Jump to content

5 milyar insanın bir sadiste tapması

Recommended Posts

Ben soruyu size sordum ve siin düşüncenizi öğrenmek istedim..Siz özgür düşünemiyor musunuz ? verdiğiniz linkte ki siteyi çokça kurcalamışlığım vardır.O site de eski insanların boylarının neden uzUn cüsselerinin neden büyük olduğu sorusuna verilen cevabı araştırın isterseniz.Verilen cevabı görünce bir daha o siteden alıntı yapmazsınız diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 188
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hangi gelişmiş ülkelerde azınlıklar çoğunluklara haraç öder? Bir ülke adı söylwr misiniz ?

Azınlıklar da vergi ödemiyor mu?Burda bahsedilen ayrıca şu olabilir: Mesela Müşrikler Müslümanlara savaş açtı ne savaş çıktı, daha sonra Müşrikler yenildi yahut teslim olmak zorunda kaldı, ya hiçbirşey istenmeden barış yapılır, ya haraç ödenir.Ayet fetih 16'yı Müslümanların da çoğu yanlış yorumluyor olabilir.Ayette savaşı siz başlatın demiyor zaten başlamış olan bir savaş var, aslında haraçtan falan da bahsedilmiyor.

tarihinde KİTAPCI tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben soruyu size sordum ve siin düşüncenizi öğrenmek istedim..Siz özgür düşünemiyor musunuz ? verdiğiniz linkte ki siteyi çokça kurcalamışlığım vardır.O site de eski insanların boylarının neden uzUn cüsselerinin neden büyük olduğu sorusuna verilen cevabı araştırın isterseniz.Verilen cevabı görünce bir daha o siteden alıntı yapmazsınız diye düşünüyorum.

Ben alim bir insan değilim, İslam ve Kur'an konusunda bilgilerim henüz olgunlaşmadı ve ayrıca burda insanların çoğu beni yanlış anlıyorlar: ben kimseye din pazarlamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben alim bir insan değilim, İslam ve Kur'an konusunda bilgilerim henüz olgunlaşmadı ve ayrıca burda insanların çoğu beni yanlış anlıyorlar: ben kimseye din pazarlamıyorum.

islam ve kuran hakkindaki bilgilerinin olgunlasmadigi belli

Sitelerde Paylaş

Bu en gelişmiş ülkelerde vardır, devlet geleneğidir bu, haydutluk falan yok.Azınlık olan Ehli Kitap'la barış yollu antlaşma yapılır.

En gelişmiş ülkelerde azınlığın çoğunluğa haraç ödediğine bir örnek alalım?

Ehli kitap ile barış üzerine değil, öldürülmemeleri üzerine para karşılığı bir anlaşma yapılır. Cizye kafa parasıdır, kafanın yerinde kalması için verilir. Kafirler ile bu anlaşma da yapılmaz, ya islam olurlar, ya öldürürler.

Bu arada, bu sabaha kadar islamın sevgi kuş böcek dini olduğunu satıyordunuz, bugün ne hikmetse "e haraç verecekler tabii" ye geldiniz. Yarın "e kafalar kesilir tabii" mi olacak? İçinizdeki müslümanı gizleyemiyor musunuz daha fazla?

Sitelerde Paylaş

En gelişmiş ülkelerde azınlığın çoğunluğa haraç ödediğine bir örnek alalım?

Ehli kitap ile barış üzerine değil, öldürülmemeleri üzerine para karşılığı bir anlaşma yapılır. Cizye kafa parasıdır, kafanın yerinde kalması için verilir. Kafirler ile bu anlaşma da yapılmaz, ya islam olurlar, ya öldürürler.

Bu arada, bu sabaha kadar islamın sevgi kuş böcek dini olduğunu satıyordunuz, bugün ne hikmetse "e haraç verecekler tabii" ye geldiniz. Yarın "e kafalar kesilir tabii" mi olacak? İçinizdeki müslümanı gizleyemiyor musunuz daha fazla?

Dış ülkelerde Müslümanlardan da vergi alınıyor sonuçta.

Müslüman olmayayıp da ne yapayım ki.Tesadüfçü mü olayım.Yanlış biliyorsak Allah'tan doğrusunu öğrenmeyi niyaz ederiz.

Sitelerde Paylaş

Müslüman olmayayıp da ne yapayım ki.Tesadüfçü mü olayım.Yanlış biliyorsak Allah'tan doğrusunu öğrenmeyi niyaz ederiz.

Okuduklarınızı pek anlayabilecek durumda olmadığınızı görüyorum, bundan önceki sorularda da epey alakasız şeylerden bahsettiniz. Müslüman olmanız zaten bu durumunuzla doğrudan ilişkili.

