Jump to content

Ortada bir büyük bide küçük iki pislik varken önce hangisini temizlerdiniz?

Recommended Posts

Bakın Çin'e bakın Rusya'ya nasıl da dik duruyorlar. Herkes payına düşene razı isyan yok. Bizden çok mu zenginler?

Rusya türki cumhuriyetleri serbest bırakırken aptalmıydı?

Nedir bu bölünmez bütünlük sevdamız. Neden bu kadar çok seviyoruz sırtımıza vurulan bu kamburu. Bu insanların yaşadıkları toprakların bize ne faydası var?

Gitsin kursun devletini. Nerden buluyorsa bulsun yetişmiş insanı, eğitimi, sağlığı, ulaşımı, elektriği, suyu. Bize kurşun sıkan bu insanlara neden hala bakmaya çalışıyoruz?

Sonuç mu?

Ülkemizin içinde bulunduğu durum, bir kez daha bir ülkeyi din ekseni etrafında toplamanın mümkün olmadığını gösterdi. İnsanların çoğu zaten dinin bütünleyiciliğine inanmıyor.

İki sorun var. Hem etnik hemde dünya görüşü farkı. Bu iki bela, din ve irk mevzusu yüzünden yüz yıldır sırtımızda kamburla yürümeye çalışıyoruz.

Amerika gibi insanlığın en büyük ayıbını işlemiş, kalleş bir ülke ile ittifak kuracağımıza dürüstçe hareket eden rusya ile çin ile ittifak kurmalıyız.

Ortada iki pislik var ve mutlaka temizlenmeliler. Biri ile başlayacağız.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gitsin kursun devletini. Nerden buluyorsa bulsun yetişmiş insanı, eğitimi, sağlığı, ulaşımı, elektriği, suyu. Bize kurşun sıkan bu insanlara neden hala bakmaya çalışıyoruz?

Türk milleti saftır.

Enayilik yapar.

Sitelerde Paylaş

Türk milleti saftır.

Enayilik yapar.

Bizim yerimizde başka bir millet olsaydı çoktan götermişti anyayı konyayı.

Kötü niyet varsa o ortamda iyilik işe yaramaz. Ya adam edip ilişkiyi keseceğiz yada köküne kibrit suyunu dökeceğiz. Sonra azınlıklara da bazı haklarla kısıtlamalar getireceğiz.

Sitelerde Paylaş

Kürdü Türkten nasıl ayıracaksınız.Asırlar süren akrabalığımız var. Et ve tırnaktan daha yakınız.Öyle kürtler varki Adamlar koyu Türkçü MHP li?!

Şimdi verdik diyelim oraları onlara karşılığında buradaki Kürtleri nasıl temizleyip oraya göndereceğiz? Neye göre?Kürt Türk evilikleri o kadar çokki? Doğan çocukların kimlikleri neye göre tayin edilecek?Bu öyle nazik bir meseleki İngiliz İrlanda çatışmasından dahada hassas.Aşağısı sakal yukarısı bıyık

Sitelerde Paylaş

Kürdü Türkten nasıl ayıracaksınız.Asırlar süren akrabalığımız var. Et ve tırnaktan daha yakınız.Öyle kürtler varki Adamlar koyu Türkçü MHP li?!

Şimdi verdik diyelim oraları onlara karşılığında buradaki Kürtleri nasıl temizleyip oraya göndereceğiz? Neye göre?Kürt Türk evilikleri o kadar çokki? Doğan çocukların kimlikleri neye göre tayin edilecek?Bu öyle nazik bir meseleki İngiliz İrlanda çatışmasından dahada hassas.Aşağısı sakal yukarısı bıyık

Dediğin insan tiplerinin anlatılanalrla alakası yok.

Onlar başka. Bahsedilen tipler belli. Destekleri siyasi akım belli yüzde 80 lere varan oy oranlarıyla.

Birileri evlenmiş diye her ay benim askerim ölmeyecek.

