unsur bir araya gelirse iç savaş kaçınılmaz olur kanaatindeyim.

1. Dil farkı

2. Irk farkı

3. Fakirlik

Bunlar kesinlikle bir arada bulunmamalı. Durumu din min kurtarmaz.

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vala ben etle tırnak olmuşuz lafları beni tatmin etmiyor o yolardan çok geçtim tecürbe edindim bunlar laftır. ayırmaya gelince türküm diyen ayrılcak kardeşim ben kürdüm ben lazım çerkezim yok öyle şey kürt azeri çerkez olabilrsin buna kimsenin itirazı yok ama hepsinin ortak bir dili olmalı. ve bir millet ulus olmalıyız adımızda türktür türüküz demeliyiz burada ırk ayrımına girersek içinden hiç kimse çıkmaz millet olmalıyız. kısacası başlık sahibi arkdaş haklı.yüzümüze tokat atıyorlar tamam diyoruz yetmez çevir o tarfında şapalakıcam diyor. ne derdiniz var kürtsünüz diye işimi vermediler size. bizde memletimizden kalkıp büyük şehire gelmişiz iş aş için bizde yatırımı vardıda buraya geldik yok o zaman seninle benim aramda hiç fark yok. armızdaki fark sen bizde sallağana it derler yani sahpsiz köpek siz kim kuçu kuçu derse onun yanında kuruğunuzu salar yal istersiniz umumi köpsiniz sakın yalış anlaşılmasın hakaret etmiyorum işin aslı budur. tayyip geldi bunlara makrna kavurma vedi oyları tayoşa verdiler amerika geldi silah verdi amerikacı oldular. kısaca bunlar böyle gelmiş böyle giderler kürtlere ve araplara güven olmaz ikside aynıdır.şayet mesajım sert olduysa siteye uymuyorsa site yönetimi görürseler silsinler.

Sitelerde Paylaş

İslamcıları destekleyen halk gerçeği göremiyor.

Halk popülizmle idare edildiği için bir akım oluştu AKP bu yüzden çok oy alıyor.

Onlar sadece bu olayın nereye gidebileceğini ve bu olayların sebebini anlamıyor. Cahiller işte.

Yoksa teröre karşı tepkileri laik kesimle aynı. Nerdeyse tabanlarının yarısı için geçerlidir bu.

Herkes rahatsız bu son protestolardan.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu seferde İslamcılar,biz ulusalcıları istemiyoruz,Türkçe konuşmak istemiyoruz,Osmanlıca konuşalım gibi şeyler derlerse ne olacak :huh:

Benim geleceğime,bu ülkenin geleceğine Kadir İnanır'la,Sırrı Süreyye Önder karar veremez..Anlıyor musunuz?

Olmaz. İki kesimin de bazı ortak hassasiyetleri var uyuşamasalar da. Geleceği düşün. Laik yaşam önem kazanacak. Güçlenecek.

O insanların bir kısmı az da olsa aklını başına alacak. Ama bu etnik terör devam edemez. Bunun sonu yok.

Kredileri tükendi. İnsanlar zerre sempatiyle bakmıyor bunlara.

Liberallerin bahaneleri de tükendi.

Yani sırrı önder gibi yeni tipler gelecekte de olacak böyle devam ederse.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Avrupa 'da ww2 den sonra doğudan marksistlerin batıdan liboşların paropagandası ile aynı buna inandı.

Şimdi radikal sağ görüşler yükselişte çünkü tüm avrupa ''buna inandığımız için biz malmışız'' diyor. Acı ama gerçek, aynı eğitimi de versen, farklı kültürler aynı olmuyor. Uyum olmuyor.

Ortadoğu kültürlerinin, tümünün bir ortak noktası var o da uyumsuzlukları. OD liyi al dünyanın neresine koyarsan koy, uyumsuzluk çıkarır. kanında var.

Akılsızlar işte.

Peki ya bize ne demeli?

Önümüzde bu örnek var ama dikkate alan yok.

Bizdeki süreçte aynen böyle gidiyor. Birileri bazı kavramlar atıyor, sürekli tekrarlayıp algı yaratıyorlar.

Şu ülkenin hiç mi 30-40 yıllık geleceğe dair bir planı olmaz.

