Jump to content

19 mucizesi ile ilgili

Recommended Posts

Sen hem de süzme, halis bir saftiriksin. Cevap bulamadım dediğin komik şeye bak, ne kadar saftirik olduğunu anlayamıyorsan zaten senden hiç umut yok. Var git istediğin şeye inan. Seni kaale almaya değmez. Tam da inanmaya, tepe tepe sömürülmeye layık bir saftiriksin. Senden saftiriğini bulamaz din simsarları. Sen iyi müslüm olursun. Bir an önce olmaya bak...

Sanki karşımda ileri derecede yobaz bir sünni var gibi hissediyorum şu an. Sadece akla ve mantığa uygun bir cevap istedim o kadar. Sünniler gibi küfür hakaret etmekten başka becerebildiğin bir şey yok.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 230
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben düşünceleri tam olarak oturmuş bir dinsizim. Şu an tek cevaplayamadığım konu 19. Ama müslüman olursam cevaplayamayacağım çok fazla şey olur.

19 Olayının neyini açıklama gereği duydun da açıklayamadın? Daha doğrusu neden açıklama gereği duyuyorsun ki? Nedir amacın?

Böyle abuk şeyleri istediğin herhangi bir kitaba rahatlıkla uygulayabilirsin. Sonuçta sallama matematik var burada.

Bir şeyin matematiksel olarak tutarlı olması için hep aynı formülleri kullanarak aynı sonuçlara ulaşmak gerekir. Öyle işkembeyi kübradan farklı farklı matematiksel formüller uydurup her yere farklı formül koyarak 19 buldum demek kadar salakça bir şey olamaz.

Eğer yazdığınız bir formülasyon sizi bir sonuca ulaştırıyorsa bunun matematiksel bir kodla yazıldığını anlamak için aynı formülü metnin her yerine uygulamanız ve aynı sonucu almanız gerekir. En ufak sapma matematiksel dizinin olmadığına kanıttır.

Eğer iddia ettiğiniz gibi seküler biriyseniz böyle abuk sabuk bir iddianın kafanızı karıştırmasını aldığınız eksik matematik eğitimine bağlıyorum.

Sitelerde Paylaş

Başlığı okumadın mı? 74ncu sure(1974) 1406 (19x74) yıl gizli kalmış ve ey gizlenen kalk ve uyar ayetlerinin ebced değeri tam 1974. Bal gibi de gelecekten haber veriyor işte. Ben de sizden akıl ve mantık ilkelerine uygun bir cevap bekliyorum.

Bak mucizenin kralı burda.

. 1881’de 19. yüzyılın bitimine 19 yıl kala doğmuştur.

2. Sağlığında, İngiliz İmparatorluğu hükumeti Atatürk’ün doğum gününü tebrik için Türk Hükumeti’nden sormuş, Atatürk 19 Mayıs 1881 diye yanıtlamış ve kayıtlara böyle geçmiştir.

3. 19'uncu yüzyılda 19 yıl yaşamıştır.

4. 19 yaşında 1900 yılında Harbiye'ye girmiştir.

5. Harb Akademisi’nden aldığı sicil 317-8’dir. Bu rakamların tek tek toplamı 19 eder.

6. 19 Mayıs 1915’te Miralay (Albay) oldu.

7. Atatürk, 19 mart 1916'da Tuğgeneral oldu. Atatürk, Çanakkale savaşı'nda 19'uncu tümen'i komuta etti. 30 nisan 1919'da 9. ordu müfettiŞliĞi'ne atandı, 19 gün sonra Samsun'a çıktı.Samsun'a çıktığında 38 yaşındaydı. ( 19 x 2 = 38 )Atatürk, Samsun'da 19 gün kaldı.

8. Atatürk, 4 temmuz 1919'da Erzurum'a gitti. 19 gün sonra 23 temmuz'da Erzurum Kongresi'ni topladı. Atatürk, 4 eylül 1919 Sivas Kongresi'nden 114 gün sonra 27 aralık 1919'da Ankara'ya gitti. (19 x6=114) Atatürk, İstanbul'a toplam 19 kez geldi.

9. Sakarya Meydan Muharebesi’ni kazandıktan sonra, başarısına karşılık TBMM kendisine olan minnet ve şükranını belirtmek için 19 Eylül 1921’de kabul ettiği özel bir kanunla mareşallik ve gazilik unvanı vermiştir.