Birinin keyfi olacak diye.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu öyle nazik bir meseleki İngiliz İrlanda çatışmasından dahada hassas.Aşağısı sakal yukarısı bıyık

Elbette hassas olduğu noktalar olacak. Fakat tırnak ete zarar veriyorsa kesilebilir düşüncesindeyim.

Ne oranda kürt gelin yada kürt damat var ülkemizde? Onlara aynı muamele yapılmalı mı? Tabiki hayır Türkle evlenmiş biri pkk ya destek vereceğini hiç sanmıyorum. Bunların genele bakıldığında çok küçük bir oranda olacağını tahmin ediyorum. Biz ırkçı bir yaklaşımdan söz etmiyoruz. Ama bir toplum olacaksak önce aynı dili konuşmalı sonra ülke menfaatleri doğrultusunda hareket etmeliyiz. Eşkiyalık yapan, eşkiyaya yardım yataklık yapan, eşkiyaya göz yumanın hiç bir farkı yoktur ve bizimle de bir işi olamaz.

En güzeli bu adamlara medeniyeti öğretip yol vermektir. Ama hır gür istiyorlarsa türkler bunu tarihinde layıkıyla yapmışlardır. Amerikayı arkalarında sanıyorlar ama amerika ...meyeceği eşeğin önüne ot koymaz. Cehalet diz boyu heriflerde bir de devlet kuracaklar. Bizde istiyoruz artık. Avrupa medeniyet seviyesine ulaşmış geçmiş bir kürt toplumu. Kürtlerin bu durumu her dönem bize zarar verdi yine veriyor.

Benim kardeşim bunların arasında nöbet tutmaya onların canlarını korumaya mecbur mu. Bu adamlar eşkiyaya yol vermiş artık birer eşkiya olmuşlar. Korkuyorlarmış korkmayacaksın zaten bir dünya insanın ölmüş daha neyden korkuyorlarmış. Bunlarınki pkk korkusu değil arsızlık arzusu. Kimse kusura bakmasın bu işkence bitmezse biz bitireceğiz.

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Din insanları bir millet yapamaz. Bir çok örneği var hala zorluyor rte. Kafa basmıyor herifte yada anlamak istemiyor. Adamlar kürtçede ısrar ediyorlarsa bu açıkça ben seninle yaşamak istemiyorum demektir. Başka izahı yok bunun.

Sitelerde Paylaş

Bir: Türkler, konu "vatan" - Batı dillerinde bire-bir karşılığı bulunmayan bir terimdir bu - olunca çok sarp ve döğüşken olurlar; bu deli heriflerin elinden zorla toprak alınmaz; filvâkî, bilhassa İkinci Harp'ten sonra yumuşayıp ciddî bir recüliyyet krizine giren Evropa'da herhangi bir ülkenin başına musallat olsaydı on kere pes edip masaya oturacağı bir PKK belâsına bu adamlar bana mısın demiyorlar; ekonomilerini batırma bahâsına, fidan gençlerinin tâze bedenlerini gözünü kırpmadan toprağa serme bahâsına,Güneydoğu'nun tamâmını taşıyla toprağıyla satsak bu masrafa değer mi değmez mi diye hesap etmeden silâha silâhla karşılık veriyorlar; vur Allah vur - iyi de vuruyorlar hani!. Aslında bu yolu tümden kapatmaksızın yine de açık tutmakta fayda var; meselâ ne olur ne olmaz, Türkiye'nin pek de şimdilik hiç görünürde olmayan büyük bir belâya dûçâr edilmesi - Afganistanlaştırılma gibi, Iraklaştırılma, Yugoslavlaştırılma gibi ve buna benzer belâlar - durumunda çok işe yarayacağı muhakkaktır; tarihte kaybettiğimiz toprakların büyük kısmı elimizden böyle çıkmadı mı nitekim; Bulgar'ın veya Yunan'ın haddine miydi Türk'ün pençesinden toprak koparmak!.. Onun için savaş baltalarını hepten toprağa gömmek yerine silip-temizleyerek, yağlayarak, hîn-i hâcette der-akab ellerin uzanıp kavrayacağı kadar yakın ve emniyet altında olacağı bir yerde bulundurmakta fayda var.