Sitelerde Paylaş

Bu adamları alıp eğitip içimizde gezdirelim demiyorum. 3-5 şehir verip orada medeni bir devlet kurup buradakileri de oraya götürmek için cazip bir hale getirelim diyorum.. Ha kibarca denedik bunu olmadı mı o zaman kim daha kötüymüş kim anarşitmiş görelim. Bu insanlar biz sizden değiliz diye basbas bağırıyorlar. Bu ülkede tek dil konuşulmalı. Konuşulmuyorsa onların kendi dillerini konuşabilicekleri yere yollamamız gerek. Ama öyle ama böyle. Tek dil tek millet için şart koşuldur.

Yoksa onların neye benzedileri ile ilgili bir sorunumuz yok yeterki Türkçe konuşulsun. Hepsi bu işte.

Sitelerde Paylaş

Bakın Çin'e bakın Rusya'ya nasıl da dik duruyorlar. Herkes payına düşene razı isyan yok. Bizden çok mu zenginler?

Rusya türki cumhuriyetleri serbest bırakırken aptalmıydı?

Nedir bu bölünmez bütünlük sevdamız. Neden bu kadar çok seviyoruz sırtımıza vurulan bu kamburu. Bu insanların yaşadıkları toprakların bize ne faydası var?

Gitsin kursun devletini. Nerden buluyorsa bulsun yetişmiş insanı, eğitimi, sağlığı, ulaşımı, elektriği, suyu. Bize kurşun sıkan bu insanlara neden hala bakmaya çalışıyoruz?

Rusya ve Çin´in dik durduğu falan yok. Kendi çıkarları için ve özellikle batıya muhalif olma uğruna muhalifler.

Rusya´nın doğal gaz dünya şampiyonu ve Çin´in ise ucuz işçi dünya şampiyonu olduğunu unutuyorsunuz.

İsyan mı yok ?. Hele bir isyan etsinler!

Amerika gibi insanlığın en büyük ayıbını işlemiş, kalleş bir ülke ile ittifak kuracağımıza dürüstçe hareket eden rusya ile çin ile ittifak kurmalıyız.

Ortada iki pislik var ve mutlaka temizlenmeliler. Biri ile başlayacağız.

Afedersiniz ama, Rusya ve Çin´in dürüst devlet olduklarını nerenizden çıkarıyorsunuz ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İnsanlara öl dese öleceklerdi.

Okuma yazma bilmeyen milyonlarca insanı bilmedikleri/anlamadıkları vatan savunması için can verdirecek çok büyük bir liderdi..Böyle bir lider Dünya'ya bir daha çok zor gelir..

Günümüzde okuma yazma bilen hayvanlar,daha vatan nedir,millet nedir bir türlü anlamadılar..Demek ki eğitim bir şeyleri anlamak adına yeterli olmuyormuş..Tıpkı ilahiyatçı mikropların İslam'ı anlamadıkları gibi..!

Geleceği düşün. Laik yaşam önem kazanacak. Güçlenecek.

Bu ülkenin geleceği yok..

Kadınlar sosyal hayata girdiler deniyor..İnternet çoğaldı deniyor...Gelecekte şöyle olacağız,böyle olacağız deniyor..Hepsi palavra..

Ben size diyorum sn.zorlu..Bu ülkenin geleceği yok..Bitti/bitik bu ülke..Ben pesimist değilim,bu ülke insanı gerizekalı..Televizyondan mı oldu neden olduğu tartışılır ama bu ülke insanı gerizekalı..

Hemen örnek veriyorum size..Dün emniyet müdür yardımcısı ve koruma polis öldü,emniyet müdürü de yaralandı..Hepimiz biliyoruz bunu..Bu 3 kişi sokakta ellerini kollarını sallayarak geziyorlarmış..Teftiş ediyorlarmış sanırım..Gerizekalı bunlar..Ülkenin her şehrinde elinde silahlı teröristler cirit atıyor,bu 3 kişi de sokakta geziyor..Zekanın kırıntısı var mı şimdi bu insanlarda?!

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Afedersiniz ama, Rusya ve Çin´in dürüst devlet olduklarını nerenizden çıkarıyorsunuz ?

