Jump to content

ol demek olmuyor işte?

Recommended Posts

İyi,yanılgın nerede biliyormusun?Kavramanın sadece insan duyularıyla yapıldığı zannıdır.Sana CERN'de çalışan kör bir Türk bayan fizikçi var desem ne düşünürdün?Olamazmı?Gözleri görmüyor yani 5 duyu organından biri eksik.

Sonuç olarak;insan herşeye rağmen bilinmeyenleri keşfetmeye,soru işaretlerini yoketmeye devam ediyor!!

Sitelerde Paylaş
Artik possible mi, impossible mi orasini bilmem.

Insan beyni (human brain) "Tanri, din, kitap, kutsal mutsal vs...." gibi seylerle enfeksiyon (infection) kapmaya gorsun.

Everything is possible....

Sayfayı açtığımdan beri gülüyorum freewill ... (please open the window çarls)

Allah iyiliğini versin :):):)

Sitelerde Paylaş
Çin'de yaşanan deprem beni bir konu da düşünmeme neden oldu?Bakalım buna müslmamnlar ne diyecekler?

Eğer allah yeryüzünü canlıların yaşaması için ideal bir mekan yapsaydı ve kuranda da dediği gibi dağları yeri sabitlemek için yaratmış olsaydı nenden depremler oluyor?Hani kusursuz düzen?

Ben bundan şunu anlayabiliyorym evrim canlılarda olduğu kadar yeryüzü için de geçerli...ve oluşan depremlerle de dünyamız yeni şekilere veya konumlara girebiliyor....

3.DÖNEM(Nezozoik) :

Jeolojik dönemler içerisinde en hareketli geçen dönmedir.

Büyük depremler ve volkanik olaylar görülür

Alp-Himalaya dağ sistemi bu dönmede oluşmuştur.

Türkiye'de K.Anadolu dağ sistemi, Toroslar bu dönemde oluşmuştur.

Petrol, linyit, borasit, Kaya tuzu bu dönemde oluşmuştur.

Egeid adlı kara kütlesinin çökmesine bağlı olarak ege denizi oluşmuştur.

Türkiye'de dış kuvvetlerin aşındırması ile toptan aşındırma başlamıştır.

yani aslında dünyayı şekllendiren iç ve dış kuvvetler...

ol demekle olmuyor... keşke olsaydı da bu kadar insan ölmeseydi...

ah serabis ahhhh !!!!

sözüm olmasa şu mantığa ve şuna alkış tutanlara ağzım dolusu sayardım ama tuttum yine kendimi !

bu yazıyı kesinlikle ve kesinlikle körlüğün daniskası olarak görüyorum !

burda inanılmaz bir körlük ve doğruyu söyleyip doğruyu inkar var !

bir insan nasıl bu kadar kendi söyler ve kendi kendini küçültür anlamak mümkün değil

vallahide acıyorum billahide acıyorum.

yazık vallahide yazık billahide yazık.

size gerçekten çok yazık.

ve pessssss !!!!!

pesssssssssssssssssss

pesssssssssssssssssssssssssssssssssssssss !!!!!!!!!!!!!

akıl olmazda bu kadar mı olmaz.

göz görmezde bu kadar mı görmez !!!!

(ENBİYÂ suresi 31. ayet) Onları sarsmasın diye yeryüzünde bir takım dağlar diktik. Orada geniş geniş yollar açtık; ta ki maksatlarına ulaşsınlar.

(LOKMAN suresi 10. ayet) O, gökleri görebildiğiniz bir direk olmaksızın yarattı, sizi sarsmasın diye yere de ulu dağlar koydu ve orada her çeşit canlıyı yaydı. Biz gökyüzünden su indirip, orada her faydalı nebattan çift çift bitirdik.

17 ağustos depreminde 12 metrelik bir yatay atım olmuştu hatırladığım kadarı ile.

yani 12 metrelik bir yatay kırılma oldu.farz edin ki dağlar yok.ve üst karaların basıncı alt karaları sıkıştırıyor.

acaba 10 sn yaşayabilirmiydi insan !

dağlar depremlerle oluşur.ama depremler dağlarla durdurulur.çünkü zaman içinde depremler sebebi ile dağlar yatay düzlemdeyken kırılıp bir çivi gibi yere saplanmışlardır.1 metresi yukarıda kalmışsa 3 metresi yere çakılmıştır.bu şekilde zaman içinde kırıla kırıla depremlere mukavemet edecek kadar dağ sistemi oluşmuştur.

arkadaş çindeki depreme takılmış.sen şu dağların olmadığı döneme bir ışınlan ve sadece AMA SADECE 10 saniye hayatta kal bakalım.

ulan ayakta duramazsın be !

17 ağustosta 12 metre yer kırıldı.peki bu everest nasıl oraya çakıldı bir hesab et bakalım o depremi !

8888 metresi yukarda iki-üç katı yerde olan bu kırılmanın boyutunu düşün ve o depremin nasıl bir deprem olduğunu hayal et !

bırak ayaklarının yerde sabit durabilmesini dünya zeminine 100 metre yukarıda bile dursan hayatta kalamazdın !

kendin altta saymış dökmüşsün dağlar şu dönemde olmuş.o dönemde depremler şöyleymiş böyleymiş diye.

hemde kendin neler söylemişsin.birileride sana şak şak yapmış.

bu nasıl iş ben anlamıyorum.bu nasıl bir akıl bu nasıl bir mantık anlamak mümkün değil.

kendi söylüyor kendi saçmalıyor.

pesss valla pessssssssssssss !!!

git o zamana sadece 10 sn hayatta kal.yerin 100 metre üstünde yaşa.ayağın yere değmesin ve hayatta kal bakalım !