Sitelerde Paylaş

Okuduklarınızı pek anlayabilecek durumda olmadığınızı görüyorum, bundan önceki sorularda da epey alakasız şeylerden bahsettiniz. Müslüman olmanız zaten bu durumunuzla doğrudan ilişkili.

Allah'ı reddedemediğiniz için Kur'an ayetlerini çürütmeye çalışıyorsunuz.Ya yanlış biliyorsak demiyorsunuz hiç.Ben rastgele Müslüman olmadım.Bilmediğim şeyler var ama hemen önyargıyla yaklaşmıyorum.Çünkü ne Kur'an sıradan bir kitap ne İslam sıradan bir din.

Sitelerde Paylaş

Sen basit konuları da anlamazlıktan geliyorsun sanki.Bazı konularda kafa karışıklığı oluşabilmesi normal de, bazıları da art niyetten.

ya kardesim ne art niyeti sen dinden cikinca parami kazanacam ama kendinin bile bilmedigi bir dini bana burda satmaya calisma cicek bocek gibi gostermeye calisma yemiyoruz

Sitelerde Paylaş

Allah'ı reddedemediğiniz için Kur'an ayetlerini çürütmeye çalışıyorsunuz.Ya yanlış biliyorsak demiyorsunuz hiç.Ben rastgele Müslüman olmadım.Bilmediğim şeyler var ama hemen önyargıyla yaklaşmıyorum.Çünkü ne Kur'an sıradan bir kitap ne İslam sıradan bir din.

Allah'ınızı reddedemiyoruz, yok diyoruz. Olmayan bir şeyin neyini reddedelim? Siz müslüman yetiştirildiniz, size bu masalları aileniz, yakınlarınız anlattı ve bu yüzden bunları gerçek sanıyorsunuz. Kuranınızı okuyun ve ne derece kepazeliklerle dolu olduğunu görün.

Sitelerde Paylaş

Hadisle Kur'an üslubu birbirinden çok farklıdır.İnsanlar akın akın onun yolundan gidiyorken sen uydurmuşlar diyorsun.Öyleyse ne kadar çok şey uydurmuşlar ki her yerde anlatılıyor.Ayrıca Kuran'da anlatılan peygamberlerle ve kavimlerle ilgili deliller vardır.Mesela Firavunun cesedi Londra Müzesi'nde sergileniyor.Nicholas Clapp İrem şehriyle ilgili olan sütunları kazılarda tespit etmiştir vs. araştırın diğerlerini de.

Tekrar ediyorum; Elinizdeki Kuran´ın hadislerden pek farkı yoktur, çünkü orijinali yoktur.

Londra´da ki ceset Fıravuna ait değildir. İrem şehri ile bilgiler Kuran´dan daha eski kaynaklarda geçer ve neresi olduğu

kesin belli değildir. Mesela Mısır kaynaklarında MÖ 1450 yıllarında bu şehirden bahsedilir. Yani Kuran´dan neredeyse 2000 sene evvel !

Sitelerde Paylaş

Muhammed'e inanmıyorum demek, allaha ve peygamberine savaş açmaktır. Bundan vazgeçmek ise Muhammedin dinini kabul etmektir. bunu hacılarınıza, hocalarınıza sorabilirsiniz.

Sormak istemiyorsanız, bunu zaten kurandan ayetlerde de ğörebilirsiniz.

Enfal 65

Ey Peygamber, inananları savaşa teşvik et. Sizden yirmi tane sabırlı er bulunsa onların iki yüzüne üst gelir ve siz yüz kişi olsanız kâfirlerin bin tânesine üst olursunuz, çünkü onlar, hiçbir şeyden anlamaz bir topluluktur.

Tevbe 38

Ey inananlar, size ne oldu da Allah yolunda savaşa çıkın dendiği zaman olduğunuz yerde mıhlanıp kaldınız. Âhireti bıraktınız da dünyâ yaşayışına mı râzı oldunuz? Fakat dünyâ hayatının faydası, âhirete nispetle pek azdır.

Tevbe 39

Hep birden savaşa çıkmazsanız sizi acıklı bir azapla azaplandırır ve yerinize, sizden başka bir topluluk getirir ve siz, ona hiçbir zarar vermezsiniz ve Allah'ın, her şeye gücü yeter.

Hani burada savunma? Burada insanları savaşa teşvik et diyor. Kendinizi koruyun demiyor. Kalkın gidin onlara saldırın diyor. Allah yolunda cihada çıkmak ne demek? Allah yolunda cihada çıkan kişinin kendini korumakla ilgisi yoktur, bu apaçık biçimde allah adına saldır demektir.

Fetih 16

Bedevilerden, geride kalanlara de ki: Yakında çok savaşkan ve kuvvetli bir toplulukla savaşa çağrılacaksınız; onlarla sonuna dek savaşacaksınız, yahut da Müslüman olacak onlar; artık itâat ederseniz Allah, size güzelim bir mükâfat verir ve fakat evvelce döndüğünüz gibi gene dönerseniz sizi elemli bir azapla azaplandırır.