10. Harp okulu'nu 20'nci olarak bitirdi. Subaylardan birisi yabancI oldugu için mezun olan 19 subaydan biri oldu. Atatürk, Harp akademisi'nin 57'nci dönemine kaydoldu. ( 19 x 3 = 57 )

12. Atatürk'ün ilk askeri görevi, 19'uncu kolordu komutanlığıdır.

13. 19 Aralık 1904’te bağımsızlık düşüncelerinden ötürü Yıldız Sarayı’na çağırıldı.

14. Çanakkale Savaşları'nın zaferle sonuçlanmasında büyük rol oynayan 19. Fırka’yı (Tümen) kurmuş ve ona komuta etmiştir.

15. Mahiyetindeki komutanlara: “Ben size, taarruz edin demiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zamanda yerimize başka kuvvetler gelebilir.” Demiş ve elindeki pek az kuvvetle 19 Mayıs 1915’e kadar oyalama muharebesi ile düşmanı tutmuştur. Düşman yine Çanakkale’deki başarısızlıkları sonucu 10 Aralık 1915’te Gelibolu Yarımadası’nı boşaltmıştır.

16. Zor bir duruma düşen 7. Ordu’ya komutan tayin edilen M. Kemal, bir düşman saldırışını seziyor ve hazırlanıyordu. Nitekim 19 Eylül sabahı düşman harekete geçti, hem de kat kat üstün kuvvetlerle. Sağındaki ve solundaki kuvvetler epeyce kayıp verdikleri halde M. Kemal zamanında aldığı tedbirlerle kayıp vermekten kurtuldu.

17. 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkacak olan Atatürk’ün bindiği Bandırma vapurunda 19 yolcu vardı. ( 19 Mayıs 1963 tarihli Cumhuriyet gazetesinde Prof. Dr. Tarık Zafer Tunaya’nın 19 Mayıs ve Ötesi adlı makalesinden)

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

19 Olayının neyini açıklama gereği duydun da açıklayamadın? Daha doğrusu neden açıklama gereği duyuyorsun ki? Nedir amacın?

Böyle abuk şeyleri istediğin herhangi bir kitaba rahatlıkla uygulayabilirsin. Sonuçta sallama matematik var burada.

Bir şeyin matematiksel olarak tutarlı olması için hep aynı formülleri kullanarak aynı sonuçlara ulaşmak gerekir. Öyle işkembeyi kübradan farklı farklı matematiksel formüller uydurup her yere farklı formül koyarak 19 buldum demek kadar salakça bir şey olamaz.

Eğer yazdığınız bir formülasyon sizi bir sonuca ulaştırıyorsa bunun matematiksel bir kodla yazıldığını anlamak için aynı formülü metnin her yerine uygulamanız ve aynı sonucu almanız gerekir. En ufak sapma matematiksel dizinin olmadığına kanıttır.

Eğer iddia ettiğiniz gibi seküler biriyseniz böyle abuk sabuk bir iddianın kafanızı karıştırmasını aldığınız eksik matematik eğitimine bağlıyorum.

Matematikten anlamam açıkçası. Benim kafam sadece 1974 e takıldı.

Sitelerde Paylaş

Bak mucizenin kralı burda.

. 1881de 19. yüzyılın bitimine 19 yıl kala doğmuştur.

2. Sağlığında, İngiliz İmparatorluğu hükumeti Atatürkün doğum gününü tebrik için Türk Hükumetinden sormuş, Atatürk 19 Mayıs 1881 diye yanıtlamış ve kayıtlara böyle geçmiştir.

3. 19'uncu yüzyılda 19 yıl yaşamıştır.

4. 19 yaşında 1900 yılında Harbiye'ye girmiştir.

5. Harb Akademisinden aldığı sicil 317-8dir. Bu rakamların tek tek toplamı 19 eder.

6. 19 Mayıs 1915te Miralay (Albay) oldu.

7. Atatürk, 19 mart 1916'da Tuğgeneral oldu. Atatürk, Çanakkale savaşı'nda 19'uncu tümen'i komuta etti. 30 nisan 1919'da 9. ordu müfettiŞliĞi'ne atandı, 19 gün sonra Samsun'a çıktı.Samsun'a çıktığında 38 yaşındaydı. ( 19 x 2 = 38 )Atatürk, Samsun'da 19 gün kaldı.

8. Atatürk, 4 temmuz 1919'da Erzurum'a gitti. 19 gün sonra 23 temmuz'da Erzurum Kongresi'ni topladı. Atatürk, 4 eylül 1919 Sivas Kongresi'nden 114 gün sonra 27 aralık 1919'da Ankara'ya gitti. (19 x6=114) Atatürk, İstanbul'a toplam 19 kez geldi.