Sitelerde Paylaş

(ENBİYÂ suresi 31. ayet) Onları sarsmasın diye yeryüzünde bir takım dağlar diktik. Orada geniş geniş yollar açtık; ta ki maksatlarına ulaşsınlar.

(LOKMAN suresi 10. ayet) O, gökleri görebildiğiniz bir direk olmaksızın yarattı, sizi sarsmasın diye yere de ulu dağlar koydu ve orada her çeşit canlıyı yaydı. Biz gökyüzünden su indirip, orada her faydalı nebattan çift çift bitirdik.

terlikisi, serabis yanlış birşey söylememiş ol demekle olmuyor ayette yaptık ettik diyor lakin bu yapma etme hala devam ediyor bir türlü olduramamış bu tanrı.

ol demekle olamıyor da.

Sitelerde Paylaş
ben yine de bir Yaratıcının olduğuna, İslam Peygamberi olmasaydı bile inanırdım/inanıyorum.

not: öyle bir yazının bulunması (imkansızdır,impossible) ancak felsefe ile çözülür,

saçma sapan sorgulama tekniği ile hiçbir yere varılmaz

Ehe ehe

Baya güldüm lan

Eleman yeni ingilizce ööreniyo gazlı galiba

Teknik terim verir gibi imkansız/impossible

What the fuck is wrong with you? / Sorunun ne a.q?

tarihinde Tesla tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
düzensizlik varsa düzende var kainatta.hiç düzen olmasaydı canlılar yaşabilirlemiydi nefes alabilirlermiydi?

göktaşlarının dünyaya düşmesini engelleyen sence ney?

Depremlerin ve tsunamilerin dünyada olmasını engelleyemeyen sence ney?

Daha yeni 120.000 kişi öldü Çin'de... Geçen yıllarda da 250.000 kişi tsunamiden öldü... Eeeeee ?!!!... :unsure:

Atmosfer böyle olduğu için canlılar ona uygun olarak evrimleşmiş, başka türlü bir atmosfer olsaydı da öyle evrimleşirlerdi...

Sitelerde Paylaş

terliksi,doğrusu sana da pes yani pessssssss

Ne kıt fikirli adamsın yahu?Bak yukarıda açıklanmış ama ben de aynısını yazacağım.Ol demekle olmuyor,herşey tamamlanmıyor.Saçma sapan ayetler anlayacağın, bu saçma sapan insan eli deymiş ayetler yaşamı ve olanları açıklayabilecek seviyede değil.Bırakın şu hurafeleri artık!!Ol demiş ama bitmemiş hala da olmaya devam ediyor.Bu nasıl düzensizliktir,kararsızlıktır göremiyormusun?

Sitelerde Paylaş
Müslümanlar neden Ateistlere Allahın varlığını kabul ettirmeye çalışıyorlar...Bundan kendilerinin " sevap " anlamında bir çıkarı mı var yoksa?

bismillah yeni geldin daha ilk iletiye bak ya :lol:

biz ateistlere birşey kabül ettirmeye çalışmıyoruz.

sadece dinimizi savunuyoruz.

peki ateistler ne kabül ettirmek istiyorlar müslümanlara?

hiç araştırdınmı?

Sitelerde Paylaş
bismillah yeni geldin daha ilk iletiye bak ya :lol:

biz ateistlere birşey kabül ettirmeye çalışmıyoruz.

sadece dinimizi savunuyoruz.

peki ateistler ne kabül ettirmek istiyorlar müslümanlara?

hiç araştırdınmı?

Peki bundan Ateistlerin ne çıkarı olacak? Sizler Ateist olursanız bundan Ateistler ne elde edecek?

Söyliyim : Karanlıklar aydınlığa kavuşacak...Dünya Din kirliliğinden arınacak...Ne israilliler Filistinlilere zulm edecek! Ne Hristiyanlar Haçlı Seferleri düzenleyecek ! Ne Usame Bin Ladin masum insanları öldürecek!!!İran da Arabistan da kadınlar recm edilmeyecek!!

Bu dünyanın başına ne geldiyse Din yüzünden geldi...

tarihinde ezogelincorbasi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Peki bundan Ateistlerin ne çıkarı olacak? Sizler Müslüman olsanız bundan Ateistler ne elde edecek?

Söyliyim : Karanlıklar aydınlığa kavuşacak...Dünya Din kirliliğinden arınacak...Ne israilliler Filistinlilere zulm edecek! Ne Hristiyanlar Haçlı Seferleri düzenleyecek ! Ne Usame Bin Ladin masum insanları öldürecek!!!

Bu dünyanın başına ne geldiyse Din yüzünden geldi...

Afyon almış gibi konuşuyorsun kardeş, bir tek "namlulardan güller fışkıracak" demediğin kaldı..

Ateistleri tanımıyanların yanında üfür ki sana inanan ortaya çıksın.

Tabiatın güçlüden yana olduğu dünyada kimse ölmiyecekmiş brehh brehhh..

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...