Lâkin; bu ihtimâle de bu şekilde açık bir kapı bulundurmakla berâber şimdilik bir işe yaramayacağı için, Türklerin daha sağlam ve emîn netîceler almaya imkân veren ikinci özelliğine bakalım.

İki: Türkler ne kadar sarp ve döğüşken ise, bir o kadar da aptaldır; derin siyâsetten, ince işlerden anlamazlar. Türk'ten zor-u bâzu ile alamadığını yağ çekerek, tabasbus ederek, yaltaklanarak, hîle ve hud'a ile alırsın. Çünküler çünküsü, Türk "saf"tır, "ağa"dır, "bey"dir; O'na "ağam" de, "beyim" de, gözünün kaymağını ye; "ağam" de, "beyim" de, malını elinden al!

İmdi: İşbu faraziyenin hesâbına nazaran, Türkler nasıl olsa "aptal" ya; "şimdilik ve sâdece bu kadarcık" bir mâsum talebin arkasından nelerin geleceğini anlayamaz.

Masum talep kürtçe eğitim olur. Açılan belanın büyüklüğü ortada beyler bayanlar. Yazı noktasına kadar doğru biz bu değil miyiz?

Sitelerde Paylaş

Referandum yaptık ve ülkenin doğusunu kürtlere verdik diyelim..Batıdaki kürtleri de(isteyenleri) doğuya yerleştirdik diyelim..Tamam da,geriye kim kaldı?İslamcılar ve ulusalcılar..İki zıt kutup..

Bu seferde İslamcılar,biz ulusalcıları istemiyoruz,Türkçe konuşmak istemiyoruz,Osmanlıca konuşalım gibi şeyler derlerse ne olacak :huh:

Bölünmek isteyeni yakalaycaksın,kolundan tutup Mars'a fırlatacaksın..Bu hayvanları başka türlü yola getiremezsin..

İnsanla müzakere edilir,insanla..

Müzakare etmek için de insan olmak lazım..

Çözüm sürecindeki iki tarafta hayvan oğlu hayvan..Böyle olunca,sonuçlar da ortada..

Benim geleceğime,bu ülkenin geleceğine Kadir İnanır'la,Sırrı Süreyye Önder karar veremez..Anlıyor musunuz?

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dediğin insan tiplerinin anlatılanalrla alakası yok.

Onlar başka. Bahsedilen tipler belli. Destekleri siyasi akım belli yüzde 80 lere varan oy oranlarıyla.

Birileri evlenmiş diye her ay benim askerim ölmeyecek.

Birinin keyfi olacak diye.

Zorunlu mübadele düşünülemezmi Irak Türkmenleriyle?

Sitelerde Paylaş

Referandum yaptık ve ülkenin doğusunu kürtlere verdik diyelim..Batıdaki kürtleri de(isteyenleri) doğuya yerleştirdik diyelim..Tamam da,geriye kim kaldı?İslamcılar ve ulusalcılar..İki zıt kutup..

Bu seferde İslamcılar,biz ulusalcıları istemiyoruz,Türkçe konuşmak istemiyoruz,Osmanlıca konuşalım gibi şeyler derlerse ne olacak :huh:

İşid ne yapıyor? Güçlenmek için önce zayıf bölgeleri istila ediyor. Aldıkları topraklarda para, petrol, silah, mühimmat, insan vs kullanmak suretiyle güçleniyor. Büyük ve güçlü ülkelere saldırı için ilk aşamalardır bunlar. Direkt olarak türkiye yada israile saldırsa daha gelişemeden yok olacağını biliyorlar.

Bu bir canlının yaşamını devam ettirebilmesi için en temel davranış biçimi. Yavru aslan bile direkt file saldırmaz.