9. Sakarya Meydan Muharebesini kazandıktan sonra, başarısına karşılık TBMM kendisine olan minnet ve şükranını belirtmek için 19 Eylül 1921de kabul ettiği özel bir kanunla mareşallik ve gazilik unvanı vermiştir.

10. Harp okulu'nu 20'nci olarak bitirdi. Subaylardan birisi yabancI oldugu için mezun olan 19 subaydan biri oldu. Atatürk, Harp akademisi'nin 57'nci dönemine kaydoldu. ( 19 x 3 = 57 )

12. Atatürk'ün ilk askeri görevi, 19'uncu kolordu komutanlığıdır.

13. 19 Aralık 1904te bağımsızlık düşüncelerinden ötürü Yıldız Sarayına çağırıldı.

14. Çanakkale Savaşları'nın zaferle sonuçlanmasında büyük rol oynayan 19. Fırkayı (Tümen) kurmuş ve ona komuta etmiştir.

15. Mahiyetindeki komutanlara: Ben size, taarruz edin demiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zamanda yerimize başka kuvvetler gelebilir. Demiş ve elindeki pek az kuvvetle 19 Mayıs 1915e kadar oyalama muharebesi ile düşmanı tutmuştur. Düşman yine Çanakkaledeki başarısızlıkları sonucu 10 Aralık 1915te Gelibolu Yarımadasını boşaltmıştır.

16. Zor bir duruma düşen 7. Orduya komutan tayin edilen M. Kemal, bir düşman saldırışını seziyor ve hazırlanıyordu. Nitekim 19 Eylül sabahı düşman harekete geçti, hem de kat kat üstün kuvvetlerle. Sağındaki ve solundaki kuvvetler epeyce kayıp verdikleri halde M. Kemal zamanında aldığı tedbirlerle kayıp vermekten kurtuldu.

17. 19 Mayısta Samsuna çıkacak olan Atatürkün bindiği Bandırma vapurunda 19 yolcu vardı. ( 19 Mayıs 1963 tarihli Cumhuriyet gazetesinde Prof. Dr. Tarık Zafer Tunayanın 19 Mayıs ve Ötesi adlı makalesinden)

Bu benim de aklıma gelmişti ama bunun kıvırması kolay Atatürk zaten ehli sünnete düşmandı eğer 19 dan haberi olsaydı müslüman olurdu falan derler bu sefer de.

Sitelerde Paylaş

Ben düşünceleri tam olarak oturmuş bir dinsizim. Şu an tek cevaplayamadığım konu 19. Ama müslüman olursam cevaplayamayacağım çok fazla şey olur.

İletilerime yanıt vermiyorsunuz, küstüm size. :angry::D

Tekrar ediyorum. Kendi iddiasına göre bu bulguları 1974 yılında keşfetmiş. Halbuki kendisi bu meseleyi incelemeye 6 yıl önce başlamış.

Yani ?. Burada anlamayacak ne var ?. Aslında gayet basit.

Sitelerde Paylaş

Bence bırak cevap aramayı, üzerine konuşmaya bile değmeyecek bir meseleye takılmışsın...

Şu konuyu biraz incele istersen... http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=59090&hl=

Forumda daha eski konularda da çokça konuşulmuş ve birçok şey cevaplanmış...

Sitelerde Paylaş

İletilerime yanıt vermiyorsunuz, küstüm size. :angry::D

Tekrar ediyorum. Kendi iddiasına göre bu bulguları 1974 yılında keşfetmiş. Halbuki kendisi bu meseleyi incelemeye 6 yıl önce başlamış.

Yani ?. Burada anlamayacak ne var ?. Aslında gayet basit.

Ben de diyorum ki 1974 te Reşad 19 u buldum dedi ama 19x74=1406 kameri yıl olması 74ncu surenin ilk iki ayetinin (ey gizlenen kalk ve uyar) ebced değerinin 1974 olması gibi şeyleri çok daha sonra keşfetmişti.

Sitelerde Paylaş

Ben de diyorum ki 1974 te Reşad 19 u buldum dedi ama 19x74=1406 kameri yıl olması 74ncu surenin ilk iki ayetinin (ey gizlenen kalk ve uyar) ebced değerinin 1974 olması gibi şeyleri çok daha sonra keşfetmişti.

Kendisi bunları 1974´ten önce ilan etse idi, hiç bir kimse bu sözde mucize iddialarını günümüze kadar getirmeyecekti.

