Jump to content

Kadınların, erkeklere karşı işledikleri suçları, çok hafife alıyoruz!

Recommended Posts

--

Teşekkürler.

Bu arada belirtmek isterim: Öykü dizisinin ana kahramânı, bir kadın. Ama daha üç kahramân daha var.

Örneğin Bay Tankut, Gizem'in partonudur.

Gizem'in desteği ile, jandarma karakolunu tarıyor! Jandarmaların işlediği binlerce suçun delillerine ulaşıyorlar.

Ve muhattabı olan çavuşu, o kadar köşeye sıkıştırıyor ki, ona, intihâr etmeyi bile yasaklıyor. Zavallı çavuş, artık ömrübillâh ızdırâb içinde sürünecek!

Gizem'e karşı neden önlem alınamadığına bir ipuçu vermişimdir sanırım. ;)

Sitelerde Paylaş

Forum yöneticileri, şu hastalıklı beyinlerin iletilerini okumuyor mu?

Bir insan, sırf yazı yazıyor diye, bu kadar hakâreti kaldırmak zorunda mı?

Konuyla hiç bir ilgisi olmayan ithâmları yapanlar, hastalıklı beyinlerdir!

Burada, ciddî bir konuya değindim diye, annem bile elden gidecek.

Ben, söğüşü sevmem diye, bu hastalara katlanmak yükmünde miyim?

Sitelerde Paylaş

Konuyla direkt bağlantısı olmayabilir ama şunu hatırlatmak istiyorum; sürekli kadınlara yönelik şiddet kınanıyor. tabiyki çok haklı olarak.. O halde kadınlar, mesela hiç çocuklara şiddet uygulamıyor mu? Kadınlar, neden bu konuda eleştirilmez gibi sunuluyor?

Yani önce çocuklara şefkat göstermesini öğrenmeliyiz ki, kadına şiddet sorunu da temelden çözülsün.

Sitelerde Paylaş

İşte; sorun burda; biz, toplum olarak, 'alışılagelmiş bakış açılarına' alışmışız. Kadınların işlediği suçlar, yüzümüze çarpılınca, 'kültür şoku' yaşıyoruz.

Çünkü bilhassâ Ortadoğu toplumları, 'alışkanlık hayvenları'dır.

Bu konuya yanıt yazan bâzı yüzsüzlerin tavrından, söylediklerim kolaylıkla anlaşılıyor.

Diğer yandan, empati kurabilmek gerek. 'Gizem'in, şu ânda hazırlamakta olduğum bölümünde, çocuklarına şiddet uygulayan bir anneden sözediliyor.

Bay Tankut, o anneye psikolojik destek yapılmasını önerirken, Gizem, itirâz ediyor. "O kadın, kocasından şiddet görünce, içindeki enerjiyi boşaltmak istiyor. Ama bundan sonra, çocuklara uygulanan bu şiddet de, yavaş-yavaş azalacaktır. Psikoljik desteğe gerek duyan tek kişi, kadının kocasıdır."

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...