Amerika gibi ona buna terör örgütlerine silah verip ben vermedim demiyor. Devletin dürüstü olmaz aslında her ülke kendi çıkarları doğrultusunda hareket eder. Ama Rusya Suriyede hiç bir çıkarı olmadığı halde suriye rejimini korumaya söz vermiş gibi hareket ediyor. Diğer ülkelere göz dağı veriyor müdahaleye veto diyor vs vs. Amerika nın 2 yüzlü politikası yok Rusyada. Amerika Her türlü pis oyunu oynamaya da müsait. Japonyada milyonlarca masum insanı öldüren bir toplum nasıl olurda insan haklarından özgürlükten bahsederler. Yersen tabi..

Yanlış anlaşılmasın Çin yada Rusyaya karşı bir meyilim yok yakın zamana kadar müslüman bir insandım ben. Ama benim gördüklerim bunlar.

Sitelerde Paylaş

Amerika gibi ona buna terör örgütlerine silah verip ben vermedim demiyor. Devletin dürüstü olmaz aslında her ülke kendi çıkarları doğrultusunda hareket eder. Ama Rusya Suriyede hiç bir çıkarı olmadığı halde suriye rejimini korumaya söz vermiş gibi hareket ediyor. Diğer ülkelere göz dağı veriyor müdahaleye veto diyor vs vs. Amerika nın 2 yüzlü politikası yok Rusyada. Amerika Her türlü pis oyunu oynamaya da müsait. Japonyada milyonlarca masum insanı öldüren bir toplum nasıl olurda insan haklarından özgürlükten bahsederler. Yersen tabi..

Yanlış anlaşılmasın Çin yada Rusyaya karşı bir meyilim yok yakın zamanda müslüman bir insandım ben. Ama benim gördüklerim bunlar.

Ülkeler sadece kendi çıkarları doğrultusunda hareket ederler, bu konuda hemfikiriz.

Ancak Rusya´nın Suriye´de çıkarı yok demek, yanlıştır. Suriye askeri silahlarını nereden alıyor dersiniz ?.

Önemli bölümünü Rusya´dan tedarik ediyor. Rusya bu önemli pazarından vazgeçmek istemiyor ve vazgeçmeyecek.

Daha dün Putin´in kabadayılığı tuttu ve Kırım benim, dedi.

Kimse sesini çıkarabildi mi ?. Hayır.

Peki, neden ?. Çünkü nükleer güç, Çin´de öyle.

Sitelerde Paylaş

Daha dün Putin´in kabadayılığı tuttu, ve Kırım benim dedi.

Kimse sesini çıkarabildi mi ?. Hayır.

Peki, neden ?. Çünkü nükleer güç, Çin´de öyle.

Pazar derdi mi duruş mu bence biraz duruş gibi. Neyse.

Nükleerin varsa kimse tavuğuna kış diyemez İşid hariç.

Bir ülke ile neden harbe giresin ki hele de karşıda ciddi bir kuvvet varsa. Kur bi terör örgütü uğraşsın dursun sende besle silah, para ver. En kolayı.

Bak amerika geliyormu işidi karadan temizlemeye. Veriyor silahı savaşın hadi. Akıllı çocuk. Aslında bir kaç gazetecisinin kesilen başının intikamı için bomba atıyor. Yoksa oradaki insan hayatı atılan bombadan daha değerli değil. Umurunda olmaz.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkenin geleceği yok..

Kadınlar sosyal hayata girdiler deniyor..İnternet çoğaldı deniyor...Gelecekte şöyle olacağız,böyle olacağız deniyor..Hepsi palavra..

Ben size diyorum sn.zorlu..Bu ülkenin geleceği yok..Bitti/bitik bu ülke..Ben pesimist değilim,bu ülke insanı gerizekalı..Televizyondan mı oldu neden olduğu tartışılır ama bu ülke insanı gerizekalı..

Hemen örnek veriyorum size..Dün emniyet müdür yardımcısı ve koruma polis öldü,emniyet müdürü de yaralandı..Hepimiz biliyoruz bunu..Bu 3 kişi sokakta ellerini kollarını sallayarak geziyorlarmış..Teftiş ediyorlarmış sanırım..Gerizekalı bunlar..Ülkenin her şehrinde elinde silahlı teröristler cirit atıyor,bu 3 kişi de sokakta geziyor..Zekanın kırıntısı var mı şimdi bu insanlarda?!