Bana göre bilinçli bir şekilde 1974 yılını bekledi. Benim açımdan bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Siz de bu adamın dediğine inanıyor musunuz yani? Bem bunu 1974 te buldum demesi sizin için mutlak doğru mu? Yalan söylemiş olamaz mı?

Bu adamın böyle söylemesi ile benim uçan ejderha gördüm dememin arasında hiçbir fark yok.

Sitelerde Paylaş

Laaa, acayip kafama takıldı. Bu Atatürk nasıl olup da 19 mayıs 1919 da Samsun'a çıkmış? Ben Atatürk'ün peygamber olduğuna inanmamak için ne yapacam şimdi? Bu Atatürk kesin ya allah, ya peygamber! Gitti elden ateistlik! :D

Yav insan bir gün rötar filan yapar 20 Mayısta çıkar! Sanki bir gün geciksen kurtaramayacak mıydın memleketi atam yaaa! Senin yüzünden bi doğru dürüst ateist olamıyoruz şurda! Naapacaz şimdi biz? Tamam 1920 de çıksaydın demiyorum! Ama 20 mayısta çıkaydın bari de ağız tadıyla bi ateist olaydık atam ya! :D

Yav akşam akşam bu kadar güleceğimi hiç tahmin etmemiştim! :D Müslümden daha komiği, müslüm değilim diyen fakat müslüm kafalı biridir!

Sitelerde Paylaş

Hangi din kitabı olursa olsun birgün bilimle aynı şeyi söylerse bu tamamıyla tesadüf olacaktır. Bu 19 saçmalıktan başka birşey değil. Bu olayı Atatürk e bağlamayıp yine böyle şeyler yapan birine bağlana bilir. Mesala bir kadına 19 yaşında evlenmiş 19 sene evli kalmış 19 kapılı evde 19 sene oturmuş 19 yaşında kızı hamile kalmış 19 yaşında oğlu askere gitmiş 19 yerinden bıçaklanıp kocası tarafından 1919 ya da 2019 Şubat'ın 19 da öldürülmüş.

Sitelerde Paylaş

Matematiksel, 19 sifreli Kuran’ın 74. suresinde 19′dan bahsedilmesi 1974 "mucizesi" olarak gösterilir. (nasil matematiksel islemle 1974 cikiyorsa?)

Ayrica neden ilk iki ayetin ebced değeri sayiliyor?

1974 YILI

… Reşad’ın 19 mucizesini (!), 1974 yılında keşfettiğini öne sürerek, bu yılın son derece “anlamlı” olduğuna inanırlar. Onlara göre, Kuran’ın 74. suresinde 19′dan bahsedildiği için, bu mucize (!) de 1974 yılında keşfedilmiştir.Mucizenin (!) başka bir tarihte bulunması halinde, neler olabileceğine gelin birlikte bakalım:1900 yılı: 19′un 100 katı.1909 yılı: 1+9+0+9 = 19. Ayrıca tarihin sonundaki “09“, ayet atılan Tevbe suresinin numarası.

1911: 19 ve şifrenin dayandığı Fatiha suresinin (1. sure) 1. ayeti

1918 yılı: 1+9+1+8 = 19.

1927 yılı: 1+9+2+7 = 19.

1936 yılı: 1+9+3+6 = 19.

1945 yılı: 1+9+4+5 = 19.

1954 yılı: 1+9+5+4 = 19.

1963 yılı: 1+9+6+3 = 19.

1972 yılı: 1+9+7+2 = 19.

1981 yılı: 1+9+8+1 = 19.

1990 yılı: 1+9+9+0 = 19.

1919 yılı: Sanırım açıklama yapmaya gerek yok!

1930 yılı: 19 ve şifrenin geçtiği Müddessir/30. ayet.

1938 yılı: 19′un tam katı. Ayrıca 38 = 19x2; atılması gereken ayet sayısı: 2

1957, 1976 veya 1995 yılları: 19′un tam katı.

1928 ve 1929 yılları: Kuran’dan atılan, 9. surenin 128. ve 129. ayetleri.

Elbette, bunlar ilk akla gelenler… Herhalde biraz daha uğraşılsa, 19 mucizesiyle (!) alakası kurulamayacak hiçbir tarih kalmazdı…

Nasıl olsa bir kuralı yok; ister iki basamaklı iki sayıyı yan yana getirip dört basamaklı bir sayı elde edin; ister sayıyı rakamlarına ayırıp toplayın!..

