Jump to content

İslam mı? Hristiyanlık mı?

Recommended Posts

Hristiyanlığı seçerdim. Neden? Çünkü onlar zamanında reformunu yapıp dini sadece vicdana indirmeyi başardılar.

Aynı soruyu ortaçağda bir dini seçseydiniz hangi dini seçerdiniz diye sorsaydın İslam derdim. O zamanki Hristiyanlık malum...

teşekkür ederim cevabın için

Sitelerde Paylaş

Hristiyanlıkla islamı kıyasladığın zaman hristiyanlık islamdan kat ve kat daha iyi. Sünnet yok örtünme yok kurban yok beş vakit ibadet yok. Ritüel olarak hristiyanlık daha rahat bir din.

Birde çocuklarını müslüman yetiştirmekte ayrı bir tehlike en ılımlı müslümanın çocuğu bile işide el kaideye vb. katılıp terörist olma ihtimalı var. İslamda her müslüman cihad etmek zorunda.

Dünya üzerinde hangi din olursa olsun her zaman islamdan iyidir. Teizmin en radikal dini islamdır.

Sitelerde Paylaş

Birinde size tokat atana öbür yanağınızı çevirin diyor,

Diğerinde size kısasa kısas farz kılındı, hüre hür, köleye köle, kadına kadın öldürebilirsiniz diyor.

Kişiye göre değişir tabiki ama bana göre insanlıktan biraz nasibini alan illaki birini seçmek zorunda kalırsa ilkini yani hristiyanlığı seçerdi.

Sitelerde Paylaş

İnaç transferleri arasında neden hiç ara geçiş yok?? Sanki tüm tanrılar bir anda ortaya çıkmış gibi. Sümer ve sonrasın da Yunan mitoloji patlaması döneminde binlerce tanrı ortaya çıkmış. Hani yarı put yarı görünmez tanrı hiç yok. Gerçi şimdi pan ve bereket tanrısı örneği var ama ara form sayılmazlar. Ikisinin de bariz derecede herşeyi görünüyordu. Ara form tanrı hiç yok :)))

Sitelerde Paylaş

İsa'nın sümsük bir imajı var.

Musa'nın dinini seçerdim.

Muhammed'inki de ikinci.

Bilmiyorum hiç incil okudun mu ama insancıl olarak düşünürsen hristiyanlık öndedir. "Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma," sözü bile oradan gelir. Kıssadan hisseleri boldur İsa'nın.

Gerçi eski ahitin tanrısına da ok veriyorlar.

Eski Ahit ise saldırın öldürün, hayvanlarını da öldürün. Erkek eli değmemiş kızlar hariç hepsini öldürün. Ben kıskanç bir tanrıyım, benden başka tanrın olmayacak. bana yanlış yapanın cezasını yapanın sadece kendisinden değil, ikinci üçüncü kuşaklarından da sorarım.

Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum hiç incil okudun mu ama insancıl olarak düşünürsen hristiyanlık öndedir. "Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma," sözü bile oradan gelir. Kıssadan hisseleri boldur İsa'nın.

Gerçi eski ahitin tanrısına da ok veriyorlar.

Eski Ahit ise saldırın öldürün, hayvanlarını da öldürün. Erkek eli değmemiş kızlar hariç hepsini öldürün. Ben kıskanç bir tanrıyım, benden başka tanrın olmayacak. bana yanlış yapanın cezasını yapanın sadece kendisinden değil, ikinci üçüncü kuşaklarından da sorarım.

İncil'de sevgi her fırsatta vurgulanır evet.

Zaten İncil Tevrat'ın katı kurallarına karşılık olarak yazılmış sevgi temalı bir metindir.

Tevrat konusunda haklısın.

Ben Musa dedim o yüzden... :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...