İslamcılar geleceği göremiyor. Yanlış şekilde ülkeyi planlıyorlar. İleride din teranesi zayıflayınca biz ne yapmışız denilecek.

Gelecekte dini akım zayıflayacak ama o zaman da bazı şeyleri çoktan kaybetmiş olacağız.

Yani ölümü gösterip sıtmaya razı etme durumu.

Terörist sempatizanı kesim şunu yapıyor. Dinci ve laik kesim arasında oynuyor. Hangisi çıkarınaysa onun tarafına geçiyor.

Cumhuriyet düşmanlığıyla dincileri, laiklik sol safsatalarıyla cumhuriyetçi kesimi kullanıyor.

Tek düşündükleri kendileri.

Sitelerde Paylaş

Pazar derdi mi duruş mu bence biraz duruş gibi. Neyse.

Nükleerin varsa kimse tavuğuna kış diyemez İşid hariç.

Bir ülke ile neden harbe giresin ki hele de karşıda ciddi bir kuvvet varsa. Kur bi terör örgütü uğraşsın dursun sende besle silah, para ver. En kolayı.

Bak amerika geliyormu işidi karadan temizlemeye. Veriyor silahı savaşın hadi. Akıllı çocuk. Aslında bir kaç gazetecisinin kesilen başının intikamı için bomba atıyor. Yoksa oradaki insan hayatı atılan bombadan daha değerli değil. Umurunda olmaz.

Yani ?. Rusya ve Çin´in Amerika´dan bir farkı yok.

Amerika, neden Suriye ve İrak´a kara harekatı yapsın?

Zamanında Irak´a ve Afganistan´a kara harekatı yaptı da, ne oldu ?

Sonuç, Amerika açısından tam bir fiasko.

Ve onların amacı intikam falan değil. ISİD´in daha da güçlenmesini önlemek istiyorlar.

Ancak bu sadece hava harekatı ile olacak iş değil. Yeni bir kara harekatı ile sonu belli olmayan yeni bir maceraya girmekte istemiyorlar.

Sitelerde Paylaş

İslamcılar geleceği göremiyor.

İslamcılar günümüzü de göremiyor,geçmişi de,geleceği de..İslamcıların hepsi kördür..Bu ülkeyi islamcılara teslim eden laikler ve askerler de suçludur..

Bu ülkede aslında laik bir kesim yoktur..Bu ülkede herkes islamcı aslında..İslamcılar zaten islamcı,laiklerde islamcı,bölücü kürtlerde islamcı,milliyetçiler de islamcı..Yani bu ülke körlerden oluşuyor :)

Körlerin yaşadığı bir ülkeye ışid'de girer,conilerde girer,pkk da at oynatır,misyonerlerde cirit atar..vb

Sitelerde Paylaş

Neler yapılması gerekir bundan sonra:

Toprak vermek fedarasyon asla düşünülmemeli. Bu Sevrin kabulüdür.

Yapılan bu ayaklanmalara karşı artık Kalkanlı biber gazlı savunma zamanı bitmiştir!Düşman kabul edilecekler Ateşe misliyle ateş açılarak karşılık verilmeli!:Korkunun ecele faydası yoktur.Sen insancılda olsan eğer KCK Senin köprünü Otobüsünü Vapurunu bombalayacaksa zaten yapacaktır!Zor oyunu bozar. Güçlü daima hakllıdır!

Bakın Esad zor kullandı ve Kazandı! Şimdi bütün dünya artık Esaddan yanadır.

Kenan Evren nasıl Teröristleri yok edip ülkeyi sukunete kavuşturduysa :Aynı sukunet sağlanacak ama bununlada kalınmayacak:Zorunlu mübadele :Kardeşim gerekirse belli şehirlerde Devlet memurları hariç Iraktaki Türkmenlerle değiştireceksin.Ve Misakı Millide burası Türk toprağıdır deyip oralardaki umudumuzu bir kenara bırakacağız.O İnsanlarada yazık oluyor.Silahlandırabiliyormuyuz onları? HAYIR! Kurbanlık koyun gibi kesiliyorlar.Kürdü Suriyeliyi Yezidiyi Ülkemize alıp bağrımıza basıyoruz ama onları almıyoruz.Neden Onlar Evladı Fatihan değilmi? Aleviler gibi! Selanikten vazgeçtikten sonra oralardanda vazgeçeceğiz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...