Görüldüğü gibi, Reşad, başka tarihlerde 19′u bulmuş olsaydı, o tarihlere de bir “anlam” yüklenebilecekti. Eğer bu olmuyorsa, bu sefer de Reşad’ın doğum tarihine bakılabilirdi ve yine bir anlam yüklenemiyorsa, Reşad’ın hayatındaki 19′la ilgili başka önemli olayların tarihi gündeme getirilebilirdi. Bütün bunlara rağmen hala bir netice alınamadıysa (ki neredeyse imkansızdır), o zaman bu “tarih” mevzusu rafa kaldırılır ve 19′la irtibatlandırılacak başka mevzulara bakılırdı! Öyle ya!.. 19′la bir alaka kurma ümidiyle bakılıp da, sonra herhangi bir ilişki tespit edilemeyen şeylerin çetelesini tutan mı var ki?

Matematiksel, 19 sifreli Kuran’ın 74. suresinde 19′dan bahsedilmesi 1974 "mucizesi" olarak gösterilir. (nasil matematiksel islemle 1974 cikiyorsa?)

Ayrica neden ilk iki ayetin ebced değeri sayiliyor?

Cünkü 1974 sayisi arandigi icin!

11 Eylünün 11 Mucizesi

Sihirli 11

11 Eylul olaylarindan sonra internette dolasan bir metnin turkce cevirisi:

• Saldirinin gunu: 9/11 9+1+1 = 11

• 11 Eylul, yilin 254. gunudur: 2+5+4=11

• 11 Eylul’den sonra, yilin sonuna dek 111 gun vardir

• Iran/Irak’i aramak icin kullanilan uluslararasi telefon kodu:119

• 1+1+9=11

• Ikiz kuleler, yan yana dururken 11 rakami gibidir

• Kulelere carpan ilk ucagin ucus numarasi 11

• New York eyaleti Birlesik Devletlere katilan 11. eyalettir

• New York City: 11 harften olusur

• Afghanistan: 11 harften olusur

• The Pentagon: 11 harften olusur

• Ramzi Yousef: 11 harften olusur (1993′te WTC’ye yapilan saldirinin sorumlusu)

• 11 numarali ucusta 92 yolcu vardi: 9+2=11

• 77 numarali ucusta 65 yolcu vardi: 6+5=11

19 meselesi de, diger numeroloji ornekleri de, insan zihninin cok ilginc bir ozelliginin somurulmesine dayaniyor. Zihnin gormek istedigini gormesine ve kendini kolayca kandirabilmesine.

Arkadasin Ahmet’i dusunurken, telefon calar ve actiginda karsina Ahmet cikarsa sasirirsin, dersin ki boyle bir raslanti olamaz. Telepati, duyu disi algilama, vs. tarzi birsey olmali.

Fakat Ahmet’i dusunurken telefonun calmadigi, veya telefonun calip Ahmet degil baska birinin ciktigi zamanlari hic hatirlamazsin. Cunku bunlar beyninde hatirlamak icin bir iz birakmaz. Ilgini ceken seyleri hatirlarsin. Halbuki, olasilik hesaplari geregi, belli sayida durumdan birinde Ahmet’in aradigi zaman senin aklinda Ahmet’in bulundugu zamana denk gelecektir.

Durumlarin tumunun izini tutup, hesaplamasini yapmak mumkun olsa gorursun ki, ortada Ahmet’i dusundugun bir anin Ahmet’in seni aradigi bir ana denk gelmesine yetecek kadar ornek vardir.

Fakat insanlar diger durumlari hatirlamaz.

Numeroloji ve falda da oyle.

Bilimsel anlamda guclu bir kanit, sadece kendisine inanmak isteyenleri degil, inanmak istemeyenleri bile ikna edecek kadar guclu olmalidir.

Sitelerde Paylaş

Hala tatmin edici bir cevap gelmedi

Ortada cevap verilecek bir soru yok çünkü.

Bakın tekrar yazıyorum: Siz bu adamın "Ben bunu 1974 de buldum," demesine gözünüz kapalı inanıyor musunuz yani? Ben bunu 1974 te buldum demesi sizin için mutlak doğru mu? Yalan söylemiş olamaz mı?

Bu adamın böyle söylemesi ile benim uçan ejderha gördüm dememin arasında hiçbir fark yok.

Burada Occam Razor metodunu uygulayın. Bir cevabın en basiti genelde en iyisi ve en doğrusudur. Adam kendisini de kutsal kılmak adına yalan söylemiş ve uydurmuştur. Kuran'da 74. surede 19 olduğunu görüyor. Ben bunu 1974 te keşfettiğimi söyleyeyim diyor. Daha büyük sansasyon yaparım, ceplerim daha çok para görür falan, bu kadar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...