Ya onlar müslüman olacaklar, ya da sonuna kadar (iki taraftan biri yok edilene kadar) savaşacaksınız. Hani savunma? Onları müslüman yapın, ya da yok edin diyor.

Paylaştığınız ayetlerle ilgili araştırıyorum.Mesela ayetlerde savaşı siz çıkarın demiyor: zaten ortada çıkmış bir savaş var.

Fetih 16 ayetinde ise onları zorla Müslüman yapın kısmı yanlış çevrilmiş.Savaşta düşman teslim oluncaya kadar savaşın, onlardan kaçmayın denmek isteniyor.

"Bedevîlerden (seferden) geri kalmış olanlara de ki: Siz yakında çok kuvvetli bir kavme karşı savaşmaya çağırılacaksınız.Onlarla, teslim oluncaya kadar savaşacaksınız. Eğer emre itaat ederseniz, Allah size güzel bir mükâfat verir. Ama önceden döndüğünüz gibi yine dönecek olursanız sizi acıklı bir azaba uğratır." (Fetih, 16)

Sitelerde Paylaş

Tekrar ediyorum; Elinizdeki Kuran´ın hadislerden pek farkı yoktur, çünkü orijinali yoktur.

Londra´da ki ceset Fıravuna ait değildir. İrem şehri ile bilgiler Kuran´dan daha eski kaynaklarda geçer ve neresi olduğu

kesin belli değildir. Mesela Mısır kaynaklarında MÖ 1450 yıllarında bu şehirden bahsedilir. Yani Kuran´dan neredeyse 2000 sene evvel !

İstanbul Topkapı Sarayı'nda en eski orjinal Kur'an sergileniyor.Londra'daki Firavun'un gerçek olmadığına deliliniz yok, ama onun biyolojik kanıtları var.Ad kavminin helak oluşundan sonra onlarla ilgili kalıntılar yıllar sonra tespit edilmiştir, yıkılmamış halinden bahsetmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Paylaştığınız ayetlerle ilgili araştırıyorum.Mesela ayetlerde savaşı siz çıkarın demiyor: zaten ortada çıkmış bir savaş var.

Fetih 16 ayetinde ise onları zorla Müslüman yapın kısmı yanlış çevrilmiş.Savaşta düşman teslim oluncaya kadar savaşın, onlardan kaçmayın denmek isteniyor.

Savaştan kaçmayın ve onlarla savaşın demekten aciz bir allahtan bahsediyorsunuz yani? Ortada çıkmış bir savaş yok; ortada müslümanların çıkarttıkları savaşlar var. İslam tarihi, bir iki tanesi dışında hep müslümanların çıkarttıkları savaşlarla doludur. Bakın seriyye diye bir kavram var, Muhammed'in başında olmadığı savaşlardır. Muhammed'in başında olmadığı savaş, nasıl oluyor da savunma savaşı oluyor? Muhammed açıkça gidin şurayı basın diye emir vermiş ki 50-80 arası seriyye olmuş.

O ayetleri ortada çıkmış bir savaş var diye yorumlamak için çok uğraşmak gerekir. Çünkü

Ey inananlar, size ne oldu da Allah yolunda savaşa çıkın dendiği zaman olduğunuz yerde mıhlanıp kaldınız. Âhireti bıraktınız da dünyâ yaşayışına mı râzı oldunuz? Fakat dünyâ hayatının faydası, âhirete nispetle pek azdır.

Allah yolunda savaşa çıkın demek, gidin allahın dinini yayın demektir. İnsan, başka, nasıl allah yolunda savaşa çıkar? Size saldırıyorlar ama siz kendinizi korumak için değil allah yolunda savaşın demek nasıl bir beyinsizlik gerektirir? Kendilerine saldırılanlar kendilerini korumayı akıl edemiyorlar da allah mı bunları zorluyor, kendinizi koruyun diye? Bu beyinsizler, kendilerini korumayı düşünmekten bile acizler, ama alemlerin sırrı onlara mı verilmiş? Hayır, Muhammed kendisine ancak çer çöp takımını mürit olarak toplayabilmiş. Bunlar çoğunlukla hayatlarını savaştan, talandan kazanan insanlar değiller. Bu yüzden alışkın olmadıkları bir şeye zorlandıkları için ilk başta gönülsüzler. Muhammed bunları toplayıp medineye götürüp iyice beyinlerini yıkadıktan sonra, onları savaşa ve talana sürmeye başlıyor. Büyük bedir savaşı denilen durum ortaya çıkana kadar, bu acemi ekip neredeyse onlarca başarısız kervan baskını denemesi yapıyor. Ancak ellerine yüzlerine fazla bulaştırmadan kervan soyar hale gelince Mekkelilerin tepesi atıyor ve bunların üzerine yürüyorlar. Rezil bir haydut ve çetesinin masallarını inanılır hale getirmek için; kendinizi korumak için değil, açıkça allah yolunda savaşın diyen ayetlerinizi bile yalanlıyorsunuz.