Bizde önce kürt belasından kurtulacağız sonra daha büyük olan islam belası ile boğuşacağız. İslamın en büyük düşmanı dijital ortamlar olcak. Çünkü islam kendini eleştirenlere karşı dijital ortamlarda ölüm saçamaz. Korku ve tehdit islamın en büyük silahı yayılmasındaki en büyük etkendir. İslam hataları kusurları ortaya kondukça zamanla eriyecektir. Ama bu zamanla olacak bir şey. 5-10 insanı bir iki ayda bu bataktan kurtarabilirsiniz ama toplumlar öyle hemen değişmezler.

Sitelerde Paylaş
ama toplumlar öyle hemen değişmezler.

Elinizde ne kadar yiyecek varsa,şu kadarını vereceksiniz dedi,herkes söylenene yaptı..

Öleceksiniz dedi,milyonlar ölmek için savaştı..

Şapka giyeceksiniz dedi,herkes şapka giydi..

Bir adam çıktı ve milyonlarca insanı baştan aşağıya değiştirdi,hem de çok kısa sürede..

Bizi diğer hayvan sürüleri ile bir tutmamalısın..Diğer hayvan sürülerinde değişim binlerce/milyonlarca yılda olur ama biz istersek,kısa sürede her şeyi değiştirebiliriz..Yeter ki bilinçli/azimli/bilgili insanlar olsun başımızda..Başta insan olursa,her şey yapılabilir ama başta bir maymun varsa,kaos kaçınılmazdır..

Sitelerde Paylaş

Elinizde ne kadar yiyecek varsa,şu kadarını vereceksiniz dedi,herkes söylenene yaptı..

Öleceksiniz dedi,milyonlar ölmek için savaştı..

Şapka giyeceksiniz dedi,herkes şapka giydi..

Ülkeyi kurtarmış bir insan, zaten canımızı ona borçluyuz. Ne isterse yapmaya hazırız. Atamız harem kurup cariye düzmemiş, gaspedilen kadın haklarını geri vermiş ezilmelerini engellemiştir. Vaktini kadın düzmeye değil, eğitime, kalkınmaya çabalarına, medeni bir ülke olma yolunda atılacak adımlara harcamış. Hamdolsun kriz teget geçti dememiştir. Sümeyyi yanına yolluyorum dememiştir. 13 kadın sayısız cariye düzmemiştir. İstese yapamazmıydı? İnsanlara öl dese öleceklerdi.

Sitelerde Paylaş

Ortada ''iki'' sorun yok, tek sorun var.

Yani sandığınız gibi ''kürt sorunu'' bir yanda ''islamcı sorunu'' diğer yanda değil.

Tek bir sorun var onun adı da ''ortadoğu sorunu''.

Ortadoğuda varolan tüm halklar özürlüdür, varoluşlarının ilk günlerinden beri sorunludur, sakattır.

Anlayış yoktur, akıl yoktur, umut yoktur. Ortadoğu hep bir bataklıktı ve hep öyle kalacak.

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ortada ''iki'' sorun yok, tek sorun var.

Yani sandığınız gibi ''kürt sorunu'' bir yanda ''islamcı sorunu'' diğer yanda değil.

Tek bir sorun var onun adı da ''ortadoğu sorunu''.

Ortadoğuda varolan tüm halklar özürlüdür, varoluşlarının ilk günlerinden beri sorunludur, sakattır.

Anlayış yoktur, akıl yoktur, umut yoktur. Ortadoğu hep bir bataklıktı ve hep öyle kalacak.

Ben bu fikre katılamayacağım. İnsanlara benzeri eğitimleri verirsen benzeri becerileri göstereceğini düşünüyorum istisnalar ve eğilimleri hariç.

Bu coğrafyanın en büyük sorunu etnik sorunlar.

İnsalık tarihi bu coğrafyada şekillendiğine göre diğer bölgelere göç edenler bu bölgeler kadar karışık bir kökene sahip değiller. Ortadoğu en fazla çeşidi barındıran bölge. İç içe geçmişler dil, dil ve ırk çeşitliliği en fazla olan bölge diyebiliriz ve bu herşeyi açıklıyor bence. Bana kalırsa bu bölgedeki insanları gerizekalılıkla suçlayamayız. Saf ırk olsaydık japonlar gibi o zaman ortadadoğu filan sökmezdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...