"Bedevîlerden (seferden) geri kalmış olanlara de ki: Siz yakında çok kuvvetli bir kavme karşı savaşmaya çağırılacaksınız.Onlarla, teslim oluncaya kadar savaşacaksınız. Eğer emre itaat ederseniz, Allah size güzel bir mükâfat verir. Ama önceden döndüğünüz gibi yine dönecek olursanız sizi acıklı bir azaba uğratır." (Fetih, 16)

Müslümana teslim olmak nedir? Teslim olmak - müslüman olmak demektir. İslam, teslim, müslüm bunlar aynı kökten gelir. Müslümana teslim olmak, müslüman olmak veya zımmi olmak ya da idamı kabul etmektir.

Sitelerde Paylaş

İstanbul Topkapı Sarayı'nda en eski orjinal Kur'an sergileniyor.Londra'daki Firavun'un gerçek olmadığına deliliniz yok, ama onun biyolojik kanıtları var.Ad kavminin helak oluşundan sonra onlarla ilgili kalıntılar yıllar sonra tespit edilmiştir, yıkılmamış halinden bahsetmiyorum.

Ya arkadaşım,

Karışmayım diyodum ama...

Diğer arkadaşlar yeterince cvp veriyorlar size

Ama baktım ki siz saçmalamaya başladınız bende müdehale edeyim dedim.

1 topkapı sarayında ki kuran en eski kuran mı ? ve muhammed den kaç sene sonra yazılmış ?

2 firavun diyorsunuz,ben bizzat londra müzesi müdürünün açıklamasını dinledim.Adam diyorki o mumyalardan 10-15 tane var bizde,ilk defa duyuyorum firavun olduğunu,firavun olsa özel bir mumya olur,kıymetli eşyalar olurdu yanında.Ayrıca bulunduğu yer kızıldeniz civarı değil mısır da.Bu normal bir köylünün cesedi dedi...

İsminiz kitap çı ama hiç bir bilginiz olmadan buraya gelip bunlar doğru diyorsunuz.Önce siz bi araştırın.

Mesela Jack Coustou müslüman olmuş mu ? bi araştırın bakalım...

Bi müslüman ortaya bişey atıyor diğerleride hoop buna inanıyor...

Körler sağarlar birbirini ağarlar...

Sitelerde Paylaş

Topkapı ve Taşkent´te bulunan Kur´an nüshaları Kufi yazması olduklarından,

en erken Muhammed´in ölümünden 200 sene sonra yazılmışlardır. Şimdi umarım anlamışsınızdır.

Söylemekten ağzımda tüy bitti; Kuran´ın orijinali dünyanın hiç bir yerinde yoktur.

Fıravun meselesi palavra; neymiş kanıtlarınız ?

İrem şehri hakkında size yeterli bilgi verdiğimi zannediyorum. Kur´an da sadece yazıldığı devirde

bilinen bilgiler vardır. Daha fazlası var diyenler, bir yerlerinden uydurmaktadırlar.

Size bir nacizane bir tavsiye: Herşeye körü körüne inanacağınıza, azıcık şüpheci

olunuz. Göreceksiniz bundan kazançlı yine siz olacaksınız.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya arkadaşım,

Karışmayım diyodum ama...

Diğer arkadaşlar yeterince cvp veriyorlar size

Ama baktım ki siz saçmalamaya başladınız bende müdehale edeyim dedim.

1 topkapı sarayında ki kuran en eski kuran mı ? ve muhammed den kaç sene sonra yazılmış ?

2 firavun diyorsunuz,ben bizzat londra müzesi müdürünün açıklamasını dinledim.Adam diyorki o mumyalardan 10-15 tane var bizde,ilk defa duyuyorum firavun olduğunu,firavun olsa özel bir mumya olur,kıymetli eşyalar olurdu yanında.Ayrıca bulunduğu yer kızıldeniz civarı değil mısır da.Bu normal bir köylünün cesedi dedi...

İsminiz kitap çı ama hiç bir bilginiz olmadan buraya gelip bunlar doğru diyorsunuz.Önce siz bi araştırın.

Mesela Jack Coustou müslüman olmuş mu ? bi araştırın bakalım...

Bi müslüman ortaya bişey atıyor diğerleride hoop buna inanıyor...

Körler sağarlar birbirini ağarlar...

Hz. Osman zamanında kitaplaştırılmışÖnceki zamanlarda da zaten yazılıymış.Sahabeler zaten Kur'an'ı ezbere biliyorlarmış.Ayrıca Firavun vs. diğer söyledikleriniz zaten tutarsız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...